Dodaj do ulubionych

Guz jajnika

26.06.06, 11:39
Czy ktoś może mi powiedzieć co może oznaczać diagnoza "guz jajnika"? Czy musi
to być nowotwór? Lekarz uraczył moją 30-letnią znajomą właśnie taką
informacją podczas ostatniego usg. Nic więcej nie powiedział. Wizyta u innego
lekarza dopiero za tydzień :-( Wiem, że są jakieś torbiele, czytamy na ten
temat sporo w internecie ale może któraś z dziewczyn wie coś z własnego
doświadczenia. Dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • beata19735 Re: Guz jajnika 26.06.06, 12:40
      mialam 7-em lat torbiela na jajniku.Byl wielkosci glowki dziecka(b.duzy).
      Targalam go tak przez tyle lat,bo w zasadzie nie cierpialam z jego powodu.
      Nie moge nawet nazwac tego zabiegu operacja,torbiel zostal usuniety nie
      uszkadzajac jajnika,mam tylko mala blizne na podbrzuszu i maciupka przy pepku.
      Torbiele podobna sie odnawiaja,ale jak do tej pory(10 lat od zabiegu)nic mi nie
      uroslo:)))))poradz kolezance,zeby nie zwlekala tak jak ja.Powodzenia

• monika_jo Re: Guz jajnika 26.06.06, 15:08
        Nawet nie wiesz jak się cieszę, że napisałaś. Dziewczyna jest załamana i ciągle
        tylko powtarza że to na pewno nowotwór, a że nowotwory jajników są jednymi z
        najgroźniejszych, to możesz sobie wyobrazić co ona czuje. Mam nadzieję, że
        twoja wypowiedź podniesie ją na duchu.
        Pozdrawiam.
      • monika_jo Re: Guz jajnika 26.06.06, 18:18
        No właśnie "lekarz stwierdził". Dziewczyna mieszka na wsi. Lekarz "wielki
        specjalista" przyjechał z "miasta". Nic nie powiedział tylko robiąc usg
        stwierdził, że widzi guz, pobrał wymaz (jak na cytologię) i kazał się zgłosić
        za tydzień - kiedy znowu przyjedzie. Dziewczyna była przerażona. Ja też nie mam
        doświadczenia i wiedzy w tych sprawach. Czytam w internecie co się da. Uważam
        tylko, że ten lekarz to jakiś partacz! Z tego co czytam to np. torbiele
        zdarzają się często nawet bardzo młodym dziewczynom. Leczy się je hormonami,
        robi laparoskopię itp. Jak taki "partacz" może pozostawić kobietę w takiej
        niewiedzy i pozwolić na to, żeby być może zupełnie niepotrzebnie zamartwiała
        się przez wiele dni!
      • nupik Re: Guz jajnika 27.06.06, 07:49
        nie sądzę aby nawet największy buc i konował zostawił dziewczynę z podejrzeniem
        nowotworu jajnika (ktory niestety jest bardzo agresywny) bez skierowania na
        dalsze badania. po prostu musiał idiotycznie się wyrazi. czy macie opis tego
        usg? co tam jest dokladnie napisane? czy w jej rodzinie byly przypadki
        nowotworow kobiecych?
        • monika_jo Re: Guz jajnika 27.06.06, 12:18
          Nie wiem nic o tego typu dolegliwościach w rodzinie, nie wiem też jakie jest
          postępowanie lekarzy i jakie powinny być badania - dlatego pytam. Czego na temat
          wykrytego guza można się dowiedzieć ze zwykłej cytologii (ponieważ z tego co
          wiem to lekarz umówił się z dziewczyną na kolejną wizytę kiedy będą juz wyniki
          cytologii)?
          • odessa71 Re: Guz jajnika 29.06.06, 00:10
            Rok temu usłyszałam podobną diagnozę. Torbiel lita na jajniku - potwierdzona
            przez 2 dość dobrych lekarzy. Przez 2 tygodnie przeżyłam horror, przeczytałam
            chyba wszystko co było w internecie, zrobiłam ostatnie porządki. Dopiero wynik
            CA125 / zwykłe badanie krwi - polecam zrobić jak najszybciej/ trochę mnie
            uspokoił. Miałam laparotomię i w trakcie operacji okazało się, że jest to po
            prostu mięśniak, owinięty wokół jajnika. Lekarze byli tak zdziwieni, jak ja
            szczęśliwa. Jajnika nie straciłam, a nerwów szkoda. Nie ma się co martwić na
            zapas. Życzę powodzenia.
    • olka981 Re: Guz jajnika 29.06.06, 15:05
      ja tez mialam torbiel jajnika 8cm i wychodzila ze cos w srodku jest i lekarz
      poradzil usunac ale powiedzial ze raki to sa zazwyczaj solidne torbiele pelne
      zalezy jaki duzy i moze tez sie wchlonac i tez nie wiadomo czy lekarz dobrze
      okreslil to co ona ma
      • monika_jo Re: Guz jajnika 30.06.06, 10:59
        Jest już po wizycie u innego lekarza. Ma torbiel, ale z częścią litą, więc czeka
        ją szpital i operacja (możliwe, że usunięcie jajnika). Dziś wiemy już trochę więcej.
        Dzięki wszystkim za pomoc.
    • florencja29 Re: Guz jajnika 30.06.06, 12:33
      Ja miałam małą torbiel (35x45 mm) jak sie później okazało, bo najpierw lekarz mi
      powiedział przy badaniu palpacyjnym, że wyczuwa jakiegoś guza na jajniku. Na
      drugi dzień byłam u niego prywatnie na usg, bo na usg, w przychodni musiałabym
      czekać ok. 2 tyg. Oczywiście byłam tak przerażona, ze poleciałam pędem do niego,
      tym bardziej, ze 2 lata temu miałam usuwanego gruczolako-włókniaka z piersi i
      wtedy sie tez najadałam trochę strachu.
      Po zdiagnowzowaniu, że to płynna torbiel lekarz zmienił mi tabl.antykoncepcyjne
      na inne i po ok. miesiącu torbiel sie wchłonęła. Miałam też wówczas robiony
      marker nowotworowy Ca-125- ach ta nazwa- też się stesowałam. Ale wynik wyszedł
      b. dobry.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka