Dodaj do ulubionych

Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!!

11.10.12, 18:02
Będzie ładniej, schludniej i bezpieczniej ... ulice Łabędzia i Graniczna będą obsadzone, osłupkowane, wyłączone z ruchu parkingowego i połączone z ciągiem pieszym dookoła stawu i sklepików, dalej zwanym spacerowym. Ten ciąg zaczyna się przy medi-korku, a kończy mniej więcej na wysokości ulicy Topolowej, bo dalej już jest za wąsko na rodzinne spacery. Można oczywiście skręcić to tu tam i obejść główny ciąg cięgnami bocznymi ... a to ulicą Osiedlową dookoła stawu, a to ulicą Okrąg omijając przeszkody i rower5zystów i dzieci, a to ulicą Topolową aż do śmietnika i świetnie ciągle zapowiadającej się hiperbudowy gigacentrum. Można też się wkurzyć i skręcić w spokojną i urokliwą Mleczarską, skąd po niecałym kilometrze rozpościera się widok dumnej wieży kościelnej. Zanim jednak on się rozpościerze to trzeba się naużerać z ruchem ... czterokołowym, dwukołowym i kołowym, bo niektórzy kierowcy z nerwów jeżdżą w kółko, zawracając to tu to tam ze względu na natężenie tegoż właśnie samego ruchu kołowego.

Jak to pięknie było przed wyborami samorządowymi ... wszystko było proste i na właściwym miejscu. Były priorytety dla Mysiadła, były zobowiązania i obietnice, a nawet coś drgnęło. Później się okazało, że to tylko w galotach drgnęło.

Wszyscy kandydaci powtarzali do znudzenia zgodnym chórem: będzie ładniej, schludniej i bezpieczniej!

No ... i co? Przez prawie dwa lata było guano czyli kompletnie nic ... nie licząc ciągłych kłótni, pomówień, przemówień i pro aferzastych dokonań na niwie budowlanej czyli tam gdzie najłatwiej o .... prawdę, bo w budownictwie nic się nie da ukryć ... przykładowo dom zwany dzisiaj Myszką przez parę dobrych lat stał po pachy w brudnej wodzie i pies z kulawą nogą, oprócz obsikiwania, się tym nie interesował. Tego się niestety do dzisiaj, a i przez kilkadziesiąt następnych lat też, w żaden sposób nie da ukryć. Teraz też od czasu do czasu część zachodniego Mysiadła stoi po pachy, już nie w brudnej, ale obsr...ej wodzie i nic się nie da z tym zrobić. Oprócz jednego ... umieszczenia kanalizacyjnego priorytetu na liście zadań dla kandytata na radn(ą)ego. Wszyscy o tym mówili, a szambo jak stało, tak stoi.

No, ale za to ulice będziemy mieli obsadzone i osłupkowane. Gwoli prawdy obiektywnej trzeba dodać, że nie tylko nasze gminne ulice będą obsadzane. Załapały się również Piaseczno i Iwiczna ... na krzywy ryj, jak to mówią. A niech tam, pal ich sześć, nie mają, a co ...

Będzie ładniej, bo będą słupki ... żeby już nic więcej nie wywieszać, a hołotę patriotyzmu uczyć, słupki będą biało-czerwone i całoroczne, niech chamstwo pamięta od sylwestra do sylwestra i od Puławskiej do Topolowej. Słupki mają dyscyplinować piratów drogowych i dewastatorów zieleni. Kiedyś w trawniki wsadzało się takie tabliczki „Nie deptać trawy”, aż do czasu kiedy okazało się, że trawa lubi być deptana. Mam szczerą i nieskrywaną nadzieję, że to co będzie rosło pomiędzy słupkami i chodnikiem też polubi deptanie i spaliny, bo inaczej sam się podpiszę jako pierwszy pod wnioskiem o zdyscyplinowanie decydentów i wywalenie grubej, również mojej, forsy w błoto.
Będzie schludniej, bo samochody nie będą parkować na poboczu przed sklepikami i widoczek zarówno wzdłuż ulicy jak i w poprzek będzie zachęcał, a nie wybrzydzał okolicy. A żeby całkiem piratów chamstwa oduczyć i do demokracji zmusić, to trzeba postawić znaki zakazujące postoju ... to było przerabiane już na Topolowej – słupki, zakazy, policja, straż miejska, mandaty ... sratatata gęś siodłata. Dobrym pomysłem jest, być może, uchwalenie w drodze uchwały specjalnych uprawnień dla radnych, sami osobiście będą stać słupkiem i mandaty wlepiać chamstwu nieuprawnionemu do parkowania. Trzeba tylko specjalne taryfy wymyśleć i honorarium za prace społeczne, chętnych nie zabraknie, będą słupkować nawet nocą i w święta patriotyczne.

Będzie bezpieczniej, bo ludzie mieszkańcy z powodu braku samochodów na poboczach będą mogli spacerować całą szerokością chodniczków, a dzieci będą się bezpiecznie odbijać od słupków granicznych i na jezdnię nikt raptem pod takiego chamskiego samochoda nie wyskoczy. Oczywiście kierowcy nie będą się zatrzymywać przed sklepikami i robić codzienne zakupy typu chlebek, bułeczki, masełko, pomidorek, piwko i princepolo bo:
- po pierwsze primo - nie będzie im wolno i jako zdyscyplinowani demokraci będą się bali radnych i mandatów
- po drugie primo - mogą robić zakupy gdzie indziej
- po trzecie primo – jako mieszkańcy Nowej Iwicznej i okolic będą zauroczeli urokliwą mysiadłowską zielenią

Spacerowicze, mieszkańcy Mysiadła i zagubieni obcy będą chodzić i spacerować w ciągu spacerowym, przy okazji przebiegając w popłochu przed pędzącymi piratami pomiędzy słupkami ciągnąc za ręce przerażone dzieci i staruszki, a także przepychając się przez gąszcz prawidłowo zaparkowanych przed sklepikami samochodów. Kierowcy pełni uznania, zrozumienia i życzliwości dla lokalnej władzy demokratycznie wybranej i reprezentującej wszystkich, nie będą wcale przeklinać ani tej władzy ani innych, włażących im w pole reflektorów ludzi.

Jezus Maria !!
Obserwuj wątek
  • chytry.lis Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 11.10.12, 20:47
   dałbym do ulubionych gdyby było można :-D
  • kamil-kaniowski Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 11.10.12, 22:04
   I mądrze i politycznie :) szacuj za fajne słowo :). Od dwóch lat mieszkam w Nowej Iwicznej, ale wcześniej w Mysiadle i ż al na to wszystko patrzeć, choć w Mysiadle to i tak coś się jeszcze dzieje , radni z Iwicznej to dopiero jest porażka. Ale co można zrobić , za dwa lata będą wybory , zmieni się pewnie ordynacja , bo zdaje się że gmina już ma ponad 20 tys. mieszkańców ale czy to coś zmieni ? Tacy ludzie jak Przemyska, Gawęda, Wilusz zawsze znajdą miejsce na jakiejś liście, choć mają kompetencje co najwyżej na przewodniczącego klasy 3c, smutne to wszystko.
   • kriss_o_poranku Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 12.10.12, 10:00
    Ad. rentman
    :) :) :) do łez

    Ja bym dodał:
    Jak spowodować, żeby ludzie nie chodzili po chodniku przy budynku z wylatującymi oknami - pewnie większość z nas stwierdziłaby aby zabezpieczyć okna i z głowy ( dawny hotel pracowniczy KPGO) - NIE NIE NIE !!! Przecież sensowniejszym rozwiązaniem jest zerwanie koparką chodnika- niema chodnika nie ma PROBLEMU !!!

    • kprzem Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 12.10.12, 10:18
     Budynek dawnego hotelu jest w takim stanie,że nadaje się tylko do rozbiórki.Do tego jednak czasu trzeba zabezpieczyć miejsce oby nikomu nic się nie stało.Z tego powodu demontowana jest wylewka asfaltowa.
     Chodnik dla pieszych znajduje się po drugiej stronie szpaleru iglaków .Jest oświetlony i dużo bezpieczniejszy(szczególnie "wieczorową porą") niż dotychczasowe przejście.

     Pozdrawiam.
     Katarzyna Przemyska
     • kriss_o_poranku Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 12.10.12, 10:46
      "Budynek dawnego hotelu jest w takim stanie,że nadaje się tylko do rozbiórki.Do
      tego jednak czasu trzeba zabezpieczyć miejsce oby nikomu nic się nie stało"

      Tylko komu należy zawdzięczać doprowadzenie do takiego stanu? Zabezpieczyć, oczywiście,że tak! ale okna, żeby woda się nie lała do środka - chyba, że tak dba się o mienie w wydaniu syndyka masy upadłościowej - pytanie gdzie obecnie pan syndyk pracuje ???
      z przykrością pozostaje wspomnieć jak została zabezpieczona willa, niby teraz to gminne a woda się leje jak lała. Chyba, że to sposób na wietrzenie budynku :(

      Parę lat temu mieszkali jeszcze tam ludzie, a biura są do dnia dzisiejszego.

      Czy przykładem Gminy Piaseczno nie mogło by powstać np. Centrum Kultury ?      • redrebel Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 12.10.12, 11:28
       Też uważam, że budynek byłego hotelu pracowniczego mógłby spełniać rolę takiego centrum kulturalnego, może zróbmy jakąś petycję do Pani Wójt.
       Mielibyśmy Centrum kultury i CIS w jednym , jeszcze jakieś kawiarnia na dole pewnie by się zmieściła , tylko trzeba chcieć!

       Czy Państwo radni mogli by przygotować taką petycję ( np. www.petycjeonline.pl/) i zamieścić link na swoich stronach?
       • kriss_o_poranku Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 12.10.12, 11:35
        No to jest już nas dwóch :) a tak serio to, dodatkowo można by pozbierać podpisy przy szkole, codziennie rano są tam tłumy mieszkańców, albo podwożą dzieci do szkoły albo idą na przystanek.

        Zaangażowanie radnych mogło by jeszcze wzmocnić siłę takiej petycji!
        • pirxthepilot Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 12.10.12, 12:34
         kriss_o_poranku napisał:

         > Zaangażowanie radnych mogło by jeszcze wzmocnić siłę takiej petycji!

         a ja jestem pewien, że p. Kania już dawno zapisał sobie w notatniku, że za 10 lat, jak już coś będzie zbudowane, ma wysłać informację o sukcesie "na skutek jego interwencji"
       • karol_us Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 12.10.12, 15:40
        > Też uważam, że budynek byłego hotelu pracowniczego mógłby spełniać rolę takiego
        > centrum kulturalnego, może zróbmy jakąś petycję do Pani Wójt.
        > Mielibyśmy Centrum kultury i CIS w jednym , jeszcze jakieś kawiarnia na dole pe
        > wnie by się zmieściła , tylko trzeba chcieć!
        I mieć na zbyciu parę milionów gotówki..Pewnie Ci co bliżej Gminy wiedzą ile kosztował remont szkoły 2 lub 3 mln?y.Szkoła mieści się w biurach dawnego PGR ,które były w o niebo lepszym stanie niz hotel i jest tez dużo mniejsza niż hotel.
        • kriss_o_poranku Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 12.10.12, 17:13
         Kilka milionów, oczywiście, że tak, ale skoro bez problemu znalazły się prawie 4 na kupno willi w Magdalence, na CIS ma być wydane kilka milionów!
         Więc znalezienie kilku milinów w budżecie gminnym chyba nie jest problemem?

         Ale pewnie łatwiej wyburzyć - przynajmniej nikt nic nie będzie chciał, i przez kilka kolejnych lat będziemy słuchać o wspaniałej "dolinie krzemowej" jak to ma powstać w Mysiadle!

    • gola1977 Re: Graniczna i Łabędzia czyli Jezus Maria!!! 14.01.13, 21:02
     Czytam i czytam.. i właściwie pod każdą wypowiedzią można się podpisać, alee....
     Wydaję mi się,że stan techniczny budynku dawnego hotelu pracowniczego KPGO jest zły, i mało opłacalne byłoby go remontować. Dla mnie powinno się go rozebrać, bo jest brzydki i szpeci obraz Mysiadła. Lepiej niech by tam zrobili jakiś super plac zabaw dla maluszków.
     Co do słupków.... Złota Malina we wszystkich kategoriach. Zamiast znęcać się nad kierowcami-podatnikami, kochana nasza gmina (a właściwie urzędnik się tym zajmujący), niech pomyśli o parkingach. Praktycznie przy każdym domostwie jest auto lub dwa, a nawet trzy. Fakt problem jest przy nowych budynkach. Na starszych osiedlach jest w miarę ok.
     Dla mnie mistrzostwem było zrobienie przejść dla pieszych na Łabędziej. Pomysł super, ale czy nie można było położyć kostki miedzy jezdnią a chodnikiem?? Deszcz popada na tym wąskim paseczku robi się piękne błotko. Dla wykonawcy 2-
  • rentman Jezus Maria 2013 10.01.13, 21:39
   Słupki już stoją i są pierwsze rezultaty tej właściwej i jakże oczekiwanej decyzji samorządnie sobie wybranych władz. Prócz wypadków, poważnych wypadków, obserwujemy również spadek obrotów w naszych mysiadłowskich sklepikach. Latami gruntowali swoją przydatność i latami dbali o swoje interesy. Okoliczna ludność napływowa, bo tubylcza to ona była zazdrosna i miała swoje działki, chwaliła sobie też latami łatwy dostęp do sałaty, makaronów, bułeczek i piwka. W miarę postępu nieuzasadnionej zabudowy działek tych zazdrosnych ubywało, a tych zadowolonych przybywało. Tak przybyło, że te niektóre z tych zazdrosnych też wybudowali swoje budki i sklepików na Granicznej w pewnym momencie było więcej niż odcinkowo na Puławskiej. Wobec tego zaadaptowano zasypane żużlem (właściwie to nie wiem dlaczego i kto to zasypał tym żużlem) niegdysiejsze trawniczki, które nigdy trawniczkami nie były ... pardon ... były przed poszerzeniem jezdni i bezprawnym, bydlęcym, zdewastowaniem przydrożnych starych drzew. Zostały najpierw okaleczone przez idiotów kompletnie nie mających pojęcia co robią, a później wycięte z powodu podsychania i groźby połamania konarów nad jezdnią. Normalna dywersja, dzisiaj wszechobecna i w ogóle nie zauważalna przez obywatela. A szkoda, bo jest nadal karalna :)))))
   To były piękne kasztany, lipy i buki ...

   Nasi samorządnie wybrani się radni zmienili ulicę Graniczną w Bankrucką ... i pewnie do dzisiaj nie mają zielonego pojęcia, co to takiego zrobili nie tak jak trzeba :)))))))))))))

   Śmiech mnie rozsadzi ...
   Jezus Maria !!!
   • sylw.ia.kr Re: Jezus Maria 2013 11.01.13, 13:36
    Przerost formy na treścią.
    Dlaczego pisze Pan bzdury? Poważny wypadek był przy sklepie Kramiku a przyczyną był zaparkowany samochód klienta sklepu na przejściu dla pieszych. Teraz stoją tam słupki i jest spokój.
    A jeżeli prowadzi Pan działalność gospodarczą w tamtym rejonie to jest Pana odpowiedzialny za zapewnienie miejsc parkingowych dla swoich klientów. Mówi o tym prawo. To dobrze, że Gmina kończy z tą partyzantką. Każdy jak by mógł to by najchętniej wjechał do sklepu. Jak tęskni Pan za dawnymi czasami, to proszę przenieść się na bazar w Piasecznie.
    • zbyszek.czapnik Re: Jezus Maria 2013 11.01.13, 22:03
     sylw.ia.kr napisał(a):

     > A jeżeli prowadzi Pan działalność gospodarczą w tamtym rejonie to jest Pana odp
     > owiedzialny za zapewnienie miejsc parkingowych dla swoich klientów. Mówi o tym
     > prawo. To dobrze, że Gmina kończy z tą partyzantką.
     Niestety uprawiana jest hipokryzja. Jednym się stawia słupki by utrudnić a dla innych przymyka oczy na zorganizowanie parkingu na terenie przeznaczonym na rów. Wystarczy zrobić rurę i jest "drożność". Na takiej zasadzie parking posiada np. oddział Banku Spółdzielczego na Krasickiego.
     Ta sama hipokryzja odpowiedzialna za stawianie słupków nie pojawia się tam gdzie chodniki są wąziuteńkie (zachodnia część ulicy Granicznej) ani tam gdzie codziennie parkują samochody pomimo zakazu (ul. Szkolna).
     Zaczyna się więc dzielić mieszkańców na tych co mogą mieć zieleń i tych co mają mieć dzikie parkingi na chodnikach.
   • pw47 Re: Jezus Maria 2013 11.01.13, 16:03
    Przykro mi to napisać ale głupoty Pan wypisuje. Nie wiem czy to ma być forma chwalenia się swoimi zdolnościami literackimi ? Czy lepiej jak zamiast trawników są klepiska ? O co Panu chodzi właściwie ? Pozdr
    • rasputin007 Re: Jezus Maria 2013 12.01.13, 22:06
     Pewnie, że rentman specyficznie. Ale czy nie ma racji?

     Poczta obsługująca 8 tysięcy mieszkańców Mysiadła i Nowej Iwicznej oferuje aż dwa miejsca parkingowe.Dom Kultury dla 4 tysięcy mieszkańców Mysiadła nie oferuje żadnego miejsca.

     Jesteśmy gminą podwarszawską i będziemy się poruszać samochodami. Gdzie je mamy parkować?
     • karol_us Re: Jezus Maria 2013 13.01.13, 08:28
      Z tego co wiem Gmina posiada kilkanaście miejsc (była o tym mowa na ktorymś zebraniu wiejskim)przy Myszce dla klientów Gok,biblioteki.Tylko jak je dla nich wyodrębnić.Wiadomo ,że żadne tabliczki typu"tylko dla klientów "się nie sprawdzą.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka