Gość: ORTOFOB IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 18:22 SAMCIK:,,nietrafionych'' piszemy tak. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: adieu Pekao! Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.02.05, 18:34 Na szczęście już przeniosłam konto i kredyt do innego banku. Pekao jest drogie i olewa klientów. Omijajcie z daleka ich kredyty hipoteczne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ździchu Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.chello.pl 21.02.05, 19:23 święte słowa, nie wiem jak teraz, ale przez jakiś czas mieli RORy oprocentowanie PONIŻEJ stopy inflacji - ludzie trzymali pieniądze na kontach i TRACILI!!!! ale niestety tylko w ten sposób się osiąga takie fenomenalne wyniki finansowe. Odpowiedz Link Zgłoś
komentator44801 Sorry Zdzichu 21.02.05, 21:00 Sorry Zdzichu, ale nigdzie na swiecie nie spotkalem RORu oprocentowanego wyzej niz inflacja (czy powiedzmy wyzej niz 1%). To w Polsce sytuacja byla nienormalna. Zeby pobic inflacje powinienes co najmniej zamrozic kapital na lokacie. Inaczej, niby dlaczego mialbys dostawac odsetki. W Polsce zdarzylo sie ze stopy procentowe byly BARDZO wysoko w porownaniu do inflacji (t.zw. schladzanie gospodarki) ale to byl wyskok a nie norma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KAT Re: Sorry Zdzichu IP: 217.173.203.* 21.02.05, 21:47 a ja mam rachunek w MultiBanku oprocentowany 1,80% a rachunki dla Vipów są oprocentowane powyżej 2% :)). A z PEKAO się dawno pożegnałem bo to banda złodziei i oszustów, a pozatym żeby coś tam załatwić to trzeba mieć złotą cierpliwość Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: weronika Re: Sorry Zdzichu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 22:02 Masz racje czlowieku, banda oszustow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poszkodowany Re: Sorry Zdzichu IP: *.jpk.pl / *.rotmanka.jpk.pl 22.02.05, 00:01 Podzielam tę opinię . Procesuję się z nimi . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ździchu Re: Sorry Zdzichu IP: *.chello.pl 22.02.05, 13:59 sorka - chodziło mi o LOKATY!!! my mistake. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mocarz Re: Sorry Zdzichu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 14:42 Dolaczam sie do opinii o PEKAO. Biurokracja i beznadzieja. Zle traktuja klientow, dla nich licza sie tylko grube ryby. Wynik finansowy nie odzwierciedla przyjaznosci banku i zadowolenia klientow. Osobiscie zrezygnowalem z uslug tego banku i byla tyo bardzo dobra decyzja. Co do oprocentowania, to jesli inni daja wyzsze, to dlaczego mamy decydowac sie na gorsza oferte, tym bardziej jesli do tego dochodza problemy na innych plaszczyznach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa To efekt kształtu gospodarki IP: *.chello.pl 21.02.05, 21:15 Wysokie zyski banków i innych naszych "tuzów" (KGHM, Orlen, TPSA) to jedynie w małej częsci efekt dobrego zarządzania, to skutek monopolizacji gospodarki w tych branżach, braku rzeczywistej konkurencji na skutek słabości regulacyjnej państwa,w tym zwłaszcza słabości UOKiK, słabego rozwoju organizacji konsumenckich oraz zaburzonego (niepełnegom, złego) przepływu informacji na rynkach dóbr i usług. Skąd się biorą te zyski, głównie z kieszeni bezbronnego konsumenta, ktorego wszyscy strzyga jak mogą bo organy regulacyjne źle funkcjonują. W sytaucji normalnie funkcjonującego rynku, charakteryzujacego się duża konkurencją (niskie koszty wejscia na rynek, itd) takie zyski dla firm quasi monopolistów ze szkoda dla konsumentów byłyby niemożliwe. Ale to kolejny kwiatek do kożucha panów Kuczyńskich i jemu podobnych obrońców polskiej rzeczywistości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: weronika Re: To efekt kształtu gospodarki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 22:04 Absolutnie sie z Panska opinia zgadzam, ale co zrobic, co robic zeby nas konsumentow nie robiono w takiego balona? Potrzebna jest naprawde niezalezna organizacja obrony konsumenta. Odpowiedz Link Zgłoś
kyle_broflovski Re: To efekt kształtu gospodarki 22.02.05, 01:57 jedyna praktyczna forma takiej obrony konsumenta to Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa bedaca wlasnoscia czlonkow. jak nie, to pozostaje przeprosic sie z bankiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Chris Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 18:35 Gratuluję wyników!!!! Tylko, że przeciętny pracownik, który najwięcej pracuje na ten zysk i tak tego nie odczuje. Niskie pensje oraz premie, a ciśnienie na lepsze wyniki coraz większe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: teofil marchewka Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.fbx.proxad.net 21.02.05, 19:48 drazni mnie zysk tepsy, wiadomo jakim kosztem osiagniety Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yapa3 Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.05, 19:53 Pytanko mam - do kiedy trzeba trzymac akcje PKO BP zeby dostac dywidende od zysku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vS Re: Rekordowe zyski? Rekordowy dług publiczny. IP: *.crowley.pl 21.02.05, 20:45 Oczywiście, że zyski były rekordowe skoro głównym pozyczkobiorcą byli kolesie Leszka M. euro-turysty bez wyroku zwani "rządem". Teraz za sukces banków zapłacimy wyższą składką na ubezpieczenie, wyższą akcyzą na paliwa itp. Kiedy to się skończy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Viking Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.elisa-laajakaista.fi 21.02.05, 21:27 a z czego tu się cieszyć, że banki zarabiają na pewnych inwestycjach w obligacje państwa, które wyciąga pieniądz z rynku i podraża kredyty? albo z prowizji bankowych w Polsce? a może oprocentowania kart kredytowych na złodziejskim poziomie? a może z podejścia do klientów? sorry, ale tu naprawdę nie ma się z czego cieszyć. prośba do GW o porównanie podstawowych prowizji, stawek% wiodących polskich banków z kilkoma wiodącymi w starej Europie. również dla ciekawych jaki jest portfel polskich banków w porównaniu z normalnym systemem bankowym. fajnie, że Pekao zapłacił duży podatek do budżetu? ciekawe skąd go wziął ? bo Kowalski nie miał wyjścia i za prowadzenie rachunku i tak musiał zapłacić, rachunki i tak musiał z prowizją zapłacić ... cieszyć się z dobrego zysku na obligacjach? do czasu , aż bańka mydlana pęknie ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thomaspol Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: 80.51.226.* 21.02.05, 21:54 Bankom powino wystarczyć samo to, że chcę trzymać u nich pieniądze opłaty za prowadzenie konta, przelewy płatne, a o odsetkach z mojego kapitału zgromadzonego to szkoda gadać? To chyba tylko w Europie są. To jest gó..ane zarządznie jeżeli bank niepotrafi sam zarobić z tego że lokuje u niego w banku pieniądze. Tylko wymayśla dodatkowe opłaty dla chcących w Banku lokować pieniądze mam dla was następny dobry pomysł zróbcie płatne toalety a napewno w tym roku zyski wzrosną. Pozrawiam wszyskich moich rodaków. Trzymajcie się. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon-zawodowiec Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 21.02.05, 23:39 Ja mam ROR w BZWBK - oprocentowanie 0,00 %, po prostu śmiechu warte. Trzymam więc u nich zwykle od 1,00 do max. 50 zł, a reszta idzie obecnie na konto OKO w Banku Śląskim - można bez opłaty wybrać tylko raz na miesiąc, ale oprocentowanie 5,25 %, a to już coś, gdy pieniądze nie są zamrożone na jakiejś lokacie. Któryś z banków internetowych też ma podobną lokatę - Mbank i jeszcze jakiś. DYMAĆ BANKI !!! Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
desspo27 Re:do czasu gdy bedziesz dawal swoje pieniadze inn 22.02.05, 12:53 do czasu gdy bedziesz dawal swoje pieniadze innym oni beda d..mali ciebie :-p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doradca Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 16:55 panowie i Panie nie na lokatach trzynać kasę a w funduszach pieniężnych. To rachunek bez prowizji a oprocentowanie około 5,6% i wyżej. Traktowany jak a- vista, w każdej chwili (plus 4 dni) można wypłacić gotówkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon-zawodowiec Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 23.02.05, 00:42 Dzięki za radę, ale jak kupuje się akcje to nie można czekać 4 dni - co innego wydatek, który można zaplanować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yankee PeKaO - najbardziej pazerny bank swiata.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 01:48 ....takich wynikow mozna sie bylo zreszta spodziewac... Takich oplat za swoje uslugi (w relacji do zarobkow i nie tylko) nie bierze zaden ciwilizowany bank. Bank w USA, z ktorego glownie korzystam od wielu lat nie obciaza mnie zadnymi kosztami transferow miedzy roznymi kontami, kosztami wyplat przy okienku, pozwala zrealizowac bezplatnie 15 czekow miesiecznie z konta czekowego, przy otwarciu konta czekowego pierwsze 200 blankietow czekowych bezplatnie, nastepne za pare $$$ Wiekszosc transakcji okienkowych mozna zalatwic przez telefon (bez jakichkolwiek oplat oczywiscie), miesieczny statement z kilku kont czytelny na jednej czy dwoch stronach. W banku osobiscie bylem tylko 2 razy w ciagu ostatnich osmiu lat. Reszta telefon, bankomaty, czeki.... I nie jest to zadne konto dla jakis VIP-ow. Wystarczy sumaryczny depozyt na wszystich kontach $2500.... Przy zarobkach Amerykanina $15-20/godzina wziecie pieniedzy z innej sieci bankomatow tylko $1-$2 dodatkowo ....... W Polsce 5 PLN, przy polskich zarobkach..... Mam tez konto w nowojorskim banku i choc opuscilem East Coast pietnascie lat temu, konto przez caly czas jest aktywne. Gdy cos potrzebuje dzwonie do managera, ktorego nigdy nie spotkalem osobiscie i wiekszosc operacji wykonuje bez potwierdzenia na pismie... A w Polsce? Za kazde ruszenie tylka przez urzedasa jakas oplata.... Nie ma rzetelnej informacji o oplatach przed transacja.... Stanie w kolejkach jak za nieboszczki komuny.... Urzedas nie przejmuje sie informacja ze bankomat jest zepsuty, bo.... mozna przeciez sobie postac w kolejce i zalatwic transakcje w okienku.... za oplata, oczywiscie.... Poza tym biurokracja, biurokracja... i mnostwo glupich przepisow, interpretowanych przez glupich urzedasow wedlug wlasnego "widzimisie".... Zmieniajac adres trzeba sie udac osobiscie do banku... Polonus majacy konto "C" w PEKAO SA nie moze sie legitymowac paszportem USA, choc typ konta oznacza ze mieszka na stale za granica... nie moze tez okazac sie dowodem osobistym nawet gdy taki mial. etc, etc. Reasumujac, PeKaO czy PEKAO SA to jeden wielki koszmar....... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BEKAo Re: PeKaO - najbardziej pazerny bank swiata.... IP: 217.8.162.* 22.02.05, 08:19 Jak byly klient banku PekaoSA potwierdzam, ze nie ma gorszego banku. Dzien, w ktorym zrezygnowalem z jego uslug powinienem traktowac jak swieto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Samuray Re: PeKaO - najbardziej pazerny bank swiata.... IP: 213.17.170.* 22.02.05, 08:52 Jako były klient (z lenistwa) zarówno PKO BP jak i PKO SA potwierdzam, że to co było mi tam prezentowane to zgroza i maksymalna dawka nerwów. Zrezygnowałem z PKO BP, kiedy mi nie chcieli wydać karty kredytowej, pod pozorem, że nie została mi przyznana powtórnie. Nawet bym się bardzo nie zdenerwował (rzadko używam kredytową), gdyby nie to, że trzymałem ww. kartę w ręku tydzień wcześniej i nie wziąłem jej tylko dlatego, że nie miałem przy sobie starej VISY do zdania. Teraz jestem w mBanku i jest w miarę ok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz PEKAO SA - jestem zadowolony IP: 213.17.234.* 22.02.05, 13:31 Korzystam z konta przez internet, w banku bywam od swieta. Oplaty moblyby byc nizsze ale nie jest tragicznie. Ogolnie jestem zadowolony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Może te banki zasponsorowałyby kluby piłkarskie ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.05, 08:17 przy takich zyskach parę procent na reklamę to niedużo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Re: Może te banki zasponsorowałyby kluby piłkars IP: 213.17.234.* 22.02.05, 13:33 O tym samym sobie pomyslalem. PAre procent zysku postawiloby na nogi polska lige, a reklama bylaby moim zdaniem znakomita. Ja sam wybralbym bank sponsorujacy moj klub tak jak wybralem operatora komorkowego :-) Kilka tysiecy rocznie zarabiaja tylko na mnie; dzieki temu ze nie pozalowali paru milionow na sponsoring. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przedsiębiorca BANKI - ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 08:18 Nie ma sie co dziwić takich wyników - a zapowiedz że ten rok będzie dla złodziei jeszcze lepszy oznacza --PODWYŻKI opłat za prow. rachunku. Jeszcze troche za wejscie do banku będą opłatę pobierać!!!!!! A prosze postarać się o kredyt np. z działalności gospodarczej .... prowizja od wniosku od przyznania zabezpieczenie na 2 nerkach, płucach itp. przy kwotach 5-20tyś - PARANOJA!!!!!!!!!! Więc prosciej pojechać na kredycie kupieckim u dostawcy i jemu nie zapłacić przez 6-12mies. I TAK BANKI W POLSZE ROZPIEPSZAJĄ GOSPODARKĘ!!! albo sytuacja: koniec roku w kredycie odnawialnym 200tyś a BANK (bez nazw) mi mówi ze słaba koniunktura że ryzyko i bach w 30dni do spłaty 100tyś. K...rwa czy tak robią cywilizowane banki!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obywatel Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.lodz.msk.pl / *.devs.futuro.pl 22.02.05, 08:58 Nie zapominajmy, banki placa o polowe nizsze podatki /CIT/. Ubytek w budzecie panstwa pokryja emeryci i rencisci dzieki reformie P. Hausnera. Proponuje calkowicie zwolnic banki z placenia CIT, a wplywy do budzetu panstwa uzupelnic zabraniem dodatkow rodzinnch, ktore wynosza podobno 40 zl na dziecko przy dochodzie ponizej 340 zl na osobe w rodzinie. Cieszmy sie z zyskow bankow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grgr Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.f.ddk / 193.24.34.* 22.02.05, 13:09 Kolega nie ekonomista? Banki placa obecnie wyzsze podatki, podobnie jak inne firmy, ktore mniej kombinuja na kosztach. Od kiedy CIT jest mniej zlodziejski to wplywy do budzetu wzrosly. Gdyby jeszcze obnizyli stawke PIT, to moze bysmy mieli nadwyzke budzetowa... grgr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.u.mcnet.pl 22.02.05, 09:31 Wszystko pieknie tylko tzw. zwiekszanie zysku z prowizji w mojej opinii nie jest tym na czym banki powinny sie koncentrowac. Np wczoraj w PKO zarzadzano ode mnie 10 PLN za kazdy miesiac histori rachunku ! wydaje mi sie, ze jezeli pracownicy bankow sa na tyle "kiepscy" (bo sa i kropka)ze nie potrafia rozroznic dobrego od zlego kredytu i dlatego nie udzialaja ich wcale (bezpieczniej),a za to lepiej sciagnac od kazdego klienta 10 pln za prowadzenie rachunku (pewniej) to taka logika dzialania musi prowadic do niezadowolenia klienta. Chcialbym zobaczyc dla kontrastu dla tego przedstawionego tu pamfletu raport o zadowoleniu klientow bankow - bo nie spodziewam sie tu wzrostu a wprost przeciwnie. W kazdym badz razie konto w PKO zamykam, a poza tym zaden inny bank nie bedzie zarabial na tym, ze laskawie przechowuje moje pieniadze ( przechowuje bo o oszczedzaniu w banku nie ma mowy, prosze policzyc jaki jest potrzebny wklad by miesieczne odsetki w miare rownowazyly wszystkie poniosione w miesiacu oplaty - na prowadzenie rachunku, za wyplaty w bankomatach, za przelewy etc.) Dlatego moim zdaniem ten caly booo, niewtpliwie jest fajerwerkiem finansowym, ale nie wydaje mi sie by jakiekolwiek przedsiebiorstwo moglo sie dalej rozwijac, zakladajac z gory ssanie klienta a nie realizacje jego potrzeb Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Filemon śmieszne IP: gateway.d* / *.mofnet.gov.pl 22.02.05, 10:04 jakie zyski ?!?! rżną klientów na wszystkie sposoby i to są zyski ?! zyski by były jakby banki zrabiały korzystając ze zdeponowanych pieniędzy, a nasze tylko zarabiają na lichwie...zyski...qrna śmieszne... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: firenzo LUDZIE CZY WY ŚLEPI JESTEŚCIE IP: *.bphpbk.pl 22.02.05, 10:06 PRZECIEŻ ZYSK BRUTTO SPADA W BANKACH ZARABIAJĄ NA PODATKU I PODATKU ODROCZONYM Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwertty@go2.pl Ja niestety niechcący przyczyniłem się do tego ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.05, 11:30 Zysk banku PKO BP powiniem być mniejszy o 800 zł , które ci złodzieje mi ukradli... mam u nich kredyt studencki i nie uznali mi zaświadczenia o ukończeniu studiów w gronie najlepszych studentów ..... i nici z umorzenia a na prawników pieniędzy nie mam !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
desspo27 Re:witaj w rzeczywistosci polski schechtera-urbana 22.02.05, 12:59 udaj sie do swoich kolesi prawnikow w klinikach prawa przy uniwersytetach sa podobno dla ubogich przybiesiesz piec pitow i dziesiec zaswiadczen to moze pomoga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkopek Re: Ja niestety niechcący przyczyniłem się do teg IP: *.ericsson.net 22.02.05, 17:41 Przeciez bank nie stracilby na umorzeniu twojego kredytu studenckiego. Twoj kredyt zaplaciloby panstwo. Poza tym jesli Tobie nie umozyli, to umozyli w zamian komus innemu. Tak o ile pamietam umozone ma 5% najlepszych studentow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 14:22 To jest błędne koło. Kto sprawdzi jak ci złodzieje zarabiają pieniądze? Kredyty w jakiś cudowny sposób podrożało o 25%. Dlaczego? Bo waluty tanieją więc gdzieś trzeba ukraść. A najłatwiej z kieszeni kredytobiorców podnosząc oprocentowanie, oni i tak nic nie mogąm zrobić są związani umowami o zmiennych stopach> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkstan@interia.pl Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.budimex.com.pl 22.02.05, 15:30 Jaki procent tych kokosów otrzymał Skarb Państwa w formie podatków ? Ile złotych ? Jaki to procent dochodów państwa w skali roku ? Ile banków jest POLSKICH ? Gdzie takie informacje uzyskać ?! Czy to efekt (prywatyzacja, sprzedaż "obcym") takiego postępowania czy może skarb państwa byłby bogatszy gdyby banków nie sprzedano ? Proszę o odpowiedź. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qq Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 22.02.05, 16:04 Dodajcie jeszcze do zyskow przetrzymywanie kasy wplacanej jako zaplaty chocby i za rachunki telefoniczne - z tego tez maja niezle dochody... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bankowy Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: *.man.rsk.pl 22.02.05, 18:42 niech podniosą jeszcze oprocentowanie kredytów,a ludziom na RORy o % Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czerwony pająk SAMI SOBIE WINNI - POLACY IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 23.02.05, 00:56 Jeśli trzymamy w bankach na śmiesznie oprocentowanych lokatach coś 180 mld zł, to kto jest winny ? Sami im pozwalamy zarabiać - w funduszach jest jedynie 37-38 mld. Banki zarabiają, bo idą po najmniejszej linii oporu, gdyż im na to pozwalamy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek K. Re: Rekordowe zyski największych banków - teraz P IP: 195.20.110.* 23.02.05, 13:38 Do Pana Macieja: BZWBK S.A. ma swoją siedzibę we Wrocławiu, więc jeśli już, to jest potentatem dolnośląsko-wielkopolskim, a nie samym wielkopolskim. Pozdrawiam Pracownik tejże instytucji Odpowiedz Link Zgłoś