Dodaj do ulubionych

"Teraz my" TVN

29.03.06, 09:56
Oglądaliście wczoraj? Czy ja się przesłyszałam, czy rzeczywiście prezydent
Kaczyński dał odznaczenie (jakiś order dla Sybiraków) Jaruzelskiemu????
Łopiński się wczoraj tłumaczył, że prezydent nie czyta wszystkich nominacji,
które podpisuje.... Troszkę mnie to przeraziło.

Martyna
Obserwuj wątek
    • emektb Re: "Teraz my" TVN 29.03.06, 10:16
      zasadniczo to nie wiem z czego taki skandal jest. przecież jaruzelskiego i jego
      rodzinę ruscy wywieźli w czasie wojny na syberię. stamtąd właśnie trafił do
      ludowego wojska. podobno była to dla niego jedyna droga do polski i do tego z
      możliwością walki o ojczyznę.
      • moler1 Re: "Teraz my" TVN 29.03.06, 11:02
        emektb napisał:

> zasadniczo to nie wiem z czego taki skandal jest. przecież jaruzelskiego i
        jego
        >
        > rodzinę ruscy wywieźli w czasie wojny na syberię. stamtąd właśnie trafił do
        > ludowego wojska. podobno była to dla niego jedyna droga do polski i do tego z
        > możliwością walki o ojczyznę....

...i z tej wdzięczności zaczął bardzo wiernie służyć przyjaciołom z Kraju
        Rad...
        >
        • emektb Re: "Teraz my" TVN 29.03.06, 11:21
          no to co nie narażał życia podczas wojny? wiesz nie wszyscy mogli dzięki
          niejakiemu wieniawie długoszowskiemu uciec z polski przez rumunię i włochy do
          francji. część wywieziono na sybir. właśnie tak jak jaruzelskiego. nie chcę go
          tu jakoś szczególnie bronić, ale fakt to fakt. jest sybirakiem. czy to się nam
          podoba czy nie.
          • bambii Re: "Teraz my" TVN 29.03.06, 12:11
            Tyle ze sami sybiracy są przeciwni nadaniu tego odznaczenia, co wiecej domagaja
            sie jego zwrócenia.
            Uzasadniaja to tym ze faktycznie Jaruzelski był sybirakiem ale to nie jest powód
            aby my nadawać takie odznaczenie w świetle jego późniejszej działaności i
            podlizywaniu sie do sekretarzy KC ZSRR.

a tutaj tez o tym piszą :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3243406.html
                • siedlczanin14 Re: "Teraz my" TVN 29.03.06, 23:25
                  A to, że skoro chcecie Jaruzalskiego rozliczać za to co robił(bo musiał) w
                  stosunku do ZSRR, to Piłsudski też podobno musiał stworzyć Berezę w której
                  ginęli Polacy. Bambii, pomyśl, prześledz znaną ci historię, obejrzyj się za
                  siebie i nie narzekaj na Jaruzelskiego
                  • moler1 Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 08:28
                    siedlczanin14 napisał:

> A to, że skoro chcecie Jaruzalskiego rozliczać za to co robił(bo musiał)

dlaczego mówisz, że musiał? Dlatego bo Jaruzelski tak powiedział i co trzeci
                    pajac zaczał w to wierzyć?

w
                    > stosunku do ZSRR, to Piłsudski też podobno musiał stworzyć Berezę w której
                    > ginęli Polacy. Bambii, pomyśl, prześledz znaną ci historię, obejrzyj się za
                    > siebie i nie narzekaj na Jaruzelskiego
          • siedlczanin Re: "Teraz my" TVN 29.03.06, 23:31
            Jest tylko jedno ale moim zdaniem Jaruzelski to największy zdrajca w historii
            Polski i mam nadzieję, że jeszcze odpowie za swoje zbrodnie, a danie mu medalu
            to dla mnie rzecz nie do pomyślenia. Szanowny kandydacie na prezydenta
            porównywanie Jaruzelskiego z Wieniawą jest duzym nietatktem z Twojej strony w
            stosunku do tego pierwszego. Uzupełnij swoje braki z najnowszej historii Polski.
            pozdrawiam
              • bambii Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 09:07
                Wiecie co, zabierzcie go ze sobą do Korei Północnej skoro uważacie że obronił
                naród bo jakoś, jak widac, naród nie jest mu wdzieczny za to i tego "to co
                musiał" nie potrzebował.
                Nie wiem ile macie lat ale mam wrażenie że ta historię znacie z podręczników
                szkolnych.

A tutaj strona o PRL dla tęskniących : polskaludowa.com/
              • agnieszka_chabrzyk Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 09:56
                kacperek111 napisała:

> w następnuych pokoleniach będą jeszcze dziękować gen Jaruzelskiemu zrobił to
                co
                >
                > musiał a najnowsza historia jak sami piszecie jest nowa i nie zawsze słuszna.

Nieszczęście moich zniewolonych rodaków a sukces bandyckiego okresu za czasów
                gen Jaruzelskiego polega na tym, że ludzie wierzą w to co ten Pan chce
                udowodnić i chce aby jak największa ilość matołków uwierzyła. Nic nie musiał.
                Jaruzelski to zdrajca.

Agnieszka CH.
                • emektb Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 10:48
                  droga agnieszko i drogi bambi.

trudno jest mi (i mam nadzieję, że nie tylko mi) mówić z pełnym przekonaniem o
                  jaruzelskim jako zdrajcy polski. nie mam odpowiednich informacji. idę o zakład,
                  że wy też nie. jeśli zaś chodzi ci agnieszko o to, czy stan wojenny był
                  konieczny czy nie to inna sprawa, ale też można się w niej opierać głównie na
                  domysłach. wierzenie w słowa ruskich, że nie planowali wejścia do polski
                  włożyłbym między bajki. to przypadek, że odbywały się akurat wielkie manewry
                  wojsk naszych sąsiadów tuż przy naszych granicach. komiczne jest to, że
                  przeciwnicy jaruzelskiego więedzą o tym, ale podają, że to przypadek i że ruscy
                  nie chcieli nas ratować przed solidarnością, bo przecież oficjalnie podali, że
                  to były tylko manewry. podobnie nie ratowali też (tam być może nie udało siię
                  przekonać władzom ruskich, że sobie poradzą sami. może tak być przecież?)
                  czechosłowacji i więgier.

no i bambi czemu od razu używasz dziwnych argumentów w stosunku do osób, które
                  mają inne zdanie? według ciebie ludzie którzy mają inny pogląd na tą sprawę
                  tęsknią za prl. daj spokój.
                  • agnieszka_chabrzyk Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 12:03
                    emektb napisał:

> droga agnieszko i drogi bambi.
                    >
                    > trudno jest mi (i mam nadzieję, że nie tylko mi) mówić z pełnym przekonaniem
                    o
                    > jaruzelskim jako zdrajcy polski. nie mam odpowiednich informacji. idę o
                    zakład,
                    >
                    > że wy też nie. jeśli zaś chodzi ci agnieszko o to, czy stan wojenny był
                    > konieczny czy nie to inna sprawa, ale też można się w niej opierać głównie na
                    > domysłach. wierzenie w słowa ruskich, że nie planowali wejścia do polski
                    > włożyłbym między bajki.

"ruskim" wierzę tak samo jak Jaruzelskiemu.

• bambii Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 12:21
                    Drogi Emilu,
                    nie od dzisiaj wiadomo że Twoje sympatie skłaniaja się ku lewej stronie. Mam
                    nadzieje że to wynika ze światopoglądu (ups ;)) niż z doświadczenia PRL'owskiego.
                    Usprawiedliwianie Jaruzelskiego w świetle tego co się działo do '89 jest
                    naprawdę karkołomne. W ten sposób można usprawiedliwiać rónież np. Ławreintija
                    Berię.

> które
                    > mają inne zdanie?

Prosze bardzo, tylko żeby posiadac to zdanie proponuje dokładnie prześledzić
                    historię bo nie jest to znecanie się nad starym człowiekiem, ale jak mawiał były
                    prezydent "nie dajmy się zwariować".
    • mtrzaskalska7 Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 10:13
      OK, generał mógł dostać (czysto teoretycznie) to odznaczenie, bo faktycznie był
      zesłany na Syberię z całą rodziną, jak donoszą prasa tudzież Internet. To fakt
      nie do podważenia. Zgoda.

Faktem też jest, że Kaczyński nazwał Jaruzelskiego zdrajcą i chciał go swego
      czasu zdegradować. Faktem jest też, że obecny Prezydent RP obiecywał zmiany w
      sposobie przyznawania różnego typu odznaczeń (fragment przemówienia po
      zaprzysiężeniu na ten temat był wczoraj w którymś z programów informacyjnych
      TV).

Czyżby więc lekka schizofrenia?

Tłumaczenie, że Prezydent został w podpisanie tej nominacji w jakiś sposób
      wmanewrowany, bo ktoś dopisał "podstępnie" do listy nazwisko Jaruzelskiego jest
      dla mnie nie do przyjęcia. Chyba powinno się przeczytać to, co się podpisuje?
      Lista 200 czy 300 nazwisk nie powinna przysporzyć jakiegoś wielkiego problemu,
      w końcu to chyba były wykładowca... Jeśli nie przeczytał, tylko podpisał, to
      jego PROBLEM. I Urbańskiego, który tę listę zatwierdzał. Bo nikt mi nie powie,
      że ktoś, jakiś szary urzędnik Kancelarii, dostał ze Związku Kombatantów listę
      nazwisk do odznazczenia, przekazał ją Ubrańskiemu, a ten po prostu bez czytania
      parafował i przekazał dalej - Prezydentowi. Jeśli pracowaliście w jakimkolwiek
      urzędzie administracji państwowej, to wiecie, że za tego typu błędy odpowiada
      szary pracownik, owszem - ale większą winą obarcza się przełożonego, który pod
      czymś takim się podpisuje. A na samym końcu podpisał się Prezydent...

Urbański szuka winnego, bo jemu samemu grunt się pali pod nogami. Jakieś dziwne
      mam skojarzenie ze sprawą Kwaśniewskiego i jego wykształcenia. Tamten
      też "szedł w zaparte" zamiast się po prostu przyznać i uciąć sprawie łeb. Teraz
      Urbański, zamiast oddać się do dyspozycji Prezydenta (który prawdopodobnie i
      tak by go nie wywalił), wije się, głupio tłumaczy siebie i robi idiotę z
      Prezydenta RP...

I tyle.

Pozdrawiam wszystkich,

Martyna
      • emektb Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 10:37
        o i trzeźwe słowa w końcu jakieś:))
        tyle, że tych nazwisk do przeczytania miał 1300 podobno. Można przyjąć, że miał
        więc do przeczytania od ca. 18 do 20 tys. znaków. A więc tyle ile reportaż w
        gazecie. ale to chyba za ciężka praca i zbyt przyziemna:)
        • mtrzaskalska7 Re: "Teraz my" TVN 30.03.06, 10:56
          Nie mam zielonego pojęcia, jak działają mechanizmy przyznawania odznaczeń
          państwowych. Ale wg R. Kalisza (wczorajsze "Prosto w oczy") tego typu lista
          liczy nie więcej niż 200 nazwisk...
          Choć w gruncie rzeczy przecież nie jest ważne, czy tych nazwisk było 200 czy
          1300. Ważne, że Prezydent nie przeczytał tej listy, nie zapoznał się z nią i ją
          podpisał. Można tłumaczyć, że np. Wałęsa uniewinnił "Słowika". Tak, zgadzam
          się, ale "Słowik" to pseudo, zaś nazwisko mogło nic nikomu nie mówić. Nie
          usprawiedliwiam nikogo, bo oczywiście ktoś powinien był sprawdzić. OK.
          Ale wybaczcie, Wojciech Jaruzelski to nie jest jakiś tam Sybirak Jan Kowalski z
          Pcimia Dolnego. To nie jest nikomu nie znany, szary obywatel, którego nazwisko
          przebiega po przed oczami wśród dziesiątków innych nazwisk...
          Skoro się tam znalazło, Prezydent chyba mógł je np. wykreślić, stawiając
          chociażby parafkę...?

Ojej, no są z pewnością jakieś sposoby, procedury, itp., żeby się tak
          głupio "nie podkładać"! Chyba, że wbrew temu, co nam się mówi od jakiegoś
          czasu, to nie są żadni profesjonaliści.

I jeszcze ta flaga zawieszona do góry nogami na prezydenckim samochodzie.....

Ale to wszystko z pewnością wina "układu", który zakradł się już nawet do
          Pałacu Namiestnikowskiego :]

Martyna
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka