Dodaj do ulubionych

prostata-rak

28.04.07, 14:50
moze na tym forum znajde wiecej osob (lub waszych bliskich) dotknietych tym
paskudztwem i pocieszyc sie nawzajem.
W przeddzien, na moje 60-letnie urodziny dostalem "prezent" w postaci
raka prostaty.
PSA= 5.45, a gleason= 3+3=6. W przyszym tyg. ide zrobic test czy nie ma
jakichkolwiek przerzutow. Bardzo prosze o kontakt osoby ktore zostaly
zaatakowane przez ten cancer lub wasi bliscy, czy mam jakies szanse ?
Nie mam zadnch objawow, to zupelnie przypadkowe odkrycie zwalilo mnie
doslownie z nog.

Jestem juz po wszystkich mozliwych testach przygotowujacych do operacji
ktora odbedzie sie 1 maja. boje sie..
Obserwuj wątek
    • franc_tireur Re: prostata-rak 28.04.07, 16:25
      Michale, widzę, że post został przekopiowany z forum "Nowotwory" i z następnych
      wpisów na tamtym forum wynika, że wykluczono przerzuty. Oprócz skali Gleasona (w
      której wynik w Twoim przypadku jest umiarkowany) i PSA (które w Twoim przypadku
      jest niskie) o rokowaniu decyduje też zaawansowanie określane w skali TNM (jeśli
      się nie mylę, jesteś anglojęzyczny - chodzi o określenie tzw. stage). Masz może
      jakieś informacje na ten temat?
      Poza wszystkim, na wstępie - głowa do góry - rak prostaty nie jest najgorszym z
      onkologicznych rozpoznań, jakie można usłyszeć. Sądząc po tym, że podjęto się w
      Twoim przypadku leczenia radykalnego, a nie objawowego, oczywiście, że masz szanse.
    • green_land Re: prostata-rak 28.04.07, 18:51
      www.prosalute.info/forum/
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22678
      www.po40.pl/forum.php?id=1820
      www.bikeforum.pl/showthread.php?t=68
      www.primanatura.com/forumpl/viewtopic.php?t=157
      www.viva.org.pl/forum/viewtopic.php?t=17
      Poszukaj w necie, jest dużo wiadomości i kilka ciekawych forów. Ale z tego co
      widzę, Twoje wyniki nie są takie złe. Głowa do góry, będzie dobrze. Tylko się
      nie poddawaj, bo to na pewno Ci zaszkodzi. Trzymam mocno kciuki - pomodlę się
      za Ciebie (sorry, jeżeli jesteś niewierzącym - w takim razie przesyłam ciepłe
      myśli:)
      • jeanne72 Re: prostata-rak 29.04.07, 09:51
        Też podpisuję się pod tym, co napisali poprzednicy - szanse w przypadku raka
        prostaty są duże i nie ma powodu, by się poddawać. Leczenie może trwać długo,
        być może będzie konieczne długotrwałe leczenie, np. radioterapia - ale naprawdę
        warto.
    • monika4115 Re: prostata-rak 18.10.15, 20:11
      Serdeczne podziękowania Panu dr Wojciechowi Rogowskiemu za przeprowadzenie poważnej opreacji naszego Taty, za profersjonalną i bardzo merytoryczną ocenę stanu zaawansowania choroby, życzliwe i ze zrozumieniem traktowanie pacjęta. Mieliśmy szczęście że w trudnym dla nas okresie spotkaliśmy wspaniałego lekarza, a przede wszystkim człowieka. Dziękujemy Panie Doktorze. Rodzina.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka