Dodaj do ulubionych

Firmy wolą zatrudniać firmy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 00:07
Chyba dla kazdego myslacego czlowieka jest jasne ze jedna z glownych przyczyn
bezrobocia w polsce jest absurdalny ZUS. A ZUS jest absurdalnie wysoki bo
milion zlodziei w tym kraju ukradlo prawo do rent/zasilkow/srasilkow i innych
swiadczen. Osobiscie znam goscia ktory jezdzi najnowsza mazda ale rente
pobiera zeby mial za co placic napiwki w knajpie... Obnizeniu ZUSu powinna
towarzyszyc weryfikacja wszystkich rent i lekarzy ktorzy te renty przyznaja a
takze reforma zlodziejskiego KRUSu. Szkoda tylko ze zadna partia nie ma tyle
jaj, zeby to zrobic. Zadna.
Obserwuj wątek
    • usenetposts Re: Firmy wolą zatrudniać firmy 01.07.04, 00:25
      EU dal model na ZUS'a.

      Taki ZUS byl jednym z potrzeb podpisania "l'aquis'"u.

      Masz totalna racje, ale nie ma rady dopoki jest Polska w EU.
      • Gość: 00 Re: Firmy wolą zatrudniać firmy IP: *.226.0.58.Dial1.Dallas1.Level3.net 01.07.04, 05:22
        usenetposts napisał:

        > EU dal model na ZUS'a.
        >
        > Taki ZUS byl jednym z potrzeb podpisania "l'aquis'"u.
        >
        > Masz totalna racje, ale nie ma rady dopoki jest Polska w EU.
        >
        Teraz wszystko bedziemy zwalac na EU
    • Gość: Bacz Firmy wolą zatrudniać firmy IP: *.pl / 193.24.200.* 01.07.04, 00:32
      Socjalizm jest to ustrój, który bohatersko walczy z problemami nie znanymi w normalnym kraju - mówił Kisiel. W normalnym kraju nie ma ZUS-u ani żadnych innych obowiązkowych bezpieczeń i nie ma podatku dochodowego. No i oczywiście w normalnym kraju rządowi guzik do tego jakie umowy zawierają między sobą prywatni ludzie: czy o pracę czy o sprzedaż usług - bo tak prawdę mówiąc to kazdą umowę o pracę może być zatytułować "Umowa sprzedaży usług" i na odwrót: każda umowa sprzedaży usług może być zatytułowana "Umowa o pracę" bo to są dwie nazwy tego samego.
      • Gość: ? Re: Firmy wolą zatrudniać firmy IP: *.ibmedu.com.pl / *.u.mcnet.pl 01.07.04, 08:37
        Gość portalu: Bacz napisał(a):

        > Socjalizm jest to ustrój, który bohatersko walczy z problemami nie znanymi w
        no
        > rmalnym kraju - mówił Kisiel. W normalnym kraju nie ma ZUS-u ani żadnych
        innych
        > obowiązkowych bezpieczeń i nie ma podatku dochodowego. No i oczywiście w norma
        > lnym kraju rządowi guzik do tego jakie umowy zawierają między sobą prywatni
        lud
        > zie: czy o pracę czy o sprzedaż usług - bo tak prawdę mówiąc to kazdą umowę o
        p
        > racę może być zatytułować "Umowa sprzedaży usług" i na odwrót: każda umowa
        sprz
        > edaży usług może być zatytułowana "Umowa o pracę" bo to są dwie nazwy tego
        same
        > go.

        Kompletna bzdura!
        W kazdym normalnym kraju (Europa, USA, Kanada, inne pewnie tez) placi sie
        podatki i placi sie social security - po naszemu ZUS. Sa rozne stawki i zasady,
        ale wszedzie OBIE platnosci sa obowiazkowe. Forma zatrudnienia tez podlega
        rozmaitym regulacjom.
        Jedyny sensowny kawalek wypowiedzi to ...cytat z Kisielewskiego.
    • Gość: jac Ruszyć ZUS????? IP: 213.17.204.* 01.07.04, 00:49
      Ruszyć ZUS?????
      Pominawszy wiele innych układów, ruszenie ZUS-u, KRUSU i rent to wzrost
      bezrobocia w Polsce o 10 do 15 %. Wylezie na wierzch ukryte w dziwnych rentkach
      i emeryturkach pomostowych.
      ŻADNA Z PARTI NIE ODWAŻY SIĘ NA TO, BO TO BYŁOBY POLTYCZNE SAMOBÓJSTWO.

      Oczywiście w dłuższej perspektywie da to spadek bezrobocia i wzrost gospodarki.
      Ale będzie okres przejściowy. Żaden rząd tego okresu nie przetrzyma.
      Trzeba chyba inaczej ruszać gospodarkę, a później już na ruchu wziąć się za ZUS-
      y, KRUS-y.

      No ale dziś mamy kolejny hamulec. "balcerowicz zadziałał"
      • Gość: gosc Re:moze nie tak zle IP: *.hrl.com 01.07.04, 01:06
        widze same korzysci w samozatrudnaniu i straty dka firmy ktora ztrudnia


        po pierwsze
        czlowiek, byly pracownik ktory zalozyl wlasna firme sam tworzy stawke , do ktorej oprocz swojego wynagrodzenia na godzine dolicza procentowy wskaznik na
        urlopy , ustawowe dni wolne od pracy, ubezpieczenia ZUS , koszt ogolne i koszty ogolno administracyjne oraz dodatkowo zysk.
        wiec gdzie jest tu nizszy koszt niz gdyby by pracownikiem iteraz jako podwykonawca moze narzucic zysk i tu ma dowolnosc, inn eimplikacje sa jezeli wystepuje
        jako
        konsultant
    • Gość: maruda Re: Firmy wolą zatrudniać firmy IP: *.gdynia.mm.pl 01.07.04, 12:39
      - Gdy pracodawca, wykorzystując przewagę ekonomiczną i sytuację na rynku pracy,
      zmusza pracownika do samozatrudnienia, zamiast zatrudnić go na etacie, mamy do
      czynienia z patologią - przekonywał Janusz Śniadek, szef "S". -

      **************************

      Patologią są głównie wysokie koszty pracy. Inna sprawą jest to, że przy
      samozatrudnieniu sporo etatów stracą związkowcy.

      • Gość: oskar Re: Firmy wolą zatrudniać firmy IP: 195.117.188.* 01.07.04, 12:55
        Oj rzucało się w postawówce kamieniami na panią od matematyki,fe.Jeśli
        samozatrudnienie obniża koszty pracy dla pracodawcy(prawda)to zwiększa je dla
        zatrudnionego (musi on albo sam zapłacić ZUS,a przecież pracodawca mu tego nie
        zrekompensuje inaczej sam zapłaciłby ZSUS zatrudniając go normalnie,albo nie
        płacić ZUS wogóle,łamiąc prawo ale co gorsze narażając się w momencie
        osiągnięcia wieku uniemożliwiającego dalszą pracę na opiekę społeczną za którą
        zapłaci społeczeństwo (w związku z czym nie ma żadnych oszczędności kosztów
        pracy) albo śmierć głodową na co propagandyści "balcerowiczowskiej ekonomii" po
        podstawówce i Uniwersytecie Robotniczym Kapitalizmu Paragwajskiego wprost
        jeszcze nie całkiem się godzą. Ekonomia nie jest nauką którą każdy średni-
        rozwinięty idiota jest w stanie zrozumieć,nawet jeśli nazywa się Balcerowicz.
        • Gość: jac Właśnie w ZUS-ie problem IP: 213.17.204.* 01.07.04, 20:54
          Zatrudniając pracownika płacisz 47% (chyba, albo coś koło tego) od jego pensji
          brutto.
          Przy samozatrudnieniu płacisz ZUS od najniższej krajowej.
          TO WYCHODZI SPORA RÓŻNICA W SKŁADCE
          NIESTETY RÓWNIEŻ W RENCIE, CZY EMERYTURZE.
          Ale to pracodawcę g...(uzik) obchodzi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka