Dodaj do ulubionych

Pułapka na sezonowych przedsiębiorców

17.01.06, 23:21
1/ Państwo Polskie to największy łupieżca
2/ Znieść obowiązkowy haracz na ZUS i sprawa sama się rozwiąże
3/ Precz z socjalizmem! Etatyzmem etc.
4/ O minarchistyczną Polskę!

ISLAM KORAN EUROPA - dla dorosłych
18religiapokoju.blox.pl/
Obserwuj wątek
    • Gość: marek Ujawnić debila,co to wymyślił IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 00:29
      Ujawnić po nazwisku tych debili i publicznie to ogłosić.Goryszewski pytał
      retorycznie:"co by tu jeszcze spieprzyć" i to działa i będzie działać dopóki
      anonimy będą takie bzdury firmować.Ktoś głosował,ktoś rękę podnosił i niech się
      wstydzi.
      • Gość: sailor2 Re: Ujawnić debila,co to wymyślił IP: 200.167.26.* 18.01.06, 07:21
        to ten zrobil co mial pokazac jak konczy mezczyzna....
        • zibiwrocek To był raczej pomysł Hausnera - czy jak mu tam 18.01.06, 13:29
    • Gość: gucio Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.net132.okay.pl 18.01.06, 00:37
      A czy nie można by płacić składki uśrednionej od dochodu rozliczanego w okresie
      roku, a nie miesiąca, bo rzeczywiście jest paradoks, w sezonie składki sięgają
      Himalajów, a poza sezonem też do najniższych nie należą. Trzeba koniecznie
      ustalić listę zawodów sezonowych!!! i do nich stosować inne kryteria naliczania
      wszelkich składek i podatków. To oczywiście dodatkowa robota, ale...
      A rządzący do nazwy swej partii powinni dodać jeszcze:
      Prawo, Sprawiedliwość i Uczciwość - bez tego dalej będziemy żyć w świecie
      bliskim Orwella.
      • mniklas5 Re:dlaczego w Polsce 18.01.06, 00:47
        rzad i Sejm uchwalaja prawo przeciwko ludziom a nie dla ludzi.Dlaczego rzady
        polskie nie czerpia dobrych rozwiazan w innych krajach.Demokracja to rzady ludow
        a nie politykow, widac to jednak doskonale w Polsce jak jest pojmowana
        demokracja przez polskie partie , Sejm i rzad. Jeszzce cztery pokolenia i bedzie
        lepiej ,nalezy miec nadzieje
      • Gość: Imponderabilium Jaką listę? IP: *.icpnet.pl 18.01.06, 01:13
        Po co tworzyć listę różnicującą podmioty gospodarcze? I jeszcze rozliczać je w
        inny sposób? To by był dopiero absurd.
        • Gość: tesia Re: Jaką listę? IP: 213.155.175.* 18.01.06, 18:20
          Bo te różnice istnieją dlatego ,że nie każdy do tej pory musiał propwadzić
          działalność przez cały rok . Polska jest kraje , gdzie sezon wakacyjny trwa
          najwyzej sześć miesiecy a potem jest sezon jesien- zimowy my to nie bachamy
          czy wyspy kanaryjskie , dlatego sa firmy sezonowe które sa potrzebne turysta od
          maja do września niekiedy pażdziernika . Potem zwinąć interes bo sie nie opłaca
          do nich należa pola namiotowe , domki kempingowe sezonowe jadłodalnie , prace
          w rolnictwie i budownictwie ,
          • Gość: Swoboda_T Re: Jaką listę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 22:51
            Co nie zmienia faktu, że różnicowanie rozliczeń jest bezsensowne i szkodliwe.
            Nie tylko zreszta firmy sezonowe prowadzą działalność nie przez cały rok. Jeśli
            ktoś ma ochotę prowadzić geszeft tylko przez pół roku w miesiącu powinien mieć
            taką możliwość. Zgłasza w odpowiednich urzędach zawieszenie działalności i
            cześć - nie płąci składek i podatków. To jest proste, logiczne i tanie. Może
            włąśnie dlatego w Polsce to takie trudne do wprowadzenia...
      • Gość: imw Prawo i Sprawiedliwość ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.06, 07:29
        ani prawo, ani sprawiedliwość tylko Populizm i Socjalizm ;)
      • Gość: Paweł Kierski Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.arcabit.com 18.01.06, 09:06
        > Trzeba koniecznie ustalić listę zawodów sezonowych!!! i do nich
        > stosować inne kryteria naliczania wszelkich składek i podatków.

        A po co ustalać listę? Wszystkich rozliczamy rocznie i już. Wyjątki to
        otwieranie drzwi korupcji.
      • Gość: uczciwy Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 17:12
        Aco z działalnością DORNA i jego zaległymi składkami na ZUS ? Bo jakoś cicho
        się zrobiło
    • Gość: Henryk ZUS - wska Pułapka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 05:58
      ZUS to najwiekszy złodziej w majestacie Prawa. Jako przykład renciska z renta
      ok.500 zł ma zarejstrowana jedno osobowa działalnośc tzw. wolny zawód i jego
      dochody średni rocznie ok. 1.000,oo zł to ZUS każe mu płącić zdrowotne co
      miesiąc 150,oo zł. Debile z ZUS na dodatek nie respektują, że dochó to przychó
      po mniejszony o koszty. U nich przychód to dochód. To nie jedyny kretynizm.
      Kolejny to Sądysprawa pismy przez nich wysyłanych:
      1. nie wolno nakrytke pocztową
      2. mimi, ze dość często awiza gina i jest przez odbiorce nie odebrane np.
      wezwanie. To kretyni sAdowi w majestacie prawa daja taki zwrotny list jako
      dowód dostarczenia do odbiorcy. A jak jest np. wyrok to strona nic nie wie i
      dowiaduje się jak czarnio zastukaja do jego mieszkania.
      • Gość: emeryt Re: ZUS - wska Pułapka IP: *.lcs.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.06, 08:18
        Gość portalu: Henryk napisał(a):
        > ZUS to najwiekszy złodziej w majestacie Prawa

        Masz rację, emeryt nie może normalnie prowadzić małej działalności, bo ZUS go
        zeżre.
        Sprawa doręczeń sądowych została z komunizmu i "prawolubny" PiS jakos sie nie
        rwie do jej uregulowania.
    • Gość: sailor2 Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: 200.167.26.* 18.01.06, 07:19
      Im wiecej przepisow do walki z bezrobociem tym trudniej o prace.
      Im wiecej ustaw ulatwiajacych dzialalnosc gospodarcza tym trudniej ja wykonywac.
      Tak ladnie brzmiaca nazwa " Ustawa o swobodzie dzialalnosci gospodarczej" to
      jak widac z powyzszego przykladu ustawa o zniewoleniu przedsiebiorcow.
      To tak wyglada slynne wsparcie L.Millera i jego druzyny dla biznesu , o ktorym
      tak glosnmo bylo w mediach za jego kadencji zanim skonczyl jak mezczyzna...
      Boje sie jak slysze z mediow lub trybuny sejmowej , ze politycy chca cos
      naprawic, komus ulzyc przez zmiane niezyciowych przepisow. Lepiej niech wezma
      swoje diety i rozjada sie na jakies wakacje albo po domach czytac dzieciom do
      snu bajki , a cyrk na Wiejskiej zamkna na klodke.Zaoszczedzimy na pradzie i
      ogrzewaniu.Ostatnie 4 miesiace wskazuje ze bez ich tzw.legilsacyjnej tworczosci
      ten polski wozek jakos jedzie do przodu.
    • Gość: Gość Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: 81.210.25.* 18.01.06, 07:59
      W rzeczywistości to nie jest później takie oczywiste dla ZUS'u.
      Zobaczcie www.twoja-firma.pl/forum/read.php?6,1102,page=156.
    • Gość: somebody123 Zrobić coś z ZUS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 08:05
      ZUS przedstawiony w artykule jest jak wieloryb wyniesiony przez fale na brzeg.
      Wszystko mu jedno, ile go karmić, to i tak zdechnie.

      Był niedawno artykuł o ZUSie i jego odpowiednikach w niektórych krajach. I to w
      kilku różnych gazetach. Na skutek zmian w społeczeństwach instytucje tego typu
      zbankrutują. Nasz ZUS także. Odwlekanie z rozwiązaniem tego problemu to
      najprostsze rozwiązanie, ale do czasu. Oczywiście, żeby nie drażnić ludzi u nas
      nic nikt nie zrobi na dłużej niż obejmuje jego kadencja, więc problem pozostawi
      się następcom. A ci następcom. A ci ...
      Aż wreszcie ZUS nie wydoli i będzie klapa. No chyba że w międzyczasie ludzie
      sami wymuszą inne rozwiązania.
    • Gość: frd Gdyby znieść obowiązkowe ubezpieczenie to.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 08:13
      żadna firma nie ubezpieczałaby swoich pracowników, ponieważ te które by
      ubezpieczały byłyby mniej konkurencyjne z powodu wyższych kosztów.
      • Gość: sporo w tym prawdy Re: Gdyby znieść obowiązkowe ubezpieczenie to.. IP: *.wirtualny.dzierzoniow.pl 18.01.06, 08:26
        ale wystarczy podnieść minimalna pensje o 600 zł i temat jest z głowy -
        dostajesz wiecej ale nie licz na darmowa służbe zdrowia, rente w razie wypadku,
        a pracodawca ma płacić 100 zł na twoja emeryture (co bys miał za co przezyć jak
        juz tego dożyjesz) - oczywiscie wszystko to mozna mieć za ubezpiecznie które
        sobie am wykupisz (a masz na to 600 zł)i wtedy mozesz sie leczy cbez opłat a
        lekarze negocjuja kwoty z ubezpieczylami (prywatnymi) a nie z NFZ - w ten
        sposób mozna roziawac NFZ (setki nie potrzebny nikomu posad - oprócz
        zainteresowanych) ZUS tysiące posad (bo ZUS pozostał by tylko jako instytucja
        zajmujaca sie tylko emeryturami obecnych emerytów aż nie wymrą i niewielką
        częscia naszych przyszłych emerytór) - oczywiscie mój przykład rozwiazania
        kłopotu nie jest idealny ale mozna coś z tym zrobić poprawic - byle nie
        podnosić kwot
        • Gość: Darek Re: Gdyby znieść obowiązkowe ubezpieczenie to.. IP: *.olsztyn.mm.pl 18.01.06, 10:21
          Ależ właśnie tak powinno to wyglądać! ZUS obsługuje tylko obecnych emerytów, a
          dla przyszłych zapewnia "minimum socjalne" ok.300zł. Na to dostaje część
          obecnych składek. Pozostała część jest płacona do ręki pracownikom, a oni w/g
          swojej woli płacą do OFE (na indywidualnie określonych umowach!) i ubezpieczają
          się zdrowotnie. Co ciekawe, ZUS nie ma żadnego interesu w przekazywaniu składek
          do OFE. A ile mld zł wynosi dług ZUS wobec OFE? Obecny ZUS to rozbój w biały
          dzień w majestacie prawa.
    • Gość: Paweł Kierski Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.arcabit.com 18.01.06, 09:03
      > 1/ Państwo Polskie to największy łupieżca

      Jak prawie każde państwo, tak mniej więcej od pierwszej wojny światwej.
      Wprowadzono wysokie podatki, bo wojna, potem - bo odbudowa, potem druga wojna,
      potem znów odbudowa, potem zaczęło dziać się lepiej (za żelazną kurtyną), ale
      podatki już nie spadły wyraźnie. Bo się masa obywateli przyzwyczaiła,
      że "państwo da, państwo ma obowiązek". I to nie tylko w tzw. realnym
      socjaliźmie, ale również w tzw. kapitaliźmie (najczęściej socjaldemokracji).

      > 2/ Znieść obowiązkowy haracz na ZUS i sprawa sama się rozwiąże

      To już nasza specyfika - urząd, który jest de facto elementem struktury
      państwa, formalnie jest... nie wiadomo czym. A na obywatelch spoczywa obowiązek
      finansowania tego tworu i to dwa razy: raz ze składek, drugi raz z podatków (bo
      ZUS jest deficytowy od lat i potrzebuje pieniedzy z budżetu, czasem jako
      gotówki, czasem jako obligacji przekazywanych OFE, czasem jako gwarancji na
      kredyty).

      > 3/ Precz z socjalizmem! Etatyzmem etc.

      Howgh!

      > 4/ O minarchistyczną Polskę!

      Anarchizm źle mi się kojarzy. Wolałbym, żeby państwo nie brało na siebie "dla
      dobra obywateli" obowiązków, którym nie jest w stanie podołać. Bo to daje brak
      efektów w ogóle. Gdyby zabrało się na początek za rzeczy niezbędne:
      - stabilne, egzekwowalne i proste prawo (w szczególności podatkowe),
      - podstawowa opieka zdrowotna (ale naprawdę - podstawowa, z określonym
      koszykiem, w tym sensowne ratownictwo),
      - bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne
      to by na początek wystarczyło. Do tego podatki tak niskie, jak to tylko możliwe
      i już mamy tygrysa Europy... tyle, że w marzeniach...
      • platnicyvszus Płatnicy kontra ZUS - DOSYĆ TEGO! 18.01.06, 09:13
        Reprezentuję przedsiębiorców objętych krzywdzącymi decyzjami przez ZUS. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Nasza akcja ma
        charakter ogólnopolski, wspomagają nas media oraz parlamentarzyści. Wystąpimy z petycją do władz i instytucji sprawujących
        kontrolę nad ZUSem, aby skróciły bezkarność tej instytucji.
        1. Żądamy ujednolicenia wykładni przepisów ubezpieczeniowych, aby ZUS i NFZ interpretowały je tak samo.
        2. Nie zgadzamy się na tak wysokie składki ubezpieczeniowe, które zabijają rozwój przedsiębiorczości w Polsce.
        3. Domagamy się większych zwolnień składkowych dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą.
        4. Żądamy cofnięcia bezprawnych decyzji na podstawie których objęto ubezpieczeniami, za okresy niewykonywania działalności
        gospodarczej, tysiące przedsiębiorców z naruszeniem prawa.
        5. Żądamy cofnięcia niesłusznych wezwań do zapłaty składek wraz z odsetkami, za okresy wyrejestrowań z ubezpieczenia.
        6. Żądamy powtórnego rozpatrzenia spraw osób niesprawiedliwie osądzonych w kwestii zaległości składkowych i w przypadku wydania
        korzystnych orzeczeń - zwrotu odebranych im pieniędzy wraz z odsetkami. Żądamy przyznania im prawa do dochodzenia odszkodowań od
        ZUS w postępowaniu cywilnym.
        7. Domagamy się kasacji wezwań do zapłaty dla osób, które usunięte zostały z KRUS i za cały okres działalności otrzymały wezwanie
        do opłacenia składki ZUS oraz domagamy się wyjaśnienia tej sprawy.
        8. Domagamy się sprecyzowania / nowelizacji ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o swobodzie działalności gospodarczej
        (Prawa działalności gospodarczej) w kwestii możliwości czasowego zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej i czasowego
        wyrejestrowania się z opłacania składek ubezpieczeniowych.
        9. Domagamy się sprecyzowania / nowelizacji prawa w zakresie przyznawania świadczeń przedemerytalnych osobom prowadzącym
        działalność gospodarczą, którzy obecnie zmuszani są przez ZUS do bankructw aby takowe świadczenia otrzymywać. Taką sytuację
        uważamy za uwłaczającą prawom człowieka i obywatelskim.
        10. Żądamy zdecydowanej poprawy w kwestii obsługi klienta przez pracowników ZUS. Żądamy kompetentnego i profesjonalnego podejścia
        do naszych problemów, życzliwości i należnej nam uprzejmości, a także pełnej fachowości i sprawności w obsłudze. Żądamy czytelnej
        i „ludzkiej” polityki kadrowej, systemu szkoleń zawodowych a także sprawiedliwego wynagradzania pracowników ZUS.
        11. Żądamy pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwa Pracy i
        Polityki Społecznej, w tym ich decydentów, odpowiedzialnych za wspomnianą tutaj sytuację.
        12. Żądamy zwiększenia kontroli nad ZUS jako instytucją, która marnotrawi powierzone jej pieniądze. Domagamy się odpolitycznienia
        Zakładu i jego głębokiej reformy.
        Przyłącz się do nas! Napisz: skladka1@tlen.pl, zajrzyj: www.zus.wrog.pl – nie czekaj aż przyjdzie komornik. Razem jesteśmy w
        stanie przeciwstawić się tej instytucji.
        Pozdrawiam,
        Piotr
        • Gość: zlyzus PRAWDZIWY MANIFEST PRZEDSIęBIORCóW IP: *.elpos.net 29.01.06, 20:51

          My Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej
          NIE WYRAŻAMY ZGODY!
          na skandaliczne działanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podważające zaufanie
          obywateli do instytucji państwowych.

          STANOWCZO PROTESTUJEMY!
          przeciw działaniom ZUSu wymierzonym przeciw przedsiębiorcom w całym kraju.

          ZARZUCAJĄC ZAKŁADOWI UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

          - wykorzystanie pozycji monopolisty na rynku ubezpieczeń społecznych
          - przyczynianie się do bankructwa przedsiębiorców i ich rodzin
          - przyczynianie się do pogarszania stanu zdrowia a nawet śmierci poszkodowanych
          spowodowanych decyzjami zakładu
          - powiększanie skali bezrobocia i biedy
          - stanowczy wkład w powiększanie „szarej strefy” w sektorze prywatnej
          przedsiębiorczości
          - ograniczanie inicjatywy obywateli w kwestii przedsiębiorczości
          - przyczynianie się do coraz większej emigracji uczciwych obywateli
          - a przede wszystkim brak kompetencji w działaniu, nierzetelność informacji i
          wrogi stosunek wobec płatnika
          oraz
          mając na uwadze dobro Państwa i uczciwych obywateli

          ZWRACAMY SIĘ DO WŁADZ POLSKICH
          o podjęcie działań mających na celu poprawienie obecnej sytuacji i ukrócenie
          skandalicznych działań ZUSu.

          - Żądamy ujednolicenia i uściślenia przepisów ubezpieczeniowych, aby ZUS i NFZ
          interpretowały je tak
          samo.
          - Domagamy się sprecyzowania ustawy o możliwości czasowego zaprzestania
          wykonywania działalności
          gospodarczej i na ten czas wyrejestrowywania się z opłacania składek
          ubezpieczeniowych.
          - Żądamy cofnięcia bezprawnych decyzji, na podstawie których objęto
          ubezpieczeniem w okresie
          niewykonywania działalności gospodarczej, tysiące przedsiębiorców i w czasie
          późniejszym
          wezwano ich do opłaty pełnych składek ubezpieczeniowych wraz z odsetkami za
          ten okres.
          Żądamy zwrotu niesłusznie pobranych pieniędzy wraz z odsetkami na podstawie
          ww. decyzji.
          - Domagamy się obniżenia składek ubezpieczeniowych, które są główną przyczyną
          hamowania rozwoju
          przedsiębiorczości.
          - Domagamy się wprowadzenia obowiązku opłaty tylko jednej składki zdrowotnej dla
          osób pozostających w
          więcej niż jednym stosunku pracy.
          - Żądamy uregulowania kwestii dotyczących ubezpieczenia przedsiębiorców w KRUS.
          Domagamy się
          rozpatrzenia sprawy przedsiębiorców przeniesionych z KRUS do ZUS i cofnięcia
          decyzji obciążeń finansowych
          poniesionych z tego tytułu przez przedsiębiorców.
          - Domagamy się fachowej i profesjonalnej obsługi petenta oraz przede wszystkim
          udzielania rzetelnych
          informacji przez pracowników ZUSu.
          - Żądamy zwiększenia kontroli nad działalnością i wydatkami ZUSu.
          - Żądamy pociągnięcia do odpowiedzialności pracowników ZUS, którym w
          świetle realizacji powyższych działań,
          zarzucić można niedopełnienie lub przekroczenie wykonywanych
          obowiązków, w tym z art.9 KPA.
    • Gość: Jacek Żołynia. Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 09:25
      Zryczłtowany sposób płacenia składek ZUS, niezależnie od wysokości osiąganego
      dochodu, jest sztandarowym reliktem "komunistycznego myślenia" Państwa o swoich
      obywatelach, którzy zdecydowali się na prowadzenie działalności gospodarczej
      (tzw. "prywaciarzy"). Taki system jest wysoce niesprawiedliwy i jest główną
      przyczyną niezwykle wysokiego, bezprecedensowego w cywilizowanym świecie"
      bezrobocia.
    • Gość: Berlinczyk Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.pools.arcor-ip.net 18.01.06, 10:25
      Wszystkie przepisy i prawo w Polsce ustalane sa wedlug zasady -Dlaczego prosto?,
      jesli mozna skomplikowanie. Jedyne wyjscie to zniesc obowiazek placenia na ZUS.
      W NIemczech jesli ktos prowadzi dzialalnosc gospodarcza nie musi sie
      obowiazkowo ubezpieczac-jest to jego prywatna sprawa i ryzyko ponosi sam.Jesli
      zachoruje to musi placic z wlasnej kieszeni.
    • Gość: KiLog Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.spsk5.am.wroc.pl 18.01.06, 12:30
      Zniesc haracz na ZUS? A z czego wyplacisz emerytury? Chcesz doprowadzic do ruiny pewna rozglosnie radiowa?
    • kasiulek70 Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców 18.01.06, 13:02
      Zgłosiłam zawieszenie DGw urzędzie skarbowym w 2000roku zgłosiłąm to również w
      ZUS-ie na odpowiednich drukach obowiązujących w owym czasie ale ponieważ nie
      miałam innego zajęcia z którego byłabym osobą ubezpieczoną. Zadałam proste
      pytanie pracownicy ZUS-u czy mogę nadal opłacac skł na ubezpieczenie zdrowotne
      aby móc korzystac z "państwowej służby zdrowia" , chcę płacić dobrowolnie tą
      część ubz, niestety wg owej pani i jej koleżanek było to niemożliwe ,więc
      pozostałam osobą nieubezpieczona do dziś i do dziś za każdorazową wizytę w
      przychodni płacę "żywą gotówą" za leki płacę 100% całe szczęście że nie
      choróję zbyt często gorzej z dziećmi, szczepienia ,bilanse itp.Ale powracając
      do wątku mam pytanie czy szanowny ZUS może chcieć abym zapłaciła składki za
      lata 2000-2006 choć w tym czasie moje zeznania rozne w US zawsze były ZEROWE?
      Pozatym to wszystko to farsa kiedy chciałam zapłacić to nie chciano odemnie ani
      złotówki a teraz się chcą o to upomnieć ?
      C
      • Gość: Aga Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 18:24
        Owszem. Za 3 lata wstecz. Jest to bardzo prawdopodobne bo ZUS pracuje
        nad "poprawieniem ściągalności składek". Ja sama procesuję się z ZUSem, który
        domaga się ode mnie składek za 3 kolejne okresy letnie, w których zawieszałam
        działalność. Odczekali do ostatniej chwili przed przedawnieniem i przysłali
        pismo, że byłam w tym czasie objęta składką - 8 tyś zł a za zwłokę należą się
        odsetki - 2 tyś. W wyjaśnieniu napisano, że działalność gospodarcza ma
        charakter ciągły i nie ma czegoś takiego jak "zawieszanie" toteż w oczach
        prawa, nie wyrejestrowawszy się w urzędzie miasta, nadal prowadziłam
        działalność.I to czy przynosi ona jakikolwiek dochód nie ma znaczenia.
        Przegrałam (jak bardzo wielu ludzi) w pierwszej instancji. W sądzie apelacyjnym
        też pewnie przegram bo taka jest "linia orzecznictwa". 10 tyś w plecy. A jakiś
        bezczelny urzędniczyna jeszcze premię dostanie bo zarobił na mnie na czysto 2
        kawałki. Nie życzę Pani tego ale to prawdopodobny scenariusz. Trzeba
        natychmiast zlikwidować działalność. ZUS nie wybacza...
    • Gość: maciej Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.dip.t-dialin.net 18.01.06, 13:14
      To potwierdza tylko poglad ze Panstwo w istocie utrudnia dzialalnosc
      gospodarcza z ktorej przeciez zyje.To tak jakby bedac na pelnym morzu borowac
      dziure w lodzi.Slow brakuje!
      • Gość: PAWEŁ Re: PONARZEKALIŚMY A TERAZ DO DZIEŁA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 15:07
        No dobra ponarzekaliśmy sobie a teraz trzeba brać się za likwidację ZUS!!!!
        Jak zacząć? Do kogo się zwrócić? Jest jakiś mądry polityk co napisze
        odpowiednią ustawę o likwidacji OBOWIĄZKOWEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO OD OSÓB
        PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚC GOSPODARCZĄ ???
        Jeśli ten postulat zostanie spełniony to w ciągu roku bezrobocie spadnie o
        połowę. Czy politycy tego nie rozumieją? Oni tylko wiedzą którędy prowadzi
        droga na audycję do radia ma ryja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: Darek Re: PONARZEKALIŚMY A TERAZ DO DZIEŁA IP: *.olsztyn.mm.pl 18.01.06, 16:07
          A ci co walczyli z tym radiem to najwięcej nalikwidowali;) Ograniczyli się
          tylko do pozornych ruchów jak likwidacja kas chorych i powołanie NFZ. Politycy
          boją się odpowiedzialności i nieprędko doczekamy się ograniczenia biurokracji.
          Tylko radykałowie z UPR są gotowi to zrobić, pozostali (z PO i UW włącznie) nie.
    • Gość: Herman Re: Polak potrafi (rząd) IP: *.crowley.pl 18.01.06, 16:43
      wszystko spartolic? .
    • jurekpy Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców 18.01.06, 16:58
      Problem z ZUS-em polega również na tym,że ma on 10 lat na dochodzenie swoich
      należności.Może się okazać,że wszyscy przedsiębiorcy sezonowi zostaną poddani
      sprawdzeniu czy faktycznie wyrejestrowali swoją działalnośc w UG np.za 5 lat.
      Bankructwo murowane
    • Gość: Dog Proponuje lewe L4 i odebrać sobie po sezonie... IP: 80.48.199.* 18.01.06, 17:12
      ...prawie całą kasę wpłaconą do ZUS w sezonie.

      Prosta kalkulacja:

      koszty:
      6 miesiecy ZUS - 6*700 = 4200
      6 30 dniowych zwolnień - 6*50 = 300
      razem = 4500

      dochody
      6 miesięcy chorobowe 6*700*80%=3360

      saldo - 4500-3360=1140

      8400-1140 = 7260 do przodu rocznie

      1. co drugi lekarz wystawi lewe zwolnienie
      2. ZUS zarządza kontrolę po 6 miesiącach

      W sytuacji gdy opłacający trzy razy wiekszą skladkę (okolo 700 pln obecnie)
      przedsiębiorca dostaje po 35 latach pracy emeryturę identyczną jak pracownik
      zarabiający przez cały ten okres minimalną krajową (okolo 200 zlotych skladki),
      ja nie mam wątpliwości.

      Żadnego płatnego urlopu dla pracodawcy, stres nieporównywalnie większy.
      To nie jest promocja przedsiębiorczości i zaradności.

      Powodzenia, miłego łupienia.
    • adamowski1 Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców 18.01.06, 18:51
      To jest Polska właśnie,nasi mądrzy posłowie mają czas na przepychanki w sprawie becikowego i innych bzdurnych tematów zastępczych,a ilość uchwalanych przez nich idiotycznych aktów prawnych rośnie.Ale z drugiej strony jaką "elyte"wybieramy taki mamy parlament i rząd.Na szczęście jest szansa na wybory w maju,może paru głupków do parlamentu się nie dostanie?.
      • Gość: wonda2002 Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.dzielna.waw.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.06, 19:34
        prowadzę firmę od 2-ch lat i właściwie cały czas jestem o jeden krok przed
        bankructwem. Nie zapłaciłem składki za czerwiec (a płacę tylko za siebie bo
        oczywiście nie jeste w stanie nikogo zatrudnić) i napisłem pismo w którym,
        uprzejmie prosiłem o przesunięcie płatności. Oczywiście gów..o to dało a co
        więcej jakaś paniulka z ZUS powiedziała, że jeżeli mni nie stać na płacenie to
        mogę zamknąć firmę. I tak się zastanawiam czy Wielce Szamowny i Jaśnie
        Oświecony następny Pan Prezydent da mi jakąś fuchę u siebie w Pałacu. Mam
        wyższe wykształcenie i znam 3 języki obce - może mógłbym zostać portierem.
        Ludzie w Polsce nie można mieć własnego biznesu
    • schegor Mam gdzies Polske 18.01.06, 19:36
      Dawno temu wyjechalem z tego chorego kraju.
      Prowadze dzialalnosc w Austrii. Kraj wydawaloby sie niezbyt atrakcyjny pod
      wzgledem biznesu. Place (w przeliczeniu) podobna stawke jak w Polsce, ok. 174
      euro miesiecznie.
      Ale:
      - mam zapewniona opieke medyczna na bardzo wysokim poziomie
      - moja zona rodzila w najlepszej klinice w Wiedniu ZA DARMO. I przysluguje to
      kazdemu. Standard duzo wyzszy niz w polskich prywatnych klinikach. Kiedy
      chcielismy dac kilka euro poloznej (standard w Polsce), spojrzala sie na nas jak
      na idiotow i grzecznie odmowila
      - cos mowicie o polskim becikowym??? Ja przez 2,5 roku otrzymywalem co miesiac
      600 euro na dziecko, a do 18 roku zycia syna bede dodatkowo dostawal 150 euro
      miesiecznie. Oczywiscie moje dziecko nie ma juz zasranego polskiego obywatelstwa
      i nie zamierzam mu tego zalatwiac
      - przez niewiedze nie placilem przez rok odpowiedniej skladki. Tamtejszy "ZUS"
      zwrocil sie do mnie po roku z PROSBA o splate zadluzenia. Powiedzialem, ze nie
      jestem w stanie zaplacic skladki jednorazowo. Wiec przemila pani urzedniczka
      zapytala sie mnie, w jakich ratach chcialbym (sic!) splacac zadluzenie.
      Oniesmielony zaproponowalem rozlozenie skladki na 36 miesiecy, na co owa pani
      zapytala sie mnie, czy nie bedzie to dla mnie zbyt duze obciazenie!!! Bez
      zadnych formalnosci rozlozono mi wiec dlug na zaproponowane przeze mnie raty
      (tylko po rozmowie telefonicznej). W dodatku po moim pismie, w ktorym
      zaprotestowalem, ze zostalem tak pozno ostrzezony, ze nie place odpowiedniej
      skladki, ubezpieczyciel stwierdzil, ze wina lezy po jego stronie i umorzyl mi
      odsetki od zaleglosci!!! Kiedys podobna sprawe probowalem zalatwic w polskim
      ZUS-ie, ale...po uslyszeniu ile papierkow mam im przyniesc dalem sobie spokoj.
      - oczywiscie mozna w Austrii zawiesic dzialalnosc i nie placic skladek, wiec
      polskie przepisy wydaja mi sie niezgodne z dyrektywami inijnymi
      - jeszcze jedna smieszna sprawa, nikt nie kaze podatnikowi/platnikowi wyliczac
      odsetek!!! To jest biznes urzedu, zeby wyliczyl nam potrzebne odsetki.
      Poza tym:
      - minimum socjalne to 624 euro (oczywiscie wiekszosc dostaje wiecej) - jak komus
      chce sie pokombinowac, to moze zyc na niezlym poziomie i nie pracowac
      - najmniejsze bezrobocie w Europie
      Jakies pytania???
      Pieprzyc Polske
      • men-31 Re: Mam gdzies Polske 22.01.06, 13:07
        MAsz racje !!! POPIERAM !!!!!!
        Tak trzymać - Polska to jak narazie poper......y kraj.
        Stalinizm w demokracji !!!!!
        Tez stad wyjażdzam !!!
    • Gość: Vandal Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 20:04
      a co tu jest do ujawniania, włącz telewizor gdy jest transmisja z sejmu.
    • Gość: m Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.acn.waw.pl 18.01.06, 21:11
      To ubezpieczenie nie podatek. Składka obowiązkowa powinna być stała i nie
      zależna od dochodów - bez względu na to kiedy zbiera się kartofle.
      Dlaczego zimą ja mam ubezpieczać plażowych barmanów?
      • Gość: wonda2002 Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.dzielna.waw.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.06, 22:15
        A kto ci powiedział żebyś za kogoś się ubezpieczał - każdy powinien mieć prawo
        do dobrowolnego ubezpieczania się - a może ja mam zamiar popełnić samobójstwo
        po65 roku życia i nie będę brał emerytury - mogę mieć taki kaprys aby kupić
        sobie mercedesa i na zakopiance walnąć się w przepaść. Co ty się kolego
        martwisz o innych. Był taki okres w historii naszego kraju gdy dobrzy wujkowie
        zapewniali pokój i dobrobyt. Ja nie chcę, żeby ktoś się o mnie troszczył - a
        ubezpieczenie zdrowotne wolę wykupić w prywatnej firmie
    • Gość: neiden Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.hsd1.ca.comcast.net 18.01.06, 22:00
      system oplat do zsu jest bez pojenicia - zachamowuje rozwoj interesow w
      polsce.wic. m. barszcz powinien zainteresowac sie systemem jaki jest w usa.jest
      to najleprzy na swiecie.
    • Gość: aabb Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.dsl.swic.bdi.inetia.pl 18.01.06, 23:45
      Wszyscy jesteśmy zgodni, że tak złodziejskiej instytucji pod skrzydłami państwa
      nie ma chyba nigdzie na świecie. Tym po........ politykom a co za tym idzie
      urzędom skarbowym, ZUS-owi wydaje się że jak już zgłupiejesz i zaczniesz
      pracować na swój rachunek ( tu mówię o sobie) to klienci do twojego sklepu walą
      drzwiami i oknami, że masz pełen bar zgłodniałych gości, że po twoją produkcję
      czekają tysiące handlowców, a ty, oczywiście, o niczym innym nie myślisz tylko
      jak uniknąć zapłaty ubezpieczenia na swoje stare lata i nie zapłacić podatku.
      Po 15 prowadzenia działalności w 2001 roku nerwowo wyczerpany zamknąłem i
      obiecałem sobie, że już nigdy ale ... nie umiem już pracować pod czyimś
      nadzorem. Mam pytania do ZUS-u. Czy gdy nie ma sezonu na moje wyroby, czy jak
      nie potrafię na bieżąco sprzedawać produkcji to mogę zawieśić działalność, -
      czy jak w tym czasie np dzwonię do potencjalnych klientów i pytam czy w
      przewidywanym okresie będą chcieli moje wyroby, - czy jak dzwoni klient i prosi
      dostawę, czy jak myślę o rozwoju bądź o zamknięciu firmy to od tego muszę
      płacić składkę czy nie?
      • Gość: prezes Re: Pułapka na sezonowych przedsiębiorców IP: *.orange.pl 28.01.06, 04:26
        szkolnictwo....drogi....urzędy...klapa na całego? czy Wy nie widzicie, ze komuś
        na tym zalezy zeby opoznic 40mln ludzi w rozwoju..?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka