Dodaj do ulubionych

Uwaga na WIŚLANĄ

25.07.06, 17:22
Mam wrażenie że podobnie jak na Rolniczej sytuacja przedstawia sie na
Wiślanej. Ciekawym jestem czy przebudują skrzyżowanie z Zachodnią tak by do
Dąbrowy w kierunku Sierakowskiej mogły skręcać autobusy. A roboty ślimaczą
się. Czasem widać jednego człowieka z łopatą a czasem wcale.
Obserwuj wątek
    • ilexx Re: Uwaga na WIŚLANĄ 26.07.06, 18:36
      Nic nie modernizują. Zastanawia mnie dlaczego z uporem maniaka odwodnienie ulic
      w samym środku miasta robi się do rowów - to rozwiazanie raczej z krajobrazu
      niezurbanizowanego. Jak taki rów zarosnie chwastami (co pewne) a tych chwastów
      nikt nie wykosi (to tez bardzo prawdopodobne) to w ten rów wpakuje sie kolejny
      samochód (sama widziałam jak wpakował się na wiślanej i bez pomocy drogowej sie
      nie obyło). Podobnie było na Warszawskiej w zimę, kiedy trudno było odróżnić
      drogę od pobocza i chodnika.
      Może pora pomyslec o kanalizacji deszczowej, zanim ktos złamie nogę na tych
      rowach.
      • zachodni007 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 26.07.06, 19:14
        Wprowadzasz ludzi w błąd.
        Na odcinku Wislanej od Długiej do Kolejowej jest wykonane 5 studni chłonnych
        połączonych z kratkami kanalizacyjnymi w jezdni. Gdy studnie będą regularnie
        konserwowane to takie rozwiązanie powinno wystarczyć.
        Rowy są chyba tylko na wypadek awarii. Ludziom nie zagrażają ponieważ po drugiej
        stronie ulicy jest chodnik i tam trzeba chodzić.

Co do wpakowania się do rowu to rzeczywiście po jego wykonaniu tego samego dnia
        jakaś blondynka (w przenośni i dosłownie) się tam wkitowała.
        Kobiety, kobiety.
        Pogratulować spostrzegawczości.
        • krzysiom1 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 26.07.06, 19:37
          Rowy na Warszawskiej to chyba jednak przezytek?
          Jak patrzę na nowy chodnik+ piękny wyremontowany rów w centrum miasta, 20km od
          centrum stolicy Polski to nóż w kieszeni się otwiera
            • mazowianka Re: Uwaga na WIŚLANĄ 26.07.06, 20:52
              A ja drodzy państwo się czuję jak bym miała 15 lat, bo wtedy w Łomiankach
              były takie rowy odwadniające które w lato służyły za kąpielisko, a w zimę
              za lodowisko,wtedy deszcz padał w lato ,a w zimę był mróz,jeszcze trochę
              a będziemy się podpinać do autobusów sankami i jeżdzić do Warszawy,a wydaje
              się że mamy XXI wiek( ale to chyba nie dotyczy Łomianek) ale przy takim burmistrzu
              wszystko jest możliwe:)
              • j46 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 26.07.06, 22:00
                Oj zgrzebyny jest ten nasz XXI wiek. Tu wieżowce, a tam szmbo. Tu rowy
                odwadniające a tuż obok ICDS. No ale na takie kontrasy będziemy patrzeć dopuki w
                gminie będzie obowiązywało muzyczne zarządzanie poparte historą na poziomie
                studium nauczycielskiego. Vivat amatorzy!!!!
              • zachodni007 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 27.07.06, 13:20
                Mazowianko - złociutka powiedz co mają wspólnego rowy na Wislanej a także na
                Rolniczej (drogi powiatowe) z burmistrzem.
                Widzę że tobie też wszystko, jak Papiemu, kojarzy sie z Sokołem.
                To chyba zaraźliwe, chyba że twoje pojmowanie świata zaczyna i kończy się na
                totalnej krytyce.
                Powinnaś więcej uwagi skupić na adresacie krtytyki, a pretensje o rowy na
                Wiślanej i Rolniczej skierować do "durnych i niedouczonych" inżynierów i radnych
                z powiatu.

W trosce o bezpieczeństwo i nowoczesny wygląd naszej gminy proponuję powołać
                Platformę Zwalczania Przydrożnych Rowów (PZPR). Może któryś z radnych mógłby
                zostać Honorowym Prezesem. Kojarzy mi sie tow. W.
                • brycezion Re: Uwaga na WIŚLANĄ 27.07.06, 13:43
                  Zachodni007 : Masz rację,że budowa Rolniczej i Wiosennej jest sprawą Powiatu.
                  Forumowicze sygnalizują problemy jakości,ale trudno,żeby pisali memoriały do
                  Powiatu.Od tego są inspektorzy nadzoru w UMiG Łomianki ( bo my będziemy jeździć
                  tymi ulicami ) i oni powinni zwrócić Powiatowi uwagę na niedoróbki wykonawstwa
                  oraz kiepską technologię,bądź materiały.
                • mazowianka Re: Uwaga na WIŚLANĄ 27.07.06, 15:10
                  zachodni007 ja doskonale wiem co piszę, to Ty nie bardzo wiesz
                  jak wyglada sytuacja w naszej Gminie.
                  To Cię uprzejmię informuję że u nas bez wiedzy szanownego burmistrza,
                  to i kot się nie załatwi, więc nie pisz że moje pojmowanie świata zaczyna
                  i kończy się na krytyce, bo jak do tej pory to już wszystko udało Mu się
                  z pie...yć,to co mam chwalić.
                  Co do (PZPR) to jak rozumiem masz na myśli Radnego Powiatu, P. Wołyńskiego
                  no nie wiem, jak się dowie nie będzie zachwycony:)
                  • brycezion Re: Uwaga na WIŚLANĄ 27.07.06, 15:30
                    Zachodni007 : Nadzór inwestorski prowadzi na swoich pracach oczywiście Powiat.A
                    czy nasi drogowcy mają się bezczynnie przyglądać jak ktoś knoci robotę?Nie mogą
                    napisać ostrego pisma do Wołyńskiego i Żychlińskiego ?
                    Ty sam będziesz też jeździł po nowych dziurach.
                    P.S.Wczoraj w tvp3 przy materiale o drogach podano,że nowe asfalty z dodatkiem
                    polimerów wytrzymują 18 lat.Koszt 100 zł/m2.
                    O rowach ja nie pisałem.
                • papirus22 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 27.07.06, 22:56
                  Zachodni, mi nie wszystko kojarzy sie z Sokołowskim tylko to co jest od niego
                  zalezne lub z nim związane. Powiat akurat jest, p. Wołyński jest przew. obecnej
                  rady powiatowej, a to on nie kto inny był ojcem chrzesnym Sokołowskiego.
                  Jeszcze przed samymi wyborami 98 roku wprowadził go do Łomiankowskiej polityki
                  i zaproponował innym. Tak sie tez stało wygrali wybory, p. Wołyński został
                  przew rady miasta Łomianki, a Sokół burmistrzem. Rozumiem, że zapewne wielu
                  spraw nie znasz i nie rozumiesz, ale jak już cos piszesz a się nie orientujesz
                  to zapytaj, napisze dlaczego co należy kojarzyć z sokołem a co nie!!!!
                  Co do totalnej krytyki napisz mi co Sokół zrobił dobrego przez 8 lat swojego
                  urzędowania. Zachodni jako totalny zwolennik Sokoła (no chyba, że jesteś jak
                  edoma za a nawet przeciw), powinieneś zdawać sobie sprawę z manipulacji jakimi
                  kieruje sie Sokół. Ciebie też zmanipulował, ale to już jest zalezne od
                  umiejętności postrzegania pewnych faktów, wydarzeń i pewnie nie masz na to
                  wpływu:)
                  Co do PZPR, to chyba teść sokoła był aktywnym członkiem i działaczem tej
                  organizacji, więc sobe tam poszukaj swoich. Zresztą jego działania przypominają
                  PRL!
                  • zachodni007 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 28.07.06, 19:53
                    Papi piszesz: "Zachodni, mi nie wszystko kojarzy sie z Sokołowskim"

A ja uważam że cierpisz na manię prześladowczą.
                    Dowód - proszę.
                    Post osoby której nie znam z forum - pyta o godziny Mszy Świetej w Łomiankach:
                    a ty odpowiadasz jako dyżurny:
                    "kiedys było to 7.00 i 18.00 teraz po zmianie proboszcza na kiliszka, który
                    miesza się w politykę propagując burmistrza sokoła-oszusta, wielu wiernych
                    chadza do kościoła na Dąbrowę lub Burakowa, omijając łukiem kościół w
                    Łomiankach!"

Chłopie LECZ SIĘ.
                    Jeszcze nie jest za późno, psychiatria zrobiła kolosalne postępy.

• verte4 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 26.07.06, 22:27
          zachodni007 napisał:

> Wprowadzasz ludzi w błąd.
          > Na odcinku Wislanej od Długiej do Kolejowej jest wykonane 5 studni chłonnych
          > połączonych z kratkami kanalizacyjnymi w jezdni. Gdy studnie będą regularnie
          > konserwowane to takie rozwiązanie powinno wystarczyć.
          > Rowy są chyba tylko na wypadek awarii. Ludziom nie zagrażają ponieważ po
          drugie
          > j
          > stronie ulicy jest chodnik i tam trzeba chodzić.
          >
          > Co do wpakowania się do rowu to rzeczywiście po jego wykonaniu tego samego
          dnia
          > jakaś blondynka (w przenośni i dosłownie) się tam wkitowała.
          > Kobiety, kobiety.
          > Pogratulować spostrzegawczości.

Budowa studni chłonnych nie rzucała sie w oczy, w przeciwieństwie do
          ogromnaśnych rowów. Jeżeli rowy sa niezbędne to znaczy, że studnie są za małe,
          czyli ktoś zaczął mysleć ale się zmęczył i poszedł na piwo.
          Liczyłam na uporzadkowanie tego terenu a tu tylko chodnik zmienia kolor na
          czerwony.
          Zero wzmocnienia podbudowy, przekopy pod rurki od kratek do rowów (i studni)
          zalali asfaltem bez uzupełnienia podbudowy.
          Rozpadnie się, tak jak rozpadło sie na Waskiej, Partyzantów, Dolnej - niecałe 2
          lata po remoncie.
          • papirus22 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 26.07.06, 22:54
            niestety u nas zarówno chodniki jak i drogi robi sie na wybory, a więc byle do
            wyborów. Znamy to sprzed 4 lat, tylko czy mieszkańcy sa aż tak głupi, aby tego
            nie widzieć-zobaczymy:)
            • j46 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 27.07.06, 16:41
              W większości przypadków tak ten gmina partycypuje w kosztach remonto-bubli
              powiatu. Ja gdybym patrycypował, dopatrzył bym by wszystko wykonano jak należy.
              Zachodni, nie mylić z zachodnią europą, a raczej utoższmiać ze wschodem, uważa
              że naszego burmistrza to nie dotyczy, jak też nie dotyczy jego licznych
              urzędników. Otóż dotyczy, albowiem jest on wybrany w naszym imieniu i gdyby nie
              zajmował się bzdetami i dbałością o ciągłu pobyt w mediach, to by dopatrzył tej
              sprawy, bo są to niewątpliwie naczynia połaczone. W dodatku zarówno powiat jak i
              gmina istnieję dzięki naszym podatkom, a przedstawicieli do władz niebawem
              będziemy wybierać.
              • ilexx Re: Uwaga na WIŚLANĄ 28.07.06, 14:49
                Skrzyżowanie Dolnej z Wislaną (i z Zachodnią)to "skrzyżowanie strachu" ze
                wzgledu na skos pod jakim te ulice sie przecinają. Ponieważ chodzi o
                skrzyżowanie ulicy powiatowej z ulicami gminnymi to uważam, ze gmina powinna
                zadbać o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Miejsca jest tam mało, ale
                była świetna okazja, żeby przy okazji remontu "coś" polepszyć. Może zabrakło
                paru złotych na wykup ziemi na zapewnienie trójkatów widoczności i korektę
                wlotów ulic.Wiślana to podstawowe połączenie Dabrowy z centrum Łomianek. Ludzie
                jeżdzą tam samochodami ale także rowerami i chodzą pieszo od przystanku na
                Wiślanej. Wychodzi na to, że ze strony gminy nikt sie chyba tym nie przejmuje,
                żeby tym wszystkim użytkownikom poprawić bezpieczeństwo. Wiślaną ze względu na
                dziury jeździło się wolno - poprawią nawierzchnię, predkość się zwiększy. Skręt
                do Dąbrowy Leśnej pozostał bardzo niebezpieczny - wysokie krawężniki sprawę
                tylko pogorszyły. Jak remontowano Dolną nie zrobiono nic, jak remontowano
                Zachodnią - także nic, teraz przy okazji remontu Wiślanej sytuavcja się nie
                zmienia. Czy musi ktoś zginąć na tym skrzyżowaniu, żeby się władze gminy
                zainteresowały tym problemem?
                • piotr1271 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 28.07.06, 16:02
                  Czy musi ktoś zginąć na tym skrzyżowaniu, żeby się władze gminy
                  > zainteresowały tym problemem?
                  Ilexx, obawiam się, ze jest jeszcze gorzej. Jak znam życie to całe
                  to "zainteresowanie" objawiłoby się w formie "pochylenia się" nad sprawą
                  bezpieczeństwa w tym rejonie. Nie działoby się nic. Ale za to ile by się
                  mówiło!!! Może nawet pojawiłaby się możliwość wystąpienia w telewizji. A to już
                  nie w kij dmuchał! Zobacz jakie są rezultaty "pochylania się" nad
                  bezpieczeństwem na Kolejowej w rejonie Burakowa. Niestety...
                  • glupik1 Re: Uwaga na WIŚLANĄ 28.07.06, 16:43
                    To arcy trudny problem takie skrzyżowanie. Nie wystarczy narysować na papierze
                    parę linijek i dodać do tego naukawe opisy / piszę specjalnie nukawe, bo do
                    naukowych im zbyt wiele brakuje/ i krzyczeć że ma się opracowaną trasę wzdłuż
                    wału. Nie w przypadku przebudowy tego skrzyżowania trzeba wykonać pracę
                    rzeczywistą, w dodatku z drugim partnerem. To absolutnie nie jest możliwe dla
                    burmistrza i jego speców, nawet przy pozorowanym wparciu wysokich
                    przedstawicieli w radzie powiatu. Oni nie sa od tego, oni sobie ścielą gniazdka,
                    a nam mogą co najwyżej zrobić rabatkę, wybrukować chodniczek lub zacząć i
                    niedokończyć remont ulicy/ najlepszy przykład ul Majowa rozdłubana od lat i
                    nieskończona/.
                    • ilexx Re:jak ma skręcać autobus 28.07.06, 16:56
                      Ale głupoty i uporu starcza im, żeby budować całkowicie zbędny chodnik na ul.
                      Partyzantów od Akacjowej do Konwaliowej. Nic im negatywna opinia dendrologiczna
                      o katastrofalnych skutkach tej budowy dla zabytkowej alei debowej, nic im pisma
                      wzywajace do odstapienia od budowy słane przez Wojewódzkiego Konserwatora
                      przyrody. Chodnik jest budowany żeby poprawić bezpieczeństwo pieszych, którym
                      śmiertelnie grozi 5 samochodów, które przejeżdza tamtędy wciągu godziny z
                      predkością 10 km/h bo szybciej się nie da z powodu garbów spowalniających ruch.
                      Starczyło imj sprytu, żeby przeforsować budowę, określajac ją jako remont,
                      dzięki czemu nie uniknęli konieczności uzyskania zgody na budowę.
                      Starczyło im konsekwencji w olewaniu dziesiatek pism jakie złożyli w tej
                      sprawie w urzędzie mieszkańcy działek sasiadujacych z aleją. Konsekwentnie
                      budują. Doszli już do Kwiatowej, za chwilę zdemoluja trawniki przed posesjami,
                      by uniknąć grożby ofiar katastrofalnego natężenia ruchu w alei dębowej.
                      • j46 Re:jak ma skręcać autobus 28.07.06, 20:42
                        Radna niezależni wielokrotnie apelowali o chodnik na Warszawskiej od Brukowej w
                        Burakowa i co i nic. Ten chodnik nie podoba się burmistrzowi. Mogą tamtędy
                        jeżdzić dziesiątki samochodów i chodzić setki ludzi, burmistrz swój rozum i
                        kalkulacje ma i juz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka