Dodaj do ulubionych

PO mówi: zostań w Polsce

    • szasza7 PiS mówi "nie",bo emigracja zarobkowa to jedyna 28.07.06, 09:12
      metoda na zmniejszenie bezrobocia w kraju.I słusznie uważa premier kaczka.Po co
      to Polska ma tworzyć miejsca pracy dla swoich rodaków,niech to robią inne
      kraje.On będzie miał spokój i jednocześnie powódby się chwalić ,że spada
      bezrobocie.Sio kaczki z polskiego podwórka!Sio kacze odchody,sio.
    • Gość: kosa 'Pis mowi nie', bo 'Pis nie mowi nie? IP: 5.5R* / *.lax.untd.com 28.07.06, 09:13
      Co wy ku.. gazeciarze tam belkotacie....
    • Gość: młody Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:21
      Oczywiście ,że PiS będzie mówił nie. Tej partii nie zależy na
      młodych ,wykształconych rodakach. Przecież to nie jest ich elektorat. Za to na
      wszelkie sposoby w Polsce dopieszczani są rolnicy i moherowi ludzie. Oni
      zagłosują na PiS bo im tak każą w radio ,kilka przyjemnych słówek powiedzą jak
      choćby ,że to oni stanowią elitę ( sam słyszałem tą wypowiedż Rydzyka) i rzucą
      trochę kasy ( paliwo rolnicze ) czy obietnic ( senioralne).
      Propozycja PO ma sens. 6 mld zł to nie jest kwota porażająca dla budżetu.
      Propozycję należałoby doszlifować i jak najszybciej pchnąć do parlamentu.
      Należy wziąć pod uwagę korzystne efekty tych pomysłów ,które nie dają się tak
      łatwo oszacować jak choćby to ,że w kraju pozostają wykształceni Polacy ,którzy
      ( z czasem będą płacić podatki i ZUS). Ponadto takie rozwiązanie oddali wizję
      dezintegracji narodu. Durnym becikowym tego załatwić się nie da. Pieniądze w
      budżecie można znależć . Trzeba tylko dobrze wszystko policzyć i ściąc wydatki
      jak choćby te na rozdętą administrację oraz kościół.
    • wrojoz Re: PO mówi: zostań w Polsce 28.07.06, 09:22
      A Kaczyński dalej szkodzi Polsce. Jak długo ?.
    • Gość: aga Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:22
      Niech sobie mówią, obniżają podatki, wstrzymują składku zus. Tylko czy te
      wszystkie działania ruszą gospodarkę w Polsce? W tej chwili mamy zastój, pomimo
      propagandowo ogłaszanego wzrostu wskaźników makroekonomicznych. Ostatni wzrost
      dynamiki gospodarki jest spowodowany transferem gotówki do kraju przez osoby,
      które wyjechały. Ostatnio dochodzę do wniosku, że bierzemy nieświadomy udział w
      historycznej teorii spiskowej - co by tu jeszcze zrobić, żeby zniszczyć ten
      kraj...
    • toja3003 Każdy kto wyjeżdża za granicę do pracy, 28.07.06, 09:22
      Każdy kto wyjeżdża za granicę do pracy, zmniejsza bezrobocie w Polsce.
      Tak trzymać.
    • sokratejczyk PiS już wygrał wybory samorządowe? 28.07.06, 09:25
      Tak można sądzić z tych opinii wnioskując.
      Zrównywanie Tuska i Leppera?! Tusk "bez jaj"?! Za wszystkie biedy winni są tylko
      "oni" każdej maści?! A kto na "onych" głosował? Za problemy tego kraju
      odpowiadamy my - są skutkiem naszych postaw, sposobu myślenia, olewania wyborów.
      Kaczyńscy/Tusk są nieszczęściem/jedyną nadzieją Polski? Wyjeżdżajcie w cholerę -
      ludzie, którzy oczekują od polityków, że powiedzą im, jak rozwiązywać ich
      problemy, nic Polsce nie dadzą!
      Kaczyńscy są wyłącznie śmieszni ze swoją demagogią; prawdziwym utrapieniem tego
      kraju są miliony ludzi, którzy na PiS-LPR-Samoobronę głosują.
    • Gość: przewidujący Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: 62.233.205.* 28.07.06, 09:28
      gratuluję PIS - owi - oni sami powinni spuścić się do PIS - uaru. Jestem młodym
      manager'em w zagranicznej firmie. Młodzi ludzie powinni zadbać sami o siebie -
      od państwa nie dostaniemy nic a nie mam zamiaru płacić na nierobów i
      strajkujących ( oczywiście z niektórymi się zgadzam - pielęgniarki, policja ale
      na pewno nie z górnikami, pkp i innymi ze spółek skarbu państwa ). Młodzi mogą:
      wyjechać za granicę, zakładć firmy w innych krajach, gdzie szanuje się ludzi
      pracujących na całą gospodarkę. Ja pracuję w Polsce ale firmę mam założoną w
      innym kraju - gorąco polecam - tutaj i tak nic nie dostanę od państwa - opieki
      lekarskiej, emerytury itp. Już teraz trzeba myśleć o sobie a nie liczyć że
      mądry PIS-uar pomyśli za mnie. Ciekawi mnie tylko jedno - jak wyjadą zdolni i
      młodzi ludzie za granicę lub inni zaczną płacić podatki gdzie indziej - to skąd
      PIS weźmie pieniądze na te wszystkie rzeczy które każdy z obywateli ma
      zagwarntowane w konstytucji - pozdrawiam wszystkich - młodych, zdolnych i
      przewiedujących
    • Gość: zaniepokojony Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:28
      w leadzie do artykulu znajduje sie zapis "PiS nie mowi nie" - natomiast w linku
      do tego artykulu na stronie glownej "Gazeta.pl" znajduje sie zapis "PiS mowi
      nie" ; z tresci artykulu i wypowiedzi Cymanskiego wynika rzeczywiscie ze PiS
      nie mowi nie.

      Mala pomyleczka na glownej stronie???

      Natomiast jako manipulacja czy swiadomy blad byloby to przekroczeniem
      smiesznosci i glupoty w praktyce skrajnej subiektywnosci portalu "Gazeta.pl" :)

      gratuluje determinacji w praktyce zyczeniowego projektowania pozadanej acz
      nieistniejacej rzeczywistosci
    • wrojoz Brawo Tusk 28.07.06, 09:30
      Brawo Tusk, teraz można tylko oceniać będy PiSu, bo oni rządzą. Ale ich czas
      się skonczy i będzie prawdziwa Polska. Dla Polaków w Polsce a nie w Londynie.
    • Gość: Lukasz Gdzie z tresci artykulu wynika ze PIS mowi "nie"?? IP: *.nat.student.pw.edu.pl 28.07.06, 09:30
      No tak, zapomnialem, to GW. :)
    • Gość: wrx Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:32
      jaki jest związek tytułu z treścią? Nikt nie robi korekty? Dajecie w doopę....
      • pioskee Re: PO mówi: zostań w Polsce 28.07.06, 09:35
        To proste - w coraz bardziej szmatławej GW manipulacja leci juz z automatu. To
        także fobia - pismaczki GW nie sa fizycznie w stanie napisać o PiS nic, co nie
        byłoby szkalowaniem lub wieszczeniem katastrofy.
    • wrojoz Tylko PO gwarantuje sukces Polski 28.07.06, 09:34
      Tylko PO gwarantuje sukces Polski, wolność, gospodarka rynkową, tanie Państwo,
      koniec kłamstw i populizmu PiS-u i koalicjantów.
    • Gość: Józwa Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.chello.pl 28.07.06, 09:34
      A mój pracodawca buduje drugą chałupę /córce/, ma kolejną wypasioną gablotę,
      ale podwyżka?? Nie stać go. "Jak obniżą Zusy" - mówi. ..... mu w dupę! Już
      mam bilet w jedną stronę. Kumple załatwili mi pracę w UK. I znam język!!!!!!
      ŻEGNAM!!!!!!
    • Gość: sławek Panowie przestańcie kłapać dziobami-zacznijcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:35
      Panowie przestańcie kłapać dziobami-zacznijcie wreszcie coś działać.Siedzicie
      dupami na stołkach i w nie pierdzicie.Młodzi nie będą czekać aż Wam się
      znudzi.Jedno jest pewne.Nie będzie młodych w kraju to wszystko się sypnie i dla
      Was także kasa się skończy-no chyba że będziecie sobie pożyczać na wzajem.A te
      100 tysięcy to co to jest za kasa????na firmę to już trzeba liczyć 500 bo 100
      to lipa chyba że kiosk.Wiecie wogóle ile maszyny kosztują???????? Wogóle nie
      znacie tematu prowadzenia przedsiębiorstwa za to znacie się na kłapaniu
      dziobami o jakiś tam teczkach i lustracjach
      • korkix78 Re: Panowie przestańcie kłapać dziobami-zacznijci 28.07.06, 09:52
        Heh

        > Siedzicie
        > dupami na stołkach i w nie pierdzicie.Młodzi nie będą czekać aż Wam się
        > znudzi

        Zupelnie nie potrafie sobie wyobrazic mojego zycia, gdybym tak popelnil grzech
        ufania politykom i 2 lata temu nie wyjechal... dobrze,ze ktos taki jak Ty
        czasami potrafi taka oczywistosc uswiadomic :)
    • Gość: pp To co w końcu mówi PiS? IP: *.ippt.gov.pl 28.07.06, 09:36
      W tytule: PiS mówi "nie"
      W pierwszym akapicie: PiS nie mówi "nie"
      Zdecydujcie się!
    • Gość: brunet-38 Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.msp.gov.pl / *.mst.gov.pl 28.07.06, 09:38
      Jeśli PO będzie powtarzać te lepperowskie bzdury o jakichkolwiek pieniądzach z
      Agencji lub Funduszy, to może pożegnać się za chwilę z głosami ludzi myślących.
      Agencje i fundusze realizują zadania państwa i ich likwidacja poza przejściowym
      wzrostem kosztów (odprawy, konieczność budowy innych struktur dla realizacji
      ustawowych zadań), nie przyniesie nic poza przełożeniem pieniędzy do innej
      budżetowej kieszeni, aby je potem wydać na to samo. I te ośrodki! Będą je
      sprzedawać od nowa w każdym roku? I gdzie te 8 brakujących miliardów? Jak będę
      chciał wierzyć w cuda w ekonomii to już mam na kogo głosować!
    • ahodak Re: PO mówi: zostań w Polsce 28.07.06, 09:40
      PiS ma tym razem rację-kierunek słuszny.Powiedziałbym,że nawet cały projekt
      dobry.Młodzi ludzie dostaną podstawę do działalności,z której sami się utrzymają
      i zatrudnią wielu ludzi.Tego nam właśnie potrzeba.Byłbym mile zaskoczony,gdyby
      partia Braci Kaczyńskich poparła ustawę w formie proponowanej przez PO lub tylko
      z kosmetycznymi poprawkami.
      • Gość: Irma Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: 212.160.172.* 28.07.06, 10:21
        ahodak napisał:
        > Młodzi ludzie dostaną podstawę do działalności,z której sami się utrzymają
        > i zatrudnią wielu ludzi.

        No nie wiem... po pierwsze za 100 tyś to mogą otworzyć budkę z kebabem, a po
        drugie za 2 lata skończą się ulgi i jeszcze trzeba będzie spłacać kredyt, to ile
        muszą zarabiać na tym swoim biznesie, żeby jeszcze kogoś zatrudnić (zwłaszcza,
        że nikt nie będzie chciał pracować za 600 zł, bo będzie wolał wyjechać) a jak
        już trafi z tym biznesem i będzie na tyle zarabiał to i tak nie zatrudni innego
        młodego człowieka, tylko będzie musiał zatrudnić księgowego z doświadczeniem, bo
        będzie musiał prowadzić księgowość, a urząd skarbowy będzie go kontrolował aż
        czegoś nie znajdzie.
        • hen.wlo Re: PO mówi: zostań w Polsce 31.07.06, 20:31
          `Czy te ulgi nie powieksza deficytu?
    • Gość: Jacobs Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: 62.233.249.* 28.07.06, 09:41
      Nie mogę uwierzyć że wierchuszka PO to sami idioci . Gdzie oni byli gdy wstępowaliśmy do Unii , przecież głównym argumentem za , było otwarcie rynków pracy . Co myśleli że wyjadą tylko "urodzeni bezrobotni" i menele .
      Nie twórzcie kolejnych programów i ulg , to prosta droga do nadużyć i przekrętów ( a może o to chodzi ) . Jeśli na tym samym rynku będą istniały dwie produkujące to samo firmy jedna z ulgami a druga bez ( bo kretyn właściciel buduje biznes w Polsce a nie w Irlandii ) to która padnie ?
      Tylko : - inwestycje w infrastrukturę
      - budownictwo mieszkaniowe
      - niska inflacja
      - wyższe zarobki ( przynajmniej w budżetówce )
      - roboty publiczne
      i skończcie z tym kretyńskim poborem do wojska !!!
      Jak bezrobocie będzie 5% , inflacja 1 % a płaca minimalna 2000 zł netto to sami wrócą . I nie mówcie że to niemożliwe .
    • poland234 Re: PO obiecuje na koszt podatnika 28.07.06, 09:42
      Platforma obiecuje gruszki na wierzbie
    • Gość: krysti Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:42
      Ale bzdura. Pracowałem przez 7 miesięcy-umowa o prace - mam 24 lata. Znaczy,że
      nie będę mógł się ubiegać o ową pomoc.Brawo...Bravisimo
    • Gość: hot sun Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:43
      Uważam, że emigracja zarobkowa to oprócz wejścia do UE jedna z lepszych rzeczy
      jaka mogła nas spotkać. Gdyby nie wyjeżdżający ludzie znacznie dłużej wszyscy
      byśmy trwali w niskich wynagrodzeniach. A tak widać ruch - brakuje pracowników,
      przedsiębiorcy narzekają i podnoszą stawki by ktoś do nich przyszedł pracować.
      Wreszcie pracownik ma lepszy wybór. I bardzo dobrze. Ludzie przecież nie są
      idiotami i widzą, że za taką samą pracę mogą gdzieś indziej wypracować większe
      pieniądze. Zmiany są pozytywne.
      Szczerze wątpię, że politycy martwią się o wyjeżdżających z kraju. Niby jak chcą
      ograniczyć wyjazdy? Pewnie najlepiej dla polityków byłoby aby sytuacja się nie
      zmieniała, tzn oni mają wysokie dochody, a ludzie dla których nie ma pracy niech
      dziadują za kilkaset złotych i czekają na lepsze czasy. A tymczasem nie każdy
      chce być 'uszczęśliwiany' przez polskich polityków. Każdy dba o siebie.
      • Gość: kamikadze82 Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 10:03
        Zmiany są pozytywne.
        > Szczerze wątpię, że politycy martwią się o wyjeżdżających z kraju. Niby jak
        chc
        > ą
        > ograniczyć wyjazdy? Pewnie najlepiej dla polityków byłoby aby sytuacja się nie
        > zmieniała, tzn oni mają wysokie dochody, a ludzie dla których nie ma pracy
        niec
        > h
        > dziadują za kilkaset złotych i czekają na lepsze czasy. A tymczasem nie każdy
        > chce być 'uszczęśliwiany' przez polskich polityków. Każdy dba o siebie.


        Bardzo słusznie powiedziane. Dodam od siebie że "pieniędzmi oczu nam nie
        zamydlą" - becikowe, nizsze podatki...to jak środek przeciwbólowy - zlikwiduje
        doraźnie tylko objaw. Tu potrzebne są zmiany wypływające z nas samych,
        chęć "normalnego" zycia, nie takiego gdzei kazdy by ci oczy wydrapal i zdeptal,
        zmiany musza zajsc w mentalnosci ludzi, a potem dopiero mozna rozmawac o
        zmianach ktore wnioslyby korzysci dla nas wszystkich. Nie zatrzymacie nas, być
        może cześc wróci i być moze ponownie się rozczaruje, czego nie życzę ale tak to
        widzę. I moze jestem pieprzoną pesymistką. Ale nie mam powiodów zeby sie
        cieszyc! Skonczyłam studia, w mojej zapyziałej miescinie (24 tys ludzikow) nie
        ma WCALE pracy, nawet na staz za 400zł nie chcą mnei przyjać! To jest chore!!
        Chcę ałozyc włąsna firme ale nie moge zdobyc doswiadczenia bo bez niego nikt
        nie chce ze mna rozmawiac! Czy to jest normalne?? Dajcie szansę młodym
        ludziom!!! DAJCIE NAM WĘDKĘ ZAMIAST RYBY!!!
    • Gość: emi Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.dhcp.samfundet.no 28.07.06, 09:43
      Pozdrowienia z Norwegii gdzie zarabia si€ normalnie, a podatek płaci si€ dopiero
      powy«ej pewnej kwoty.
    • Gość: ko Kaczyński mówi -"spieprzaj dziadu" - emigruje prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:46
      cież elektorat PO. I dobrze ! Polska dla Polaków- ale tylko tych co głosują na PIS!
    • Gość: pollax Re: PO mówi: zostań w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 09:47
      Bo PiS wypuszcza z kraju ludzi "myślących", po to, żeby został tylko jego elektorat

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka