Dodaj do ulubionych

Rekordowe zyski największych banków - teraz Pekao

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 18:22
SAMCIK:,,nietrafionych'' piszemy tak.
Obserwuj wątek
    • Gość: adieu Pekao! Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.02.05, 18:34
      Na szczęście już przeniosłam konto i kredyt do innego banku.
      Pekao jest drogie i olewa klientów.
      Omijajcie z daleka ich kredyty hipoteczne!
      • Gość: Ździchu Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.chello.pl 21.02.05, 19:23
        święte słowa, nie wiem jak teraz, ale przez jakiś czas mieli RORy oprocentowanie
        PONIŻEJ stopy inflacji - ludzie trzymali pieniądze na kontach i TRACILI!!!!

        ale niestety tylko w ten sposób się osiąga takie fenomenalne wyniki finansowe.
        • komentator44801 Sorry Zdzichu 21.02.05, 21:00
          Sorry Zdzichu, ale nigdzie na swiecie nie spotkalem RORu oprocentowanego wyzej
          niz inflacja (czy powiedzmy wyzej niz 1%). To w Polsce sytuacja byla
          nienormalna. Zeby pobic inflacje powinienes co najmniej zamrozic kapital na
          lokacie. Inaczej, niby dlaczego mialbys dostawac odsetki.

          W Polsce zdarzylo sie ze stopy procentowe byly BARDZO wysoko w porownaniu do
          inflacji (t.zw. schladzanie gospodarki) ale to byl wyskok a nie norma.
          • Gość: KAT Re: Sorry Zdzichu IP: 217.173.203.* 21.02.05, 21:47
            a ja mam rachunek w MultiBanku oprocentowany 1,80% a rachunki dla Vipów są
            oprocentowane powyżej 2% :)). A z PEKAO się dawno pożegnałem bo to banda
            złodziei i oszustów, a pozatym żeby coś tam załatwić to trzeba mieć złotą
            cierpliwość
            • Gość: weronika Re: Sorry Zdzichu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 22:02
              Masz racje czlowieku, banda oszustow
              • Gość: poszkodowany Re: Sorry Zdzichu IP: *.jpk.pl / *.rotmanka.jpk.pl 22.02.05, 00:01
                Podzielam tę opinię . Procesuję się z nimi .
                • Gość: Ździchu Re: Sorry Zdzichu IP: *.chello.pl 22.02.05, 13:59
                  sorka - chodziło mi o LOKATY!!!

                  my mistake.
            • Gość: Mocarz Re: Sorry Zdzichu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 14:42
              Dolaczam sie do opinii o PEKAO. Biurokracja i beznadzieja. Zle traktuja
              klientow, dla nich licza sie tylko grube ryby. Wynik finansowy nie odzwierciedla
              przyjaznosci banku i zadowolenia klientow.
              Osobiscie zrezygnowalem z uslug tego banku i byla tyo bardzo dobra decyzja. Co
              do oprocentowania, to jesli inni daja wyzsze, to dlaczego mamy decydowac sie na
              gorsza oferte, tym bardziej jesli do tego dochodza problemy na innych plaszczyznach.
      • Gość: aa To efekt kształtu gospodarki IP: *.chello.pl 21.02.05, 21:15
        Wysokie zyski banków i innych naszych "tuzów" (KGHM, Orlen, TPSA) to jedynie w
        małej częsci efekt dobrego zarządzania, to skutek monopolizacji gospodarki w
        tych branżach, braku rzeczywistej konkurencji na skutek słabości regulacyjnej
        państwa,w tym zwłaszcza słabości UOKiK, słabego rozwoju organizacji
        konsumenckich oraz zaburzonego (niepełnegom, złego) przepływu informacji na
        rynkach dóbr i usług.
        Skąd się biorą te zyski, głównie z kieszeni bezbronnego konsumenta, ktorego
        wszyscy strzyga jak mogą bo organy regulacyjne źle funkcjonują.
        W sytaucji normalnie funkcjonującego rynku, charakteryzujacego się duża
        konkurencją (niskie koszty wejscia na rynek, itd) takie zyski dla firm quasi
        monopolistów ze szkoda dla konsumentów byłyby niemożliwe. Ale to kolejny kwiatek
        do kożucha panów Kuczyńskich i jemu podobnych obrońców polskiej rzeczywistości.
        • Gość: weronika Re: To efekt kształtu gospodarki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 22:04
          Absolutnie sie z Panska opinia zgadzam, ale co zrobic, co robic zeby nas
          konsumentow nie robiono w takiego balona? Potrzebna jest naprawde niezalezna
          organizacja obrony konsumenta.
          • kyle_broflovski Re: To efekt kształtu gospodarki 22.02.05, 01:57
            jedyna praktyczna forma takiej obrony konsumenta to Kasa
            Oszczędnościowo-Kredytowa bedaca wlasnoscia czlonkow.

            jak nie, to pozostaje przeprosic sie z bankiem
    • Gość: Chris Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 18:35
      Gratuluję wyników!!!! Tylko, że przeciętny pracownik, który najwięcej pracuje
      na ten zysk i tak tego nie odczuje. Niskie pensje oraz premie, a ciśnienie na
      lepsze wyniki coraz większe...
    • Gość: teofil marchewka Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.fbx.proxad.net 21.02.05, 19:48
      drazni mnie zysk tepsy, wiadomo jakim kosztem osiagniety
      • Gość: Yapa3 Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.05, 19:53
        Pytanko mam - do kiedy trzeba trzymac akcje PKO BP zeby dostac dywidende od
        zysku?
    • Gość: vS Re: Rekordowe zyski? Rekordowy dług publiczny. IP: *.crowley.pl 21.02.05, 20:45
      Oczywiście, że zyski były rekordowe skoro głównym pozyczkobiorcą byli kolesie
      Leszka M. euro-turysty bez wyroku zwani "rządem". Teraz za sukces banków
      zapłacimy wyższą składką na ubezpieczenie, wyższą akcyzą na paliwa itp. Kiedy to
      się skończy?
    • Gość: Viking Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.elisa-laajakaista.fi 21.02.05, 21:27
      a z czego tu się cieszyć, że banki zarabiają na pewnych inwestycjach w
      obligacje państwa, które wyciąga pieniądz z rynku i podraża kredyty? albo z
      prowizji bankowych w Polsce? a może oprocentowania kart kredytowych na
      złodziejskim poziomie? a może z podejścia do klientów? sorry, ale tu naprawdę
      nie ma się z czego cieszyć. prośba do GW o porównanie podstawowych prowizji,
      stawek% wiodących polskich banków z kilkoma wiodącymi w starej Europie. również
      dla ciekawych jaki jest portfel polskich banków w porównaniu z normalnym
      systemem bankowym. fajnie, że Pekao zapłacił duży podatek do budżetu? ciekawe
      skąd go wziął ? bo Kowalski nie miał wyjścia i za prowadzenie rachunku i tak
      musiał zapłacić, rachunki i tak musiał z prowizją zapłacić ... cieszyć się z
      dobrego zysku na obligacjach? do czasu , aż bańka mydlana pęknie ...
      • Gość: Thomaspol Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: 80.51.226.* 21.02.05, 21:54
        Bankom powino wystarczyć samo to, że chcę trzymać u nich pieniądze opłaty za
        prowadzenie konta, przelewy płatne, a o odsetkach z mojego kapitału
        zgromadzonego to szkoda gadać? To chyba tylko w Europie są. To jest gó..ane
        zarządznie jeżeli bank niepotrafi sam zarobić z tego że lokuje u niego w banku
        pieniądze. Tylko wymayśla dodatkowe opłaty dla chcących w Banku lokować
        pieniądze mam dla was następny dobry pomysł zróbcie płatne toalety a napewno w
        tym roku zyski wzrosną. Pozrawiam wszyskich moich rodaków. Trzymajcie się.
        • Gość: leon-zawodowiec Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 21.02.05, 23:39
          Ja mam ROR w BZWBK - oprocentowanie 0,00 %, po prostu śmiechu warte. Trzymam
          więc u nich zwykle od 1,00 do max. 50 zł, a reszta idzie obecnie na konto OKO w
          Banku Śląskim - można bez opłaty wybrać tylko raz na miesiąc, ale
          oprocentowanie 5,25 %, a to już coś, gdy pieniądze nie są zamrożone na jakiejś
          lokacie. Któryś z banków internetowych też ma podobną lokatę - Mbank i jeszcze
          jakiś. DYMAĆ BANKI !!! Pozdrawiam
          • desspo27 Re:do czasu gdy bedziesz dawal swoje pieniadze inn 22.02.05, 12:53
            do czasu gdy bedziesz dawal swoje pieniadze innym
            oni beda d..mali ciebie
            :-p
          • Gość: doradca Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 16:55
            panowie i Panie nie na lokatach trzynać kasę a w funduszach pieniężnych. To
            rachunek bez prowizji a oprocentowanie około 5,6% i wyżej. Traktowany jak a-
            vista, w każdej chwili (plus 4 dni) można wypłacić gotówkę.
            • Gość: leon-zawodowiec Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 23.02.05, 00:42
              Dzięki za radę, ale jak kupuje się akcje to nie można czekać 4 dni - co
              innego wydatek, który można zaplanować.
    • Gość: Yankee PeKaO - najbardziej pazerny bank swiata.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 01:48
      ....takich wynikow mozna sie bylo zreszta spodziewac...

      Takich oplat za swoje uslugi (w relacji do zarobkow
      i nie tylko) nie bierze zaden ciwilizowany bank.

      Bank w USA, z ktorego glownie korzystam od wielu lat
      nie obciaza mnie zadnymi kosztami transferow miedzy
      roznymi kontami, kosztami wyplat przy okienku,
      pozwala zrealizowac bezplatnie 15 czekow miesiecznie
      z konta czekowego, przy otwarciu konta czekowego pierwsze
      200 blankietow czekowych bezplatnie, nastepne za pare $$$
      Wiekszosc transakcji okienkowych mozna zalatwic przez telefon
      (bez jakichkolwiek oplat oczywiscie),
      miesieczny statement z kilku kont czytelny na jednej czy
      dwoch stronach. W banku osobiscie bylem tylko 2 razy w ciagu
      ostatnich osmiu lat. Reszta telefon, bankomaty, czeki....
      I nie jest to zadne konto dla jakis VIP-ow. Wystarczy sumaryczny
      depozyt na wszystich kontach $2500....

      Przy zarobkach Amerykanina $15-20/godzina wziecie pieniedzy
      z innej sieci bankomatow tylko $1-$2 dodatkowo .......
      W Polsce 5 PLN, przy polskich zarobkach.....

      Mam tez konto w nowojorskim banku i choc opuscilem East Coast
      pietnascie lat temu, konto przez caly czas jest aktywne.
      Gdy cos potrzebuje dzwonie do managera, ktorego nigdy nie
      spotkalem osobiscie i wiekszosc operacji wykonuje bez
      potwierdzenia na pismie...

      A w Polsce?
      Za kazde ruszenie tylka przez urzedasa jakas oplata....
      Nie ma rzetelnej informacji o oplatach przed transacja....
      Stanie w kolejkach jak za nieboszczki komuny....
      Urzedas nie przejmuje sie informacja ze bankomat jest zepsuty,
      bo.... mozna przeciez sobie postac w kolejce i zalatwic transakcje
      w okienku.... za oplata, oczywiscie....
      Poza tym biurokracja, biurokracja... i mnostwo glupich
      przepisow, interpretowanych przez glupich urzedasow
      wedlug wlasnego "widzimisie"....
      Zmieniajac adres trzeba sie udac osobiscie do banku...
      Polonus majacy konto "C" w PEKAO SA nie moze sie
      legitymowac paszportem USA, choc typ konta oznacza
      ze mieszka na stale za granica... nie moze tez
      okazac sie dowodem osobistym nawet gdy taki mial. etc, etc.

      Reasumujac, PeKaO czy PEKAO SA to jeden wielki koszmar.......
      • Gość: BEKAo Re: PeKaO - najbardziej pazerny bank swiata.... IP: 217.8.162.* 22.02.05, 08:19
        Jak byly klient banku PekaoSA potwierdzam, ze
        nie ma gorszego banku.
        Dzien, w ktorym zrezygnowalem z jego uslug powinienem
        traktowac jak swieto.
        • Gość: Samuray Re: PeKaO - najbardziej pazerny bank swiata.... IP: 213.17.170.* 22.02.05, 08:52
          Jako były klient (z lenistwa) zarówno PKO BP jak i PKO SA potwierdzam,
          że to co było mi tam prezentowane to zgroza i maksymalna dawka nerwów.
          Zrezygnowałem z PKO BP, kiedy mi nie chcieli wydać karty kredytowej,
          pod pozorem, że nie została mi przyznana powtórnie.
          Nawet bym się bardzo nie zdenerwował (rzadko używam kredytową),
          gdyby nie to, że trzymałem ww. kartę w ręku tydzień wcześniej i nie wziąłem jej
          tylko dlatego, że nie miałem przy sobie starej VISY do zdania.

          Teraz jestem w mBanku i jest w miarę ok.

        • Gość: Tomasz PEKAO SA - jestem zadowolony IP: 213.17.234.* 22.02.05, 13:31
          Korzystam z konta przez internet, w banku bywam od swieta. Oplaty moblyby byc
          nizsze ale nie jest tragicznie. Ogolnie jestem zadowolony.
    • Gość: bosman Może te banki zasponsorowałyby kluby piłkarskie ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.05, 08:17
      przy takich zyskach parę procent na reklamę to niedużo.
      • Gość: Tomasz Re: Może te banki zasponsorowałyby kluby piłkars IP: 213.17.234.* 22.02.05, 13:33
        O tym samym sobie pomyslalem. PAre procent zysku postawiloby na nogi polska
        lige, a reklama bylaby moim zdaniem znakomita. Ja sam wybralbym bank
        sponsorujacy moj klub tak jak wybralem operatora komorkowego :-) Kilka tysiecy
        rocznie zarabiaja tylko na mnie; dzieki temu ze nie pozalowali paru milionow na
        sponsoring.
    • Gość: przedsiębiorca BANKI - ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 08:18
      Nie ma sie co dziwić takich wyników - a zapowiedz że ten rok będzie dla złodziei
      jeszcze lepszy oznacza --PODWYŻKI opłat za prow. rachunku.
      Jeszcze troche za wejscie do banku będą opłatę pobierać!!!!!!
      A prosze postarać się o kredyt np. z działalności gospodarczej .... prowizja od
      wniosku od przyznania zabezpieczenie na 2 nerkach, płucach itp. przy kwotach
      5-20tyś - PARANOJA!!!!!!!!!!
      Więc prosciej pojechać na kredycie kupieckim u dostawcy i jemu nie zapłacić
      przez 6-12mies.
      I TAK BANKI W POLSZE ROZPIEPSZAJĄ GOSPODARKĘ!!!
      albo sytuacja: koniec roku w kredycie odnawialnym 200tyś a BANK (bez nazw) mi
      mówi ze słaba koniunktura że ryzyko i bach w 30dni do spłaty 100tyś.
      K...rwa czy tak robią cywilizowane banki!!!!!!!!
    • Gość: obywatel Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.lodz.msk.pl / *.devs.futuro.pl 22.02.05, 08:58
      Nie zapominajmy, banki placa o polowe nizsze podatki /CIT/. Ubytek w budzecie
      panstwa pokryja emeryci i rencisci dzieki reformie P. Hausnera.
      Proponuje calkowicie zwolnic banki z placenia CIT, a wplywy do budzetu panstwa
      uzupelnic zabraniem dodatkow rodzinnch, ktore wynosza podobno 40 zl na dziecko
      przy dochodzie ponizej 340 zl na osobe w rodzinie. Cieszmy sie z zyskow bankow.
      • Gość: grgr Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.f.ddk / 193.24.34.* 22.02.05, 13:09
        Kolega nie ekonomista? Banki placa obecnie wyzsze podatki, podobnie jak inne
        firmy, ktore mniej kombinuja na kosztach. Od kiedy CIT jest mniej zlodziejski
        to wplywy do budzetu wzrosly.

        Gdyby jeszcze obnizyli stawke PIT, to moze bysmy mieli nadwyzke budzetowa...

        grgr
    • Gość: Marcin Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.u.mcnet.pl 22.02.05, 09:31
      Wszystko pieknie tylko tzw. zwiekszanie zysku z prowizji w mojej opinii nie
      jest tym na czym banki powinny sie koncentrowac. Np wczoraj w PKO zarzadzano ode
      mnie 10 PLN za kazdy miesiac histori rachunku ! wydaje mi sie, ze jezeli
      pracownicy bankow sa na tyle "kiepscy" (bo sa i kropka)ze nie potrafia rozroznic
      dobrego od zlego kredytu i dlatego nie udzialaja ich wcale (bezpieczniej),a za
      to lepiej sciagnac od kazdego klienta 10 pln za prowadzenie rachunku (pewniej)
      to taka logika dzialania musi prowadic do niezadowolenia klienta. Chcialbym
      zobaczyc dla kontrastu dla tego przedstawionego tu pamfletu raport o zadowoleniu
      klientow bankow - bo nie spodziewam sie tu wzrostu a wprost przeciwnie. W kazdym
      badz razie konto w PKO zamykam, a poza tym zaden inny bank nie bedzie zarabial
      na tym, ze laskawie przechowuje moje pieniadze ( przechowuje bo o oszczedzaniu w
      banku nie ma mowy, prosze policzyc jaki jest potrzebny wklad by miesieczne
      odsetki w miare rownowazyly wszystkie poniosione w miesiacu oplaty - na
      prowadzenie rachunku, za wyplaty w bankomatach, za przelewy etc.) Dlatego moim
      zdaniem ten caly booo, niewtpliwie jest fajerwerkiem finansowym, ale nie wydaje
      mi sie by jakiekolwiek przedsiebiorstwo moglo sie dalej rozwijac, zakladajac z
      gory ssanie klienta a nie realizacje jego potrzeb
    • Gość: Filemon śmieszne IP: gateway.d* / *.mofnet.gov.pl 22.02.05, 10:04
      jakie zyski ?!?! rżną klientów na wszystkie sposoby i to są zyski ?! zyski by były jakby banki zrabiały korzystając ze zdeponowanych pieniędzy, a nasze tylko zarabiają na lichwie...zyski...qrna śmieszne...
    • Gość: firenzo LUDZIE CZY WY ŚLEPI JESTEŚCIE IP: *.bphpbk.pl 22.02.05, 10:06
      PRZECIEŻ ZYSK BRUTTO SPADA W BANKACH
      ZARABIAJĄ NA PODATKU I PODATKU ODROCZONYM
    • Gość: qwertty@go2.pl Ja niestety niechcący przyczyniłem się do tego ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.05, 11:30
      Zysk banku PKO BP powiniem być mniejszy o 800 zł , które ci złodzieje mi
      ukradli... mam u nich kredyt studencki i nie uznali mi zaświadczenia o
      ukończeniu studiów w gronie najlepszych studentów ..... i nici z umorzenia a na
      prawników pieniędzy nie mam !!!!
      • desspo27 Re:witaj w rzeczywistosci polski schechtera-urbana 22.02.05, 12:59
        udaj sie do swoich kolesi prawnikow w klinikach prawa przy
        uniwersytetach sa podobno dla ubogich
        przybiesiesz piec pitow i dziesiec zaswiadczen
        to moze pomoga
      • Gość: mkopek Re: Ja niestety niechcący przyczyniłem się do teg IP: *.ericsson.net 22.02.05, 17:41
        Przeciez bank nie stracilby na umorzeniu twojego kredytu studenckiego. Twoj
        kredyt zaplaciloby panstwo. Poza tym jesli Tobie nie umozyli, to umozyli w
        zamian komus innemu. Tak o ile pamietam umozone ma 5% najlepszych studentow.
    • Gość: greg Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 14:22
      To jest błędne koło. Kto sprawdzi jak ci złodzieje zarabiają pieniądze?
      Kredyty w jakiś cudowny sposób podrożało o 25%. Dlaczego? Bo waluty tanieją
      więc gdzieś trzeba ukraść. A najłatwiej z kieszeni kredytobiorców podnosząc
      oprocentowanie, oni i tak nic nie mogąm zrobić są związani umowami o zmiennych
      stopach>
    • Gość: mkstan@interia.pl Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.budimex.com.pl 22.02.05, 15:30
      Jaki procent tych kokosów otrzymał Skarb Państwa w formie podatków ?
      Ile złotych ?
      Jaki to procent dochodów państwa w skali roku ?
      Ile banków jest POLSKICH ?
      Gdzie takie informacje uzyskać ?!
      Czy to efekt (prywatyzacja, sprzedaż "obcym") takiego postępowania czy może
      skarb państwa byłby bogatszy gdyby banków nie sprzedano ?
      Proszę o odpowiedź.
    • Gość: qq Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 22.02.05, 16:04
      Dodajcie jeszcze do zyskow przetrzymywanie kasy wplacanej jako zaplaty chocby i
      za rachunki telefoniczne - z tego tez maja niezle dochody...
    • Gość: bankowy Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.man.rsk.pl 22.02.05, 18:42
      niech podniosą jeszcze oprocentowanie kredytów,a ludziom na RORy o %
      • Gość: czerwony pająk SAMI SOBIE WINNI - POLACY IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 23.02.05, 00:56
        Jeśli trzymamy w bankach na śmiesznie oprocentowanych lokatach coś 180 mld
        zł, to kto jest winny ? Sami im pozwalamy zarabiać - w funduszach jest jedynie
        37-38 mld. Banki zarabiają, bo idą po najmniejszej linii oporu, gdyż im na to
        pozwalamy.
    • Gość: Marek K. Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: 195.20.110.* 23.02.05, 13:38
      Do Pana Macieja:
      BZWBK S.A. ma swoją siedzibę we Wrocławiu, więc jeśli już, to jest potentatem
      dolnośląsko-wielkopolskim, a nie samym wielkopolskim.
      Pozdrawiam
      Pracownik tejże instytucji
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka