Dodaj do ulubionych

Ostatni wysyp ulotek

21.06.12, 23:20
Ostatni wysyp ulotek, wzmożona agitacja na rzecz udziału w referendum nasuwa mi myśl: może to jednak lipa WIELKA LIPA. Z zatroskaniem opozycji o dobro gminy, że świetlana przyszłość dopiero przed nami, że teraz się zacznie i tym podobnie.
Inicjatorzy wniosku referendalnego, tych pięciu wspaniałych twórców nowej myśli, idei – kto to są? Kto to był w historii miasta, gminy, co dotąd uczynili dobrego? Jakiś wcześniejszy ślad ich przemyśleń, publikacje, udział w panelach dyskusyjnych, w kwitnących KULTURĄ forach internetowych.
Jeden znak zapytania
Kto zatem za nimi stanął, że tak urośli w siłę. Kto wsiadł do tego pociągu, jakie autorytety, jacy nowi ludzie.
Rozpacz – pachnie aż do Sadowej „starociem” - istne Muppety. Pozbierane, z różnych kadencji i opcji.
Twierdzą, że dadzą „nowe otwarcie”, że stanie się cudowna przemiana (Czego dowodem ma być wzrost pobożności wielu udziałowców tej strony politycznej). Wspólny mianownik dla wszystkich których poznajemy na tym forum, to stolec, obrona zagrożonego odsunięciem stołka. I tu siła, zwarcie szeregów, huzia na oportunistę Burmistrza.
A on nawet z połową pensji nic nie rozumie.
Dlatego go nie odwołam, nie przyczynię się do odwołania swoim udziałem w referendum.
Choć ulotki PO i organizatorów referendum bałamutnie, kłamliwie mówią: „Nie idziesz – pozbawiasz się wpływu”.
A to jest kłamstwo.
Nie idę, bo wiem co znaczy frekwencja – i świadomie wybieram.
Między bełkotem banerów i plakatów, a uczciwością i odpowiedzialnością wobec mnie , członka wspólnoty lokalnej miasta i gminy Łomianki.
Ja zatem zostaję w domu.
A co się stanie? Historia oceni, ja będę miał czyste sumienie.
Inni mają prawo do swojego zdania, ale niech nie myślą, że zbiorowy amok szaleńców przeniesie się na wszystkich w gminie, jak stosy biało czerwonych flag porzuconych po przegranym meczu i Euro 2012.
Myślę że jasne…
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka