05.02.16, 23:00
Witam wszystkich! Jestem początkująca w zawodzie logopedy. Trafił do mnie na terapię chłopiec 3 lata i 7 miesięcy który ma rotacyzm. Widziałam go jeden raz na razie i ciężko mi stwierdzić dokładnie który rodzaj. Dźwięk trochę przypomina "rhh". Jak zacząć terapię z tym chłopcem skoro już ma deformację a nie ma jeszcze głosek t/d, gdyż sobie je zamienia na k/g. Wiadomo że do r musimy mieć t/d. Słyszałam kiedyś o tym że musimy zamienić dziecku to zdeformowane r na l, ale jak to zrobić praktycznie? Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

P.S czy są może w internecie filmiki na poszczególne rodzaje rotacyzmu, tak aby się osłuchać?
Obserwuj wątek
    • maja_sara Re: Rotacyzm 03.03.16, 09:43
      Ja myślę, że przydałoby się zajrzeć do podręczników i przypomnieć sobie zasady wywoływania głosek. Bo to nie jest wiedza początkującego logopedy, tylko studenta logopedii. Jak znasz zasady, wszystko staje się proste.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka