Gość: listonosz Pat
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
15.11.06, 00:10
Poczta Polska już przegrała, marnotrawiąc kilka ostatnich lat na ruchy pozorne
i bezsensowne restrukturyzacje. Jest kolosem na glinianych nóżkach, obarczonym
gigantycznym przerostem niekompetentnej adminstracji. Skrajny, karykaturalny
wręcz nepotyzm powoduje, że całe dyrekcje obsadzone są członkami kilku klanów.
Pracownicy eksploatacji, a więc ci, którzy generują dochody, wyzyskiwani są
bez miłosierdzia, więc przy pierwszej okazji z ulgą spieprzą do konkurencji.
Jedyną zaś strategią, którą dyrekcja generalna tak naprawde realizuje, to
parcie do jak
najszybszej komercjalizacji, wykrojenie z Poczty tego wszystkiego, co przynosi
jakieś zyski w oddzielne spółeczki i ich prywatyzacja.