22.12.09, 19:49
Światowa premiera filmu 18.12.2009
Polska premiera filmu 25.12.2009 :(
Siedlecka premiera 26.12.2009 :((
.. za murzynami
Obserwuj wątek
    • verena0 Re: Avatar 22.12.09, 21:36
      jakoś się nie przejęłam, i tak obejrzę :)
    • superkiwi Re: Avatar 22.12.09, 22:14
      Faktycznie "zgroza" że trzeba czekać "aż" tyle ;)
      O rany stary już jestem bo pamietam gdy na polską premiere czekało
      sie miesiace lub...lata.
    • rozganiacz Re: Avatar 23.12.09, 07:54
      Polecam www.playtube.pl
      Załóż sobie konto, przeczytaj o co chodzi w limitach, i oglądaj.
      • wredzioch Re: Avatar 23.12.09, 09:21
        :/ taaaa a ma się to do kina jak oglądanie świńskiej dupy zza krzaków
    • setnefer Re: Avatar 23.12.09, 12:14
      > .. za murzynami

      kiedy była premiera dla nich ? :D
    • falszywy_klamca Re: Avatar 23.12.09, 14:14
      Niedługo obejrzę sobie na moim Samsungu 37'' LCD w Full HD
      • setnefer Re: Avatar 23.12.09, 15:27
        zapomniałeś dopisać, ze ze w 3D
    • pyt33 Re: Avatar 23.12.09, 14:21
      rok temu byłoby 6.6.2010 i bez dolby digital nie wspominając o 3D...
      i tak jest podobno rekordowa liczb kopii
      a często premiery pokrywają się ze światowymi
      • emti1 Re: Avatar 23.12.09, 23:31
        Temat to ewidentna prowokacja ktorą łykneliscie jak młode pelikany :)
      • teo1988 Re: Avatar 24.12.09, 09:30
        Padnijmy na kolana, jest kino. Wielki skok cywilizacyjny dla Siedlec.
        Piękny budynek, tylko filmu nie można obejrzeć..
        Przez kilkanaście dni mam czas akurat wieczorem 25 i nie chcę jechać do Białej,
        Warszawy, Puław czy innego prawdziwego miasta.
        Na stronie NoveKino napisano premiera 25.12, ale filmu nie wyświetlają w tym dniu.
        Repertuar w Siedlcach jest bardziej wirtualny niż sam film.
        • efaster Re: Avatar 24.12.09, 12:05
          No własnie coś nie tak z tym naszym kino chyba tylko jako jedyne z
          sieci nove kino nie pracuje 25 grudnia !!!! ;(( CO to za polityka
          myślałem do tej pory że kiedy pracują ustala centrala w Warszawaie,
          ale teraz widze że robi to poszczególny kierownik kin. No czyba że
          się mylę ??? Ale nie ma co płakać sprawdziłem cinema city w
          promenadzie na ostrobramskiej pracuje normalnie, więc mozna się
          wybrać a i ruch bedzie na DK 2 mniejszy bo ludzie siedza w domu przy
          stołach więc korków nie będzie.

          pozdr.
          w szczególności p. Garbaczewskiego - naszego "super" kierownika
          naszego "super" novego kina ;(((

          PS.
          teraz to się w cale nie dziwe że Max Film ma poważne problemy
          finansowe, bo przy takiej postawie bądz co bądz kadry kierowniczej
          to cieć długo nie pociągnie, a grunty i budynki w centrum warszawy i
          lublina kiedyś sie skończą i nie bedzie czym pokrywac juz strat ;P

          WESOŁYCH śWIĄT :))
          • no_to_jadziem Re: Avatar 24.12.09, 14:36
            Może kierownik naszego novego kina poszedł zapytać o zgodę na
            otwarcie kina do kierownika innej sieci kin...Mają ich w naszym
            mieście chyba z dziesięć a teraz budują jeszcze jedno na
            Daszyńskiego...Najbliższe od novego kina jest ich kino przy
            skrzyżowaniu Piłsudskiego z Floriańską(a może to u zbiegu
            Kazimierzowskiej i Brzeskiej jest bliżej?)Co dziwne,repertuar w tych
            kinach nie zmienia się od setek lat a ludzie ciągle walą tam
            drzwiami i oknami na kolejne seanse.Mają tylko dziwny sposób
            zbierania opłat za bilety,ale co kino to obyczaj...No i z tego co
            wiem to ci kinooperatorzy bardzo nie lubią konkurencji,a
            nasze "elyty"siedleckie bardzo liczą się z ich zdaniem.Może więc pan
            na Novym kinie usłyszał delikatną(oczywiście bo jak by mogła być
            inna)sugestię od tamtego kierownika,żeby jednak nie otwierał swojego
            bałaganu w święta i stąd jest tak a nie inaczej.Po co mają maluczcy
            oglądać jakieś"holyłódzke"szopki skoro mamy własne,słuszne w każdym
            kinie tej wielkiej sieci inną.
            • siedlczanin_chuck Re: Avatar 24.12.09, 21:31
              A może ktoś wie, dlaczego nie 25 grudnia nie działa lodowisko, MOK nie wymyślił
              żadnego przedstawienia, dlaczego CKiS nie gra recitalu Mileny Madziar, dlaczego
              nie można wyjść do Muzeum Regionalnego, Muzeum Diecezjalnego, wreszcie - coś dla
              fanów kultury przez duże K - DLACZEGO w Teatrze Narodowym nie ma spektakli w
              Święta ??? TRAGEDIA NORMALNIE!!!
              • teo1988 Re: Avatar 24.12.09, 21:46
                Siedlce to święte miasto i to są te priorytety.
                Najpierw przed seansami puszczane są reklamy filmu, co należy traktować jak
                zaproszenie, a kiedy już przyjdziesz do możesz pocałować klamkę. Pełna kultura.
              • szperacz_siedlecki Re: Avatar 27.12.09, 13:01
                odpowiedz sobie sam na swojego głupiego posta... chciałbyś pracować w Boże
                Narodzenie?
                • teo1988 Re: Avatar 27.12.09, 21:12
                  Człowieku o wielkim intelekcie właśnie pracowałem i wieczorem chciałem obejrzeć
                  film. Dlaczego w innych miastach, można pójść do kina, a w Siedlcach co najwyżej
                  upić się w knajpie?
    • verena0 Re: Avatar 26.12.09, 23:49
      Byłam dzisiaj na Avatarze i mogę śmiało polecić. Fabuła dużo lepsza
      niż na 2012 (chociaż pod koniec przewidywalna),wspaniałe efekty
      trójwymiarowe, naprawdę robią wrażenie. Ale film trochę długawy,
      lepiej mieć coś do jedzenia ;)
      • m-i-r-e-k Re: Avatar 27.12.09, 14:12
        film długawy, ale warto sie wybrać ,
        tylko trochę mało miejsca na salach, bo niestety pełne ,

        a wracając do wątku "teo1988"

        proszę
        zrozumcie człowieka

        znowu Święta, znowu pod choinką ...,
        czarna pustka wokoło, bo nawet śnieg zniknął,

        W TV nic szczególnego,
        na żadnym z kilkudziesięciu kanałów

        znajomi jakoś nie zaproszają,
        rodzina też ... niewiadomo
        co tu robić z wolnym czasem co tu robić wogóle ?

        jedynie NoveKino tą pustkę mogło wypełnić, a tu taki zawód,
        wolne mają w świeta ( nieroby )


        drugi dzień Świąt
        tyle planów i co tu ma ze sobą zrobić "teo1988"
        poza pisaniem na forum ?

        poszedłby do innego kina na premierę w 3D ale
        przy Świrskiego też zamknięte

        wieczne modernizacje i niekończący się remont, remonty...

        (((o tym jakoś nie napisał ;-( )))

        poprostu istna życiowa tragedia i plaga nieróbstwa

        nie ma co się tak zamartwiać i przeżywać
        już dziś w Novym otworzyli i czekają na "teo1988"
        i pozostałych widzów, którzy zamiast sie wytrząsać
        nad datą siedleckiej premiery dokonali w czas rezerwacji ;-( ,
        a święta spędzili z bliskimi poświęcając na bycie razem
        swój wolny bezcenny czas

        zaraz zaraz
        tylko czy "teo1988" ją ma ?
        jeśli nie to łatwo przewidzieć kolejny wątek na forum

        ale jak nie teraz to
        może za rok się uda w drugi dzień świąt pójść na prawdziwy seans kinowy do świerzutkiego, wyremontowanego ... centralnie położonego prawdziwego kina

        no chyba, że jego nowy szef też zrobi wolne (zresztą jak co roku)
        w święta ;-))) i pozwoli pracownikom śpiewać kolędy i pastorałki w rodzinnym gronie

        W naszym mieście wszyscy MOK,Centrum,NoveKino...
        jak na złość chcą świętować
        jak nic tylko się wyprowadzić
        tylko czy to załatwiłoby problem (problemy)
        "naszego teo1988" ???

        może macie jakiś pomysł jak mu pomóc... ?



        • teo1988 Re: Avatar 27.12.09, 21:54
          Chciałem pójść do kina po pracy w pierwszy dzień świąt, w Sielcach było to nie
          możliwe pomimo wyświetlanych przez tygodnie reklam przed seansami.
          W pierwszy dzień więc źle, jestem be. Wyobraź sobie te płaczące dzieci i żony
          żegnające pracowników kina na progach domów..
          Ty swoim przyjściem w drugi dzień świąt wyrwałeś z łona rodziny i zmusiłeś do
          pracy tych biednych ludzi, ale to jest w porządku. Na pewno byli szczęśliwi
          mogąc spotkać się z tobą w święta.
          Ciekawe czy w niedzielę (też dzień święty) chodzisz do kina, restauracji,
          jeździsz taksówką itp. Nie na pewno tego nie robisz - sumienie i wysoka
          moralność jaką w sobie nosisz na to nie pozwala.
          • szperacz_siedlecki Re: Avatar 27.12.09, 23:56
            Dobra kolego, Boże Narodzenie jest raz w roku więc śmieszy mnie Twoje podejście
            do tego tematu, jak dla mnie to każda niedziela może być pracująca :)
    • aro333 Re: Avatar 29.12.09, 17:50
      Hmmm wlasnie wróciłem z kina. Film może być ale oczekiwałem na całkiem inne efekty 3D. Taka reklama , że to przełomowy film jeżeli chodzi o technikę 3D a według mnie to efekty srednie. Ostatnio jak byłem na projekcji 3D filmu, chyba "Oszukać przeznaczaenie" to samo 3D było o niebo ciekawsze, to lecące koło w publikę , wogóle jakoś inaczej było widać tą głębię. Może to nie do takiego kina 3D jak u nas te reklamowane efekty, a może już mi sie opatrzyło kino 3D i ciężko mnie czymś zaskoczyć. Choć to dopiero mój 3 film 3D wiec chyba sie to jeszcze nie opatrzyło. A jak Wasze odczucia po tym filmie?
      • weselefigara Re: Avatar 29.12.09, 18:22
        Ogólnie film bardzo dobry, efekty też OK, świetnie dopracowany
        • ito25ms Re: Avatar 29.12.09, 21:21
          Świetny film, mądre, "ekologiczne" przesłanie. Efekty są, moim
          zdaniem, b.dobre, ale najważniejsze są detale: różnorodności
          występujące tylko w świecie Na'vi. Wybieram się drugi raz.
      • wredzioch Re: Avatar 30.12.09, 11:16
        Jeśli nie byłeś na 3D w IMAX to polecam - zupełnie inaczej się ogląda niż na zwykłym ekranie - masz wrażenie bycia w filmie dzięki ogromnemu ekranowi.

        Głębia dżungli na Padorze była świetna, zresztą nie ma co porównywać efektów z "oszukać przeznaczenia" - tamte miały straszyć i wciskać w fotel :)

        Moim zdaniem film świetny
    • disgorge Re: Avatar 30.12.09, 11:51
      Ten film to jedna wielka ch..nia. Bzdurny temat, zmarnowany czas.
      Jak ktoś kiedyś słusznie zauważył, kino jest martwe, a takie plastikowe
      produkcje potwierdzają tylko ten fakt.
      "Film" dla pokolenia wychowanego na vivie, mtv, murzynach i mulatach,
      boysbandach z facetami o cienkich piskliwych głosikach, pismach młodzieżowych z
      poradami o seksie, grupach tanecznych, hiphopolo itp. itd.
      • picasso1976 Re: Avatar 30.12.09, 14:21
        efekty .... owszem ale kosztem barw, ostrości, kontrastu, jasności obrazu, czy ja miałem popsute okulary???

        żałuję, że nie mogę obejrzeć sobie tego filmu bez 3D - szczerze jestem zawiedziony, film świetny, efekty ... no coment
        • aro333 Re: Avatar 30.12.09, 15:13
          Ano wlasnie o to mi chodzi. Generalnie wszystko jest zaciemnione, momentami brak ostrosci no i tego kontrastu. Nie , raczej nie miales zepsutych okularów, chyba że Ty i ja mamy cos ze wzrokiem. Tak chyba jest w siedleckim kinie i tyle.
          No wlasnie Wredzioch, jak jest w tym Imaxie , widzę że chyba o niebo lepiej. Idz na ten film tutaj to zobaczysz o co mi chodzi , pewnie sam dojdziesz do podobnych wnioskow jak ja. Do filmu jako takiego nie mam zastrzeżeń, kazdy lubi co innego i o gustach sieraczej nie dyskutuje, tych filmowych też
          • szperacz_siedlecki Re: Avatar 30.12.09, 16:16
            w normalnych sieciowych kinach filmy z efektami 3D najlepiej oglądać w 3-4
            rzędzie, widz musi być bardzo blisko ekranu żeby zobaczyć przyzwoity efekt 3D,
            co innego jest w IMAXsie...tam to bajka.
          • wredzioch Re: Avatar 30.12.09, 17:35
            aro333 napisał:


            > No wlasnie Wredzioch, jak jest w tym Imaxie , widzę że chyba o niebo lepiej. Id
            > z na ten film tutaj to zobaczysz o co mi chodzi , pewnie sam dojdziesz do podo
            > bnych wnioskow jak ja. Do filmu jako takiego nie mam zastrzeżeń,

            Film oglądałem w Siedlcach podbnie jak "oszukać przeznaczenie" i właśnie pierwsze wrażenia w porównaniu z IMAXem to za ciemno, przez co w konsekwencji i barwy siadają. Jak się zdejmie "magiczne" okulary to jasność i kolory są ok. Druga rzecz jaka przeszkadza w porównaniu do IMAX to to że widzisz skraj ekranu kątem oka i to co poza nim. W IMAX ekran jest ogromny a widownia prawie "pionowa" co stwarza wrażenie bycia w filmie :)
          • pol_lop Re: Avatar 05.01.10, 12:52
            aro333 napisał:

            > Ano wlasnie o to mi chodzi. Generalnie wszystko jest zaciemnione,
            momentami brak ostrosci no i tego kontrastu. Nie , raczej nie miales
            zepsutych okularów, chyba że Ty i ja mamy cos ze wzrokiem. Tak chyba
            jest w siedleckim kinie i tyle.


            Zgadza się. Oglądałem w siedleckim kinie Epokę Lodowcową 3 w 3D i
            rzeczywiście w oferowanych tam okularach kontrast zawodzi (obraz
            przyciemniony), ostrość zaburzona miejscami – ogólnie złe wrażenie.
            Awatara 3D obejrzałem w Cinema City Wola Park i muszę stwierdzić –
            rewelacja! Miałem szmatkę do wycierania okularów więc pozbyłem się
            wywalcowanych śladów. Ważne aby nic z poza ekranu nie wchodziło
            nam „do okularów”, że tak powiem. Pierwsze 10 minut wydawało mi się,
            ze okulary pociemniają widoczność, ale potem oko się przyzwyczaiło…
            i wtopiłem się w ten świat Pandory jak w masło (te szczegóły, te
            barwy). Fabułę Avatara odbiera się jak dla 14latków, ale wizualnie
            REWOLUCJA! Nowy rozdział w technice filmowej.
            • pol_lop Re: Avatar 05.01.10, 12:54
              aro333 napisał:

              > Ano wlasnie o to mi chodzi. Generalnie wszystko jest zaciemnione,
              momentami brak ostrosci no i tego kontrastu. Nie , raczej nie miales
              zepsutych okularów, chyba że Ty i ja mamy cos ze wzrokiem. Tak chyba
              jest w siedleckim kinie i tyle.


              Zgadza się. Oglądałem w siedleckim kinie Epokę Lodowcową 3 w 3D i
              rzeczywiście w oferowanych tam okularach kontrast zawodzi (obraz
              przyciemniony), ostrość zaburzona miejscami – ogólnie złe wrażenie.
              Awatara 3D obejrzałem w Cinema City Wola Park i muszę stwierdzić –
              rewelacja! Miałem szmatkę do wycierania okularów więc pozbyłem się
              wypalcowanych śladów. Ważne aby nic z poza ekranu nie wchodziło
              nam „do okularów”, że tak powiem. Pierwsze 10 minut wydawało mi się,
              ze okulary pociemniają widoczność, ale potem oko się przyzwyczaiło…
              i wtopiłem się w ten świat Pandory jak w masło (te szczegóły, te
              barwy). Fabułę Avatara odbiera się jak dla 14latków, ale wizualnie
              REWOLUCJA! Nowy rozdział w technice filmowej.
      • wredzioch Re: Avatar 30.12.09, 17:26
        o! "krytyk" się odezwał i rasista i w ogóle jakiś "ideał" tolerancji.

        > "Film" dla pokolenia wychowanego na vivie, mtv, murzynach i mulatach,
        > boysbandach z facetami o cienkich piskliwych głosikach, pismach młodzieżowych z
        > poradami o seksie, grupach tanecznych, hiphopolo itp. itd.

        Twoja teoria na moim przykładzie bierze w łeb. Ja wychowałem się na pink floydach, dezerterach, anthraxach itp itd. - zrób korektę :)
    • picasso1976 Re: Avatar 30.12.09, 18:50
      Szkoda, że nikt nie pisał o miernej jakości siedleckiego kina 3D, AVATAR to film wyjątkowo barwny, pełen szczegółów (widziałem na zwiastunach w sieci) to co zobaczyłem w kinie kompletnie mnie rozczarowało.
      Jak myslicie, będzie szansa na ten film bez "3D" w Siedlcach?
      • superkiwi Re: Avatar 04.01.10, 13:26
        Bez 3D Jasnwe! Wystarczy zdjac okulary ;)
        A poważnie poszczanie tego filmu z napisami to szczyt idiotyzmu!
        No i fakt przez okulary kolory mi wyblakły (chyba że uszkodzone?)
        • nash_bridges Re: Avatar 04.01.10, 13:33
          W pełni się zgadzam, w okularach 3D okropnie ciemny obraz, niwyraźne
          napisy bo w kolorze żółto-szarym a nie białe. Jedynie czasami fajne
          efekty towarzyszyły spacerom bohaterów po puszczy gdy pojawiały się
          świecące zwierzaki, rośliny i inne dziwactwa ;))
    • ygd Avatar - fabuła 05.01.10, 18:18
      imgur.com/JmRmb
      Płytka niczym Muchawka ;) Mimo wszystko film się przyjemnie oglądało, tyle, że
      okulary w NK trochę zepsuły efekt, oby kupili lepsze niedługo.
      • superkiwi Re: Avatar - fabuła 05.01.10, 19:15
        No co ty nie lubisz Pocahontas bis ;)
        • ygd Re: Avatar - fabuła 05.01.10, 21:03
          Prawdę mówiąc to seriale teraz mają ciekawsze fabuły, no nic, może Avatar 2
          będzie ciekawszy.
          Jedno jest pewne - przełomowe nie są jako takie efekty 3D, a realizm "animacji"
          Navi, mimika twarzy, ruch ciała itp... to wszystko naprawdę poraża, człowiek
          zapomina, że to są jakieś wykreowane na komputerach animacje.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka