logopedka88
05.02.16, 23:00
Witam wszystkich! Jestem początkująca w zawodzie logopedy. Trafił do mnie na terapię chłopiec 3 lata i 7 miesięcy który ma rotacyzm. Widziałam go jeden raz na razie i ciężko mi stwierdzić dokładnie który rodzaj. Dźwięk trochę przypomina "rhh". Jak zacząć terapię z tym chłopcem skoro już ma deformację a nie ma jeszcze głosek t/d, gdyż sobie je zamienia na k/g. Wiadomo że do r musimy mieć t/d. Słyszałam kiedyś o tym że musimy zamienić dziecku to zdeformowane r na l, ale jak to zrobić praktycznie? Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
P.S czy są może w internecie filmiki na poszczególne rodzaje rotacyzmu, tak aby się osłuchać?