Gość: soliera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.09, 11:42 Oo, jakaś "pozytywna" zmiana! Ja za przelew internetowy w PEKAO SA ostatnio, tj 5 lat temu płaciłem 2 PLN. Teraz to kosztuje "tylko" 50 gr :D Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: raf Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.09, 11:49 ostatni raz na oczy widziałem PEKAO 8 lat temu i nie żałuje. poza tym nie rozumiem kto jeszcze trzyma kase w tym chłamie. Polecam Alior, mBank, Eurobank, Multibank - wszędzie wszystko za darmo a sieć oddziałów całkiem spora, wszystkie bankomaty za darmo, przelewy za darmo a w Eurobanku najwyższe oprocentowanie konta/ rach oszcz w Polsce. Kuź.. jakim trzeba być żubrem, żeby trzymać kase w tych pomnikach PRL. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roastron Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 11:58 Bo kto za 2 melony zatrudnił by takiego specjaliste od bankowosci jak bielecki ??? Odpowiedz Link Zgłoś
karotek12 Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby 02.06.09, 16:11 Jak można w ogóle płacić taką kasę za konto?? Rozbój w biały dzień. Tym bardziej że co drugi bank oferuje bezpłatne konta. Odpowiedz Link Zgłoś
atomm W Pekao od 1/06 drozeja konta... 02.06.09, 16:23 Autor sie chyba z choinki urwal... Jakie obnizki?? w zeszlym miesiacu dostalem pismo z Pekao o podniesieniu oplaty za prowadzenie konta z 9,95 do 13,99 (eurokonto max) wczesniej wprowadzili: - dodatkowa oplate 2 pln miesiecznie za posiadanie karty - podwyzszyli z 2 pln do 3 pln miesieczne oplate ze nie dokonanie min. 4 transakcji w miesiacu - wprowadzili odplatnosc za potwierdzenia przelewow SMSem - 0,2 pln od sztuki (od 11 przelewu w miesiacu) wszystko to po polaczeniu z BPH (zaluje ze nie zostalem w starym BPH) Generalnie bank do luftu - a podobno brakuje im pieniedzy... Lokaty wszystkie juz przenioslem do AIG oraz eurobanku (ich rachunki oszczednosciowe z codziennym naliczaniem odsetek to mistrzostwo swiata), w tym miesiacu zamykam swoja wspolprace z Pekao... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Be Re: W Pekao od 1/06 drozeja konta... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.09, 12:34 Tak tylko BPHnależy do GE ijuż tak kolorowo nie jest. U mnie po przenisieniu jedyne co się zmieniło to autoryzacja sms za 20 gr, ale można to bardzo łatwo ominąć poprzez kartę kodów jednorazowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roastron Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 11:56 To nie sa pomniki PRL-u tylko pomniki PO !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sas zamknąłem już tam konto IP: *.connecta.pl 02.06.09, 12:03 i radzę to samo innym ludziom. Zostałem zwerbowany do PEKAO jako dawny klient BPH. Koszty prowadzenia rachunku ror są kilkakrotnie wyższe niż u konkurencji (a u konkurencji są też autentycznie bezpłatne rory). Śmieszne jest to, że jakieś 10 lat temu miałem konto w PEKAO, ale po odstaniu godziny w kolejce (wieczne kolejki!) do okienka powiedziałem dość i zamknąłem tamto konto. Krótko mówiąc, jak ktoś chce was wykorzystywać, to po co się nadstawiać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janusz78 Re: zamknąłem już tam konto IP: *.hep.ph.ic.ac.uk 02.06.09, 15:29 No coz, zamknac to mozna konto, ktorego sie nie uzywa. Ja niestety nie widze mozliwosci przeniesienia moich kilkunastu (!) zlecen stalych na piechote z jednego banku do drugiego (odwiedzajac literalnie 'na piechote' wszystkie moje elektrownie i gazownie, bo te matoly o poleceniu zaplaty nie slyszaly). Ponoc dyrektywa UE ma wkrotce byc mozliwe automatyczne przenoszenie zlecen z jednego banku do drugiego. Najstarsi gorale juz nie pamietaja, jak kiedys nie mozna bylo przeniesc numeru z jednego operatora telekomunikacyjnego do drugiego.... Jeszcze jedna ciekawostka, niektore banki (czarna lista wisi w Enionie) nie akceptuja zlecen stalych na podstawie rachunkow, a to wydaje sie byc podstawowa metoda rozliczen z niektorymi dostawcami uslug rodem z PRLu. Do PekaoSA sie juz niestety przyzwyczailem ;-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: zamknąłem już tam konto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 18:29 Przeniosłem konto i rzeczywiście mam spore kłopoty. Ale to jest do przeskoczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: seki Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.09, 12:04 Przy zmianie konta, procedura rzeczywiscie jest beznadziejna. Musialem zmienic eurokonto akademickie na inne, myslalem, że logika nakazywalaby zostawic ten sam numer i jedynie podniesc mi oplate i zakres uslug, ale nie... pomyslilem sie, bo logika pekao nakazuje utworzyc nowy rachunek o nowym numerze, otrzymuje sie zatem nowa karte, nowy pin, a przy rezygnacji dodatkowo musza przy kliencie zniszczyc dotychczasowa karte, co skutkuje tym, ze zostaje sie bez karty na dobre 2 tygodnie (bo tyla trwa otrzymanie od nich 2 listow). Makabra, dobrze, ze korzystam rownolegle z uslug paru innych bankow. Na szczescie, wlasciwie po to pisze tego posta, jest inaczej niz w artykule, bowiem po procedurze utworzenia nowego konta z nowym numerem, zachowuje sie numer klienta, karte ikm (identyfikacyjna) - kolejny folklor tego banku oraz wszystkie loginy i hasla do uslugi pekao24, wiec lista przelewow zdefiniowanych ze strony pozostaje. nie wiem jak z polecaniami zaplaty, bo z nich nie korzystam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lil Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.09, 12:11 Bzdury wypisujesz. Zmienialam w zeszlym roku Eurokonto akademickie na zwykle i wymagalo to wylacznie pokazania papierka od pracodawcy (o dochodach, a to i tak z mojej inicjatywy, bo wystepowalam o karte kretytowa) i podpisania zalacznika do umowy. Cala procedura trwala moze 5 minut. Wszystkie numery, ustawienia, karty, dostep do internetu zostaly te same (no, poza wyzszymi oplatami, heh). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Seki Re: Lil IP: *.171.114.178.static.crowley.pl 02.06.09, 12:47 no nie bzdury, bo taka procedure musiałem osobiście przejść, nie dalej jak 4 m-ce temu, wiec zamiast pisac, ze bzdury ja wypisuje, racz zauważyć, że prawdopodobnie: 1. zmienily sie procedury (a na to wyglada, bo w artukule jest napisane, ze zmieniajac taryfe, zmieniasz takze numer) 2. moze trafilem na mniej kompetentna obsluge niz ty, ktora mnie wprowadzila w blad i nie poinformowala o takiej mozliwosci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dil Re: Lil IP: *.meil.pw.edu.pl 02.06.09, 14:57 Procedury się najwyraźniej zmieniły. Też ostatnio się pytałem o możliwość zmiany i niestety oznacza to otwarcie nowego konta. Ale są plusy. Skoro miałbym mieć nowy numer konta to czemu nie w innym banku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Be Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.09, 12:40 W dawnym BPH przy zmianie rodzaju konta wystarczyło podpisać aneks do umowy. Numer i reszta pozostawała bez zmian. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grievous Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 12:40 Zgadza się, zmiana konta z akademickiego po ukończeniu studiów na inne ( eurokonto standard czy plus) to była 5-minutowa przyjemna formalność. Tylko że chciałem w taki sam sposób zmienić swoje obecne Eurokonto Plus za 11,5zł na nowe Eurokonto Intro za 0zł.Ale z artykułu widać, że nie można. No coż trzeba będzie zamknąć stare i otworzyć nowe, jak normalnie się nie da. Minusy Pekao: - skandaliczne małe oprocentowanie jakichkolwiek lokat ( 2-3% to poniżej krytyki i inflacji) - taki sobie dostęp do internetu ( wydruki operacji niepełne tylko z dwoma pierwszymi linijkami informacji o przelewie, jak ktoś sprzedaję przez allegro i codziennie drukuje historię to to kłopot) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grievous Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 12:52 Szkoda, że w artykule nie piszą też o pozytywnych zmianach w Pekao, obok tych standardowych wymienionych Optymalne, Aktywne, Premium za co najmniej 9zł Pekao wprowadziło też bezpłatne EUROKONTO NET I INTRO - zero opłat za ich prowadzenie i za korzystanie z usługi PekaoInternet, a opłaty tylko za dyspozycje w oddziale. Trudno też uwierzyć w to ,że nie można swobodnie zmieniać konta z starych na nowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kotek Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 13:38 Mam w banku Pekao S.A. konto firmowe. Kilka dni temu byłam w banku u tzw. "opiekuna VIP-ów" i okazało się,że bank od wielu miesięcy naliczał zawyżone opłaty za obsługę konta. Nikt z banku tego nie zauważył, ale jak miałam raz na minusie 2 zł, to alarmistycznie wydzwaniali do mnie. Jesteśmy wyzyskiwani i łupieni przez nieuczciwe banki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dil Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.meil.pw.edu.pl 02.06.09, 15:00 Konto nie jest całkowicie darmowe. Bodajże za zlecenia stałe trzeba płacić oraz za kartę maestro wydawaną do konta (min. 1,99). Chyba, ze się jej nie weźmie (czego nie jestem pewien czy da się jej nie brać). Odpowiedz Link Zgłoś
pllx3 Samcik: W Pekao konta tanieją na niby 02.06.09, 13:29 Ale o jednym to tu nie piszą. Od 1 czerwca bank PEKAO wprowadził opłaty za korzystanie z kart maestro. I nawet jak zrobisz 4 zakupy to ci zmniejsza koszt do 1,99 groszy przy koncie aktywnym i do 99 groszy przy koncie aktywnym plus, a tak płaci się przy koncie aktywnym 3.98 a przy aktywnym plus 2,98. Niby nic, a się uzbiera. Ja po 10 latach im podziękowałem i konto przeniosłem do innego banku. Dzwoniła potem miła pani i namawiała żebym powrócił, ale mocnych argumentów nie przedstawiła ( pół roku konto bez opłat lub zwiększenie oprocentowania do 2,5%), śmiech na sali. Odpowiedz Link Zgłoś
zofia144 Samcik: W Pekao konta tanieją na niby 02.06.09, 14:01 Pekao jest trochę przestarzałą placówką. Mają chyba najmniej opłacalne konta oszczędnościowe na rynku. Jak widać za konta osobiste też nie warto się tam brać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: 213.17.216.* 02.06.09, 14:12 polecam DARMOWY ALIOR-Bank Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek K. Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.chello.pl 02.06.09, 14:46 Już ładnych kilka lat temu wypisałem się z tej brygady żubra i wcale nie żałuję. Obecnie mam konto w Nordea i jest super. Wszystkie bankomaty za free, podobnie jak przelewy i prowadzenie konta.Jedynie drobna opłata za obsługę karty bankomatowej. Kolejki w placówce sporadyczne,obsługa b.sprawna, a wtedy klient zadowolony. Wcale nie trzeba wielkiego trudu, by zmienić bank,a komfort psychiczny wielki. Po co się męczyć w różnych P(e)K(a)O jeśli obecnie jest tyle banków, które dają inny poziom obsługi klienta, trzeba tylko chcieć i poświęcić temy godzinkę, a nie marudzić o problemach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gozdek Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.09, 16:49 Po 10 latach zrezygnowałem z PeKaO. Właśnie po tym jak wprowadzono te gigantyczne podwyżki. Nie wspominając że od 1 czerwca przelew internetowy kosztuje 1,5zł!!! Lichwiarze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: n_ka Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: 89.108.212.* 02.06.09, 17:27 Z racji posiadania Banku gdzie mogę korzystać z kas aby wpłacic gotówkę i od razu jest ona zaksięgowana korzystałam z eurokonta standard(8,50 m-cznie) czy jakoś tam ale wczoraj zrezygnowałam i założyłam konto Eurokonto_Net...teoretycznie bezpłatne ale za kartę do rachunku pobierają jakieś 2zł, przelewy bezpłatne no i wpłaty na rachunek również; numer klienta, hasło, przelewy zapisane w systemie pozostaje bez zmian, jedynie co to nr rachunku muszę zaktualizować ale to już szczegół... Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Samcik: W Pekao konta tanieją na niby 02.06.09, 18:39 Bielecki zarabił w ubiegłym roku 4,5 mlz zł, a vice prezes z Italii 6 mln zł. Jelenie muszą się zrzucić żeby było jeszcze więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Z Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: 193.111.166.* 03.06.09, 08:16 "Świetny" artykuł. Za obiektywność dziennikarską autor powinien dostać Pulicera. Proponowałbym się zapoznać z ofertą Pekao a nie pisać takie jednostronne farmazony. Nie jestem zwolennikiem Żubra i mam kilka kont ale Pekao aktualnie ma dosyć atrakcyjną ofertę w stosunku do rynku. Proponowałbym się zapoznać zanim zaczniesz autorze pisać takie nie do końca prawdziwe rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofsf Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby 03.06.09, 10:43 Gość portalu: Z napisał(a): > Nie jestem zwolennikiem Żubra i mam kilka kont ale Pekao aktualnie > ma dosyć atrakcyjną ofertę w stosunku do rynku. Proponowałbym się > zapoznać To znaczy z czym porownujesz jako "oferta na rynku" ? Mozna jakies konkrety? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edi Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.09, 11:19 Niewiem dlaczego ludzie płaczą i płacą. A wystarczy trochę poszukać w ofertach innych banków , i można zejśc prawie do zera za prowadzenie konta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a kuku Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: *.203-62.cust.bluewin.ch 03.06.09, 14:08 a opłata za przelew internetowy na koncie Dobry Zysk w tym banku to tylko 8 zl. Za to, że klient sam w domu wykona sobie takie przelew Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Samcik: W Pekao konta tanieją na niby IP: 77.236.1.* 03.06.09, 23:23 Bo Dobry Zysk to rachunek oszczędnościowy a nie ROR! Poza tym jeden przelew jest za darmo w skali miesiąca. Wystarczy poczytać to raz, i nie porównuj oszczędnościowego - do RORa. Bo większość banków nalicza opłata za przelewy z konta oszczędnościowego. Odpowiedz Link Zgłoś