Dodaj do ulubionych

Jesteś jak ten "rybak i morze"

09.10.07, 22:30
mało kto Ci pomoże.
Obserwuj wątek
    • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:33
      Wypływasz na długo,
      łowisz rybę dużą,
      zjadają Ci ją piranie,
      a Ty cieszysz się, że kręgosłup nie został na dnie.
      • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:41
        Możno trza mi już przekludzki
        We tyn "trójkont" co - bermudzki.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:33
      Możno skiż tego żech ździybko stary
      Choć przeca ciyngym niy brak mi wiary.
      • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:38
        Słówko to celowo pominęłam.
        Skreśliłam, wycięłam, pomięłam.
        • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:43
          Niy trza wygrać - grać wystyknie
          Z tym i rym poleci piyknie.
          • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:50
            Nie trza być w tłumie.
            Możno fraszkę pieścić samotnie.
            Poeta to czuje i rozumie,
            a jak dostaje skrzydeł, zaszywa się gdzie pieprz rośnie.
            • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:51
              Pięć minut sławy,
              jeśli człeka nie zmarnuje,
              to go i nie zbawi.
              • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:55
                Styknie robota i familijo
                Reszta to zycio tyż komedyjo.
                • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 22:58
                  To na dobranoc bajeczka?
                  Dobra dla małego dziecka.
                  Tobie to nie styknie.
                  I to jest właśnie pikne.
                  • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 23:01
                    Możno i niy
                    Kto mie tam wiy?
                    • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 23:03
                      Konia z rzędem temu,
                      kto wiy, co robi i czemu.
                      • azaheca Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 23:05
                        Haisza,haisza...
                        nic już nie powiem,dalej jest cisza...
                        • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 23:07
                          Ależ mów, mów,
                          cisza na tym wątku
                          to mój wróg.
                          • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 18.10.07, 21:29
                            Toż jo se jawia
                            Z ciszy wybawia.
                        • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 23:09
                          Ech - rym se kleci
                          I wontek leci
                          Koncept w tym zocny
                          Ło porze nocny.
                          • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 23:15
                            Czy Ty jesteś święty,
                            czy z obrazka zdjęty?
                            • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 09.10.07, 23:36
                              Rym przeca bawi
                              Tako se jawi
                              Jako "kuramin"
                              Goji wersami.
                              • haisza Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 10.10.07, 08:51
                                Rym ukoi
                                gdy coś boli?
                                • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 10.10.07, 09:24
                                  Ano - przeca lepszy rym
                                  Niż ze cygarety dym.
                                  • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 23.10.07, 22:54
                                    Czy uciykły fisze z neca?
                                    Kaj terozki jo poleca?
                                    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 03.01.10, 18:05
                                      Dyć niy byda wiela wajać
                                      Sie po cichu tu zaczaja.
    • haisza Sprośne 10.10.07, 15:26
      Nie powiem Ci tego w kolorze.
      Ale to zdziwienie na twarzy:
      "Stary człowiek i może"?
      • broneknotgeld Re: Sprośne 10.10.07, 17:32
        "Zdziwienie na twarzy"?
        -Może czy marzy?
        • haisza Trafne 10.10.07, 18:04
          Niejedna marzy
          udając zdziwienie na twarzy.
          • broneknotgeld Re: Trafne 11.10.07, 07:22
            Czy ze marzyń
            dziyń bez wrażyń?
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 13.01.08, 21:47
      Fisza w sieci se złowiyła?
      Oby tu już zowdy była.
      • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 06.01.09, 11:36
        Tam kaj fisza
        Teroz cisza.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 02.01.11, 15:45
      Zowdy coś szkryfna
      Przi tymu gichna.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 07.01.11, 23:30
      Kajś słysza jynk
      archiwum.polityka.pl/art/dzien-dziwaka,368600.html
      Czy dziwok pynk?
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 08.01.11, 15:54
      Jutro zagrajom
      rudaslaska.naszemiasto.pl/artykul/728262,19-final-wosp-w-rudzie-slaskiej,id,t.html
      Bliźnim fest pszajom.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 11.01.11, 10:07
      Bez łostudy i bez nudy
      Forum rośnie jakby cudym.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 16.01.11, 17:05
      Szwongu mało majom - wiym
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8954880,Katowice_maja_potencjal__ale_wolno_sie_rozwijaja.html
      Mie wystyknie ślonski rym.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 17.01.11, 09:41
      Siodme miejsce we "regjonie"
      forum.gazeta.pl/forum/k,1298480,Slaskie.html
      Dyc to przeca niy jest koniec.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 24.01.11, 22:57
      Toż ciekawie jako bydzie
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8997867,Drogie_spotkanie_Gornoslazakow.html
      Geldu ni ma, a czas idzie.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 25.01.11, 18:07
      W Internecie drapci wiedzom?!
      slonskoziymia.com/Home/2011/01/25/ruda-slaska-barborkowe-strofy/
      "Ślonsko Ziymia" - na niyj siedzom!

      Gratulacyje!
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 26.01.11, 17:11

      Kyrde bele!
      Lyjty zbiyro?
      Kaj mom brele?
      -To dopiyro!
      Frela komuś dowo szmary?!
      Karlus borok?! -To niy czary!
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 27.01.11, 22:03
      "Zocno"!!!

      www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=4471&id_menu=
      Stowoł byda za tym mocno!
      Za alejom z mianym "Zocno"
      Po naszymu piyrszom bydzie
      Niy łostatniom - tako przidzie?
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 27.01.11, 23:10
      Sonda ło nacyji ślonski
      www.dziennikzachodni.pl/stronaglowna/361952,czy-rodzi-sie-narod-slaski,id,t.html#sondaWyniki
      Zdo sie koncept w tym niywonski
      Toż niy yno tam kukejcie
      Jako chcecie poklikejcie.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 28.01.11, 18:08

      Sondaż taki zrychtowali
      Ło nacyjo rozpytali
      katowice.naszemiasto.pl/artykul/754964,sondaz-na-zlecenie-dz-az-46-badanych-chce-zadeklarowac,id,t.html#c579fd383c3580fd,1,3,5
      Dyć ciekawie
      Wyszło prawie
      Sie bydymy radowali.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 29.01.11, 13:40

      Glywice blysnom?
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,101336,9014139,Ola_z__Top_model__bedzie_reklamowac_centrum_handlowe.html
      Na wiyrch z niom cisnom?
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 29.01.11, 16:34

      Komedyjo?
      Jako bydzie?
      katowice.naszemiasto.pl/artykul/754964,sondaz-na-zlecenie-dz-az-46-badanych-chce-zadeklarowac,id,t.html#c579fd383c3580fd,1,3,5
      Czy nacyjo
      jest - czy przidzie?
      Wiosna blyśnie w ślonski duszy!
      Cołki Gorny Ślonzek ruszy?!
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 29.01.11, 20:01

      VI finał konkursu "Barborkowe Strofy"

      Ło laureatach "Guido" pamiynto
      nk.pl/profile/3565481/gallery/album/2/7
      Już teroz wiycie jako jo wiym to
      Kej tym "skarbnikym" szola łopłacisz
      W proficie bydziesz - przeca niy stracisz
      Zabrzeski tyż cie wtedy niy stropi
      forum.gazeta.pl/forum/w,28940,23124056,91513146,Re_Rymowanki_zabrzanske.html
      Żeś niy zgobnikym zaroz spokopi.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 30.01.11, 00:51
      Trza i to poczytać
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35055,9024285,Wyzwolenie_wiazalo_sie_takze_z_wielka_tragedia.html
      Chnet niy pódzie spytać
      Tych co to przeżyli
      Czas niy sztopnie chwili.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 30.01.11, 11:27

      Ech, toż idzie welowanie!
      katowice.naszemiasto.pl/artykul/756912,platforma-obywatelska-uklada-listy-kandydatow-do-parlamentu,id,t.html#7632ff617034a529,1,3,8
      Ktoś ze RAŚ tam tyż se stanie?
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 30.01.11, 12:51

      A dyć niy ma cołkym źle
      katowice.naszemiasto.pl/artykul/757252,badania-mieszkancy-poprzemyslowego-slaska-zyja-przeszloscia,id,t.html#c579fd383c3580fd,1,3,5
      Kej sie nom durś cosik chce.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 30.01.11, 15:07

      Do Mysłowic kuknońć przidzie
      www.dziennikzachodni.pl/stronaglowna/362866,myslowice-wernisaz-wystawy-deportacje-gornoslazakow-do-zsrr,id,t.html
      Z lutym tam wystawa bydzie.
    • broneknotgeld Re: Jesteś jak ten "rybak i morze" 30.01.11, 19:38

      I Konkurs Ślonski Szpaski Piwny

      Biyrek pijesz?
      Ło tym szpaski
      nk.pl/forum/17/977/416
      Wiysz że żyjesz!
      Chmiel niy z łaski
      Chciyj sie bawić tyż w jurora!
      nk.pl/forum/17/977/417?find=last#post1
      -Z piwkym zocny rym na forach!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka