Dodaj do ulubionych

3 CESARZOWA

04.12.13, 20:37
Wielka Imperatorka, Matka Ziemia, Izyda, Władczyni

Znaczenie karty:


Według Suligi

Praktycyzm. Ukochanie natury. Matczyność. Cierpliwość, stanowczość, zmysłowość. Dobra znajomość ludzi i ich problemów. Harmonia. Uwolnienie od kłopotów. Wdzięk, piękno. Matka, siostra, żona. Miłość macierzyńska. Uzależnienie od kobiety. Umiejętność kierowania innymi. Podjęcie właściwej decyzji w oparciu o poznanie i analizę faktów. Kobieta pracująca zawodowo, samodzielna i niezależna. Pewność siebie i swoich racji.

Odwrócona:
Powolne działanie. Zmieszanie, zakłopotanie. Wyrażanie uczuć w sposób przesadny. Przegadanie. Lekkomyślność, niedocenianie faktów. Niemożność podjęcia decyzji. Brak postępów w pracy. Chwiejność. Wulgarność. Brak macierzyńskiej miłości. Zagubienie i bezradność. Niepowodzenie w sprawach zawodowych. Upór. Zaborczość. Skąpstwo. Złośliwość.

Według książki Tarot z 1989 roku
Owocność wysiłków, działanie, inicjatywa, także trudności, wątpliwości, ignorancja. Odwrócona: światło, prawda, rozwikłanie interesującej nas sprawy, święto publiczne, ale także niezdecydowanie, wahanie się.

H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

Archetyp - matka
Znaczenie ogólne - płodność, rozrost, życiowe siły, narodziny nowego, urodzajna ziemia
Praca - twórcza faza, zdrowie, nowe kierunki rozwoju, wspaniałe plany i intratna propozycja pracy, żywotność, różnorodność, urozmaicenie
Relacje/uczucia - pełen życia, zdrowy związek, który wrasta i dojrzewa, nowa miłość, która rozkwitnie, powiększenie rodziny
Świadomość - nowe rozumienie, zmiana obrazu świata
Sfera ducha - świadomość różnorodności
Cel - zachowanie i ochrona życia
Cień - zbytek, zachłanność, zniszczenie
Odwrócona - niepłodność, niedostatek

W Tarocie Snów Macierzyństwo i wartości z nim związane, opieka ochrona, wychowanie, rozwój. Narodziny dziecka, projektu lub pomysłu. Tworzenie, dbanie o siebie.

Tarot Metamorfoz Metamorfoza Matki Ziemi
Matka czyni wszystkie kreatywne przemiany możliwymi. Płyń z kreatywnym nurtem matki ziemi i z rozum że cień jest kokonem, który skrywa w sobie zdolność światła.

Erotyczny Tarot Decameron
III- Cesarzowa
. Życie jest podróżą przez miłość bez ograniczeń wiekowych. Jednakże osoby piastujące urzędy publiczne powinny zachować dyskrecję oraz umiarkowanie.

Astrologicznie: Wenus planeta małżeństwa i żeńskich narządów płciowych.

W Tarocie Osho Zen - Cesarzowa to KREATYWNOŚĆ

Cesarzowa nie jest tak doskonałą kartą - owszem to matka żona i kochanka - najważniejsza kobieta w życiu mężczyzny - nawet jeśli już z nią nie jest to wszystkie następne kobiety będzie do niej porównywał. Cesarzowa jeśli wystąpi w rozkładzie może mówić o ciąży. Jeśli chodzi o sprawy zawodowe to Cesarzowa jest świetną bizneswomen - własny interes tak - praca u kogoś - nie... Jeśli wyjdzie jako wynik starań się o pracę u kogoś to nic z tego - Cesarzowa zostaje w domu. to świetna matka i organizatorka, przyjaciółka... tylko kobieta smutna, tęskniąca na karcie Vice Versa tarot patrzy na otwartą bramę i czeka.. na kogoś , na coś...

https://www.swiatwrozek.pl/galeria/cesarzowa3.jpg

https://i252.photobucket.com/albums/hh1/AETarot/tarot%20of%20the%20new%20vision/03_Major_Empress.jpg

https://img339.imageshack.us/img339/5595/cesarzowa.jpg
Obserwuj wątek
  • hanna1985 Re: 3 CESARZOWA 05.12.13, 12:07
   cesarzowa moze tez byc opiekunká kogos,piszesz aqlgario,ze jesli wyjdzie na prace u kogos to zostaje w domu ,ale ja pamietam jak kladlam karty na mame i wyraznie zaznaczaly mi,ze mama opiekuje sie we Wloszech pewnym ksiedzemwinkdoslownie byla jego matka ,gdyz byl on juz bardzo wiekowy!to chyba zalezy od napelnienia karty,bo dla mnie to z\yski i obfitosci,zadowoloenie,praca moze byc w firmie,ale w odosobnionym miejscu ,ostatnio pokazal mi ta karta sekretarke,ktora sama sobie gospodarzysmileustala i dyktuje i od niej prezes wiele sie uczy i dowiadujesmile
   • algaria Re: 3 CESARZOWA 05.12.13, 14:04
    Mi właśnie wiele razy Cesarzowa w wyniku na pytanie czy dostanę pracę mówiła o pozostaniu w domu.. nie pytałam o zawód czy zajęcie, profesję.. tu było konkretne pytanie o dostanie pracy - u kogoś tzn w innej firmie niż własna.
    Dla mnie mimo wszystko Cesarzowa jest smutną kartą - niby ma wszystko, ale marzy za czymś innym.
    • leda-is-one moja Cesarzowa.. 05.12.13, 15:22

     Piękne te Cesarzowe Algaria.najpiękniejsza to Druid Craft ,i o tej talii marze i sobie sprawie pod choinkę wraz z Vice Versa..
     Z moich notatek o Cesarzowej..proszę,czytajcie z przymrużeniem okawink

     Cesarzowa- tej nie lubię,przypomina mi o moich mankamentach w wyglądzie i nieumiejętności bycia nią.tą, która wie czego chce,jak chce to ma mieć i ma.Jej się nie porzuca,to ona porzuca,jak porzuci to nie wraca.Ona jest piękną kobietą,łatwo jej wszystko przychodzi,raczej nie pracuje lecz na nią pracują i kasa przychodzi zewnątrz,jest kobieta spełnioną i świadoma swojej KOBIECOŚCI,SEKSUALNOŚCI atrakcyjności.I tu ja nie wiem,bo teraz niektórzy mi wręcz wparli ze to matka stara,ze to może być praca...Mnie ona się kojarzy ze zmysłową kobieta z krwi kości,jeżeli jest naszą rywalka ,tą trzecią, to z nią raczej nie wygramy,jeżeli mówi o naszej przyszłości ekonomicznej to niesie nam pomyślność dobrobyt/ogród bogaty/
     karta w negatywie-lenistwo,wykorzystywanie innych/życie na ich koszt/zbytnia zarozumiałość, powodować może lekceważenie niebezpieczeństw,ostrzega przed możliwością minięcia dobrej passy w życiu./patrz Janka pod nogi a nie zachłystuj się minionym powodzeniem/
     • hanna1985 Re: 3 CESARZOWA 05.12.13, 19:17
      ja medytuje z ta kartasmilew w ielkich arkanach zwracam uwage na symbolike przede wszystkim ,to silna kobieta !natomiast w negacji juz wiadomo,ze nie!
      ZDROWIE-nerki,piersi,limfa.
  • inguszetia_2006 Re: 3 CESARZOWA 05.12.13, 19:50
   Witam,
   Ta Cesarzowa odwrócona plecami, mimo że ładna, to jednak moim zdaniem nie tarot, tylko jego nieudana trawestacja. Cesarzowa patrzy w oczy wróżbicie, bo jest silną samicą i się nie boi. Godność matczyna, duma i takie tam. Siła płynąca z praktycyzmu, doświadczenia. Ma władzę i z niej korzysta. Po co odwracać ją plecami? Że niby coś ukrywa, tęskni i czule spogląda? Te rzeczy można wyrazić innymi kartami. Czyżby ilustrator miał jakieś problemy z matką? Albo z kobietami w ogóle? Tak mi się skojarzyło na szybko. Nie móc spojrzeć w oczy matce? Bać się swojej kobiecej natury? Nie akceptować siebie jako matki? Cesarzowa nie byłaby cesarzową,a dwórkę jedynie, gdyby bała się patrzeć w oczy i kłamać. Dla dobra ogniska domowego,kłamać, rzecz jasna;-P Cesarzowa odwrócona plecami do dzieci? Oj, widzę tu ja depresję poporodową raczej, niż kartę Tarota.
   Pzdr.
   Ing
   • algaria Re: 3 CESARZOWA 05.12.13, 20:28
    W mojej ukochanej talii Cesarzowa nie patrzy w oczy wróżącemu wink

    https://www.albideuter.de/assets/images/360_-_Pictorial_Key_-_III_-_Herrscherin.jpg

    Inga to jest talia Vice Versa - ona pokazuje karty od tyłu big_grin Specjalnie zilustrowana talia która pokazuje na co patrzą postacie na karcie np na karcie Maga jest tłum gapiów zgromadzonych przy stoliku a na karcie Mocy góra z rycerzem a na 3 buław pan stojący przodem do wróżącego ma za plecami karawanę - no taka wizja tarota big_grin
     • algaria Re: 3 CESARZOWA 05.12.13, 21:39
      Oj tam... mnie powaliła talia - z tym różowym kotkiem z kokardką jak on tam się zwie.. ten no... oo Ju mi powiedziała Hello Kitty - to dla mnie hard core big_grin
     • hanna1985 Re: 3 CESARZOWA 05.12.13, 23:23
      ja tez jestem za oldwinknie rozumiem tego przeslania cesarzowej odwroconej ,skojarzylo mi sie to z negacja,ja ta karte bardzo lubie ,a amedytujac wyobrazam sobie ja wlasnie na lonie natury i rozmawiam w myslach smilez niá!
      • ja-tekla miejsce, osoba... 20.12.13, 21:28
       Temu arkanowi podlegają przybytki kultury i sztuki, salony piekna, domy mody, organizacje kobiece, żlobki i przedszkola, hotele.

       Cechy Cesarzowej:
       +
       godna zaufania,unikająca konfliktow,choć o silnej osobowości, samodzielna i niezależna, odpowiedzialna; to opiekunka, doradczyni, kierowniczka, szefowa.
       -
       intrygantka, zarozumiala, hipokrytka, osoba zaborcza, często niewierna i nielojalna; bywa beztroska, naiwna, nadmiernie kokieteryjna, lekkomyslna, plytka intelektualnie, skoncentrowana na swojej powierzchownosci.

       Partner przedstawiony kartą Cesarzowej jest;
       - pragmatyczny, energiczny, ale i romantyczny,serdeczny, czuly;
       - troszczy sie o partnera/partnerkę;
       - przywiązuje dużą wagę do wyglądu, ma dobry gust;
       - potrafi zarabiać na siebie i rodzinę;
       - seks i uczucia sa dla niego bardzo ważne.

       Odwrocona Cesarzowa to partner:
       - agresywny, dominujący, wulgarny;
       - utracjusz, nie potrafiący pracować;
       - niewierny, nieuczciwy.
       • ja-tekla podoba/nie podoba się.. 20.12.13, 21:39
        Gdy Cesarzowa nam sie podoba:
        - nie mamy klopotów ze swoja seksualnością;
        - namiętność i zmyslowość nie jest nam obca;
        - lubimy wygodę, mamy dobry gust i wyczucie estetyki;
        - cenimy rodzinę, rodzicielstwo,dom.

        Gdy Cesarzowa nam się nie podoba:
        - bywamy nadopiekuńczy, mamy problem z wyrażaniem uczuć;
        - wypieramy swoje potrzeby seksualne;
        - nasze wzorce matki mogą byc destrukcyjne;
        - mamy problemy z wyrazaniem swoich uczuć macierzynskich/ojcowskich w stosunku do wlasnych dzieci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka