Dodaj do ulubionych

dzielni strażacy

29.02.12, 20:13
Nasi strażacy jest na 3 miejscu w rankingu najczęściej wyjeżdżających na akcje straży ochotniczych na Mazowszu. www.lomianki.info/document.php?did=2505
Świetnie, ze mamy dobrze zorganizowaną OSP, która zawsze jest gotowa jechać na pomoc, ale pojawia się pytanie: jaki jest powód że tak często oni muszą jeździć na akcje, czemu w Łomiankach jest więcej pożarów niż w innych (często znacznie większych) miejscowościach? Igramy z ogniem?
Obserwuj wątek
    • jorybka1 Re: dzielni strażacy 29.02.12, 20:20
      esscort napisał:

jaki jest powód że tak często oni muszą jeździć
      > na akcje, czemu w Łomiankach jest więcej pożarów niż w innych (często znacznie
      > większych) miejscowościach? Igramy z ogniem?

Igramy , podpalając łąki. Już tylko patrzeć jak się sezon zacznie .
          • rafal.bula Re: dzielni strażacy 29.02.12, 22:56
            W Piasecznie jest Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej (JRG PSP), a zestawienie obejmuje jedynie jednostki ochotnicze. Ogólnie w miastach wielkości Łomianek i większych są najczęściej jednostki zawodowe i jeśli są też ochotnicy to wyjeżdżają z tego powodu trochę rzadziej.
            Łomianki znajdują się w rejonie operacyjnym JRG PSP w Błoniu natomiast najbliższa JRG PSP znajduje się w Warszawie przy hucie. Dlatego OSP w Łomiankach wyjeżdża do wszystkiego co dzieje się na terenie gminy. Póki co, moim skromnym zdaniem, radzi sobie niegorzej niż jednostki zawodowe.
            A co wpływa na ilość interwencji?
            Na pewno wspomniana głupota i złośliwość ludzka w sezonie wiosennym. Co roku pojawia się apel o niewypalanie traw, niestety mało skuteczny. Niemniej odnotowana w roku 2011 ilość pożarów traw jest mniejsza niż w roku poprzednim. Pozostaje mieć nadzieję, że w tym roku sytuacja będzie jeszcze lepsza.
            Ponadto znaczna ilość podtopień, kolizji na trasie i na ulicach miasta, zimą częste są też pożary sadzy w kominach i zaczadzenia.

Pozdrawiam
            Rafał Własinowicz, OSP Łomianki
                • esscort Re: dzielni strażacy 01.03.12, 09:17
                  N4 twój dowcip zaczyna osiągać szczyty. Niebawem na pewno otrzymasz tytuł internetowego mistrza ciętej riposty. Kiepski to przy tobie ponurak. Wiem, ze w odpowiedzi napiszesz, że zabłysnąłem jak chrząstka w salcesonie albo coś jeszcze bardziej śmiesznego
                  Naprawdę w każdym wątku musi się czymś takim popisać?
                  Polecam: www.youtube.com/watch?v=goru7ilAxlY
                  • veldon Re: dzielni strażacy 01.03.12, 10:35
                    Kurcze, strażacy na trzecim miejscu :)

>>106 razy do pożarów<< oraz >>204 razy do miejscowych zagrożeń<<

Piaseczno nie ma szosy gdańskiej i Wisły pod bokiem, co pewnie też jest wytłumaczeniem tej ilości.
                    Te "miejscowe zagrożenia" to pewnie wypadki drogowe i pilnowanie przesiąkających wałów w dużej mierze.

A życzyć, to bym życzył bezpiecznych powrotów i spokojnej służby.
                  • neptun6666 Re: dzielni strażacy 01.03.12, 16:50
                    esscort napisał:

> N4 twój dowcip zaczyna osiągać szczyty. Niebawem na pewno otrzymasz tytuł inte
                    > rnetowego mistrza ciętej riposty. Kiepski to przy tobie ponurak. Wiem, ze w odp
                    > owiedzi napiszesz, że zabłysnąłem jak chrząstka w salcesonie albo coś jeszcze b
                    > ardziej śmiesznego
                    > Naprawdę w każdym wątku musi się czymś takim popisać?
                    > Polecam: www.youtube.com/watch?v=goru7ilAxlY

Wybacz mój drogi ale ostatnio mam problem z głośnikami. Obejrzeć mogę lecz nie potrafię czytać z ruchu warg.
                    Ty potrafisz?, uśmiechnij się . Zostaw temat RIO kowalikowej.
                    Dziwne ,ostatnio humor ci nie dopisuje , czyżby rachunek z gazowni?
                    A może nocą przejeżdżają Dolną TIR-y i wybijają cię ze snu?

Kostka w salcesonie? coś w tym jest ,jakaś ukryta głębia może podrążymy ją wspólnie?
                    A może zajmiemy się wjazdem do Remizy, chyba są jakieś problemy, ktoś może czegoś kiedyś nie dopilnował podczas ostatniego remontu?.
            • jorybka1 Re: dzielni strażacy 01.03.12, 15:23
              rafal.bula napisał:

> > Łomianki znajdują się w rejonie operacyjnym JRG PSP w Błoniu natomiast najbliżs
              > za JRG PSP znajduje się w Warszawie przy hucie. Dlatego OSP w Łomiankach wyjeżd
              > ża do wszystkiego co dzieje się na terenie gminy. Póki co, moim skromnym zdanie
              > m, radzi sobie niegorzej niż jednostki zawodowe.

>Korzystajac z okazji pragnę podziekować za naprawdę szybkie interwencje na płonacych łąkach. Niejednokrotnie osobiście zgłaszłam pożary i zawsze nasza straz była bardzo szybko. Oby tak dalej. Juz się usmiecham do Was, bo napewno i w tym roku bedę zmuszona aby nękać Straż telefonami.
      • rafal.bula Re: dzielni strażacy 01.03.12, 16:21
        Potwierdzam!
        Proszę o zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczanie kominków bo to bardzo częsta przyczyna pożarów. Szczególnie:
        - właściwa izolacja od materiałów palnych, szczególnie z tyłu kominka oraz przepustów rur odprowadzających dym
        - właściwe podłączenie odprowadzania spalin do sprawnej i szczelnej (!) instalacji kominowej (widziałem już wielokrotnie przypadki podłączania pod szyb wentylacyjny a nie kominowy a to kończy się tragicznie)
        - regularne, przynajmniej 2 razy do roku, korzystanie z usług kominiarza i pilnowanie go by dobrze zrobił swoją robotę, bo czasami naprawdę odstawiają fuszerkę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka