Gość: nocnik IP: 195.84.153.* 09.02.05, 17:55 W Polsce od mimimum 30 lat i tylko ludziom po egzaminie w ruchu miejskiem w godzinach szczytu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: michalina Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.05, 17:59 Bardzo dobry pomysł!!-może nie aż 25lat ale przynajmniej 21!!! Gwarantuję ,że ilość wypadków śmiertelnych spadła by o połowę conajmniej!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tig Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.05, 08:03 sam mam prawo jazdy o 17 roku życia i dzisaj uważam że to był błąd ile pieniedzy wydałem na mandaty za szybką jazde naszczescie sie nierozbiłem a dzisaj niepłace mandatów bo jeżdze wolniej i bezpieczniej 25 lat tak uważam niech człowiek dorosnie i wypatków bedzie dużo dużo mniej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Włodek z Poznania zagrożeniem są nastolat, ale i 30-45 latkowie, ż.. IP: 213.238.96.* 10.02.05, 10:02 życiowo nie spełnieni lub od niedawna się spełniający. To są prawdziwi piraci. Wśród nastolatków jest jedynie wyższy odsetek nieodpowiedzialności wynikającej z niedojrzałości. Wśród starszych występuje zaś poważniejszy problem - nadmierne zaufanie do własnego doświadczenia i zadufanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Włodek z Poznania postuluję okresowe egzaminy dla wszystkich co 5lat IP: 213.238.96.* 10.02.05, 10:03 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowiec Re: postuluję okresowe egzaminy dla wszystkich co IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 10.02.05, 18:10 Właściwie to twój pomysł jest realizowany, kierowca sprawca wypadku połączonego z ofiarami, jest kierowany na ponowny egzamin. To samo dotyczy zebranych punktów karnych. Natomiast nie rozumię dlaczego powtórny egzamin mieli by zdawać kierowcy jeżdżący latami bez wypadków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: postuluję okresowe egzaminy dla wszystkich co IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.05, 18:44 Idiota 1 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: melange Re: postuluję okresowe egzaminy dla wszystkich co IP: 204.186.253.* 10.02.05, 22:39 A wiec to mi sie stalo rok temu - nie zaczelam sie bac jazdy samochodem, po prostu doroslam! Wladku, nie wiem, jak sobie wyobrazasz takie testy. Wprawiony kierowca wykona wszystkie manewry perfekcyjnie ne egzaminie i nadal bedzie niebezpieczny na drodze. pozdrawiam. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marco Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.aster.pl 10.02.05, 09:49 Ja proponuję 80 albo 90 lat jako granicę. Ludzie w tym wieku pozbawieni są brawury i będą bardzo ostrożni... albo lepszy pomysł: wcale nie wydawać prawa jazdy ludzie nie będą jeździć i nie będzie wypadków Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowiec Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 10.02.05, 18:17 Twoje rozumowanie pozbawione jest logiki. Bo jeśli masz rację, to zlikwidować samochody, zasypać drogi (posadzić drzewa) i nie będzie wypadków.Wypadki były, są i będą. Tylko, że pewna grupa kierowców (grupa wiekowa) powoduje tych wypadków szczególnie dużo i taka jest intencja wydawania prawa jazdy powyżej 25 roku życia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Młodym - prawo jazdy warunkowe, np. mogli by IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.05, 10:30 jeździć tylko w towarzystwie osoby powyzej 21 lat posiadajacej takze prawo jazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Storm Re: Młodym - prawo jazdy warunkowe, np. mogli by IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 18:54 No proszę, a ja mam prawo jazdy od roku, teraz dopiero 20 lat, a jeszcze nikogo nie zabiłem. ba- żadnego mandatu nie dostałem. I jakiś idiota wpadł na pomysł, żeby mi zabrać? Gratuluję - niech zacznie od Siebie - przecież jeśli nie będzie jeździł to na 100% nikomu krzywdy nie zrobi. Uwielbiam idiotyczne pomysły. Skoro w polsce człowiek jest pełnoletni od 18, może kupować alkohol od 18, to dlaczego miały jeździć samochodem od 21? Zupełnie tego nie pojmuję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm 25= absurd, 21= ok IP: *.man.bydgoszcz.pl 10.02.05, 12:48 wiem z własnego doświadczenia, a także z danych policji, że prawko dla 17-19 latków to nieporozumienie. Stanowia może z 5 % kierowców a robią 30 % wypadków, czyli kilka razy więcej niż "przecietny kierowca". to mówi za siebie. pozdro :) tapety.tapety.glt.pl Odpowiedz Link Zgłoś
kollector KRETYŃSTWO!! 09.02.05, 18:09 jak sobie to wyobrażacie? że w cywilizowanym świecie ludzie będą mogli prowadzić samochody od 16,17,18 roku zycia a w Polsce od 25!? Pomyślcie! No i sprawdźcie od jakiego wieku Polak może zostać posłem... Może to kogoś przekona Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenon Re: KRETYŃSTWO!! IP: *.ppp.tiscali.fr 09.02.05, 20:08 a patrzales na inteligencje tychn poslow,tu nie chodzi o liczbe ale o jakosc. do tego dochodzi odpowiedzialnosc za czyny i slowa.moze dasz przyklad po nazwisku,bo do tej pory w Polsce nie wybiera sie anonimowo.A wiec pokaz geniuszy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: KRETYŃSTWO!! IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 09.02.05, 20:35 "Ich zdaniem mózgi 18-latków nie są jeszcze gotowe do samodzielnego prowadzenia samochodów" Odpowiedz Link Zgłoś
kazuto Re: KRETYŃSTWO!! 09.02.05, 21:41 ja mysle, ze to raczej mozgi amerykanskich naukowcow nie sa jeszcze dojrzale. Odpowiedz Link Zgłoś
mis22 Prawo jazdy z ograniczeniami, a nie zakaz 10.02.05, 03:15 Sensowne jest wprowadzenie ograniczen na prowadzenie samochodow przez mlodych ludzi, a nie podwyzszanie wieku. Wiadomo, ze szansa wypadku znacznie wzrasta gdy jedzie w samochodzie wiecej mlodych ludzi. Przyczyna sa dwa powody - popisywanie sie przed kolegami i trudniejsze kierowanie obciazonym samochodem o czym niedoswiadczeni kierowcy nie wiedza. W niektorych stanach mlodziez moze dostac prawo jazdy od 14 lat. Ale sa ograniczenia, ze mozna tylko jechac do szkoly lub na pole i nie mozna wiezc ze soba innego mlodego czlowieka. Ulatwia to ludziom zycie, a nie zwieksza liczby wypadkow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bronek to zbyt mądre dla polaków - IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 10.02.05, 07:17 Dziecko bardzo szybko się uczy zarówno umiejętności manualnych jak i logicznych, problemem jest jedynie brawura i chęć popisania się przed innymi. Ale ten sam problem dotyczy i dorosłych przy czym u starych mężczyzn dochodzi jeszcze chęć zaprezentowania swojej dominacji. Ludzie którzy zdobywają prawo jazdy po 25 roku życia są z reguły dużo gorszymi kierowcami (pod względem techniki jazdy) od tych co jeżdżą od 17 roku. Dlatego uważam, że prawo jazdy powinno być dostępne także dla ludzi młodych ale z pewnymi ograniczeniami (jazda tylko z opiekunem, albo samemu na trasie szkoła- dom, pojazdy, do 2T itp.) i że dla wszystkich powinno być poprzedzone testem psychologicznym! osoby nieodpowiedzialne, nieobliczalne, chcące zawsze postawić na swoim nie ważne jakim kosztem, o spaczonej osobowości nie powinny mieć prawa kierować. Większym problemem jest to że jakiś furiat czy ktoś kto na drodze odreagowuje swoje kompleksy, dostaje prawo jazdy. Dziecko odpowiednio nauczone może być naprawdę dobrym kierowcą. poza tym samochód dla niego będzie takim samym środkiem lokomocji jak np. autobus a nie jakimś fetyszem i symbolem "dorosłości". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: co za człowiek Re: KRETYŃSTWO!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.05, 02:32 > jak sobie to wyobrażacie? > że w cywilizowanym świecie ludzie będą mogli prowadzić samochody od 16,17,18 > roku zycia a w Polsce od 25!? > Pomyślcie! A gdzie, szanowny kollectorze, przeczytałeś coś o Polsce w tym artykule? Gdyby wymagana była umiejętność czytania to byś tramwajem zasuwał... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieprzekonany Re: KRETYŃSTWO!! IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 10.02.05, 18:23 Jakich mamy posłów to widać i słychać. Jakich kierowców toteż wi.. i sły.. Mamy posłów dobrych, uczciwych i mamy kierowców dobrych jeżdżących bez wypadków. Mamy posłów oszustów i złodziei i mamy kierowców wariatów i piratów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CF Re: KRETYŃSTWO!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.05, 17:09 Co do kierowców to się jeszcze zgodzę. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McGrefor Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 18:18 moim zdaniem prawo jazdy mozna dawac od 18 ale do 21 roku zycia musial by w samochodzie przebywac ktos w wieku minimum 25 lat - to by z pewnoscia pomoglo ;)) wiem to z autopsji - mam 23 lata zeby nie bylo pomowien ze to sie wypowiada jakas starsza osoba . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenon Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.ppp.tiscali.fr 09.02.05, 20:27 w kazdej dzedzinie zycia sa potrzebne mlode rece i stare glowy.Nie mowie juz o respekcie dla lepszych.no bo nie bedzie nigdy autorytetem mlodzik ktory jestnnadpobudliwy/sprawa dla psychiatry/ale bedzie mlody ktory ma podstawy moralne i fachowe do jazdy. A wiec powoli z emocjami i ocenami,zycie to koryguje na bierzaco.Kupiles BMW z ciemnymi szybami,to twoj wybor,ale jak bedziesz terryzowal miescine gdzie mieszkasz,to skonczysz jak zaczales,czyli na dnie.reasumujac,prawo jazdy to sprawa wybitnie indywidualna.We Francji gdzie mieszkam,kazdy musi jezdzic ale nie kazdy to potrafi,Efekt?najwyzsza wypadkowosc wypadkow smiertelnych w europie. A wiec uwaga ,uczmy sie cale zycie,ale nie patrzmy na biurokratow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.cable.mindspring.com 10.02.05, 05:24 Zgadzam sie. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur nie wiek decyduje 09.02.05, 18:38 Warunkiem otrzymania prawa jazdy powinna być matura. Dość już buraków za kierownicą! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenon Re: nie wiek decyduje IP: *.ppp.tiscali.fr 09.02.05, 20:51 cos ci sie popierdzililo,matura to nie wstep do prawa jazdy,to wejscie w zycie dorosle z mysla o studiowaniu,czyli kominiarz nie zlozy ci zyczen,bo nie wolno mu pod twoj KOMIN podjechac,bo mu zabroniles zrobic prawko.mysle ze trzeba wziac sie do pracy, internet zostawcie dla maturzystow Odpowiedz Link Zgłoś
tomek854 Re: nie wiek decyduje 09.02.05, 22:23 Tak. Na ciężarówki magisterium a ana autobusy doktorat :) Ładunki niebezpieczne będą wozić tylko profesorowie prezydenccy :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolek Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.sympatico.ca 09.02.05, 19:49 niezle-a co zrobia z tymi samochodami,ktore produkuja,a co z praca? z samochodem jest jak z dziewczyna-jak sie nie wyzyjesz(tzn. jak tego nie doswiadczysz tos baran);to zalezy od temperamentu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 09.02.05, 20:41 Bolek czytaj ze zrozumieniem, "Ich zdaniem mózgi 18-latków nie są jeszcze gotowe do samodzielnego prowadzenia samochodów" Możesz sie wyżywać ze swoja dziewczyną ile chcesz.Ale dlaczego na szosie? Czyżby kompleks małego p...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolek Re: do kierowcy IP: *.sympatico.ca 09.02.05, 21:59 kazdy ocenia kogos wedlug siebie;przypomnial mi sie kawal:maly Jasio nie chcial pic mleka i matka nie potrafila nijak mu tego wytlumaczyc;w koncu tak sie zdenerwowala,ze palnela go w lepetyne i mowi do meza-moze ty mu wytlumaczysz? ojciec wzial Jasia na bok i szepnal mu cos do ucha i pochwili Jasio przyrzekl,ze teraz juz bedzie pil mleko;zona sie pyta meza: a cos ty mu powiedzial? maz:powiedzialem mu ,ze jak bedzie pil mleko to ten p... mu urosnie duzy;zona znowu sie zdenerwowala i trzasnela-tym razem meza w leb;maz sie pyta- a to za co? zona na to-za to zes nie pil mleka jak byles maly! sluchaj kierowca:ja zrozumialem co tu napisali i nie pouczaj mnie ,jak krowe na ruskiej granicy - bo dostaniesz w leb! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maks jednak kompleks ... IP: *.sti.net.pl / 83.238.81.* 10.02.05, 13:57 z twojej bezsensownej odpowiedzi i zanudzaniu kawałami z brodą wynika ze jednak kierowca miał razje ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ps. mieto Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.it-net.pl 09.02.05, 19:55 Uważam że granica wieku niekoniecznie musi być tym momentem po przekroczeniu którego można ubiegać sie o prawo jazdy, aczkolwiek w najbardziej ogólnym podejściu jest to jak najbardziej racjonalne. Można być dorosłym w sensie posiadania określonej liczby lat, i równocześnie zdziecinniałym, niezdolnym do ponoszenia odpowiedzialności za siebie, a tym bardziej za innych. Dla tych ostatnich nie powinna istnieć możliwość zdobycia prawa jazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
undisclosed-recipient Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia 09.02.05, 19:59 30-latek jest lepszy od 29-latka? W jaki sposób? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werka1300 Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 20:15 to jakaś głupota! Ograniczyć w ten sposób zdobycie prawa jazdy to właściwie zaprzeczenie istoty egzaminu na prawo jazdy. Jeśli już zdałamn prawko, to chyba formalnie mogę prowoadzić auto? W innym przypadku, ten egzamin nie ma najmniejszego sensu, skoro i tak nie przygotowuje mnie do jazdy.Poprzez wprowadzenie niemożliwości przystąpienie do niego przed 25 rokiem życia, ludzie za to odpowiedzilni będą zaprzeczać sami sobie i tym co dotychczas stworzyli i wciąż ulepszają. MOja siostra ma w tej chwili 20 lat, przez dwa lata przejechała samochodem więcej kilometrów niż niejedna 30 letnia osoba, nie powodując żadnego wypadku! To głupie opierać się na takich badaniach, skoro od dawna wiadomo, że każdy z nas w inny sposób dojrzewa, a ograniczenie możliwożliwości zdobycia prawa jazdy przekreśla często możliwośc zdobycia pracy przez ludzi kreatywnych. Być może z tymi Amerykanami jest coś nie tak? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenon Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.ppp.tiscali.fr 09.02.05, 20:40 tak tylko na marginesie,zdobycie pracy przez ludzi kreatywnychn ma dwa punkty.1- dojezdzasz do pracy bo musisz i nie masz INNEGO wyjscia i to jest tylko twoj problem.2-kreatywny inaczej dojezdza,ma placone km ,diety ,rachunki za jedzenie,nikt go nie pyta kiedy wroci,no i jest wzorem do zrobienia kariery.Nie kazdy musi byc rowny innym,to niemozliwe,ale do djabla nie kazdy musi jezdzic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 09.02.05, 20:45 Werkal300 te badania NIE DOTYCZĄ KOBIET!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogusław Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: 213.238.97.* 10.02.05, 09:06 Gość portalu: werka1300 napisał(a): > MOja siostra ma w tej chwili 20 lat, przez dwa lata przejechała samochodem > więcej kilometrów niż niejedna 30 letnia osoba, nie powodując żadnego wypadku! Zgadza się. Jak widzą zachowanie się samochodu na drodze i kobietę za kierownicą to ustępują jej miejsca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werka1300 Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 10:59 głupia dygresja, która i tak nic nie wnosi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: terminus Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 09:53 widocznie twoja siostra nie jest reprezentatywna dla tej grupy wiekowej.Powinienes sie cieszyc.Faktem jest,ze wlasnie ludzie ponizej 25 roku zycia powoduja najwiecej wypadkow.Dla takich osob, towarzystwa ubezpieczeniowe, maja wyzsze stawki. Nie bez powodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werka1300 Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 11:02 czytam i dalej nie rozumiem dlaczego jeśli już zdam prawo jazdy nie moge prowadzić samochodu? może nie problem w wieku kierowcy , ale sposobie zdobycia uprawnień do zdobycia prawka?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kwachu nie wracaj zamknac w pierdlach wszystkich przed 30. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 20:00 bo to oni popelniaja 3/4 przestepstw Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lookashek:) P.I.E.R.D.O.L.E.N.I AMERYKAŃSCY NAUKOWCY!!! IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 09.02.05, 20:33 1. jA MAM 16 lat. Za rok-dwa chciałbym wreszcie skończyć z tłuczeniem się pks- ami :) Mieć wolność :) Uważam się za osobę dojrzałą, a brawurę i popisywanie się szybką jazdą uważam za buractwo i obiecuję sobie nie jechać nigdy powyżej po pijaku, lub z zawrotną szybkością, ale oczywiście NIKT mi nie wierzy, natomiast WSZYSCY TRZĘSĄ PORTKAMI PRZED AMERYKAŃSKIMI NAUKOWCAMI i wszyscy się ich słuchają!!! 2.Czy nie zauważyliście, że w większości mediów w Polsce (szczególnie w gazetach) pojawiają się artykuły typu: "AMERYKAŃSCY NAUKOWCY DOWIEDLI, ŻE..." Ludzie! Oni wam naukowo udowodnią nawet, że Ziemia może mieć kształt ostrosłupa ;))) Na serio - podobno WIELCY AMERYKAŃSCY NAUKOWCY dowiedli, że fluor szkodzi zębom, a otyłość jest zdrowa. To jest chore. Przestańmy się sluchać tych konowałów i zajmijmy się sami prawem we własnym kraju. A oni niech też się zajmą swoimi sprawami, bo ja się źle czuję, jeśli jacyś wielcy badacze mówią: nie dawać młodym Prawa Jazdy, bo oni wszystkich pozabijają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: P.I.E.R.D.O.L.E.N.I AMERYKAŃSCY NAUKOWCY!!! IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 09.02.05, 20:52 Jasne lookashek! Amerykańscy naukowcy są pierd.....ci! Rosyjscy a zwłaszcza radzieccy nie.Tylko co z tymi Noblami. Oni maja wiecej qu...a! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenon Re: P.I.E.R.D.O.L.E.N.I AMERYKAŃSCY NAUKOWCY!!! IP: *.ppp.tiscali.fr 09.02.05, 20:57 mlody masz racje,zamiast amerykanskich naukowcow potrzebujemy tylko zdrowego rozsadku.A ten rozwiaze problemy.Amerykanscy naukowcy niech sie skupia na zyciu seksualnym winnetou,a dowiedza sie wiele ciekawych rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arek Nowicki [...] IP: 213.77.25.* 09.02.05, 22:04 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anonim Re: Poczytaj sobie czym jest fluor tępy szmelcu!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 08:34 sam jesteś szmelc,złom, burak i taki tam ............. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marian Gruda Re: Poczytaj sobie czym jest fluor tępy szmelcu!! IP: 213.77.25.* 10.02.05, 08:47 Fajansiarz i kutafon... Odpowiedz Link Zgłoś
tomek854 Re: P.I.E.R.D.O.L.E.N.I AMERYKAŃSCY NAUKOWCY!!! 09.02.05, 22:29 Większość burackich kierowców uważa się za dojrzałych, rozsądnych i jeżdżących szybko ale bezpiecznie. Natopiast co do Twojej dojrzałości to wystarczy spojrzeć na tytuł posta... A co do neizależności - niezależny to bnędziesz, jak pójdziesz do pracy i sam sobie zarobisz na autko a nie jak Ci mamusia kupi :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: co za człowiek Re: P.I.E.R.D.O.L.E.N.I AMERYKAŃSCY NAUKOWCY!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.05, 02:35 Jak masz być tak opanowany za kierownicą jak na tym forum, to ja bym się zastanowił... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: P.I.E.R.D.O.L.E.N.I AMERYKAŃSCY NAUKOWCY!!! IP: *.rochester.res.rr.com 10.02.05, 07:06 dokuadnie tak... oni tylko pipcza take bzdury dlatego ze firmy ubezpieczeniowe przyznaja pierwsze znizki dla moldych kierowcow USA w wieku 25 lat. banda zlodzieji i tyle... a biznes sie kreci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: massif Re: P.I.E.R.D.O.L.E.N.I AMERYKAŃSCY NAUKOWCY!!! IP: *.t15.ds.pwr.wroc.pl 10.02.05, 10:00 Zgodze się z Twoją opinią dotyczącą tych 'amerykanskich naukowców", jednak mijasz sie z prawdą twierdząc, że fluor nie szkodzi zębom. przez 18 lat od urodzenia mieszkałem w jedynym mieście w polsce w którym poziom fluoru w wodzie był wyższy niż dopuszczalna ilość. W wyniku tego choruję na fluorozę, która objawia się żółtym zabarwieniem zębów, wygląda to mniej więcej tak jak u nałogowego palacza. Używanie przezemnie pasty z fluorem tylko pogarsza sprawę. Więc jednak okazuje się, że fluor może szkodzić zębom. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Górny massif wytłumacz idiotom... IP: 213.77.25.* 10.02.05, 20:42 niech najpierw zajrzą przynajmniej do encyklopedii i sprawdzą czym jest fluor, wciskają nam to jak krowom mączke... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poldek Re: AMERYKAŃSCY NAUKOWCY!!! IP: 217.8.163.* 10.02.05, 10:43 "1. jA MAM 16 lat. Za rok-dwa chciałbym wreszcie skończyć z tłuczeniem się pks- ami :) Mieć wolność :)" Wolność, to będziesz mieć chłopie jak sam zarobisz na auto, ubezpieczenie, mandaty, paliwo. Zobaczysz wtedy jaka to "wolność" i zatęsknisz za PKSem. ""jA MAM 16 lat. Uważam się za osobę dojrzałą," A ja mam 32 lata i uważam się na angielskiego króla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anula1 Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.net24.prv / 195.205.23.* 09.02.05, 20:37 uważam,że do prawa jazdy powinni być uprawnieni młodzi ludzie dopiero w wieku pow.20 roku życia. Statystyka wypadków najlepiej obrazuje kto jest sprawcą wypadków samochodowych - sa to przecież głównie kierowcy do 25 roku zycia.Brawura i jeszcze raz bezmyślna brawura.Było by dobrze gdyby przyznawanie prawa jazdy młodym kierowcom było obwarowane pewnymi warunkami np prowadzenie projazdu w towarzystwie kierowcy doświadczonego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.05, 20:49 zbieram podpisy osób zdecydowanie przecw takim pomysłom.Takie coś moga wymyślić tylko amerykanie(u których prawo jazdy jest od 16 lat) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 09.02.05, 20:57 Przecież napisali, że "mózgi 18-latków nie są jeszcze gotowe do samodzielnego prowadzenia samochodów".Mają rację bo u nas nie prowadzi się auta mózgiem tylko łbem(zw.łysym) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trzydziestolatka Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.wroclaw.mm.pl 09.02.05, 20:54 Po pierwsze, to czy ten naukowiec badał tylko młodzież amerykańską? Bo może mózgi Amerykanów dojrzewają inaczej? Ja miałam do czynienia z amerykańskimi nastolatkami, oni są (przeciętnie) dużo głupsi od polskich. Wynika to prawdopodobnie z dwóch rzeczy: - mniej samodzielności w dzieciństwie (polski ośmio- czy dziesięciolatek gania sam po mieście, w Stanach musi być stale pod opieką dorosłych); - niskie wymagania w szkołach (rozleniwiają umysły). A po drugie, nawet jeśli młodsi są statystycznie gorsi pod względem wyobraźni i ostrożności, to przecież na pewno wielu młodych radzi sobie lepiej niż niejeden dojrzały kierowca, więc nie ma co ich tak od razu skreślać. Może można by wprowadzić jakieś dodatkowe testy psychologiczne albo treningi podejmowania decyzji w ramach kursów na prawo jazdy? (Można by z nich nawet zwalniać ludzi powyżej 25 czy 30 lat, czemu nie.) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota IGNORANCJA I ZADUFANIE W SOBIE IP: 5.5R* / *.wlfdle.rnc.net.cable.rogers.com 09.02.05, 21:13 Niestety sadzac po tobie to mozgi trzydziestolatkow w Polsce sa duzo mniej pofaldowane niz trzydziestolatkow w Ameryce. Porazajaca ignorancja i zadufanie droga kolezanko. Dzieci 8-10 letnie jezdzace same po miescie to kryminal, niezaleznie od kraju w ktorym przyszlo im zyc. Takie dziecko naazone jest na niebezpieczenstwa i dlatego powinny miec ochrone rodzicow czy innych doroslych. Widac od razu ze nie masz dzieci, ale wyobrazni tym bardziej u ciebie brak(o rozumie nie wspomianam, bo to wstyd po prostu co piszesz). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwona Re: IGNORANCJA I ZADUFANIE W SOBIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 07:44 A ja mam wrażenie że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. A dlaczego cytuję "ganiające po mieście" dzieciaki to kryminał? Dzieci powyżej 7 roku życia mogą same poruszać się po mieście (oczywiście nie autem). Chyba nie myślisz, że autorka powyższego postu miała na myśli jeżdżące samochodami dzieciaki? Ludzie, przeczytajcie tekst kilka razy jeżeli macie problem ze zrozumieniem treści, potem głęboko się zastanówcie i dopiero piszcie swoje przemyślenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: IGNORANCJA I ZADUFANIE W SOBIE IP: 80.48.255.* 10.02.05, 11:35 Wiesz co Dorota, przeczytalem post trzydziestolatki i twoj. Dochodze do wniosku, ze ty nie umiesz czytac, natomiast swietnie wychodzi ci obrazanie ludzi. Przeciez ta dziewczyna pisala o czyms zupelnie innym niz ty zrozumialas. A od razu odnioslas sie do pofaldowania jej mozgu . Paskudnie i obrzydliwie. Tfu!!! Znize sie na chwile do twojego poziomu, abys zobaczyla jak to milutko i powiem ci, ze powinnas koniecznie obejrzec swoj mozg nim zaczniesz znow pisac posty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Podpisujcie się ludzie przeciw takim akcją!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.05, 20:57 Takie coś mogą wymyślić tylko amerykanie u których prawo jazdy mozna zdobyc w wieku 16 lat!!Argumenty sa beznadziejne!!Równie dobrze można wprowadzic prawo jazdy od 65 roku życia bo wcześniej człowiek jest zestresowany i zapracowany Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Podpisujcie się ludzie przeciw takim akcją!! IP: 5.5R* / *.wlfdle.rnc.net.cable.rogers.com 09.02.05, 21:17 16 lat to wiek w ktorym zdaje sie test teoretyczny. Nie uprawnia on absolutnie do samodzielnego poslugiwania sie samochodem. Polacy to tacy zadufani w sobie wiesniacy , sadzac po tobie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fpv Re: Podpisujcie się ludzie przeciw takim akcją!! IP: 195.150.233.* 10.02.05, 01:09 "Polacy to tacy zadufani w sobie wiesniacy , sadzac po tobie" - super! Nie dość, że wieśniacy, to jeszcze ludzie o wybitnie rozbudowanej samokrytyce! Zadufani w sobie? Sądząc po Twoich, Doroto, postach na "forum" raczej zakompleksieni i ślepo broniący głupich doniesień z zachodu! Do tego po lekturze Twojego wcześniejszego postu "(...) wyobrazni tym bardziej u ciebie brak(o rozumie nie wspomianam, bo to wstyd po prostu co piszesz)" zauważam, że Polaków można jeszcze scharakteryzować jako osoby o wysokiej kulturze osobistej! (Chyba, że nie jesteś Polką... wówczas bardzo przepraszam) Z Poważaniem, Filip P. - zadufany w sobie wieśniak i ignorant z Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwona Re: Podpisujcie się ludzie przeciw takim akcją!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 07:47 Czy zadufany w sobie to twoje ulubuione słowo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bang! Re: Podpisujcie się ludzie przeciw takim akcją!! IP: 129.81.192.* 10.02.05, 16:28 Czyzbys "Doroto" juz nie byla Polakiem, choc piszesz teraz z US-raela? Odpowiedz Link Zgłoś
wicurpix Re: Podpisujcie się ludzie przeciw takim akcją!! 10.02.05, 23:51 No wlasnie, niech Amerykanie przestana pouczac innych co jest dobre a co zle. Problem jest zupelnie inny. Poszanowanie pewnych zasad i prawa mozna uzyskac tylko stosujac kary. Karac, karac karac a efekty beda widoczne z dnia na dzien.Najlepszy przyklad dal Singapur a juz Machiavelli pisal o zbawiennej roli kar. Odpowiedz Link Zgłoś
patman A może prawko nie dla osób pijących alkohol? 09.02.05, 21:03 Przynajmniej zmniejszy się liczby pijanych kierowców na drogach. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: 5.5R* / *.wlfdle.rnc.net.cable.rogers.com 09.02.05, 21:07 Drogi lukaszku zadne "amerykanskie konowaly" nie maja wplywu na to jak dlugo jeszcze bedziesz sie tlukl tymi PKSami. Faktem jest ze jest duzo tragicznych wypadkow wsrod mlodziezy. Jest to wprost proporcjonalne niestety do dostepnosci samochodow dla mlodych ludzi. 25 lat ma odzwierciedlenie na przyklad w wysokosci ubezpieczenia jakie sie placi . Im mniej lat tym insurance wyzszy. Jak zachowuje sie mlodziez w samochodzie? Roznie niestety. Jak jest tylko kierowca to jeszcze w miare, ale jak jest wiecej mlodziezy to jest gorzej, bo sie popisuja przed soba, wyglupiaja , przeszkadzaja kierowcy itp. Skutki bywaja oplakane dla samej mlodziezy i dla innych uzytkownikow drog niestety rowniez. Rzecz jasna ze jest mnostwo innych nieodpowiedzialnych, wrecz kryminalnych kierowcow jezdzacych po pijanemu, po dragach itp. W Kanadzie pelne prawo jazdy mozna zdobyc po 2 latach minimum. W 16 roku zycia jest test teoretyczny , potem po roku jazdy u boku doswiadczonego kierowcy jest test praktyczny z jazdy ulicami w pelnym ruchu( po tym mozna juz jezdzic samodzielnie). To jednak jeszcze nie koniec. Rok od tego egzaminu jest nastepny test z jazdy po ulicach i drogach szybkiego ruchu. Czyli pelne prawo jazdy mozna zdobyc w wieku min. 18 lat. Ps. czy w Polsce nadal trzeba znac budowe silnika aby moc jezdzic ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fpv Droga Doroto IP: 195.150.233.* 10.02.05, 01:45 Nie zaprzeczę danym na temat ilości wypadków powodowanych przez młodzież, ani nie zaprzeczę, że młodych ludzi często ponosi brawura i chęć popisywania się przed rówieśnikami. Wiem jakie mogą być skutki nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Widzę, że jesteś zafascynowana Kanadą i regulacjami legislacyjnymi tego państwa. Jestem przekonany, że warto jest czasami czerpać wzorce od innych. Rozwiązanie kanadyjskie wydaje mi się ciekawe, ale nie sądzę, aby zdało egzamin w Polsce. Jednym z największych problemów na jakie można napotkać w naszym kraju jest korupcja, a trójstopniowy egzamin na prawo jazdy stwarzałby duże pole do funkcjonowania tego wstydliwego procederu. Tak więc sama odpowiedz sobie na pytanie, czy warto wprowadzać rozwiązania tego typu do polskiego prawa? Ja jestem pewien, że należy zająć się raczej szeroko pojętą edukacją niż wprowadzaniem kolejnych przeszkód na drodze do uzyskania prawa jazdy. Edukację taką powinni przeprowadzać ludzie o dużym zaufaniu społecznym (na dzień dzisiejszy nie policjanci), dobrym przeszkoleniu, a adresatem powinny być nie osoby w wieku 16 lat, a już uczniowie szkół podstawowych, czy gimnazjaliści. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomas Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.tuchola.sdi.tpnet.pl 10.02.05, 07:21 No, fakt ze czesto sie popisuja mlodzi, ale starzy tez. Jak ktos glupi jest, to z wiekiem mu tylko siwych włosow przybywa, niestety... A w Polsce juz dawno nie trzeba znac budowy silnika (jako humanista bylbym chyba na takim egzie bez szans, wiec dla mnie to ok.). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwona Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 07:56 Zawsze należy uważać na kierowców w kapeluszach, nigdy nie wiadomo gdzie skręcą (kierunkowskazy uważąją chyba za ozdobę). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ruda kierunkowskazy IP: *.crowley.pl 10.02.05, 10:11 kapelusze, bereciki i, niestety, przepalone blondie - to jest moj sygnau ostrzegawczy, ach zapomaniauabym o kierowcach kaszlakow "z pretensjami" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc A dlaczego nie po 40? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 09.02.05, 21:10 np. gdyby odebrac prawa jazdy tym przed 40 to moznaby ta najbardziej uciazliwa grupe bezrobotnych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: A dlaczego nie po 40? IP: *.hrl.com 09.02.05, 21:14 patrzac na polskich politykow mozna twierdzic ze niedojrzalosc i brak odpowiedzialnosci nie ma limitu wieku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartek 29 lat A co z górną granicą wieku??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 21:15 Jeśli chodzi o dolną granicę wieku - jestem za 20-24. Mam PJ od 17tki i muszę przyznać że trochę szalałem mysląc przy tym że jestem dorosły i jeżdżę bezpiecznie... Los na szczeście był łaskawy. Trzeba tylko pomyśleć ile stracił by budżet i rynek pracy jeśli ogrniczyli byśmy ustawowo grupę kierowców. Nie wiem nawet czy Amerykanów na to stać... Może warto zastanowic się też nad górną granicą wieku. Czasem jak patrzę na to co robią starsze osoby na drodze to wszystko mi opada. Niby bezpośrednio nie powodują często wypadków ale innym wokół puszczają nerwy (nawet tym starszym niż 25 :) i robią głupie rzeczy. Mysle że kierowcy powyżej 65 roku życia powinni przechodzic okresowe testy refleksu, orientacji i zdolności do wykonywania ruchów niezbednych do prowadzenia samochodu żeby utrzymac prawo jazdy. Mniej korków i czołówek przy wyprzedzaniu samochodów jadących 40km/h środkiem szosy karjowej... Szerokiej drogi!!! bartek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: A co z górną granicą wieku??? IP: 5.5R* / *.wlfdle.rnc.net.cable.rogers.com 09.02.05, 21:22 A moze to winni sa ci co im jednak puszczaja te nerwy, a nie ci rozwazni starsi kierowcy? Wszak sam napisales ze dawniej byles nierozwazny, a jak jest teraz ? Ps. w Kanadzie przeprowadza sie takie testy na wzrok itp dla wszystkich kierowcow, w szczegolnosci w starszym wieku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TomJ Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.aster.pl 09.02.05, 21:20 "[...]sokoli wzrok i szybki refleks"??? Panie Wojciechu czy ktoś to jeszcze u Was w redakcji czyta? Takie byki językowe? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RWerp Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 21:21 Niech autorzy tych pomysłów zdadzą sobie sprawę, że w wielu zawodach prawo jazdy to minimalne wymaganie. Jak osoba poniżej 25 roku życia ma szukać pracy w takim razie, jeżeli nie wolno jej prowadzić samochodu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: 5.5R* / *.wlfdle.rnc.net.cable.rogers.com 09.02.05, 21:23 25 lat to przesada. Nikt nie wprowadzi takich przepisow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRIVER Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia ?????? IP: 212.125.240.* 09.02.05, 21:27 Mam "prawko" od 16 roku zycia czyli juz od 36 lat. Lubie szybko jezdzic,ale tez przewidywac nibezpiczenstwo,nie spowodowalem wypadku drogowego, nie potracilem pieszego, nie przejechalem ani psa ani kota. Od lat dorobek punktowy "0".To nie wiek jest wazny tylko posiadane umiejetnosci. Kiedys bardzo dobrze przygotowywano "mlodych" kierowcow.Np. LOK (Liga Obrony Kraju). A tak na marginesie, jezeli kierowcy beda musieli miec skonczone 25 lat, to ARMIA STANIE !! Beda jezdzic rowerami.Albo podniesie sie wiek poborowych do 25 lat !! ARMIA EMERYTOW !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mnm Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia ?????? IP: *.chello.pl 09.02.05, 23:45 Bardzo dobry argument DRIVER. Sam mam prawko od 25 lat (bez wypadku, 1 stłuczka). Faktem jest,że młodzi powodują więcej wypadków. Ale bądźmy sprawiedliwi. Skoro 18-latek jest na tyle dojrzały, żeby pójść do wojska, dostać karabin i uczyć się strzelać do ludzi, to za kierownicą też sobie poradzi. Odpowiedz Link Zgłoś
les1 Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia 09.02.05, 21:30 Bardzo madra opinia tzw."naukowcow"!!!! To samo powinno sie odnosic w stosunku do ....uprawnien glosowania, dzieciorobstwa i w szczegolnosci do wieku poboru do wojska!!!??? Jakby nie bylo sa niedorozwinieci umyslowo? Za to do armi...w szczegolnosci.....nadaja sie osobniki w wieku senatorow! hahahaha.... Nastepne pajace......jakby obecnych nie wystarczylo? hahaha les1 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRIVER Re: To bedzie bardzo prosty egzamin... IP: 212.125.240.* 09.02.05, 21:42 1,5 godz postoju w korku,jazda z predkoscia 5km /h. Dla nowego samochodu to pestka,staremu woda sie zagotuje w chlodnicy. Odpowiedz Link Zgłoś
gzoom A może wprowadzić egzamin na prawo jazdy? 09.02.05, 21:44 A może wprowadzić egzamin na prawo jazdy? Zdanie tego egzaminu potwierdzałoby umiejętność i zdolność do prowadzenia samochodu. Mam prawo jazdy od 17 roku życia, przejechałem dotychczas 150tyś km bez wypadku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysztof Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 21:46 Ludzie! Nie chodzi o wiek. Trzeba dokładnych badań psychiatrycznych i psychologicznych. Nie każdy się nadaje na kierowcę. Znajomość przepisów i umiejętność prowadzenia samochodów to za mało!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nika Re: Prawo jazdy powyżej 25 roku życia IP: 5.2.* / *.chello.pl 09.02.05, 21:57 Popieram!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś