szasza7 PiS mówi "nie",bo emigracja zarobkowa to jedyna 28.07.06, 09:12 metoda na zmniejszenie bezrobocia w kraju.I słusznie uważa premier kaczka.Po co to Polska ma tworzyć miejsca pracy dla swoich rodaków,niech to robią inne kraje.On będzie miał spokój i jednocześnie powódby się chwalić ,że spada bezrobocie.Sio kaczki z polskiego podwórka!Sio kacze odchody,sio. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosa 'Pis mowi nie', bo 'Pis nie mowi nie? IP: 5.5R* / *.lax.untd.com 28.07.06, 09:13 Co wy ku.. gazeciarze tam belkotacie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: młody Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:21 Oczywiście ,że PiS będzie mówił nie. Tej partii nie zależy na młodych ,wykształconych rodakach. Przecież to nie jest ich elektorat. Za to na wszelkie sposoby w Polsce dopieszczani są rolnicy i moherowi ludzie. Oni zagłosują na PiS bo im tak każą w radio ,kilka przyjemnych słówek powiedzą jak choćby ,że to oni stanowią elitę ( sam słyszałem tą wypowiedż Rydzyka) i rzucą trochę kasy ( paliwo rolnicze ) czy obietnic ( senioralne). Propozycja PO ma sens. 6 mld zł to nie jest kwota porażająca dla budżetu. Propozycję należałoby doszlifować i jak najszybciej pchnąć do parlamentu. Należy wziąć pod uwagę korzystne efekty tych pomysłów ,które nie dają się tak łatwo oszacować jak choćby to ,że w kraju pozostają wykształceni Polacy ,którzy ( z czasem będą płacić podatki i ZUS). Ponadto takie rozwiązanie oddali wizję dezintegracji narodu. Durnym becikowym tego załatwić się nie da. Pieniądze w budżecie można znależć . Trzeba tylko dobrze wszystko policzyć i ściąc wydatki jak choćby te na rozdętą administrację oraz kościół. Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: PO mówi: zostań w Polsce 28.07.06, 09:22 A Kaczyński dalej szkodzi Polsce. Jak długo ?. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:22 Niech sobie mówią, obniżają podatki, wstrzymują składku zus. Tylko czy te wszystkie działania ruszą gospodarkę w Polsce? W tej chwili mamy zastój, pomimo propagandowo ogłaszanego wzrostu wskaźników makroekonomicznych. Ostatni wzrost dynamiki gospodarki jest spowodowany transferem gotówki do kraju przez osoby, które wyjechały. Ostatnio dochodzę do wniosku, że bierzemy nieświadomy udział w historycznej teorii spiskowej - co by tu jeszcze zrobić, żeby zniszczyć ten kraj... Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 Każdy kto wyjeżdża za granicę do pracy, 28.07.06, 09:22 Każdy kto wyjeżdża za granicę do pracy, zmniejsza bezrobocie w Polsce. Tak trzymać. Odpowiedz Link Zgłoś
sokratejczyk PiS już wygrał wybory samorządowe? 28.07.06, 09:25 Tak można sądzić z tych opinii wnioskując. Zrównywanie Tuska i Leppera?! Tusk "bez jaj"?! Za wszystkie biedy winni są tylko "oni" każdej maści?! A kto na "onych" głosował? Za problemy tego kraju odpowiadamy my - są skutkiem naszych postaw, sposobu myślenia, olewania wyborów. Kaczyńscy/Tusk są nieszczęściem/jedyną nadzieją Polski? Wyjeżdżajcie w cholerę - ludzie, którzy oczekują od polityków, że powiedzą im, jak rozwiązywać ich problemy, nic Polsce nie dadzą! Kaczyńscy są wyłącznie śmieszni ze swoją demagogią; prawdziwym utrapieniem tego kraju są miliony ludzi, którzy na PiS-LPR-Samoobronę głosują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przewidujący Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: 62.233.205.* 28.07.06, 09:28 gratuluję PIS - owi - oni sami powinni spuścić się do PIS - uaru. Jestem młodym manager'em w zagranicznej firmie. Młodzi ludzie powinni zadbać sami o siebie - od państwa nie dostaniemy nic a nie mam zamiaru płacić na nierobów i strajkujących ( oczywiście z niektórymi się zgadzam - pielęgniarki, policja ale na pewno nie z górnikami, pkp i innymi ze spółek skarbu państwa ). Młodzi mogą: wyjechać za granicę, zakładć firmy w innych krajach, gdzie szanuje się ludzi pracujących na całą gospodarkę. Ja pracuję w Polsce ale firmę mam założoną w innym kraju - gorąco polecam - tutaj i tak nic nie dostanę od państwa - opieki lekarskiej, emerytury itp. Już teraz trzeba myśleć o sobie a nie liczyć że mądry PIS-uar pomyśli za mnie. Ciekawi mnie tylko jedno - jak wyjadą zdolni i młodzi ludzie za granicę lub inni zaczną płacić podatki gdzie indziej - to skąd PIS weźmie pieniądze na te wszystkie rzeczy które każdy z obywateli ma zagwarntowane w konstytucji - pozdrawiam wszystkich - młodych, zdolnych i przewiedujących Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zaniepokojony Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:28 w leadzie do artykulu znajduje sie zapis "PiS nie mowi nie" - natomiast w linku do tego artykulu na stronie glownej "Gazeta.pl" znajduje sie zapis "PiS mowi nie" ; z tresci artykulu i wypowiedzi Cymanskiego wynika rzeczywiscie ze PiS nie mowi nie. Mala pomyleczka na glownej stronie??? Natomiast jako manipulacja czy swiadomy blad byloby to przekroczeniem smiesznosci i glupoty w praktyce skrajnej subiektywnosci portalu "Gazeta.pl" :) gratuluje determinacji w praktyce zyczeniowego projektowania pozadanej acz nieistniejacej rzeczywistosci Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Brawo Tusk 28.07.06, 09:30 Brawo Tusk, teraz można tylko oceniać będy PiSu, bo oni rządzą. Ale ich czas się skonczy i będzie prawdziwa Polska. Dla Polaków w Polsce a nie w Londynie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lukasz Gdzie z tresci artykulu wynika ze PIS mowi "nie"?? IP: *.nat.student.pw.edu.pl 28.07.06, 09:30 No tak, zapomnialem, to GW. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrx Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:32 jaki jest związek tytułu z treścią? Nikt nie robi korekty? Dajecie w doopę.... Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: PO mówi: zostań w Polsce 28.07.06, 09:35 To proste - w coraz bardziej szmatławej GW manipulacja leci juz z automatu. To także fobia - pismaczki GW nie sa fizycznie w stanie napisać o PiS nic, co nie byłoby szkalowaniem lub wieszczeniem katastrofy. Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Tylko PO gwarantuje sukces Polski 28.07.06, 09:34 Tylko PO gwarantuje sukces Polski, wolność, gospodarka rynkową, tanie Państwo, koniec kłamstw i populizmu PiS-u i koalicjantów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Józwa Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.chello.pl 28.07.06, 09:34 A mój pracodawca buduje drugą chałupę /córce/, ma kolejną wypasioną gablotę, ale podwyżka?? Nie stać go. "Jak obniżą Zusy" - mówi. ..... mu w dupę! Już mam bilet w jedną stronę. Kumple załatwili mi pracę w UK. I znam język!!!!!! ŻEGNAM!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek Panowie przestańcie kłapać dziobami-zacznijcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:35 Panowie przestańcie kłapać dziobami-zacznijcie wreszcie coś działać.Siedzicie dupami na stołkach i w nie pierdzicie.Młodzi nie będą czekać aż Wam się znudzi.Jedno jest pewne.Nie będzie młodych w kraju to wszystko się sypnie i dla Was także kasa się skończy-no chyba że będziecie sobie pożyczać na wzajem.A te 100 tysięcy to co to jest za kasa????na firmę to już trzeba liczyć 500 bo 100 to lipa chyba że kiosk.Wiecie wogóle ile maszyny kosztują???????? Wogóle nie znacie tematu prowadzenia przedsiębiorstwa za to znacie się na kłapaniu dziobami o jakiś tam teczkach i lustracjach Odpowiedz Link Zgłoś
korkix78 Re: Panowie przestańcie kłapać dziobami-zacznijci 28.07.06, 09:52 Heh > Siedzicie > dupami na stołkach i w nie pierdzicie.Młodzi nie będą czekać aż Wam się > znudzi Zupelnie nie potrafie sobie wyobrazic mojego zycia, gdybym tak popelnil grzech ufania politykom i 2 lata temu nie wyjechal... dobrze,ze ktos taki jak Ty czasami potrafi taka oczywistosc uswiadomic :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pp To co w końcu mówi PiS? IP: *.ippt.gov.pl 28.07.06, 09:36 W tytule: PiS mówi "nie" W pierwszym akapicie: PiS nie mówi "nie" Zdecydujcie się! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brunet-38 Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.msp.gov.pl / *.mst.gov.pl 28.07.06, 09:38 Jeśli PO będzie powtarzać te lepperowskie bzdury o jakichkolwiek pieniądzach z Agencji lub Funduszy, to może pożegnać się za chwilę z głosami ludzi myślących. Agencje i fundusze realizują zadania państwa i ich likwidacja poza przejściowym wzrostem kosztów (odprawy, konieczność budowy innych struktur dla realizacji ustawowych zadań), nie przyniesie nic poza przełożeniem pieniędzy do innej budżetowej kieszeni, aby je potem wydać na to samo. I te ośrodki! Będą je sprzedawać od nowa w każdym roku? I gdzie te 8 brakujących miliardów? Jak będę chciał wierzyć w cuda w ekonomii to już mam na kogo głosować! Odpowiedz Link Zgłoś
ahodak Re: PO mówi: zostań w Polsce 28.07.06, 09:40 PiS ma tym razem rację-kierunek słuszny.Powiedziałbym,że nawet cały projekt dobry.Młodzi ludzie dostaną podstawę do działalności,z której sami się utrzymają i zatrudnią wielu ludzi.Tego nam właśnie potrzeba.Byłbym mile zaskoczony,gdyby partia Braci Kaczyńskich poparła ustawę w formie proponowanej przez PO lub tylko z kosmetycznymi poprawkami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irma Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: 212.160.172.* 28.07.06, 10:21 ahodak napisał: > Młodzi ludzie dostaną podstawę do działalności,z której sami się utrzymają > i zatrudnią wielu ludzi. No nie wiem... po pierwsze za 100 tyś to mogą otworzyć budkę z kebabem, a po drugie za 2 lata skończą się ulgi i jeszcze trzeba będzie spłacać kredyt, to ile muszą zarabiać na tym swoim biznesie, żeby jeszcze kogoś zatrudnić (zwłaszcza, że nikt nie będzie chciał pracować za 600 zł, bo będzie wolał wyjechać) a jak już trafi z tym biznesem i będzie na tyle zarabiał to i tak nie zatrudni innego młodego człowieka, tylko będzie musiał zatrudnić księgowego z doświadczeniem, bo będzie musiał prowadzić księgowość, a urząd skarbowy będzie go kontrolował aż czegoś nie znajdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
hen.wlo Re: PO mówi: zostań w Polsce 31.07.06, 20:31 `Czy te ulgi nie powieksza deficytu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacobs Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: 62.233.249.* 28.07.06, 09:41 Nie mogę uwierzyć że wierchuszka PO to sami idioci . Gdzie oni byli gdy wstępowaliśmy do Unii , przecież głównym argumentem za , było otwarcie rynków pracy . Co myśleli że wyjadą tylko "urodzeni bezrobotni" i menele . Nie twórzcie kolejnych programów i ulg , to prosta droga do nadużyć i przekrętów ( a może o to chodzi ) . Jeśli na tym samym rynku będą istniały dwie produkujące to samo firmy jedna z ulgami a druga bez ( bo kretyn właściciel buduje biznes w Polsce a nie w Irlandii ) to która padnie ? Tylko : - inwestycje w infrastrukturę - budownictwo mieszkaniowe - niska inflacja - wyższe zarobki ( przynajmniej w budżetówce ) - roboty publiczne i skończcie z tym kretyńskim poborem do wojska !!! Jak bezrobocie będzie 5% , inflacja 1 % a płaca minimalna 2000 zł netto to sami wrócą . I nie mówcie że to niemożliwe . Odpowiedz Link Zgłoś
poland234 Re: PO obiecuje na koszt podatnika 28.07.06, 09:42 Platforma obiecuje gruszki na wierzbie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krysti Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:42 Ale bzdura. Pracowałem przez 7 miesięcy-umowa o prace - mam 24 lata. Znaczy,że nie będę mógł się ubiegać o ową pomoc.Brawo...Bravisimo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hot sun Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:43 Uważam, że emigracja zarobkowa to oprócz wejścia do UE jedna z lepszych rzeczy jaka mogła nas spotkać. Gdyby nie wyjeżdżający ludzie znacznie dłużej wszyscy byśmy trwali w niskich wynagrodzeniach. A tak widać ruch - brakuje pracowników, przedsiębiorcy narzekają i podnoszą stawki by ktoś do nich przyszedł pracować. Wreszcie pracownik ma lepszy wybór. I bardzo dobrze. Ludzie przecież nie są idiotami i widzą, że za taką samą pracę mogą gdzieś indziej wypracować większe pieniądze. Zmiany są pozytywne. Szczerze wątpię, że politycy martwią się o wyjeżdżających z kraju. Niby jak chcą ograniczyć wyjazdy? Pewnie najlepiej dla polityków byłoby aby sytuacja się nie zmieniała, tzn oni mają wysokie dochody, a ludzie dla których nie ma pracy niech dziadują za kilkaset złotych i czekają na lepsze czasy. A tymczasem nie każdy chce być 'uszczęśliwiany' przez polskich polityków. Każdy dba o siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kamikadze82 Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 10:03 Zmiany są pozytywne. > Szczerze wątpię, że politycy martwią się o wyjeżdżających z kraju. Niby jak chc > ą > ograniczyć wyjazdy? Pewnie najlepiej dla polityków byłoby aby sytuacja się nie > zmieniała, tzn oni mają wysokie dochody, a ludzie dla których nie ma pracy niec > h > dziadują za kilkaset złotych i czekają na lepsze czasy. A tymczasem nie każdy > chce być 'uszczęśliwiany' przez polskich polityków. Każdy dba o siebie. Bardzo słusznie powiedziane. Dodam od siebie że "pieniędzmi oczu nam nie zamydlą" - becikowe, nizsze podatki...to jak środek przeciwbólowy - zlikwiduje doraźnie tylko objaw. Tu potrzebne są zmiany wypływające z nas samych, chęć "normalnego" zycia, nie takiego gdzei kazdy by ci oczy wydrapal i zdeptal, zmiany musza zajsc w mentalnosci ludzi, a potem dopiero mozna rozmawac o zmianach ktore wnioslyby korzysci dla nas wszystkich. Nie zatrzymacie nas, być może cześc wróci i być moze ponownie się rozczaruje, czego nie życzę ale tak to widzę. I moze jestem pieprzoną pesymistką. Ale nie mam powiodów zeby sie cieszyc! Skonczyłam studia, w mojej zapyziałej miescinie (24 tys ludzikow) nie ma WCALE pracy, nawet na staz za 400zł nie chcą mnei przyjać! To jest chore!! Chcę ałozyc włąsna firme ale nie moge zdobyc doswiadczenia bo bez niego nikt nie chce ze mna rozmawiac! Czy to jest normalne?? Dajcie szansę młodym ludziom!!! DAJCIE NAM WĘDKĘ ZAMIAST RYBY!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emi Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.dhcp.samfundet.no 28.07.06, 09:43 Pozdrowienia z Norwegii gdzie zarabia si€ normalnie, a podatek płaci si€ dopiero powy«ej pewnej kwoty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ko Kaczyński mówi -"spieprzaj dziadu" - emigruje prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:46 cież elektorat PO. I dobrze ! Polska dla Polaków- ale tylko tych co głosują na PIS! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pollax Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:47 Bo PiS wypuszcza z kraju ludzi "myślących", po to, żeby został tylko jego elektorat Odpowiedz Link Zgłoś