Dodaj do ulubionych

Problem z kotem

07.12.22, 10:30
Witam,mam problem z moim kotem.Jest to starszy kot rasy korat.Nie wiem dokladnie ile ma lat.Zostal porzucony przez sasiadow-wyprowadzili sie a kot zostal.Na poczatku go dokarmialam,pozniej pozwolilam wprowadzic sie do altanki w ogrodzie i w koncu zamieszkal z nami.Nazwalismy go Tomasz.To bylo 10 lat temu i juz wtedy byl doroslym kotem ,wiec ma jakies 12-14 lat.
Nigdy nie bylo z nim problemów.Wlasciwie wiekszosc czasu lubil spedzac w ogrodzie,jak chcial siku to prosil zeby go wypuscic.Z kuwety korzystal sporadycznie-np.jak bylo za zimno zeby wyjsc z domu.Nic nie drapal w domu,nie wskakiwal na meble,nie sikal po katach,po prostu kot marzenie.
Jakies 2 tygodnie temu dostal silnej biegunki,2-3 razy zalatwil sie na podlodze zamiast w kuwecie.Pomyslalam ok,jest chory wiec pewnie dlatego.Posprzatalam i zabralam go do weta- dostal probiotyk i elektrolity.Dalam mu tez Smecte (1 raz).Pomoglo,ale zaczal starsznie duzo pic i duzo sikac.Znow do weta - krew full service,mocz- wszystko idealne.Niestety do tamtej pory kilkakrotnie nasikal nie do kuwety - raz bylo to pudelko kartonowe (on ma pudelka ,bo nie uznaje drapakow - drapie tylko pudla z kartonu,albo trawnik w ogrodzie).Wiec,raz bylo to pudlo,a pózniej dwa razy na podloge.Po prostu wstal rano,przeciagnal sie i zaczal sikac! Nie wiem co mam robic,boje sie go zostawiac w domu,zeby nie nasikal na lózko,na fotel,czy komus do butów.Do kuwety tez czasem sika,bo jest zimno wiec nie chce mu sie wychodzic,wlasciwie teraz wiekszosc czasu spedza w domu...ale dlaczego zaczal sikac w roznych miejscach?Przez 10 lat ani razu to sie nie zdarzylo.Jest zdrowy-wydalam £300 na wszytskie badania,zeby go sprawdzic.Nie mial co prawda zadnych skanów (nie bylo takiej potrzeby bo krew,siku,kupa-wszystko idealne).Moze ktos cos doradzi?

Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Problem z kotem 08.12.22, 20:38
      jesli duzo pije i duzo sika, w tym poza kuweta i biorac pod uwage jego wiek to wskazuje na nerki/uklad moczowy
      zrobilabym badania(profil nerkowy, mocz) jeszcze raz u innego weta plus usg

mial mierzone cisnienie?
    • horpyna4 Re: Problem z kotem 09.12.22, 22:13
      Kot zwykle sika w różnych miejscach, jak odczuwa ból przy sikaniu. Ból kojarzy mu się z miejscem, w którym sika, więc szuka coraz to innego miejsca.

Potrzebny wet specjalizujący się w układzie moczowym. W moczu może być drobny piasek, którego nie wykryto.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka