Dodaj do ulubionych

jak rozplanować antybiotyki

17.12.10, 10:46
Witajcie. Mam pytanie. Pierwszy raz od początku leczenia ILADS mam zażywać aż 6 antybiotyków i nie wiem jak je rozplanować.Można niektóre łączyć np. tini. z cipronexem. Wiem tylko że rifampicyna ma być zdecydowanie w odstępie 2 godz. od innych antybiotyków. Proszę o wasze doświadczenia w dawkowaniu smile
Obserwuj wątek
    • fufuszka Re: jak rozplanować antybiotyki 17.12.10, 11:06
      Hej! Przede wszystkim nie zażywaj wszystkich antybiotyków od razu tylko włączaj je stopniowo żeby organizm mógł się do nich przyzwyczaić. Antybiotyki zazywamy z przynajmniej godzinnym odstępem i nie łaczymy ich z innymi lekami.
      Ja rifampicynę mam łykać w nocy z trzygodzinnym odstępem od innych leków i jedzonka.
      Pamietaj żeby dużo pić w ciagu dnia no i oczywiście dieta.
      Napisz jakie masz leki i dawki.
      • maleoobeauty Re: jak rozplanować antybiotyki 17.12.10, 14:20
        Oto mój zestaw: tetracyklina 1,5 g, ruulid 600mg, tini 1g, cipronex 2x1, rifampicyna 1x1 na 7 dni pozniej 1x2 i nystatyna. Oczywiście ten zestaw w dawkach podzielonych. No i tradycyjnie zupa tabletkowa smile z probiotyków, witamin, magnezu, olejów i ziół smile. Nie wiem czy starczy doby by to wszystko zażywać acha i do tego antydepresant Paroksetyna smile.
        • ines108 Re: jak rozplanować antybiotyki 17.12.10, 14:40
          No tak jak jeden jest dożylni to trochę łatwiej to zaplanować, nystatynę możesz brać z probiotykami i resztą - działa tylko na grzyby, riff bierz bardzo wcześnie rano ja nastawiam budzik mam wszystko przygotowane łykam tabletki i od razu śpię dalej smile co do reszty to min godzinka odstępu, warto dobę zakończyć probiotykami i resztą wspomagaczy.
        • mab62 Re: jak rozplanować antybiotyki 17.12.10, 19:06
          maleoobeauty napisał:

> Oto mój zestaw: tetracyklina 1,5 g, ruulid 600mg, tini 1g, cipronex 2x1, rifamp
          > icyna 1x1 na 7 dni pozniej 1x2 i nystatyna. Oczywiście ten zestaw w dawkach pod
          > zielonych. No i tradycyjnie zupa tabletkowa smile z probiotyków, witamin, magnezu,
          > olejów i ziół smile. Nie wiem czy starczy doby by to wszystko zażywać acha i do t
          > ego antydepresant Paroksetyna smile.

Mój lekarz pozwala na łączenie niektórych abx.Też nie starczyłoby mi doby na branie każdego osobno.Może zapytaj swojego lekarza.Opinie na ten temat są różne.
          Oczywiście Rif w co najmniej 2 godz. przed jedzeniem.Ja biorę rano.U mnie Rif przez nerki przerobiona jest po 2,5 godz.,co widać w moczu.Dlatego 2 godz.po niej jem śniadanie i łykam pozostałe abx-y.Ale mam inny zestaw ,więc niew wiem czy twoje można łączyć.
          Może wypowie się ktoś z takim zestawem jak ty...
        • geodeta_31 Minerały z olejami 18.12.10, 03:23
          maleoobeauty napisał:

No i tradycyjnie zupa tabletkowa smile z probiotyków, witamin, magnezu,
          > olejów i ziół smile

Minerały (wodorotlenki) z tłuszczami np. różne oleje, tworzą mydło. Rozsądnie nie brać ich razem z tego powodu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka