bosa_mysz 12.06.08, 00:05 czy może powodować takowe? Niestety ale musze uważać leki dające takie objawy uboczne. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 10:50 podejrzewam, że masz problem nie tylko z tarczycą ale i nastrojami. leczysz się u lekarza od duszy?! Euthyrox tylko Ci w tym pomoże. Wielu specjalistów od duszy zamiast skierować pacjenta na badanie tarczycy aplikuje im psychotropy, które i tak nie są wstanie uleczyć - pomóc osobom mających problem z tarczycą. Poczytaj na forum hashimoto ile osób boryka się z tym problemem. W ulotce eeuthyroxu na pewno nie ma takich działań ubocznych - doczytaj. Tess Odpowiedz Link
e.milia Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 12:04 Dokładnie tak. Wiele przypadków wahań nastroju, a nawet depresji jest spowodowana zaburzeniami pracy tarczycy. Niestety, mało lekarzy czy psychologów zdaje sobie z tego sprawę i leczą osobę np. psychotropami, zamiast zdiagnozować prawidziwą przyczynę. Jeśli te wahania nastrojów, depresja, jest spowodowana nieprawidłowościami hormonów tarczycy, to psychotropy i nawet psychoterapia niewiele dają - bo przecież podstawą jest leczenie przyczyn, a nie objawów! Czytałam opinię, ze w przypadku zaburzeń nastroju przede wszystkim powinno się osobę kierować na badania tarczycy, w celu wykluczenia lub stwierdzenia tej przyczyny, bo na depresję leczą się ludzie z nie wykrytą niedoczynnością tarczycy i wtedy terapia przynosi wolniejsze efekty. Jenak w praktyce mało kto tak robi. Odpowiedz Link
sanpja Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 13:18 Jeżeli będziesz regularnie brała ten lek i będziesz leczona dawkami w odpowiedniej wysokości (nie za małej) to problemy z wahaniami nastroju miną same. Odkąd przyjmuję te hormony prawie wcale ich nie mam. Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 18:07 Jeśli chodzi o lekarza od duszy to tak. Niestety moją drugą chorobą jest ChAD w której kłopoty z tarczycą pogarszają sprawę, ale nie są jej bezpośrednią przyczyną. Natomiast pytam o to bo mam nagły przeskok z 75 Euthyroxu do 150! Nie wiem czy to bezpiczenie, ale z drugiej strony 4 lata brała 75 i nie było poprawy. Odpowiedz Link
duzooka Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 19:28 Bosa myszko tylko nie bierz od razu 150 bo sie wykończysz zwiekszaj dawke stopniowo powoli i wtedy bedzie bezpiecznie Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 19:40 To co ile i jak mam to zwiększać? Jak zwykle mi czegoś niedopowiedzieli! Mam tabletki 75 to może najpierw 1,5 tabletki przez dwa tygodnie a potem 2? Wizyte u lekarza mam kolejną za pół roku Odpowiedz Link
duzooka Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 19:53 maksymalnie 1/4 tabletki, czyli ćwiartke, to i tak duzo wyjdzie, ja np. miałabym już bardzo złe samopoczucie, gdyby po ćwiartce sie działo cos nie fajnego, możesz co drugi dzień ćwiartke spróbować, jak ten lekarz mogł Cie tak zostawic na całe pol roku masakra, przecież ta dawka moze okazac sie wogole za duzo, i co bedziesz się trzesła poł roku? sprobuj tak jak Ci mowie i tak po 3 tygodniach podnieś znowu kolejną ćwiartke, i powinnaś tez zrobić potem badania zeby nie przedobrzyć, nie smutaj bosa myszko, bedzie dobrze Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:11 Już się do tych lekarzy przyzwyczaiłam. Ostatnio endo przywalił mi Bisocard ale nie powiedział, że powinnam przestać brać Propranolol. To wyłapała dopiero psychiatryczka (u niej prop jest na efekty uboczne, wkurzające ale nie groźne czyli trzęsienie się ) No i psych kazała kontrolować tentno i ciśnienie. W końcu odstawiła jedno i drugie, bo tentno miałam 50! Zasypiałam przy biurku w pracy. Inny kwiatek - endo zapisał mi na schudnięcie Meridię - lek działający na ośrodkowy układ nerwowy. Moja psychiatryczka szału dostała bo to by mogło wywołać silny nawrót choroby. Tak poza tym, to takich kwiatków miałam masę. Więc już nic mnie nie zdziwi. Odpowiedz Link
duzooka Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:17 mnie tez już nic nie zdziwi jesli chodzi o lekarzy też swoje przeszłam mnie jak lekarka przywaliła połowe 75 euthyroxu naraz to myslałam ze nadchodzi moj koniec i dosłownie kiwałam sie na fotelu jak zyd na pacierzu zastanawiajac sie czy umre teraz czy za chwile Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:20 U mnie z tym tętnem to mnie koleżanka szturchała jak szła szefowa a jak raz jej nie było to mnie właśnie szefowa szturchneła i powiedziała żebym chociaż chrapać zaczełam bo wyglądam jakbym skonała nad tymi papierami Odpowiedz Link
hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:32 Przepraszam, mogę zapytać co to jest ChAD? Poza wszystkim. Zrób badania tarczycy TSH FT4 Ft3. Żeby coś leczyć musisz wiedzieć w jakim stanie jest to coś. Dawka 150mg tyroksyny nie mówię, że jest duża, ale jest spora. Odpowiedz Link
hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:35 jak zrobisz te badania to koniecznie wpisz je tutaj. Może ta dawka 150 będzie zdecydowanie za duża. Odpowiedz Link
i_am_the_army Re: Do Hashi-Tess 13.06.08, 11:48 ChAD to Choroba Afektywna Dwubiegunowa forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=15184&t=1211557333157 Odpowiedz Link
hashi-tess Re: Do Hashi-Tess 13.06.08, 15:25 i_am_the_army napisała: > ChAD to Choroba Afektywna Dwubiegunowa też mi to wmawiali kiedy byłam w głębokiej niedoczynności. Po ustawieniu optymalnej dla mnie dawki i trwaniu w tym stanie dość długo objawy "chad" ustąpiły. Tobie życzę tego samego. Tess Odpowiedz Link
hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:19 czegoś tu nie rozumiem. Czy ten sam lekarz zmienił Ci z dnia na dzień dawkę euthyroxu z 75 na 150? Czy zrobił to na podstawie jakiś badań? Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:30 To jeden i ten sam endokrynolog. Zrobił mi badania - całą masę! Wyszło mu, że mam za dużo testosteronu a za mało estrogenu i progesteronu (dobrze ja to napisałam?). Poza zmianą euthyroxu zapisał mi całą masę innych leków, takich właściwie suplementów diety - na odwapnienie kości, brak witamin i żelaza. No dobra leci to tak: Filomag B6 Cyclo-Progynova (od piątego dnia miesiączki której jakoś dziwnie nie mam). Acidum folicum Kalipoz Bisocard (odstawiony z powodu zbyt niskiego tentna) Euthyrox od 75 do 150 w jeden dzień Molsidomina Alfadiol calperos Provera (po której miałam dostać okres i jakoś go ani śladu) No i od endo to "wszystko". + leki od psychiatryczki. Wymianę wątroby planuję na 2011 Odpowiedz Link
mary_lu Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:01 Wiesz co, zmień koniecznie endokrynologa. To jakiś niepoważny człowiek. Jeśli zauważył, że masz za mało hormonów tarczycy i należy Ci zwiększyć dawkę, to dlaczego tego nie robi rozważnie i po co wypisuje leki, które mają zwalczyć objawy niedoczynności (tycie, brak okresu), skoro samo wyjście z niedoczynnosci je usunie? Suplementy bierz (na żelazo, kości, magnez itp), ale Cyclo-Progynovę i Proverę to niech sobie ten "gieniusz" sam bierze. Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:05 Mnie się już właściwie odechciewa. Najpierw przez 4 lata leczyłam się tylko euthyroxem (75) i bromergonem (1,5) i NIC. Teraz za to nadmiar szczęścia. Najgorsze, że pracuje w takiej instytucji dzięki której wiem WSZYSTKO o endo w moim mieście - który jest beznadziejny, który bierze, który jakie ma osiągnięcia. To jest dobijające. Chyba powinnam gdzieś wyjechać Odpowiedz Link
mary_lu Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 22:26 To ten ... jeszcze zbijał Ci prolaktynę przy nieuregulowanej tarczycy? Litości... Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 00:03 mary_lu napisała: > To ten ... jeszcze zbijał Ci prolaktynę przy nieuregulowanej > tarczycy? Litości... Nie! To poprzedni! Chyba nie ma mordki która wyrażałaby wisielczy uśmiech. Odpowiedz Link
i_am_the_army Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 01:11 ... czegoś tu nie rozumiem... ja tam się nie znam, ale Provera gdy za dużo testosteronu a za mało estrogenów? ja to brałam gdy miałam za dużo estrogenów... Provera działa raczej hamująco na hormonki żeńskie a nasila skutki przewagi męskich w ogóle tak jak wszystkim coś mi tu nie pasi ten Twój lekarz - strach się bać Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 08:42 ja już nie wiem, płakać się czy śmiać! chyba jednak płakać (((((((((( Odpowiedz Link
i_am_the_army Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 09:04 ani śmiać, ani płakać, tylko iść do jakiegoś bardziej normalnego endokrynologa Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 09:09 Pewnie, tylko do jakiego! Mieszkam w prawie milionowym mieście, i przysięgam, nie spotkałam jeszcze dobrego a pracuje w tym środowisku. Odpowiedz Link
i_am_the_army Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 09:52 a szukałaś w wątku "polecam endokrynologa" na tym forum i na forum Hashimoto? może znajdziesz kogoś ze swojego miasta Odpowiedz Link
bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 11:00 Tak, i widziałam opinie o dwóch endo - u jednego się leczyłam czyli tego co mi bromergon przepisał i euthyrox 75 i przez 4 lata nie było poprawy. U drudiego się ie leczyłam, ale znam go z pracy i raczej bym się nie chciała leczyć. Odpowiedz Link
i_am_the_army Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 11:29 ... no to chyba pozostaje Ci zrobić to co ja zrobiłam - zapisałam się do endo do innego miasta, trudno się mówi. za tydz. mam 1 wizytę u tego nowego, zresztą polecanego na tym forum musisz poszukać endo gdzieś indziej Odpowiedz Link
sanpja Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 17:44 Napiszę ci jakie ja brałam pokolei dawki: 1) przez miesiąc Letrox 50 2) po miesiącu przez 14 dni Letrox 62,5 3) po tych 14 dniach przez 1,5 miesiąca Letrox 75 4) po tym czasie zmienił mi na Eutyrox 82,5 - przez 14 dni 5) po tych 14 dniach od dzisiaj Eutyrox 100 do listopada jeżeli będzie ok. rano trochę mnie poty zalały ale już jest ok. Zawsze mam wrażenie że czuję się gorzej w tych 14 dniach. Odpowiedz Link
bosa_mysz właśnie wyszłam od endo 13.06.08, 18:53 Nie wiem czemu oni gadają dopiero jak ich się do muru przyprze! Podpierając się informacjami od mojej najlepszej na świecie psychiatryczki wymusialam na nim dzisiaj konfrontację. Proverę kazał odstawić i czekać na okres, a potem barać od 5 dnia Cyklo. Bisocard mam zmniejszyć do 1/2x2. Euthyrox zawrócił do 75 (dobrze, że brałam więcej tylko przez 2 dni). Stwierdził, że mam rozwalonych więcej niże jeden układ hormonalny. Cóż pożyjemy zobaczymy. Jeśli chodzi o szukanie gdzie indziej, to nawet nie wiem gdzie bym go mogła szukać szczerze mówiąc. Moje miasto obsługuje dużą część województwa. Odpowiedz Link