Dodaj do ulubionych

Tusk w Płońsku

18.09.21, 12:27
Nie powiem, nie powiem, dzisiaj wypadł naprawdę dobrze.

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ukos Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 13:14
      Żądanie uwiarygodnienia się PiSSdu I PrezesPana ws. UE przez drobną zmianę konstytucji bardzo zręczne. Niezależnie od tego, co PiSSdu odpowie, to opozycja zyskuje. Szczególnie KO, bo reszta opozycji nie może tego nie poprzeć.
    • pies.na.czarnych Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 13:41
      Streszczonko
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27585197,donald-tusk-na-konwencji-po-w-plonsku.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=287&do_a=287&do_t=16&do_g=5&do_s=A&s=BoxNewsMT

Ten kawałek o mundurowych nie podoba mi się. Na mój szacunek mogą liczyć jak zaczną przestrzegać prawo i słowa przysięgi, którą składali. Oni już dawno zapomnieli komu powinni służyć. Mundurowi nieprzestrzegający prawa i łamiący konstytucję powinni być postawieni przed sąd razem z politykami, którym służą.
    • pies.na.czarnych Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 14:30
      Tutaj jaja jak zwykle:)

"Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem alternatywnego wobec mainstreamowych planu reformy Unii Europejskiej" :)))))
      tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-domaganie-sie-wycofania-wniosku-z-tk-przez-instytucje-europejskie-godzi-w-nasza-suwerennosc-5418272
    • ukos Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 16:15
      Postulat Tuska w sprawie konstytucyjnych gwarancji przynależności Polski do UE można skonkretyzować np. tak:
      Art. 89
      4. Wypowiedzenie przez Rzeczpospolitą Polską Traktatu o Unii Europejskiej może nastąpić tylko, jeżeli w referendum w tej sprawie za wypowiedzeniem głosowało ponad 50% uprawnionych do głosowania.
      5. Referendum w sprawie wypowiedzenia Traktatu o Unii Europejskiej zarządza Sejm za zgodą Senatu, większością co najmniej 2/3 ustawowego składu Sejmu.
        • ukos Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 16:32
          pies.na.czarnych napisała:

> Z tym referendum to bym nie ryzykował. (...)
          > 2/3 w Sejmie tu się zgadzam.

To referendum po zarządzeniu go przez Sejm większością 2/3 głosów, jako dodatkowy bezpiecznik, kiedy te 2/3 w Sejmie już są. I większość 50% uprawnionych do głosowania, bardzo trudna do osiągnięcia..
          • sverir Re: Tusk w Płońsku 19.09.21, 07:06
            "To referendum po zarządzeniu go przez Sejm większością 2/3 głosów, jako dodatkowy bezpiecznik, kiedy te 2/3 w Sejmie już są. I większość 50% uprawnionych do głosowania, bardzo trudna do osiągnięcia.."

Niestety. W ten sposób będziemy scementowani każdą umową międzynarodową, w tym Konkordatem.
          • kawa_poranna11 Re: Tusk w Płońsku 19.09.21, 17:42
            ukos napisał:

> To referendum po zarządzeniu go przez Sejm większością 2/3 głosów, jako dodatko
            > wy bezpiecznik, kiedy te 2/3 w Sejmie już są. I większość 50% uprawnionych do g
            > łosowania, bardzo trudna do osiągnięcia..

Więc nie twórzmy bytów nad potrzeby.
            2/3 i zabezpieczenie przed szaleństwem jest skuteczne!
            Wystarczy!
      • kod_matrixa Re: Tusk w Płońsku 19.09.21, 20:19
        Taaa, już raz w konstytucji była wpisana przyjaźń z ZSRR.

UE jest organizacją międzynarodową tak jak NATO i nie ma sensu wpisywać jakieś bzdente artykuły o referendach ws wyjścia z tego bałaganu.

Co jeśli unia sama się rozpadnie? Wtedy konstytucja będzie niezgodna sama ze sobą. :)))
    • pies.na.czarnych Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 17:18
      :)

Co dziwne, przemówienie Tuska relacjonowało także TVP, ale był w tym niecny plan. Zohydzić byłego premiera jak najbardziej za pomocą błyskawicznie pisanych pasków. I tak dowiedzieliśmy się z nich, że efekt Tuska to tak naprawdę "(D)efekt", oraz że jego powrót nie służy Platformie Obywatelskiej.

"Klęska Tuska pogłębia problemy Platformy", "Tusk wobec kryzysu swojego przywództwa" to kolejne z życzeniowych sformułowań speców od pasków, którzy z każdym dniem coraz bardziej zaskakują swoją inwencją twórczą.

Tezy TVP Info wprawiły w osłupienie telewidzów. Gdy wydaje się, że dalej już pójść nie można, okazuje się, że totalność telewizji państwowej nie zna granic.

• pies.na.czarnych Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 17:42
      Marzena Okła-Drewnowicz. Wspaniale wystąpienie tvn24.pl/polska/konwencja-platformy-obywatelskiej-w-plonsku-przemowienia-rafala-trzaskowskiego-radoslawa-sikorskiego-borysa-budki-i-izabeli-leszczyny-5418368
    • szwampuch58 Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 18:27
      Qwizja w amoku wcieklizny...
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27586476,kleska-tuska-poglebia-problemy-platformy-festiwal-paskow.html#do_w=60&do_v=309&do_st=RS&do_sid=287&do_a=287&do_t=19&do_g=5&do_s=B&s=BoxNewsMT
    • ktos_z_kosmosu Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 21:14
      Faktycznie Tusk wypadł dobrze.
      Jeśli przyjąć, że g..o przepuszczone przez wentylator wypadło dobrze.
      Przykro, ale Tusk nadal tkwi w:
      - Pakcie tronu z ołtarzem. Wg niego to grunt.
      - O nas tylko dobrze. To względem oburzenia w szeregach PO po świetnym wywiadzie w TVN24 Kolendy Zalewskiej. Świetnym bo profesjonalnym i zbawczym dla Polski. To od dłuższego czasu pierwsza redaktor, która oświadczyła "Król jest nagi". Co zresztą się okazało prawdą zważywszy na reakcje tych, którym ta pani zadała trudne, acz dla Polski fundamentalne pytania.
      - Uporczywym wciskaniu ludziom ciemnoty, że cała wina to PiS. My aniołki przenajświętsze.
      - Uporczywym milczeniu w kwestii planów na przyszłość. To, że KK, prócz robienia ludziom wody z mózgów, przeżera rocznie 16'000'000'000 ludzkich pieniędzy dla Tuska nie jest problemem.
      - Uporczywym tkwieniu w przekonaniu, że KK w obecnym kształcie, Polakom nie szkodzi (atak na Nitrasa). To tylko 4'200 zł na głowę przeciętnego Polaka. Miesięcznie to 350 zł.
      - Uporczywym tkwieniu w braku potrzeby wykazania skruchy za błędy, które popełnili, a które to błędy były trampoliną do sukcesu PiS. To arogancja względem mnie, czyli tego kto ma nich przez lata głosował.
      - Uporczywym tkwieniu w braku pomysłów na jutro. Nie mam tu na myśli szczegółów. Tych się nie ujawnia, bo przeciwnika się ostrzega. Tu chodzi o zarysy, a te (jeśli je mają) powinni ujawnić. Tego od nich oczekuje elektorat.
      Czyli ja, a wy to nie wiem.
      • weteran-czasu Re: Tusk w Płońsku 18.09.21, 23:27
        Dla mnie władza, która łamie Konstytucję i prawo, podporządkowuje sobie sądownictwo, TK, media jest zorganizowaną grupą o charakterze przestępczym, którą należy jak najszybciej odsunąć od władzy.
        Tusk chce to zrobić, zaangażował się i to drobnymi kroczkami robi w odróżnieniu od innych, którzy wolą bardziej już teraz dzielić stołki po agonii PiS.
        Już żyłem raz w czasach, gdzie rano bułka kosztowała 5 zł a wieczorem 20 zł i nie chcę drugi raz w czymś takim uczestniczyć. To co teraz wyprawia kaczystowska władza do tego zmierza. Populizm, rozdawnictwo, okradanie państwa, nepotyzm i czapkowanie klerowi mnie nie odpowiada. Czarnki od aniołków i diabełków, odkrycia towarzyskie L4 prezesa, afera na aferze, kpiny z Sejmu RP śą dowodami że teraz Polską rządzi moherowa mafia, którą trzeba unicestwić.

No dobrze. Jaki plan ma Lewica?
        Żaden, a Czarzasty podejmuje jedynie działania, aby swoje stare dupsko wsadzić na fotel w Sejmie.
        To jest jego plan.
        Koalicja na wybory może wejdziemy, może nie wejdziemy to jest taki plan.
        Jeśli opozycja się nie zjednoczy, to PiS będzie rządził i rozkradał Polskę następne 20 lat.
        Patrząc jak opozycja chętnie chce ze sobą współpracować, to robi się niedobrze.
        Następna kadencja dla PiS to już nie dla mnie. Wolę opuścić Wolskę.
        • ktos_z_kosmosu Re: Tusk w Płońsku 19.09.21, 00:30
          Ty, weteranie.
          Tyś rzeczywiście weteran, bo ja nie pamiętam czasów, gdy rano bułka kosztowała 5 zł, a wieczorem 20 zł.
          Chyba, że te zł pomyliłeś z markami, a i też pomyliłeś sumy. Czyli nie 5 marek, a 5'000'000 marek rano i wieczorem nie 20 marek, lecz 20'000'000. Tu się zgodzę.
          Co zaś tyczy Tuska, to ja nie pisałem o jego dobrych intencjach, lecz o zatrważającej niskiej skuteczności jego samego i ugrupowania którym dowodzi.
          On i ta jego partia solidarnościowych dinozaurów zalatuje naftaliną i kadzidłem, a o ile się orientuję, tylko tymi aromatami i głoszeniem PiS jest zły, będzie mu trudno zachęcić do siebie elektorat w liczbie wystarczającej na zdecydowaną wygraną z PiS.
          • weteran-czasu Re: Tusk w Płońsku 19.09.21, 01:00
            No widzisz, mam ho ho ho, a może i więcej lat, więc pamiętam. W krótkim czasie doszło do tego, że zarabiało się miliony zł, tylko za niec nie mogłeś kupić poza papierem toaletowym spod lady i octem 10% oraz kośćmi na kartki a nawet czasem starczało Ci na 2 kg cukru miesięcznie.
            To była agonia rządów PRL. Inflacja, inflacja, inflacja.....Nie ukrywam, że za czasów Gierka mi się sporo rzeczy podobało, ale już mniej, gdy się okazało, że nie ma z czego spłacać zadłużenia. A tego przez 10 lat się nazbierało niecałe 40 miliardów USD. Teraz takie zadłużenie PiSwładza robi w miesiąc albo i krócej. Wtedy wszyscy za głowy się łapali co to będzie, co to będzie.....
            Co do składu i skuteczności PO jestem tego samego zdania. Liczę na młodzież.
      • qqazz Słyszeliśmy, słyszeliśmy 19.09.21, 22:30
        kod_matrixa napisał:
        > Program PO jest powszechnie znany. Przynajmniej niektórym środowiskom.

Ponoć trwają intensywne poszukiwania tych środowisk a ich odkrycie gwarantuje nobla z przyrody.

pozdrawiam
      • taniarada Re: Tusk w Płońsku 19.09.21, 20:39
        kod_matrixa napisał:

> Ryży dziaders o programie PO. Nie ma wiecie jakiegoś takiego sprecyzowanego cze
        > goś, jakichś procedur, tego tamtego... :D
        >
        Plan PO .Odebrać pisiorom władzę by można dalej kraść .
        • ktos_z_kosmosu Re: Tusk w Płońsku 19.09.21, 21:57
          taniarada napisał:

> Plan PO .Odebrać pisiorom władzę by można dalej kraść .

Te napady radzę ci skonsultować medycznie.
          Skąd wiesz, że chcą kraść?
          To, że głupot narobili, nie znaczy, że kradli. W przeciwieństwie do dzisiejszych, dowodów przestępstw PO, brak.
          Gdyby takie były już pis-komisje by szalały.
    • haen2010 Re: Tusk w Płońsku 20.09.21, 09:17
      Nie Tuska, ale Sikorskiego wystąpienie było kluczowym. Kabaret z Kaczusia i jego wyznawców. Nie ma nic gorszego od ośmieszenia Kaczusia, który chciałby być drugim Piłsudskim. Pomniki. Właściwie to brak słów na określenie tego psychola i jego rządy w Polsce. Tragifarsa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka