Dodaj do ulubionych

artykuł w wyborczej

08.08.11, 12:32
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10078184,Osiedle_od_miesiecy_pod_woda__To_grozi_epidemia_.html
Obserwuj wątek
   • tgserwis Re: artykuł w wyborczej 08.08.11, 18:28
    unodostres napisał:

    > Jak widać opinie osób "neutralnych" są dosyć krytyczne w stosunku do właściciel
    > i domów.

    I w tym właśnie widzę porażkę i bezsens swoich działań medialnych. W tym kraju jest zbyt dużo idiotów którzy widzą tylko koniec własnego nosa i nawet nie chce im się poszukać faktów. Wolą dokopać leżącemu niż podać mu dłoń.
    Wybaczcie, ale odechciało mi się tłumaczyć idiotom że są debilami. Kolejne zapraszanie telewizji czy prasy nie ma sensu i dyrektor Misiak dobrze o tym wie. Doskonale zdaje sobie sprawę, że nasze akcje są tylko wołaniem na puszczy. Opinia , tfu, publiczna i tak poprze władze, mimo że ich niekompetencja i głupota aż porażają. Ale dopóki problem nie dotknie jednego z drugim agrowarszawiaka, to będziemy skazani na społeczną krytykę. A wszystkie władze skwapliwie z tego będą korzystać.
    Dlatego, mając jeszcze resztki nadziei na spotkanie w Kaliszkach 17/08/2011 postaram się zaprosić przedstawiciela gazety FAKT. Mimo, że nie wierzę w skuteczność takiego postępowania. Miejmy nadzieję, że się mylę. Ale osobiście raczej skłaniam się ku działaniom radykalnym i oddolnym. Nie mam złudzeń, że jeśli artykuł w FAKCIE się ukaże to zmieni cokolwiek. Musimy wziąć sprawy we własne ręce. Na forum macie numer telefonu do mnie i adres mailowy. Proponuję w któryś wolny dzień zebrać się kupą i własnymi siłami zaprowadzić porządek. Udrożnić przepusty, otworzyć tamy, zabezpieczyć je przed zgubnymi działaniami kapeenu. I na czas akcji zaprosić media. Bez tego będziemy siedzieć w pierdlu do końca dni naszych.
    • adserserwis Re: artykuł w wyborczej 08.08.11, 22:16
     Od kilku lat mieszkańcy tego terenu maja coraz większe problemy z zaniedbaną melioracją .www.nowodworska.net/index.php?option=com_content&task=view&id=4853&Itemid=177 Ostatnio niestety woda doszła do osiedli . Szukanie rozwiązania tego problemu zyskało większe poparcie .To już nie tylko rolnicy którzy tracą plony .I już przyczyna problemu stała się bezdyskusyjna . Melioracja musi być sprawna .
       • adserserwis Re: artykuł w wyborczej 09.08.11, 23:43
        maaciejkaa napisał:

        > Jest też już komunikat nr 2: www.czosnow.pl/news.php?readmore=732 a w nim odpowiedź Dyrektora KPN w sprawie wycinki drzew w Kaliszkach-Janówku w celu wykopania rowu. Bez komentarza...
        Dotychczasowe postępowanie Pana dyr .KPN ,to arogancja wobec mieszkańców gminy Czosnów .Spór kompetencyjny w sprawie konserwacji kanałów trwający lata i projekt kampinos nie konsultowany z mieszkańcami ,to składa sie na tą opinię . Czy tzw. bezczynność tego urzędnika jest przyczyną milionowych strat ? A minister środowiska ,który zwleka z odpowiedzią w sprawie tego urzędnika i doskonale zna skutki przewlekłego postępowania ? .To jest poważna sprawa .
       • matti1988 Re: artykuł w wyborczej 09.08.11, 20:34
        Jak najszybciej trzeba udrożnić zapchane rowy.. Woda nie ma gdzie uciekać i zostaje na podwórkach i w ogrodach.. A czy wycinka w tym pomoże? Również bez komentarza.. nie tędy droga.. Droga w szybkim i sprawnym systemie melioracyjnym..
         • l9lasica Re: artykuł w wyborczej 10.08.11, 20:55
          typhon23 napisał:

          > Aby udrożnić rowy trzeba wyciąć rosnące w nich drzewa, a starostwo nie chce dać
          > decyzji, a mamy w tym wydziale naszych mieszkańców......bez komentarza
          Starostwo przerwało dzisiaj nasze prace .Bez wycinki przydrożnych drzew nie odtworzymy rowu.
          Woda dalej będzie się przelewała do Kaliszek . Kto za tym stoi w Starostwie ,już pyta oto prasa i tv ,która kręci reportaż o zmaganiach mieszkańców .Odpiszcie natychmiast .
  • tgserwis Re: artykuł w wyborczej 10.08.11, 23:47
   A jednak dziennikarka z Wyborczej zajęła się sprawą i całkiem fajnie ją ciągnie.
   Dziękujemy Pani Dominiko.
   warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10091799,W_Izabelinie_radza_sobie_z_podtopieniami__Zobacz_jak.html
   • adserserwis Re: artykuł w wyborczej 11.08.11, 00:26
    I tematu szybko nie wyczerpie . Starosta przerwał dzisiaj akcje ratunkową w okolicy Adamówka , w chwili gdy zastępy ludzi przystąpiły do odtwarzania rowu melioracyjnego . Powód -należy złożyć stosowne podanie o wycięcie drzew które wyrosły z rowu przez lata zaniedbań . W tym czasie woda z nieczystościami zalewa Kaliszki i Adamówek . Środki dezynfekujące obiecane przez starostę również nie dotarły -a może należało również złożyć podanie . Woda którą pobieram ze studni ma dzisiaj kolor żółtawy ,ale ważniejszy jest urzędniczy korowód . Nieważny jest również koszt paliwa zużywanego przez strażackie motopompy z powodu niedrożnego rowu .
    • tgserwis Re: artykuł w wyborczej 11.08.11, 10:25

     Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25.09.1997 r. w sprawie Kampinoskiego Parku
     Narodowego (Dz. U. Nr 132 z 1997 r. poz. 876), określa granice parku, granice strefy
     ochronnej (otuliny) oraz główne przepisy ochronne i stanowi:
     Na postawie art. 14 ust 7 i 10 ustawy z dn. 16 października 1991 r. o ochronie przyrody
     tworzy się Kampinoski Park Narodowy połoŜony w województwie warszawskim
     (38 746,08 ha) i województwie piotrkowskim (68,25 ha) obejmujący obszar 38 544,33 ha.
     Wokół Parku tworzy się strefę ochronną, zwaną otuliną, o powierzchni 37 756,49 ha połoŜoną
     w województwach: warszawskim (36 256,49 ha), skierniewickim (300 ha) i płockim
     (1 200 ha)

     A. Zakazy, nakazy i ograniczenia obowiązujące na terenie warszawskiego obszaru
     chronionego krajobrazu
     I. W odniesieniu do lasów i zadrzewień:
     1. Zakazuje się:

     4) usuwania, niszczenia i uszkadzania drzew i krzewów, ciągów zadrzewień i zakrzewień
     śródpolnych, przydroŜnych i nawodnych z wyjątkiem drzew i krzewów owocowych
     oraz:
     a) robót utrzymaniowych urządzeń melioracji wodnych
     b) budowy, remontów i modernizacji inwestycji dopuszczonych w niniejszym
     rozporządzeniu,
     c) zachowania bezpieczeństwa ludzi i mienia

     I chyba wszystko jasne. KPN może gminie w buty nagwizdać.
      • adserserwis Re: artykuł w wyborczej 11.08.11, 14:02
       To opóźniło prace przy rowie melioracyjnym .Następną dobę z tego powodu pracowały motopompy . Zaczynamy odczuwać niechęć do postępowania urzędników i samorządowców . W sytuacjach kryzysowych powinni swoje gierki , odsunąć na bok .
       • bebras Re: artykuł w wyborczej 12.08.11, 09:05
        To nie są gierki to panika. Tyle dziesiątków lat siedzenia na d.... Zapomnieli do czego jeszcze służy ta częśc ciała. Etat w Samorządzie gminnym wiąże sie również z czynnościami wymagającymi samodzielnego i odważnego myślenia. Niebieski pomnik niemocy i pluskająca fontanna przed Urzędem Jaśnie Nam Panujących przasłoniły widok czosnowskiego szaraka dowożacego pieniążki na pensyjki. W chwili zagrożenia okazało się, że myślenie władzy samorządowej nastawione jest tylko na RWD* . Wożenie papierów w teczkach, nadawanie sprawom formalnego biegu stało się celem samym w sobie. Woda nie spytała Starosty , Marszałka, Wójta o pozwolenie i bardzo demokratycznie zalała nasz dobytek i nasze szamba. I śmierdzi. I trzeba latać, machać papierami jak wentylatorem , a może rozwieje smród.
        Ale to co drażni nasze powonienia to to nie to co czują sparaliżowani urzędnicy.
        Bo co czuje Pani Regina R. z Urzędu Powiatowego wstrzymująca wycinkę drzew w miejscu gdzie miał powstać interwencyjny kanał odwadniający Kaliszki i Adamówek. Pani R występuje w tej kryzysowej sytuacji na drogę administracyjną. Pani Regina czuje inną woń. Oczami wyobraźni widzi groźną minę szefa, może oddalający się widok biurka z monitorem komputerka służbowego na którym już nie będzie mogła obejrzeć prognozy pogody na Kanarach, bo machina urzędnicza za niespełnienie litery prawa wytnie ją z listy płac? Pani Regino, Panie Wójcie, Panowie Ważni nie jesteście ludźmi na trudne kryzysowe sytuacje. Może pochylcie sie przed ta prawdą (nie uważam , że trzeba was zwolnić) i zaproście do współpracy ludzi sprawnych , zebranych a przede wszystkim fachowców. Nie wmawiajcie nam, że to czego nam najbardziej brak to ścieżki rowerowe, fontanny, przecinanie wstążek.
        Chodzi o to żebyście WY myśleli tak jak MY , żebyśmy byli jedną społeczością a nie przeciwnikami.
        * RWD -ratuj własną d.....
        ps. Ciekawie wygląda na stronie Urzędu G. agitacja do budowy oczyszczalni przydomowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka