vivi22 Re: Kliknij - nakarm psa! 19.02.11, 21:12 link działa tylko trzeba skopiować do przeglądarki :) Zapisałam zakładkę do ulubionych oczyciwście. Do mnie w takich sprawach nie trzeba mówić dwa razy :) Mam jako stronę startową ustawioną stronę pajacyka www.pajacyk.pl Wam też proponuję zapisac w ulubionych i codziennie pamiętać. Ja już mam taki nawyk, że jak pierwszy raz w ciągu dnia włączam komputer to napierw klikam a dopiero potem inne sprawy w komputerze i necie :) Odpowiedz Link Zgłoś
lomek2 Re: Kliknij - nakarm psa! 20.02.11, 03:37 Jakie to szlachetne i wspaniałomyślne. Kliknąć! Od razu czuję się lepszym człowiekiem i że zrobiłem, ho-ho, kawał dobrej roboty! Normalnie d-u-m-a mnie rozpiera i chyba zostanę świętym od tego swojego poświęcenia. Odpowiedz Link Zgłoś
ma.cinak Re: Kliknij - nakarm psa! 20.02.11, 17:47 może i masz rację. Może ludzie są tak mali jak uważasz i rzeczywiście rozpiera ich duma z niezwykle szlachetnego czynu, jakim jest kliknięcie. Cóż ja na przykład nie przeznaczę na zwierzęta 1% z podatku i raczej nie pomogę w inny sposób. Pieniądze jednak mimo wszystko wolę przeznaczyć na hospicjum i rodzinne domy dziecka. I tak, nie jest tego dużo, niestety. Więc jeżeli poprzez taką prozaiczną czynność jak kliknięcie mogę choć trochę pomóc, to dlaczego nie? Czy jest w tym coś złego i niemoralnego? Czy kierują mną niskie pobudki? Odpowiedz Link Zgłoś
elfkabezhaltera A sprzątniesz gó... po nim? 09.04.11, 12:43 Kliknę jeśli posprzątasz Odpowiedz Link Zgłoś
kinggeorge Re: A sprzątniesz gó... po nim? 09.04.11, 14:53 Mylisz pojęcia, kliknięcia pomagają zwierzętom w schroniskach, a akcja skierowana jest do przyjaciół zwierząt, więc nic na siłę:) Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re: lepiej po psie niż po matołach 09.04.11, 17:28 kinggeorge napisała: > Mylisz pojęcia, kliknięcia pomagają zwierzętom w schroniskach, a akcja skierowa > na jest do przyjaciół zwierząt, więc nic na siłę:) Lepiej pomagać zwierzakom , niż ludziom bez zasad. Odpowiedz Link Zgłoś
wardecka78 Re: lepiej po psie niż po matołach 09.04.11, 17:42 Roberto - ja im pomogę... ... i na jesieni kupie taczki Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re: lepiej po psie niż po matołach 09.04.11, 19:46 wardecka78 napisała: > Roberto - ja im pomogę... > ... i na jesieni kupie taczki Na których wywieziesz swoich P.O skich przyjaciół po przegranych wyborach parlamentarnych. Poszczujesz psami, a na koniec utytłasz w swojej gnojowicy. Bez obrazy działaczy P.O. cytuję tylko słowa wardeckiej. > Odpowiedz Link Zgłoś
wardecka78 Re: lepiej po psie niż po matołach 09.04.11, 19:50 o ile sie zakladasz ze po nie przegra wyborów? 100 zł? Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re: lepiej po psie niż po matołach 10.04.11, 08:40 wardecka78 napisała: > o ile sie zakladasz ze po nie przegra wyborów? > > 100 zł? > >> Sama napisałaś że twa premia przewyższa zarobki Burmistrza. Nie kompromituj się stówką. > Odpowiedz Link Zgłoś
wardecka78 Re: lepiej po psie niż po matołach 10.04.11, 08:59 ale ty masz mało kasy jak przegrasz to co? Komornika bede musiała nasłać? I co Ci zabierze? Te warzywka, ktore tak skrupulatnie pielegnujesz?! weeeź przestań! Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re: lepiej po psie niż po matołach 11.04.11, 15:27 wardecka78 napisała: > ale ty masz mało kasy > jak przegrasz to co? > Komornika bede musiała nasłać? > I co Ci zabierze? > Te warzywka, ktore tak skrupulatnie pielegnujesz?! Zawsze mógłbym mieć więcej. Na chleb mi wystarczy . A o które warzywa mnie kiciu pytasz i na którym polu? Bo tak prawdę powiedziawszy nie wiem, o które ci chodzi? Czy o kartofle , czy sałatę, czy marchew, czy buraki? Ogarnij się . Proponuję zakład jeżeli P.O nie utworzy Rządu większościowego , po jesiennych wyborach -przebiegniesz się w bieliźnie / figach i biustchalterze,/ od kościoła do poczty w pierwszą niedzielę po utworzeniu Rządu. Odpowiedz Link Zgłoś
elfkabezhaltera Schronisko 09.04.11, 22:45 kinggeorge napisała: > Mylisz pojęcia, kliknięcia pomagają zwierzętom w schroniskach, a akcja skierowa > na jest do przyjaciół zwierząt, więc nic na siłę:) OK, pomyliłem więc pojęcia. Czy schronisko wykorzysta kliknięcie do zabicia - och nie, to brzydkie słowo! - do uśpienia niepotrzebnych zwierząt? Ew. na ich eksport do psolubnych krajów jak Chiny czy Korea? Odpowiedz Link Zgłoś
321art Re: Schronisko 10.04.11, 10:39 Kliknięcie nic nie kosztuje, ale warto zastanowić się czy należy wspierać fundacje których celem jest czerpanie korzyści z nadmiernego gromadzenia zwierząt. Kilka lat temu chciałem przygarnąć psa z schroniska, odwiedziłem Falenicę i Paluch i w obu przypadkach wybrany przez mnie piesek był nie do wzięcia. Skończyło się że dla córki kupiłem suczkę z ogłoszenia, którą mam do dziś. Utrzymanie zwierząt w schroniskach , to wielka kasa i nikt nie jest zainteresowany by liczebność w nich malała. Zabijanie zwierząt brzmi nie ładnie, więc morze eutanazja będzie odpowiednia? Akcje kliknij i nakarm psa , zamienił bym na przygarnij psa. Odpowiedz Link Zgłoś
dorota.alex Re: Schronisko 11.04.11, 09:44 wg przepisów pies który trafił do schroniska musi przesiedzieć w nim 2 tygodnie. Czekając na ewentualnego właściciela, który będzie go szukał. Do adopcji może iść dopiero po 2 tygodniach. jakoś trudno mi uwierzyć, że na Paluchu nie znalazłeś żadnego psa do adopcji. Odpowiedniej wielkości, płci i w odpowiednim futrze. Nie wyobrażam sobie jak można jechać na Palucha po psa i wrócić bez psa... bo nie dali! Jak jednego nie dali to czeka kilkaset innych! Odpowiedz Link Zgłoś
321art Re: Schronisko 11.04.11, 19:35 A no nie dali, jak wcześniej pisałem to było parę lat temu, nie pamiętam jakiego argumentu użyli, ale zostałem spławiony, moje kryterium było niewielkie, miał to być mały piesek bez rasowy lub rasy obojętnej, być może dzień był nie ten co trzeba ,może teraz jest inaczej. Mimo wszystko nadal uważam że miejsce psów nie jest w schroniskach , ale dla uspokojenia dodam że kliknąłem no i niech inni klikają. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
elfkabezhaltera Dwa tygodnie 11.04.11, 21:27 dorota.alex napisała: > wg przepisów pies który trafił do schroniska musi przesiedzieć w nim 2 > tygodnie. Czekając na ewentualnego właściciela, który będzie go szukał. Do adopcji > może iść dopiero po 2 tygodniach. I po następnych dwóch tygodniach, zamiast karmić w nieskończoność, należy wysłać psiaka do: www.puppybeef.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
321art Re: Dwa tygodnie 11.04.11, 21:46 No to pewnie wzieli mnie za Koreańczyka i pieska mi nie dali. Odpowiedz Link Zgłoś
dorota.alex Poradnik o adopcji psów ze schroniska 14.04.11, 13:59 każdy powinien przeczytać przed podjęciem decyzji: www.adopcja-psa.cba.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
agulera Re: Poradnik o adopcji psów ze schroniska 26.04.11, 14:06 321art niestety mylisz sie w wielu kwestiach - moze nie dotyczy to wszystkich schronisk ale pewnie wiekszosci. O schronisku w Radomsku, o którym napisze dowiedziałam się z Panoramy - temat reportazu "w schronisku w Radomsku psy umierają z głodu". Zainteresowałam sie i zaczełam drazyc temat. W miarę nowy weterynarz schroniska , który wraz z kobieta z Łodzkiego TOnZ probował zainteresowac problemem najrózniejsze media lokalne i ogolnopolskie prawdopodobnie bedzie musiał sie pozegnac z pracą, bo wladze Radomska (wlasciciel schroniska) dla ktorych oczywiscie jest niewygodny wlasnie rozpisały nowy konkurs na jego miejsce. 1 fundusze - otóz miasto przeznacza tylko 17-18 tys. miesiecznie na wszystko tj. karme,zabiegi, leczenie dla 120-150 psiaków i kilkanstu kotów, pensje dla 3czy 4 os. (nie pamietam dokładnie) i utrzymanie schroniska. Jak widzisz kasa straszie marna. 2 jest jakas grupa wolontariuszy, powiazanych z łodzkim TOnZ , która na wszelkie mozliwe sposoby probuje znalezc nowe domy dla tych zwierzakow i karme dla pozostajacych - wiec nie ma tez tu mowy o "pojsciu na ilosc i gromadzeniu zwierzat" - inna kwestia, ze tym wszystkim nie zajmuja sie własciciele schroniska tylko Ci, którzy chca ulzyc tym psinom. www.dogomania.pl/threads/202335-Schronisko-w-Radomsku-Ruszamy-z-adopcjami!-Prosimy-o-pomoc./page53 Zgadzam sie z Toba, ze miejsce psa nie jest w schronisku -ale to człowiek jest winny,ze pies/kot tam trafia. Sa oczywiscie przypadki losowe ,ze wlascicel psa zachoruje, umiera, nie ma rodziny i nie ma komu zaopiekowac sie stworzeniem i wtedy trafia do schroniska. Tyle, ze shroniska sa przepełnione, bo psy sa wyrzucane i albo odłowione do schroniska albo sie niekontrolowanie rozmnazaja na wolnosci powiekszajac liczbe tych bidakow. Zainteresowani moga przekazac 1% dla schroniska w Radomsku (Łodzki TOZ; KRS 0000014017 z dopiskiem Radomsko) Odpowiedz Link Zgłoś