Dodaj do ulubionych

newyork2 wydaje na garaz ale malo wie

18.05.02, 08:27

newyork2 chwali sie:

> Na dzien 17 maja roku panskiego 2002 moje wydatki na wynajecie GARAZU w
> miejscu, w ktorym mieszkam, wynosza 360 dolarow amerykanskich miesiecznie.
> Jest to 1440 zlotych. Czy ktos odwazy sie wysunac teze, ze przy OBECNYM
> tempie "rozwoju" polskiej gospodarki i "makroekonomicznego umacniania "
> sredniamiesieczna konsumpcja dobr przez statystycznego Polaka przekroczy te
> sume?

Oj newyork2 oby cie nie dosiegla jakas recesja, stagflacja lub depression.
Poczytaj troche historii o tym, duzo dzialo sie wtedy w newyork1.

Sadzisz ze obecne spowolnienie w Polsce bedzie trwac wiecznie?

No a jesli chodzi o ta liczbe to nie jest ona rewelacyjna bo skoro przecietna
placa w Polsce wynosi aktualnie powyzej 2000 zl/m to akurat jak twoj garaz.
Czyli cos masz slabo z liczbami.

W ukladach nowojorskich i tak miescisz sie bardzo daleko od Central Parku hehe.
Obserwuj wątek
    • Gość: toms Re: newyork2 wydaje na garaz ale malo wie IP: *.pl 18.05.02, 08:45
      komentator napisał(a):

      > No a jesli chodzi o ta liczbe to nie jest ona rewelacyjna bo skoro przecietna
      > placa w Polsce wynosi aktualnie powyzej 2000 zl/m to akurat jak twoj garaz.
      > Czyli cos masz slabo z liczbami.
      >
      Komentatorze zapomniałeś dodac drobnego szczegółu ze ta srednia płaca spadła w
      ostatnim roku ... no cóż ale to taki drobny szczególik o ktorym nie ma co pisac
      prawda ? Jak sądze to wg ciebie ten spadek pensji to jest dopiero punkt wyjscia
      do wielkiego bumu gospdarczego :-)))

      jak sobie policzymy to z tych 2000 zł brutto zostaje jakies 1400-1500zł netto
      czyli tyle ile wydaje newyork2 na garaż i nie wiem czy to oznacza ze z tymi
      liczbami jest tak slabiutko bo to wcale nie nastraja optymistycznie

      zwlaszcza ze ogromna dziura budzetowa, zwiekaszanie obciazen fiscalnych prowadzi
      przesuniecia wydatkow w strone rządu a wszyscy wiemy co jest na koncu takiej
      drogi kiedy to coraz wiecej odbiera sie obywatelom a coraz wiecej do dyspozycji
      ma rząd :-)))) nazywa sie to komunizm ...

      do czego to prowadzi to warto sobie przeczytac artykul ktory niedawno byl w
      wyobrczej kiedy to w wyniku porowanania zamoznosci spoleczenstw Szwecji czyli
      sztandarowego państwa socjalnego z ogromnymi podatkami i USA i okazalo sie ze
      Szwedzi sa przecietnie 20% ubozsi i prezentuja poziom raczej dolnych warstw
      spolecznych w USA, dosc ciekawe porowannie nieprawdaz...

      I co najważniejsze kilkanascie lat temu USA wcale nie bylo tak do przodu przed
      Szwecja a wiec tendencja jest zdecydowanie negatywna ...
    • newyork2 Do Towarzysza Komento 18.05.02, 19:12
      komentator napisał(a):

      >
      > newyork2 chwali sie:
      >
      > > Na dzien 17 maja roku panskiego 2002 moje wydatki na wynajecie GARAZU w
      > > miejscu, w ktorym mieszkam, wynosza 360 dolarow amerykanskich miesiecznie.
      > > Jest to 1440 zlotych. Czy ktos odwazy sie wysunac teze, ze przy OBECNYM
      > > tempie "rozwoju" polskiej gospodarki i "makroekonomicznego umacniania "
      > > sredniamiesieczna konsumpcja dobr przez statystycznego Polaka przekroczy t
      > e
      > > sume?
      >
      > Oj newyork2 oby cie nie dosiegla jakas recesja, stagflacja lub depression.
      > Poczytaj troche historii o tym, duzo dzialo sie wtedy w newyork1.

      NIE DBAM O TO. ZGROMADZONE ZASOBY POZWOLA MI NA PRZEZYCIE BEZ ZADNEJ PRACY OK. 10
      LAT. NA RAZIE NIE ODCZUWAM ABSOLUTNIE ZADNEGO SPOWOLNIENIA. PRACUJE I MIESZKAM
      OK.1 KILOMETRA OD WORLD TRADE CENTER.
      >
      > Sadzisz ze obecne spowolnienie w Polsce bedzie trwac wiecznie?

      NIE. NASTAPI CALKOWITY KRACH GOSPODARCZY. TYPUJE JESIEN 2002.
      >
      > No a jesli chodzi o ta liczbe to nie jest ona rewelacyjna bo skoro przecietna
      > placa w Polsce wynosi aktualnie powyzej 2000 zl/m to akurat jak twoj garaz.
      > Czyli cos masz slabo z liczbami.

      PISALEM O WYDATKACH- KONSUMPCJI NIE O PLACY.
      CZAS NA NOWE OKULARY.
      >
      > W ukladach nowojorskich i tak miescisz sie bardzo daleko od Central Parku hehe.

      NIE ROZUMIEM,W JAKICH UKLADACH TO JUZ BARDZO WIELKI IDIOTYZM. WYNAJECIE GARAZU W
      REJONIE CENTRAL PARKU KOSZTUJE, SADZE, OKOLO 500 DOLAROW MIESIECZNIE, CZYLI NIE
      JESTEM AZ TAK DALEKO.
      • newyork2 Re: Do Towarzysza Komento- GDZIE TWA ODPOWIEDZ? 20.05.02, 15:02

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka