Dodaj do ulubionych

euthyrox a wahania nastroju

12.06.08, 00:05
czy może powodować takowe? Niestety ale musze uważać leki dające
takie objawy uboczne.
Obserwuj wątek
    • hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 10:50
      podejrzewam, że masz problem nie
      tylko z tarczycą ale i nastrojami.
      leczysz się u lekarza od duszy?!
      Euthyrox tylko Ci w tym pomoże.
      Wielu specjalistów od duszy zamiast
      skierować pacjenta na badanie tarczycy
      aplikuje im psychotropy, które i tak
      nie są wstanie uleczyć - pomóc osobom
      mających problem z tarczycą.

      Poczytaj na forum hashimoto ile
      osób boryka się z tym problemem.

      W ulotce eeuthyroxu na pewno nie ma
      takich działań ubocznych - doczytaj.

      Tess
      • e.milia Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 12:04
        Dokładnie tak. Wiele przypadków wahań nastroju, a nawet depresji jest
        spowodowana zaburzeniami pracy tarczycy. Niestety, mało lekarzy czy psychologów
        zdaje sobie z tego sprawę i leczą osobę np. psychotropami, zamiast zdiagnozować
        prawidziwą przyczynę. Jeśli te wahania nastrojów, depresja, jest spowodowana
        nieprawidłowościami hormonów tarczycy, to psychotropy i nawet psychoterapia
        niewiele dają - bo przecież podstawą jest leczenie przyczyn, a nie objawów!
        Czytałam opinię, ze w przypadku zaburzeń nastroju przede wszystkim powinno się
        osobę kierować na badania tarczycy, w celu wykluczenia lub stwierdzenia tej
        przyczyny, bo na depresję leczą się ludzie z nie wykrytą niedoczynnością
        tarczycy i wtedy terapia przynosi wolniejsze efekty. Jenak w praktyce mało kto
        tak robi.
    • sanpja Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 13:18
      Jeżeli będziesz regularnie brała ten lek i będziesz leczona dawkami
      w odpowiedniej wysokości (nie za małej) to problemy z wahaniami
      nastroju miną same. Odkąd przyjmuję te hormony prawie wcale ich nie
      mam.
      • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 18:07
        Jeśli chodzi o lekarza od duszy to tak. Niestety moją drugą chorobą
        jest ChAD w której kłopoty z tarczycą pogarszają sprawę, ale nie są
        jej bezpośrednią przyczyną. Natomiast pytam o to bo mam nagły
        przeskok z 75 Euthyroxu do 150! Nie wiem czy to bezpiczenie, ale z
        drugiej strony 4 lata brała 75 i nie było poprawy.
        • duzooka Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 19:28
          Bosa myszko tylko nie bierz od razu 150 bo sie wykończysz
          zwiekszaj dawke stopniowo powoli i wtedy bedzie bezpiecznie
          • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 19:40
            To co ile i jak mam to zwiększać? Jak zwykle mi czegoś
            niedopowiedzieli! uncertain Mam tabletki 75 to może najpierw 1,5 tabletki
            przez dwa tygodnie a potem 2? Wizyte u lekarza mam kolejną za pół
            roku sad
            • duzooka Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 19:53
              maksymalnie 1/4 tabletki, czyli ćwiartke, to i tak duzo wyjdzie, ja
              np. miałabym już bardzo złe samopoczucie, gdyby po ćwiartce sie
              działo cos nie fajnego, możesz co drugi dzień ćwiartke spróbować,
              jak ten lekarz mogł Cie tak zostawic na całe pol roku masakra,
              przecież ta dawka moze okazac sie wogole za duzo, i co bedziesz się
              trzesła poł roku?
              sprobuj tak jak Ci mowie i tak po 3 tygodniach podnieś znowu kolejną
              ćwiartke, i powinnaś tez zrobić potem badania zeby nie przedobrzyć,
              nie smutaj bosa myszko, bedzie dobrze
              • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:11
                Już się do tych lekarzy przyzwyczaiłam. Ostatnio endo przywalił mi
                Bisocard ale nie powiedział, że powinnam przestać brać Propranolol.
                To wyłapała dopiero psychiatryczka (u niej prop jest na efekty
                uboczne, wkurzające ale nie groźne czyli trzęsienie się uncertain) No i
                psych kazała kontrolować tentno i ciśnienie. W końcu odstawiła jedno
                i drugie, bo tentno miałam 50! Zasypiałam przy biurku w pracy.
                Inny kwiatek - endo zapisał mi na schudnięcie Meridię - lek
                działający na ośrodkowy układ nerwowy. Moja psychiatryczka szału
                dostała bo to by mogło wywołać silny nawrót choroby.
                Tak poza tym, to takich kwiatków miałam masę. Więc już nic mnie nie
                zdziwi.
                • duzooka Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:17
                  mnie tez już nic nie zdziwi jesli chodzi o lekarzy
                  też swoje przeszłam
                  mnie jak lekarka przywaliła połowe 75 euthyroxu naraz to myslałam ze
                  nadchodzi moj koniec i dosłownie kiwałam sie na fotelu jak zyd na
                  pacierzu zastanawiajac sie czy umre teraz czy za chwile wink
                  • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:20
                    U mnie z tym tętnem to mnie koleżanka szturchała jak szła szefowa a
                    jak raz jej nie było to mnie właśnie szefowa szturchneła i
                    powiedziała żebym chociaż chrapać zaczełam bo wyglądam jakbym
                    skonała nad tymi papierami wink
        • hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:32
          Przepraszam, mogę zapytać co to jest ChAD?

          Poza wszystkim.
          Zrób badania tarczycy
          TSH
          FT4
          Ft3.
          Żeby coś leczyć musisz wiedzieć w jakim stanie jest to coś.
          Dawka 150mg tyroksyny nie mówię, że jest duża,
          ale jest spora.
          • hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:35
            jak zrobisz te badania
            to koniecznie wpisz je tutaj.
            Może ta dawka 150 będzie zdecydowanie za duża.
          • i_am_the_army Re: Do Hashi-Tess 13.06.08, 11:48
            ChAD to Choroba Afektywna Dwubiegunowa
            forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=15184&t=1211557333157
            • hashi-tess Re: Do Hashi-Tess 13.06.08, 15:25
              i_am_the_army napisała:

              > ChAD to Choroba Afektywna Dwubiegunowa




              też mi to wmawiali kiedy byłam w głębokiej niedoczynności.

              Po ustawieniu optymalnej dla mnie dawki
              i trwaniu w tym stanie dość długo
              objawy "chad" ustąpiły.

              Tobie życzę tego samego.

              Tess
    • hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:19
      czegoś tu nie rozumiem.
      Czy ten sam lekarz zmienił Ci z dnia na dzień
      dawkę euthyroxu z 75 na 150?
      Czy zrobił to na podstawie jakiś badań?
      • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:30
        To jeden i ten sam endokrynolog. Zrobił mi badania - całą masę!
        Wyszło mu, że mam za dużo testosteronu a za mało estrogenu i
        progesteronu (dobrze ja to napisałam?). Poza zmianą euthyroxu
        zapisał mi całą masę innych leków, takich właściwie suplementów
        diety - na odwapnienie kości, brak witamin i żelaza. No dobra leci
        to tak:
        Filomag B6
        Cyclo-Progynova (od piątego dnia miesiączki której jakoś dziwnie nie
        mam).
        Acidum folicum
        Kalipoz
        Bisocard (odstawiony z powodu zbyt niskiego tentna)
        Euthyrox od 75 do 150 w jeden dzień
        Molsidomina
        Alfadiol
        calperos
        Provera (po której miałam dostać okres i jakoś go ani śladu)
        No i od endo to "wszystko". + leki od psychiatryczki. Wymianę
        wątroby planuję na 2011 wink
        • mary_lu Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:01
          Wiesz co, zmień koniecznie endokrynologa. To jakiś niepoważny
          człowiek. Jeśli zauważył, że masz za mało hormonów tarczycy i należy
          Ci zwiększyć dawkę, to dlaczego tego nie robi rozważnie i po co
          wypisuje leki, które mają zwalczyć objawy niedoczynności (tycie,
          brak okresu), skoro samo wyjście z niedoczynnosci je usunie?

          Suplementy bierz (na żelazo, kości, magnez itp), ale Cyclo-Progynovę
          i Proverę to niech sobie ten "gieniusz" sam bierze.
          • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:05
            Mnie się już właściwie odechciewa. Najpierw przez 4 lata leczyłam
            się tylko euthyroxem (75) i bromergonem (1,5) i NIC. Teraz za to
            nadmiar szczęścia. Najgorsze, że pracuje w takiej instytucji dzięki
            której wiem WSZYSTKO o endo w moim mieście - który jest
            beznadziejny, który bierze, który jakie ma osiągnięcia. To jest
            dobijające. Chyba powinnam gdzieś wyjechać wink
            • mary_lu Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 22:26
              To ten ... jeszcze zbijał Ci prolaktynę przy nieuregulowanej
              tarczycy? Litości...
              • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 00:03
                mary_lu napisała:

                > To ten ... jeszcze zbijał Ci prolaktynę przy nieuregulowanej
                > tarczycy? Litości...

                Nie! To poprzedni! Chyba nie ma mordki która wyrażałaby wisielczy
                uśmiech.
        • i_am_the_army Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 01:11
          ... czegoś tu nie rozumiem... ja tam się nie znam, ale Provera gdy za dużo
          testosteronu a za mało estrogenów? ja to brałam gdy miałam za dużo estrogenów...
          Provera działa raczej hamująco na hormonki żeńskie a nasila skutki przewagi męskich

          w ogóle tak jak wszystkim coś mi tu nie pasi ten Twój lekarz - strach się bać
          • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 08:42
            ja już nie wiem, płakać się czy śmiać! chyba jednak płakać sad((((((((((
            • i_am_the_army Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 09:04
              ani śmiać, ani płakać, tylko iść do jakiegoś bardziej normalnego endokrynologa
              • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 09:09
                Pewnie, tylko do jakiego! Mieszkam w prawie milionowym mieście, i
                przysięgam, nie spotkałam jeszcze dobrego a pracuje w tym
                środowisku.
                • i_am_the_army Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 09:52
                  a szukałaś w wątku "polecam endokrynologa" na tym forum i na forum Hashimoto?
                  może znajdziesz kogoś ze swojego miasta
                  • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 11:00
                    Tak, i widziałam opinie o dwóch endo - u jednego się leczyłam czyli
                    tego co mi bromergon przepisał i euthyrox 75 i przez 4 lata nie
                    było poprawy. U drudiego się ie leczyłam, ale znam go z pracy i
                    raczej bym się nie chciała leczyć.
                    • i_am_the_army Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 11:29
                      ... no to chyba pozostaje Ci zrobić to co ja zrobiłam - zapisałam się do endo do
                      innego miasta, trudno się mówi. za tydz. mam 1 wizytę u tego nowego, zresztą
                      polecanego na tym forum
                      musisz poszukać endo gdzieś indziej
    • sanpja Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 17:44
      Napiszę ci jakie ja brałam pokolei dawki:
      1) przez miesiąc Letrox 50
      2) po miesiącu przez 14 dni Letrox 62,5
      3) po tych 14 dniach przez 1,5 miesiąca Letrox 75
      4) po tym czasie zmienił mi na Eutyrox 82,5 - przez 14 dni
      5) po tych 14 dniach od dzisiaj Eutyrox 100 do listopada jeżeli
      będzie ok.
      rano trochę mnie poty zalały ale już jest ok.
      Zawsze mam wrażenie że czuję się gorzej w tych 14 dniach.
    • bosa_mysz właśnie wyszłam od endo 13.06.08, 18:53
      Nie wiem czemu oni gadają dopiero jak ich się do muru przyprze!
      Podpierając się informacjami od mojej najlepszej na świecie
      psychiatryczki wymusialam na nim dzisiaj konfrontację.
      Proverę kazał odstawić i czekać na okres, a potem barać od 5 dnia
      Cyklo.
      Bisocard mam zmniejszyć do 1/2x2.
      Euthyrox zawrócił do 75 (dobrze, że brałam więcej tylko przez 2 dni).
      Stwierdził, że mam rozwalonych więcej niże jeden układ hormonalny.
      Cóż pożyjemy zobaczymy.
      Jeśli chodzi o szukanie gdzie indziej, to nawet nie wiem gdzie bym
      go mogła szukać szczerze mówiąc. Moje miasto obsługuje dużą część
      województwa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka