Dodaj do ulubionych

sp nr 217 w Rembertowie

IP: *.devs.futuro.pl 12.05.06, 16:01
moje dziecię zacznie tam nowy rok szkolny. Napiszcie prosze, jak jest
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.aonet.pl / *.aonet.pl 12.05.06, 18:30
      a wiadomo już kto będzie wychowawcą , bo jak rozumiem o pierwszoklasistę
      chodzi .
      • Gość: uczeń Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.06, 21:10
        jestem uczniem 6 klasy i bardzo żałuję, że już kończę tę szkołę. Lubię
        nauczycieli którzy duzo serca wkładają w swoją pracę. Szkoła daje możliwość
        rozwoju intelektualnego dla dziecka w każdym wieku. bardzo miła i kompetentna
        pani dyrektor, dobrze przygotowany nauczyciel od informatyki.
        • Gość: gosć Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: 195.117.255.* 17.05.06, 09:50
          ale elokwentny jestes jak na 6 klase - to niestety marnujesz się w tej budzie.
          Lipinski dobrze przygotowany informatyk? dzieciaku Ty chyba naprawde nie wiesz
          co piszesz. Porazka naprawdę - no chyba ze mamusia Ci dyktowala
          • Gość: uczennica 217 Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.crowley.pl 02.06.06, 11:22
            Ha śmieszny jesteś ale każdy ma swoje zdanie
      • Gość: m Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.devs.futuro.pl 15.05.06, 09:18
        niestety jeszcze nie, będę wiedzieć na początku czerwca
        • Gość: gość Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.aonet.pl / *.aonet.pl 15.05.06, 10:53
          wychowawczynią mojej córki w klasach ( 1-3 ) była p. Marszałek . ja osobiście
          sobie chwalę . Mimo ,że dosyć wymagająca i konsekwentna to dzieciaki sobie
          chwaliły . Umiała utrzymac klase w ryzach , zainteresować nauką nie ograniczała
          się do podtsawego zakresu materiałowego . Zresztą grupa przyszła super
          przygotowana już z przedszkola ele liczy się fakt ,że nauczycielka nie siadła
          na laurach tylko starałą się podtrzymac wysoki poziom . Efekt był taki ,że na
          koniec klasy 6 ponad 60% uczniów miało świadectwa z czerwonym paskiem . Szkoda
          tylko ,że gimnazjum nie utrzymuje takiego poziomu .
          • Gość: nauczyciel Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 13:03
            60% uczniów z czerwonym paskiem nie świadczy o wysokim poziomie szkoły , tylko
            o niskich wymaganiach nauczycieli
            • Gość: gość Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.aonet.pl / *.aonet.pl 15.05.06, 14:56
              bo inaczej być nie może ? Dzieciaki radzą sobie niezle w Prusie , Batorym , w
              gimnazjum na Twardej a szkoły w końcu nie byle jakie :))
              • Gość: nauczyciel Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:32
                ile osób? pojedyńcze sztuki a nie 60 %
                • c.talleyrand Re: sp nr 217 w Rembertowie 15.05.06, 16:03
                  Ja tam chodziłeem, tylko że ukończyłem tę szkołę jakieś 11 lat temu... Treaz
                  pewnie i nauczyciele się zmienili także realia są inne... Moje wspomnienia sa
                  jak najgorsze. Wiekszość nauczycielek mieszkała wtedy na osiedlu "Polanka" i
                  pochodziła z wojskowych rodzin. Zawsze się wzajemnie wspierały i faworyzowały
                  własne dzieci. Moja wychowawczyni po prostu mnie nie lubiła (bo pochodzę z
                  biednej rodziny) i dawała mi to odczuć... Pamiętam że szło mi kiepsko, mimo ze
                  bardzo się starałem. Rozwinąłem się dopiero w szkole średniej, gdzie patrzono na
                  moje umiejętności a nie pochodzenie społeczne. Niedawno z wyróżnieniem
                  skończyłem socjologię na UW, ale z pewnością nie byłoa to zasługa SP 217, wręcz
                  przeciwnie.
                  • Gość: gość Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.aonet.pl / *.aonet.pl 15.05.06, 16:15
                    Opisując ( po krótce ) klasę mojej córki nikomu nie wmawiałam ,że ta szkoła ma
                    super wysoki poziom . Podzieliłam się tylko uwagami na temat uczącej tam
                    nauczycielki klas 1-3 . Teraz majac porównanie między szkołą podst. a gimnazjum
                    śmiem twierdzić ( to nie tylko moje opinie ) ,że poziom w gimnazjum to dopiero
                    temat do dyskusji . Mojemu przedmówcy moge tylko powiedzieć ,że jesli do szkoły
                    uczęszcza dziecko nauczyciela lub kogoś wpływowego w środowisku wojskowym to
                    zawsze będzie miało lepiej . Adoracja trwa nadal .
                  • Gość: gość Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: 195.117.255.* 17.05.06, 09:53
                    Gratulacje :0) super
                    Obydwiema rekami podpisuje sie pod Twoim postem,
                    Polanka rządzila i tak jest po części do dzisiaj- Piasecka, Zawadzka,
                    Ochenduszka, Korput. Cały czas ucza. szkola niestety nie trzyma wysokiego
                    poziomu- to ściema.
    • Gość: m Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.devs.futuro.pl 16.05.06, 09:21
      hmm, nikt u nas nie jest wojskowym, a jeśli tam nadal jest kult munduru, to
      zaczynam się zastanawiać, czy to na pewno dobry pomysł.
      Dzieci nauczycieli zawsze mają lepiej, to prawda.

Najwyżej będziemy zmieniać, trudno
      • Gość: gość Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.aonet.pl / *.aonet.pl 16.05.06, 10:06
        nie warto martwić się na zapas , Ci "wpływowi " w większości mają dzieciaki juz
        poza podstawówką :))
        • Gość: mamaucznia Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 22:26
          ale elokwentny jestes jak na 6 klase - to niestety marnujesz się w tej budzie.
          Lipinski dobrze przygotowany informatyk? dzieciaku Ty chyba naprawde nie wiesz
          co piszesz. Porazka naprawdę - no chyba ze mamusia Ci dyktowala

Nie sądze, żeby mój syn marnował się w tej szkole. Jeśli dziecko ma ochotę się
          uczyc i rózne zainteresowania to naprawdę ma szansę rozwijać się w tej szkole.
          O dziwo pozytywne zdanie n/t 217 ma większość rodziców w klasie mojego dziecka
          (6klasa)
          i zapewniam, że moje dziecko z mundurem nie ma nic wspólnego.
          Syn pisze wiele prac dodatkowych poniewaz jego wiedza jest większa niż obejmuje
          materiał (oczywiście nie ze wszystkich przedmiotów)i często są to prace
          kilkunasto stronicowe, nauczyciele zawsze uczciwie je sprawdzają, mimo tego, że
          nie muszą. Ti było do m.

A teraz do gościa który się zastanawia
          Polecam oddział szkoły przy ul. Admiralskiej w przedszkolu. Sa tam po 2 oddziały
          w klasach I-III i warunki dla maluchów świetne.
          po pierwsze małe klasy , fajna świetlica, przyzwoite podwórko z placem zabaw.
          Raz w tygodniu przyjeżdża pan o wf-u, który dzieciom ze świetlicy organizuje
          fajne zajęcia (bezpłatnie), chętne dzieciaki chodzą na basen(płatny 30 zł raz w
          tygodniu), jest kółko plastyczne i teatralne, no i smaczne, przedszkolne obiady.
          Oczywiście dostepny jest logopeda, reedukator, psycholog.
          na wychowacę polecam panią Jolantę Jarek, która świetnie prowadzi dzieciaki,
          potrafi zintegrować klasę. W tym roku uczy III, więc od września zapewne weźmie
          pierwszaków.
          satraszy syn chodził na Paderewskiego (nie było wtedy jeszcze oddziału na
          Amiralskiej). młodsze dziecko posłałam właśnie na admiralską, choć bliżej nam na
          Paderewskiego.

• Gość: mamaucznia Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 22:27
            małe sprostowanie oierwsz częśc postu do gościa, druga do m
            • Gość: m Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.devs.futuro.pl 18.05.06, 12:22
              wielkie dzięki, tylko po III klasie trzeba się przenieść na Paderewskiego, tak?
              Przenosi się cała klasa? Jak to wtedy wygląda?

czy masz jakiś kontakt na Admiralską?
              • Gość: mamaucznia Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.06, 22:32
                tak w czwartej klasie dzieci przenoszą się na Paderewskiego całą klasą.
                jeśli chcesz zapisać dziecko na Admiralską to robisz to w sekretariacie na
                Paderewskiego i tam podadzą Tobie dokładny namiar. nie wiem na ile znasz Rembertów
                i czy orientujesz się gdzie jest przedszkole na Admiralskiej szkoła jest w tym
                samym budynku. jutro sprawdzę numer ulicy to podam
                • Gość: mamaucznia Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.06, 12:40
                  Admiralska 17
                  • Gość: Grenadier Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.06, 17:04
                    he he he córka była uczennicą (klasa1-3) pani J.Jarek i jeśli chodzi o moje
                    wspomnienia nt jej jakości nauki to wspomnę tylko że dzieci tabliczki mnożenia
                    nauczą się "przy okazji" - tylko nie wiem czego. Syn dla odmiany chodził do
                    przedszkola na Admiralską więc z " rozpędu" trafił tam własnie organizowanego
                    oddziału szkolnego.Jeśli chodzi o nauczycieli to owszem są OK widać że się
                    starają coś wpoić dzieciakom. Co do warunków lokalowych to niestety nie
                    wszystko jest takie extra. Syn chodzi obecnie do klasy 3e i sala w której mają
                    zajęcia nie spełnia podstawowych wymagań dotyczących sal szkolnych(wypowiadał
                    się nawet w tej sprawie Sanepid-ale to i tak nic nie zmieniło).Brakuje sali
                    gimastycznej(zajęcia sportowe odbywają się w jednej ze świetlic przedszkolnych,
                    brak jest zagospodarowania terenu na zewnątrz - to co tam jest powstało i służy
                    głównie jako teren przedszkolny).Ostanio gmina wpadła na pomysł stworzenia
                    kolejnego oddziału SP 217 na bazie gimnazjum na Ziemskiego i ponoć tam mają być
                    klasy starsze(4-6) dla dzieci z Admiralskiej .Posiłki Ok.Ja osobiście wybrałbym
                    szkołę na Paderewskiego-dobudowali nowe skrzydło, mają zrobione boisko
                    szkolne,solidnie wyposażoną salę info, z posiłkami też sobie radzą.
                    • Gość: gimnazja Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.06, 17:48
                      w tym roku napewno w gimnazjum na Ziemskiego nie bedzie żadnych klas ( 4-6 ),
                      to były tylko zamysły.
                      Najpierw trzeba by było przekształcić gimnazjum w zespół szkoł: gimnazjum +
                      podstawówka, a tego organ prowadzący, czyli dzielnica i Biuro Edukacji M.st.
                      nie zrobiły.
                      • Gość: gosc Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.06, 20:58
                        co do kontynuacji nauki na Ziemskiego, owszem był taki pomysł, ale został przez
                        rodziców zbojkotowany i nic z tego nie będzie.
    • swiatlo Pozdrawiam wszystkich absolwentów 24.05.06, 20:48
      Kończyłem szkołę w 1974. Ach te wspomnienia.
      Fizyki uczył Słyk, bił kijem po tyłkach, nawet dziewczyny, ale nauczycielem był
      wyśmienitym. Jego siostra pani Konieczna też uczyła.
      Mojego brata uczyła pani Orzechowska.
      Kierownikiem był Żółciak, ach jak ja go nie cierpiałem!
      Od matematyki była pani Piórko.

Jednak najlepsza była pani od polskiego. Czy ktoś jest tutaj kto pamięta te
      stare czasy? Bowiem zapomniałem nazwiska tej pani. Wtedy w 1974 była bardzo
      młoda, ładna i seksowna. Chłopaki specjalnie rzucali ołówki na podłogę aby pod
      stół nauczycielski zajrzeć. Jednak jako nauczycielka była bodajże najlepszym
      nauczycielem jakiego miałem w całym życiu. Bardzo ostra i wymagająca, ale
      jednocześnie bardzo sprawiedliwa i umiała zaszczepić pasję do polskiego.
      Czy ktoś może mi pomóc odgadnąć jej nazwisko?

Historii uczył pan Jużyk - partyjniak i pijak. Lał uczniów sprzączką od paska i
      nie miał żadnego autorytetu.

Co do uczniów, to za moich czasów to były głównie dzieci z patologicznych
      rodzin. Dzieci pijaków i sama łobuzeria. Nie wiem jak to przeżyłem.
      Dużo też bardzo biednych dzieci z ówczesnej Karolówki i z okolic ulicy
      Wieczorkiewicza.

Nawiązując do pastu Talleryranda co do układów pomiędzy uczniami i
      nauczycielami, to taka jest natura ludzka. Teraz mieszkam w USA, moje dzieci
      chodzą do szkół amerykańskich, i jest identycznie. Zawsze gdzie ktoś wpływowy i
      ważny, zawsze będzie faworyzowany, a jak ktoś biedny to zawsze pod górkę.
      Jednak na pocieszenie powiem że to właśnie ci co pod górkę osiągają potem
      największe sukcesy!

Pozdrawiam wszystkich absolwentów 217!
      • Gość: psik Re: Pozdrawiam wszystkich absolwentów IP: *.paa.gov.pl 31.05.06, 23:58
        Ja co prawda 217 kończyłam nascie lat temu, i choć szkoła nie była jakos
        specjalnie najlepsza, to nie narzekam. Uczy tam jeszcze kilku nauczycieli z
        moich czasów. I taka jak ktoś wczesniej powiedział to od dziecka będzie
        zalezało jak się będzie uczyło. Ja i wielu moich kolegów i kolezanek poszliśmy
        do dobrych liceów. Najwazniejsze sa tylko chęci do nauki.

Ps. Pania Konieczną pamiętam całkiem dobrze choć jako starszą już kobietkę,
        Słyk mi się tez przewinął chyba raptem przez 1 rok. ja szkołę skończyłam w '94.
        Pozdrawiam także wszystkich absolwentów :)
    • Gość: rembertowianin Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.06, 20:32
      Dwójka moich dzieciaków kończyła w róznych okresach sp 217, a potem gimnazjum
      126. Obie te szkoły mogę polecić normalnym polksim dzieciom. Jak sie chcą
      dzieciaki uczyć, to wszędzie znajdą warunki. Jak nie chcą, to wszędzie znajdą
      kolesi do rozrabiania. I to niezależnie od poziomu w danej placówce i
      nauczycieli.
      • Gość: marta Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.devs.futuro.pl 14.06.06, 09:36
        powiedzcie proszę coś o p. Miazek; będzie wychowawczynią jednej z klas
        pierwszych. Druga to bodajże p. Chodorowska (nie wiem, czy nie pomyliłam
        nazwiska) i jeszcze p. Gordyga (też nie jestem pewna do końca nazwiska). Kogo
        wybrać?
        • Gość: gosc Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: 195.117.255.* 14.06.06, 12:10
          boszeeeeee kobieto Ty sie sugerujesz co Ci napisze ktoś kogo nie znasz?
          żenująca jesteś współczuje Twojemu dziecku. Każdej z pan ktore wymienilas
          wspołczuje ze będę musialy sie z Toba kontaktować
          • Gość: marta Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.devs.futuro.pl 14.06.06, 12:33
            bez komentarza. Nigdzie nie napisałam, czym się sugeruję. Ty za to wystawiasz
            sobie rewelacyjną opinię

nie pozdrawiam
      • Gość: Besta Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.orange.pl 26.01.07, 21:55
        Drodzy Państwo,
        Moje dzieci uczęszczały do dwóch szkół podst. w Rembertowie - 189 i 217 (obaj
        mieli na koniec VI klasy średnią 5.0, a do max. na teście brakowało im 1 pkt.).
        Obie - jak wskazują nie tylko średnie wyniki egzaminów, ale przede wszystkim
        poziom wiedzy przy porównaniu z innymi uczniami w gimnazjach, nie jest
        najwyższy. To, co ważne, a nie realizowane w tych szkołach, to rozwój
        pozaprogramowy. Konkursy pozaszkolne to, co najwyżej plastyka, ortografia,
        konkursy recytatorskie. A gdzie konkursy przedmiotowe, otwierające laureatom
        drogę do gimnazjów pozarejonowych? Tego nasze dzieci są pozbawione.
    • Gość: Iwonkax Re: sp nr 217 w Rembertowie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 29.06.06, 09:44
      Mam dziecko w 1-szej klasie tej szkoły, w oddiale przy ul. Admiralskiej.
      Polecam, gdyż:
      - małe klasy (u mojej córki 21 osób, na Paderewskiego raczej 26-29);
      - ciszej i ezpieczniej;
      - niezła świetlica;
      - dobrzy nauczyciele i dyrekcja;
      - możliwość zapisania dziecko na basen ze świetlicą 1 raz w tygodniu (30
      zł/mies.);
      - dobre posiłki;
      - jeżeli rodzice sie zdecydują rytmika 2 razy w tygodniu 20 zł/mies.;
      Ja zapisując swoją córkę zrobiłam dokładny wywiad wśród rodziców klas 3-cich i
      rozmawiałam z dyrekcją, aby dowiedzieć się, którą nauczycielkę polecają
      szczególnie w tym roczniku. Można było przy zgłoszeniu podać nazwisko. Polecam
      tę szkołę, bo pracują w niej ludzie, którym zależy na dzieciach. Może trzeba
      będzie wesprzeć prywatnie naukę języków, ale to sprawa na inną dyskusję.

Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka