Dodaj do ulubionych

Tango procuratura

28.01.20, 06:55
Tango tańczy się w rytmie wolno-szybko-szybko-wolno i właśnie tak starają się tańczyć artyści zatrudnieni w prokuratorskim zespole tanecznym, choć nogi co chwila im się plączą. I trudno, żeby było inaczej, skoro o tempie tanecznych podrygów decydują artykuły prasowe i telefony z centrali.

I tak w przypadku kroku "dwie wieże" było "wolno", a nawet tak przeraźliwie wolno, że zaproszony do tańca kuzyn Birgfellner zasnął na parkiecie chyba w dziewiątym miesiącu występu.

Gdy w listopadzie stało się jasne, że tancerz Banaś "nie pier..li się w tańcu", powinno być szybko i rzeczywiście było - prokuratura, zgodnie z planem B, wykonała krok błyskawiczny i zamaszysty.

Później, jakoś w połowie grudnia, gdy ajent perełka zeznał to, co zeznał, znowu powinno być szybko, ale coś poszło nie tak i ponownie było wolno - tym razem już tak wolno, że nawet na zdjęciach poklatkowych nie udało się zarejestrować żadnego ruchu.

I nagle, gdy TVN 24 odegrał arię Tomasza z operetki "Zemsta nietoperza-przykrywkowca", tancerze prokuratury wykonali krok tak szybki, że śpiewak, zanim zdążył paszczę, już miał śledztwo na głowie.

Krótko mówiąc, z tym rytmem ciągle jest coś nie tak, a tancerze, choć ciągle się uczą, uczą i uczą, wykonują nie tango tylko jakiś taniec św. Wita.
Obserwuj wątek
  • witek.bis Re: Tango procuratura 28.01.20, 06:59
   Oczywiście powinno być "zanim zdążył zamknąć paszczę". Druga kawa by się przydała... i to szybko, a nie wolno.
  • witek.bis Re: Tango procuratura 28.01.20, 07:03
   Jest cos bardzo wyjątkowego w muzyce Tango, niesie ona w sobie atmosferę emocjonującego oczekiwania. Urywane, mocne, falami narastające dźwięki muzyczne tworzą nastrój dramatu i tajemniczości, nieuniknionej konfrontacji zmieniającej się raz po raz w podniecające zaproszenie, któremu nie można się oprzeć.

   [...]

   Charakterystyczny jest kontrast pomiędzy ruchem twardym i miękkim, w pewnym sensie naśladuje ruchy dzikich kotów. Posiada specyficzną atmosferę, pełną niepokoju, gwałtownych i nieoczekiwanych zwrotów ciała. W wykonaniu zaawansowanych par Tango posiada ukrytą treść, czasami prawie dramatycznego napięcia, to konflikt rozgrywający się tanecznie i do końca nie rozwiązany. Tango to nie tylko taniec – to styl.


   astraluna.pl/opisy-tancow-towarzyskich/
   • nazimno Re: Tango procuratura 28.01.20, 07:34
    wiciu, pomyliles butelki
    • witek.bis Re: Tango procuratura 28.01.20, 07:51
     A ten znowu lezie z tymi butelkami... Zimne przynajmniej, Zimniaczku?
  • no-popis Re: Tango procuratura 28.01.20, 07:23
   Dobry tekst. Sala wynajęta-ich, parkiet-ich, orkiestra-ich, licznik energii elektrycznej- też a więc oświetlenie ich i ... w każdej chwili mogą wyłączyć światło. I wez tu tańcz :)
   • witek.bis Re: Tango procuratura 28.01.20, 07:27
    O! Trudno o lepszy dowód na to, że taniec zbliża ludzi ;-)
  • sverir Re: Tango procuratura 28.01.20, 07:45
   To nie tango. Tango ma jakieś zasady, można się spierać, że coś jest lub nie jest tangiem, ale są granice. Natomiast prokuratura prezentuje taniec nowoczesny.
   • witek.bis Re: Tango procuratura 28.01.20, 07:49
    Gdybym znał retoromański tak dobrze jak nasz pan prezydent, powiedziałbym, że to jakiś hip-hopowy fristajl.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka