Dodaj do ulubionych

Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głowę ...

IP: *.visp.energis.pl 28.04.03, 01:15
PSL na Madagaskar !!!
Szlag mnie trafia gdy coś takiego czytam. Ta kasa jest kosztem
całej reszty społeczeństwa. Ja się k... nie zgadzam!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: mlx nihil novi IP: *.echostar.pl 28.04.03, 01:19
      Nihil novi.Czego można się spodziewać po złodziejach z PSL-u,
      którzy wycierają sobie gęby frazesami o patriotyzmie i ochronie
      polskich interesów narodowych?
    • Gość: aaa znaczit', wsio w pariadkie IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.04.03, 01:52
      w naszom kołchozie.
    • Gość: SMUTEK GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARODZIE! IP: 213.56.66.* 28.04.03, 01:54

      W grudniowym numerze londyńskiego tygodnika "Times" ukazał się
      artykuł Rona Hunta: "Integracja czy podbój". Autor podobnie jak
      inni bezstronni obserwatorzy europejskiej sceny politycznej i
      gospodarczej ze zdumieniem ostatnio obserwowali rozwój wydarzeń
      w Polsce. Zdumienie to wypływało z faktu, że pod naciskiem Unii
      Europejskiej wszystkie pookrągłostołowe rządy Polski prowadziły -
      pod sztandarem "reform" - politykę dogłębnej destrukcji
      potencjału gospodarczego i kulturalnego. Zlikwidowano nie tylko
      tysiące zakładów pracy i fabryk (zaledwie w części
      nierentownych), lecz także za bezcen, faktycznie za darmo
      przekazano w ręce firm zagranicznych całą bankowość, przemysł,
      media; skasowano całe gałęzie gospodarki. Gospodarka polska
      stanowi obecnie widowisko budzące politowanie - to prawdziwy
      krajobraz po ciężkim bombardowaniu. Na skutek oddziaływania Unii
      Europejskiej na serwilistyczne rządy w Warszawie, Polska zajmuje
      obecnie 56 miejsce na liście rozwiniętych krajów (obiektywnie
      nawet schyłkowy PRL znajdował się kilkanaście miejsc wyżej), i
      jest kompletnym bankrutem finansowym, należącym faktycznie do...
      krajów Trzeciego Świata, którego głos zupełnie się nie liczy (i
      nie będzie się liczył) na arenie międzynarodowej. Ron Hunt
      zadaje też sobie retoryczne pytanie: jak do tego mogło dojść, że
      naród o chlubnej tradycji niepodległościowej dał się tak łatwo
      nabrać na prymitywną eurodemagogię? Polscy politycy i
      dziennikarze dają się bardzo łatwo korumpować i za względnie
      nawet niewysokie łapówki na poziomie paruset tysięcy dolarów,
      bez skrupułów współuczestniczą w realizacji obcych interesów na
      terenie własnego kraju, z ogromną szkodą dla tego ostatniego.
      Pod płaszczykiem walki z "industrialnymi monstrami gospodarki
      komunistycznej" doprowadzono do zagłady wielu wcale nie tak
      zacofanych względem Zachodu firm, które już w żadnej mierze nie
      będą stanowiły zagrożenia dla np. niemieckich czy francuskich.
      Ludność Polski, zakompleksiona głęboko w stosunku do Zachodu,
      nie zdążyła nawet się ocknąć, jak się obudziła się z letargu w
      kraju pod każdym względem trzeciorzędnym i pozbawionym
      jakichkolwiek perspektyw. Umowę akcesyjną zredagowano też w ten
      sposób, a rząd polski lekkomyślnie ją podpisał, że biedna Polska
      będzie z własnego skromnego budżetu FAKTYCZNIE, mimo
      demagogicznych "argumentów", dopłacała do kasy UE. Odwrotu już
      nie ma, gdyż państwo polskie zostało pozbawione ekonomicznych
      podstaw swego istnienia. Głupota, jak mówi niemieckie
      przysłowie, kosztuje najdrożej.

      • gabrielacasey To NIE JEST artykul z Timesa. To jego wersja wg. WP 28.04.03, 04:17
        Dokladniejsze informacje o oryginale przy artule o prareferendum
        w Prudniku. To tendencyjnie przerobiona i streszczona wersja
        dziela Wirtualnej Polski. Artukul ukazal sie dzien po Kopenhadze
        i zajmowal sie glownie warunkami akcesyjnymi, istotnie niezbyt
        korzystnymi dla Polski. I wszystko. Zadnych bredni o "spisku"
        unijnych cyklistow i "zamachu" Unii na polska gospodarke. Za to
        jest o POLSKIEJ KORUPCJI. I w tym tekscie, i w artykulach po-
        kopenhaskiego wydania niedzielnego, tj, Sunday Times.
        Prywatyzacja istotnie nie byla dla Polski korzystna, ale nie z
        powodu "knowan" firm zachodnich i to PRYWATNYCHm, a wic
        niezaleznych od swoich rzadow. jest NORMALNR, ze dla swej firmy
        kazdy chce kupic jak najtaniej. a yemu, ze tanio SPRZEDANO
        winien wylacznie SKORUMPOWANY POLSKI URZEDNIK PANSTWOWY.
        I WSZYSTKIE te agencje sa dokladnie tak samo skorumpowane jak ta
        Rolna czy Inwestycji Zagranicznych.
        • Gość: fritz Gabriela, czy mozesz podrzucic orginal artykulu? IP: *.solnet.ch 28.04.03, 11:05
          Albo link. Dziekuje.
      • inaww Re: GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARO 28.04.03, 05:19
        Ty "Smutek" (nomen omen, bo smutno się robi na widok słowa "goszka") może
        wiesz komu zależy na obsmarowywaniu Polski w zagranicznej prasie? "Times",
        o ile mi wiadomo, nie ma stałego korespondenta w Polsce, więc ktoś musiał
        mu przekazać takie bzdurne informacje o korzyściach jakie będziemy mieli i
        kosztach jakie poniesiemy po wstąpieniu do Unii Europejskiej. Poważni znaw-
        cy tematu w naszym kraju ocenili nasze wejście do Unii jako korzystne, a
        jakiś dziennikarzyna został celowo wprowadzony w błąd, albo wiedzy dostar-
        czyli mu członkowie Ligi Rodzin. Diabli mnie biorą kiedy na każdym kroku
        potykamy się o opluwanie wszystkiego co się u nas dzieje! To prawda, że
        zdarza się niedbalstwo i nieuczciwość, ale czy tylko w Polsce?
        Tyle, że inne narody dbają o dobre imię swojego kraju i nie donoszą z
        lubością nieżyczliwym zagranicznym dziennikarzom na swój kraj! To prawda,
        że w wyniku reform, żle przygotowanych i robionych na łapu-capu - byle się
        nazywało, że zostały wprowadzone i jest powód do chwały dla ich autorów -
        zbiegło się wiele błędów organizacyjnych, a ich naprawa będzie trwała długo,
        bo zepsuć jest dużo łatwiej niż naprawić, ale to nie powód, żeby krzyczeć,
        że wszystko zrobiliśmy żle! Paru urzędnikom zabrakło wyobrażni żeby przewi-
        dzieć jakie skutki przyniesie ich butne przekonanie o swojej nieomylności,
        i nie chciało im się sięgnąć do odpowiednich przepisów. Zabrakło też
        odpowiedniego nadzoru nad ich radosną działalnością, ale głupi urzędnicy
        zdarzają się na całym świecie i z tego nikt nie wyciąga wniosków, że cały
        naród jest głupi! Obejrzyjcie choćby reportaże w niemieckiej telewizji:
        urzędnicy sprzedają domy ktore nie są własnością ich urzędów, lekarze
        oszukują pacjentów praktykując bez kwalifikacji i urzędnicy "nie mogą im
        tego zabronić", bo nie umieją znależć odpowiednich przepisów, a lokatorzy
        są wyrzucani przez nieuprawnionych, fałszywych właścicieli domów na bruk,
        albo terroryzowani przez nich tak długo, że sami się muszą wyprowadzić...
        Ale Niemcy nie zabiegają o to, żeby w polskiej prasie pisano o nieudolności
        ich urzędasów, więc większośc Polaków nie ma o tym pojęcia! A jeżeli się
        przypadkiem trafia w Polsce jakiś artukulik o tym, że u naszych sąsiadów
        ktoś kogoś oszukał, choćby i na dużą skalę - żaden Niemiec nie powołuje
        się na polskiego autora żeby udowodnić swoim rodakom, że są gorsi od
        Polaków i że Polacy ich skrytykowali! A szczególnie nie robią tego Niemcy
        mieszkający w Polsce. Ty, "Smutek", zamiast głosić tam w Londynie, że ten
        artykuł w "Timesie" jest wierutną bzdurą - przytaczasz go nam na Forum z
        wyrażnym zadowoleniem, że ktoś o Twoim kraju urodzenia mówi żle? I nie
        czujesz z tego powodu wstydu? Pewnie tam udajesz, że nie jesteś Polakiem.
        A właściwie - że nie byłeś. I słusznie! Nie przyznawaj się do swojego
        pochodzenia, bo przynosisz nam wstyd.

        • Gość: Jack Re: GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARO IP: *.atm.com.pl 28.04.03, 10:52
          Dzięki za głos rozsądku.
          Mamy podobne spostrzeżenia. Istnieje na tej stronie grupa ludzi
          lubujaca się w pokazywaniu jakie jest u nas bagno - i zgadzam
          się opierają to na rzeczywistych przykładach, a więc nie kłamią.
          Ale kłamią, albo zaciemniaja rzeczywistość głosząc jednoczesnie,
          że na zachodzie wszystko jest OK. prowadzi to do takich
          paradoksów, że Amerykanin wysłany do polski na wystawę (Salon
          Obronny w kielcach) - mówi z zachwytem, że jest fantastycznie bo
          go jeszcze nikt nie napadł, a z warszawy dojechał bezpiecznie do
          kielc (a prasa amerykańska pisała i przedrukowywała artykuły, że
          w polsce to dziki Zachód tylko brak Indian), a jednocześnie
          wśród moich znajomych na 10 wizyt w hiszpanii, 3 osoby zostały
          obrabowane w centrum miasta, w tym jedna na podjeździe do hotelu
          Mariott na oczach obsługi i jakoś nikt nie pisze, że hiszpania
          jest niebezpieczna (a dla turystów rzeczywiście jest).
          Afera łapówkowa w Belgii przy zakupie śmigłowców Agusta, czy
          niewydolność belgijskiego wymiaru sprawiedliwości przy aferze
          pedofilskiej to prawdziwe skandale, gdzie leciały głowy
          premierów i ministrów, - ale Belgia jest OK. We Włoszech szef
          Cosa Nostra ukrywa się od 30 lat (nawet nie wiadomo jak
          wygląda), premier jest oskarżony o dawanie łapówek w kilku
          procesach - ale Włochy są OK.
          Pytanie dlaczego tak jest - postawiłeś słuszną odpowiedź - tam
          wszyscy pracują aby wrażenie było że jest OK - a u nas srają we
          własne gniazdo. I nie znaczy to że u nas jest OK, ale znaczy że
          na zachodzie są też niezłe szamba - więc czytając te zachwyty
          głównie naszych emigrantów, aż chce sie strzelić pawia.
          Nie wciskajcie nam kitu koledzy, bo dzisiaj to nie komuna i
          prawie każdy z nas jeździ regularnie na zachód i ma dostęp do
          informacji, wasze wychwalanie sytemu w którym obecnie żyjecie i
          pokazywanie tylko jednej strony polskiej rzeczywistości służy
          tylko leczeniu waszych kompleksów. przecież codziennie musicie
          sobie powtórzyć kilka razy, ale tu jest wspaniale, a w tej
          polsce to szambo, dobrze że się wyrwałem z tego syfu - inaczej
          nie możecie oddać moczu i macie bół głowy.
      • Gość: Perswazja Re: GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARO IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 08:21
        Gość portalu: SMUTEK napisał(a):

        >
        > W grudniowym numerze londyńskiego tygodnika "Times" ukazał się
        > artykuł Rona Hunta: "Integracja czy podbój". Autor podobnie
        jak
        > inni bezstronni obserwatorzy europejskiej sceny politycznej i
        > gospodarczej ze zdumieniem ostatnio obserwowali rozwój
        wydarzeń
        > w Polsce. Zdumienie to wypływało z faktu, że pod naciskiem
        Unii
        > Europejskiej wszystkie pookrągłostołowe rządy Polski
        prowadziły -
        > pod sztandarem "reform" - politykę dogłębnej destrukcji
        > potencjału gospodarczego i kulturalnego. Zlikwidowano nie
        tylko
        > tysiące zakładów pracy i fabryk (zaledwie w części
        > nierentownych), lecz także za bezcen, faktycznie za darmo
        > przekazano w ręce firm zagranicznych całą bankowość, przemysł,
        > media; skasowano całe gałęzie gospodarki. Gospodarka polska
        > stanowi obecnie widowisko budzące politowanie - to prawdziwy
        > krajobraz po ciężkim bombardowaniu. Na skutek oddziaływania
        Unii
        > Europejskiej na serwilistyczne rządy w Warszawie, Polska
        zajmuje
        > obecnie 56 miejsce na liście rozwiniętych krajów (obiektywnie
        > nawet schyłkowy PRL znajdował się kilkanaście miejsc wyżej), i
        > jest kompletnym bankrutem finansowym, należącym faktycznie
        do...
        > krajów Trzeciego Świata, którego głos zupełnie się nie liczy
        (i
        > nie będzie się liczył) na arenie międzynarodowej. Ron Hunt
        > zadaje też sobie retoryczne pytanie: jak do tego mogło dojść,
        że
        > naród o chlubnej tradycji niepodległościowej dał się tak łatwo
        > nabrać na prymitywną eurodemagogię? Polscy politycy i
        > dziennikarze dają się bardzo łatwo korumpować i za względnie
        > nawet niewysokie łapówki na poziomie paruset tysięcy dolarów,
        > bez skrupułów współuczestniczą w realizacji obcych interesów
        na
        > terenie własnego kraju, z ogromną szkodą dla tego ostatniego.
        > Pod płaszczykiem walki z "industrialnymi monstrami gospodarki
        > komunistycznej" doprowadzono do zagłady wielu wcale nie tak
        > zacofanych względem Zachodu firm, które już w żadnej mierze
        nie
        > będą stanowiły zagrożenia dla np. niemieckich czy francuskich.
        > Ludność Polski, zakompleksiona głęboko w stosunku do Zachodu,
        > nie zdążyła nawet się ocknąć, jak się obudziła się z letargu w
        > kraju pod każdym względem trzeciorzędnym i pozbawionym
        > jakichkolwiek perspektyw. Umowę akcesyjną zredagowano też w
        ten
        > sposób, a rząd polski lekkomyślnie ją podpisał, że biedna
        Polska
        > będzie z własnego skromnego budżetu FAKTYCZNIE, mimo
        > demagogicznych "argumentów", dopłacała do kasy UE. Odwrotu już
        > nie ma, gdyż państwo polskie zostało pozbawione ekonomicznych
        > podstaw swego istnienia. Głupota, jak mówi niemieckie
        > przysłowie, kosztuje najdrożej.
        >
        Jednym slowem, jednak wierzysz zachodnim gazetom, moze uwierz
        tez i polskim.
      • Gość: sic Re: GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARO IP: 212.160.72.* 28.04.03, 10:30
        ten artykuł to chyba lekka przesada to fakt że kradną i wszystko
        rozwalają ale nie przesadzasz aby troszkę ??? Po co Uni kraj
        który nie będzie miał czym płacić do kasy unijnej ?? Na własnym
        terenie jakie mają problemy .. a ktoś sobie wyobraża że
        przyjmują kraj który za jakiś czas powie sorry skończyła nam się
        kasa w tym roku nie zapłacimy składki .... komuś się Archiwum X
        popieprzyło z życiem
    • Gość: michal NADA DUMAT KAK DIELAT SZTOBY NICZEWO NIE ZDIELAT IP: *.kansas-city-15-20rs.mo.dial-access.att.net 28.04.03, 02:11
    • Gość: adas Ja tu widzę niezły burdel IP: powertech:* / 192.168.1.* 28.04.03, 02:16
      To chyba mówi wszystko :-)
    • Gość: Jedrek Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.cg.shawcable.net 28.04.03, 03:47
      Wpuscic PSL do biura to atrament wypija
      • gabrielacasey Nie tylko PSL. I nie tylko ta Agencja. TO NORMA. 28.04.03, 04:20
        I dlatego domagajcie sie ludzie JOW, zmian Konstytucji, jawnosci
        wszelkich przetargow itd. itp. To JEDYNY sposob by wladzy na
        rece patrzec.
        • Gość: Rober Re: Nie tylko PSL. I nie tylko ta Agencja. TO NOR IP: *.sulechow.sdi.tpnet.pl / 192.168.1.* 28.04.03, 18:26
          gabrielacasey napisała:

          > I dlatego domagajcie sie ludzie JOW, zmian Konstytucji,
          jawnosci
          > wszelkich przetargow itd. itp. To JEDYNY sposob by wladzy na
          > rece patrzec.
          ORAZ OKREGÓW JEDNOMANDATOWYCH I WYBORÓW BEZPOŚREDNICH.
    • Gość: Piłka Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.lubaczow.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 05:37
      P.Tański obecny minister tez cos tam restruktyryzował i prywatyzował
      a mioze sie myle.Cała ta wierchuszka to jedeno wielkie szambo o
      skalanych korupcją rączkach
      • Gość: Ch Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 29.04.03, 01:09
        Pan Tański zasłużył się wielce kościołowi, rozdając hojnie
        ziemię i majątki hierarchom kościelnym i innym bonzom, jako szef
        Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa - teraz służy wiernie
        Leszkowi i chce uzdrawiać polskie rolnictwo, chyba w roli pana,
        albo wójta ( bo raczej nie plebana)- czy to nie lekka paranoja?
    • Gość: Monika Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.toya.net.pl 28.04.03, 06:24
      Remont z wynajmem na 4 miesiace??? Jak to mozna "zupełnie
      legalnie" robic przekręty.I co???? Nasuwa sie tylko jedna
      odpowiedż - *****.Raport jest niesprawiedliwy, tendencyjny i
      nieuczciwy - ripostuje były prezes Aleksander Bentkowski
      • Gość: OLO Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.miedzylesie.waw.pl 28.04.03, 08:04
        I sprawa jasna po co Bentkowski renegocjowal ta umowe. Koledzy musieli cos z
        tego miec. PSL to najwieksze szkodniki na polskiej scenie politycznej. Nawet
        Samoobrona tyle nie psuje, bo nie ma stanowisk. Chociaz po ostatnich wyb.
        samorzadowych pewnie sie niedlugo zrownaja. Slowem jak proces migracji ze wsi
        do miast nie przyspieszy to ja czarno widze to 25% sceny poltycznej z poparciem
        chlopskim.
    • Gość: macjan Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.kabaty.2a.pl 28.04.03, 07:00
      I ten Bendkowski był ministrem sprawiedliwości... O JEZU !!!
    • romek948 Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow 28.04.03, 08:10
      luuuuudzie! co sie tak denerwujecie, przeciez wszystkie
      agencje,fundacjei inne tego rodzaju twory sa poto by panstwowe
      pieniadze przeprowadzac do prywatnych kieszeni i dla tego zaden
      rzad jeszcze ich nie zlikwidowal i nie zlikwiduje.Stolki w tych
      po...tworach obsadzaja rzadzacy. To samo dzieje sie wszedzie a
      szczegolnie tam gdzie rzadzi pazerne chlopstwo.
    • Gość: leksoo Dlatego PSL chce teraz koalicji z PiS IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 08:23
      będzie nowa kasa a do wzięcia, a jeśli Kaczyńscy myślą, że uda
      im się spacyfikować "ludowców" to sie mocno pomylą...
    • Gość: Dudek Ooo, tak. SLD będzie bardzo oburzone na PSL. IP: *.lukas.com.pl 28.04.03, 08:42
      Aż do czasu następnej koalicji...
    • Gość: henryk Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 80.50.221.* 28.04.03, 09:05
      Politycy nie mają pojęcia o zarządzaniu czymkolwiek i zawsze tak
      się to kończy.Dyskwalifikuje to nie tylko Bendkowskiego, ale
      całe PSL!!!
      • Gość: zyxx Kontrakt z HP IP: *.tarnobrzeg.cvx.ppp.tpnet.pl 28.04.03, 10:02
        Przy zmianach na górze następca zawsze stara się pokazać, że
        słusznie został odwołany jego poprzednik. Faktem jest iż
        kontrolę przeprowadziło Ministerstwo Rolnictwa a obecny prezes
        ARiMR nie jest (oficjalnie) związany z żadną partią. Faktem jest
        również to ,iż przy tak dużej instytucji jaką jest ARiMR
        zdarząją się i zdarzać się będą błędy w jej zarządzaniu.
        Co do kontraktu z HP, moim skromnym zdaniem, gdyby oni
        wykonywali część informatyczną i nieinformatyczną to do tej pory
        nie byłoby zrobione nawet połowy tego co do tej pory. Nie mówię
        tego bezpodstawnie. Opierając się na doświadczeniach z
        Miniaplikacją Klient (program do obsługi akcji kolczykowania
        bydła używany głównie przez wykonujących usługę kolczykowania)
        stwierdzam, że jest to niesamowity bubel. Program nie zwalnia
        błędnie wprowadzonych danych które po korekcie nie chcą być
        poprawnie zapisane, moduł wyszukiwania danych w już zapisanej
        bazie jest delikatnie mówiąc poniżej krytyki, program nie
        uruchamia się po zawieszeniu się systemu (głównie windows 98),
        itp. Ma się wrażenie, że program jest testowany na żywym
        organiźmie a kolejne poprawki niewiele wnoszą. A co z innymi
        programami o których nie mam pojęcia? Śmiem twierdzić, że jest
        podobnie. Poza tym wierzyć się nie chce, że firma o takiej
        renomie wyprodukowała taki chłam. Nowy prezes powinien się temu
        bacznie przyjrzeć i ewentualnie nałożyć jakieś kary lub nie
        wypłacić całej sumy pieniędzy zawartej w kontrakcie.
        Co do innych zarzutów pokontrolnych nie chcę się wypowiadać
        ponieważ mam na ich temat za mało informacji.
        Z poważaniem stały czytelnik Gazety
      • Gość: bmb Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 212.160.138.* 28.04.03, 10:53
        Jak była kolicja to nie przeszkadzało to nikomu. Teraz trzeba PSL dokopać. Nie
        chcę go bronić, ale wszystko było za przyzwoleniem SLD-owskiego premiera.
    • Gość: Miki Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.isw.intel.com / 172.28.172.* 28.04.03, 09:27
      A gdzie wniosek do prokuratury?
    • Gość: kadłubek Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.pool80180.interbusiness.it 28.04.03, 09:49
      czemu mnie to marnotrawstwo społecznych funduszy nie dziwi, a
      zastosowac metody Feliksa, drugim nie chcialo by sie krasc tego
      szmalu, zmienic prawo aby zlodziej musial oddac to co ukradl i
      to z nawiązką wtedy sie poprawi, a dopóki złodzieje bedą
      ustalali prawo dla złodziei to tak bedzie niestety,
      • Gość: sic Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 212.160.72.* 28.04.03, 10:24
        proponuję kule w łeb i do dołu z wapnem w jakimś lasku pod
        warszawą, majątek skonfiskować nie ważne czy wszystko przepisane
        na żone i nieletnie dzieci ... kilka takich egzekucji
        przedstawicieli władzy w tv i przestaną kraść
    • Gość: Medalik Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 09:54
      Naród wybrał swoich przedstawicieli - to niech teraz Naród
      płaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: sic Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 212.160.72.* 28.04.03, 10:21
      Złodzieje patrzą ci prosto w oczy i kradną .... pieprz....ne
      sk....syny ... I jak w tym kraju ma być dobrze proponuję
      powiesić wszystkich na drzewach przed budynkiem Sejmu .... Co za
      kraj ludzie przecież oni kradną NASZE pieniądze
    • Gość: Robert A gdzie kontrola IP: 193.108.78.* 28.04.03, 10:45
      Kiedy prezes agencji linczowal HP za wygorowane koszty kontraktu
      i po wymuszonej renegocjacji kontraktu oglosil zwyciestwo na
      kapitalem zagranicznym oraz wskazal prawie 130 mln oszczednosci
      z tego tytulu wszyscy pieli z zachwytu. Takie oszczednosci to
      przeciez duzy sukces nowego rzadu. Niestety bylo to typowe
      podejscie administracji rzadowej. Zalozenie, iz jezeli cos sie
      zrobi samemu to bedzie taniej jest sluszne pod warunkiem, ze
      posiadania sie sprawna organizacje, odpowiedni sztab ludzi i
      fachowcow oraz wie sie co sie chce osiagnac. Oczywiscie
      agencja "posiadala" te wszystkie atuty ale cel byl zgola inny.
      Wydac jak najwiecej panstwowej kasy aby przy tym zarobic. Skutek
      jest oplakany. Ale akurat w tym przypadku mozna bylo uniknac
      strat. Gdzie byly te wszystkie kontrole jak prasa alarmowala, ze
      agencja nagle zwiekszyla liczbe swoich placowek oraz ze agencja
      ma powazne braki kadrowe. Teraz mozna powiedziec musztarda po
      obiedzie. Ale nie do konca. Otoz punktem odniesienia jest starty
      kontrakt z HP, w ktorym dokladnie okreslono kwoty za obsluge i
      szkolenie. Jezeli agencja przekroczyla koszty wynegocjowane w
      poprzednim kontrakcie to znaczy, iz prezez agencji dzialal na
      szkode skarbu panstwa i za to powinien byc pociagniety do
      odpowiedzialnosci.
      • jac_a Re: A gdzie kontrola 28.04.03, 12:26
        Były prezes ARiMR nie jest w ciemię bity i dobrze wie jak się robi kasę w
        Polsce. Zachował się jak prezes dobrze prosperującej w pełni komercyjnej firmy,
        któremu zależy na kasie i redukcji kosztów. Nie trzeba być specem by
        zorientować się co jest grane. Taki gość na 100% ocenił ryzyko takiej operacji
        i zrobił symulację kosztów oraz ile na tym i na kim zarobi. Ciekawe tylko, że
        nikt tego wcześniej nie kontrolował, tylko wszyscy palili głupa i zachwycali
        się pomysłem i przebiegłością działania. A jak wyszło szydło z worka to dopiero
        wielka zwała!
    • Gość: konsultant Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: aga:* / 192.168.6.* 28.04.03, 10:53
      Jak słyszę "przetarg z wolnej ręki", to mi się nóż w kieszeni
      otwiera. A to jest przecież zgodne z korupcjogenną i
      kryminogenną ustawą o zamówieniach publicznych (mam kilkaset
      przetargów za sobą, gdy pracowałem na zachodzie). Zgadzam się,
      że to złodzieje uchwalają prawo dla siebie.
    • Gość: AK Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: aga:* / 192.168.6.* 28.04.03, 11:04
      To złodziejskie prawo uchwalałl też Aleksander Bentkowski, bo
      to "żelezny" poseł. Jak nie zrobi się w Polsce prawdziwej
      rewolucji, to naród nasz zniknie z mapy Europy. Młodzieżzy! Do
      dzieła!
    • Gość: dresiara kocham PSL! mają jaja, nie to co te dusigrosze z SLD IP: *.ds.pg.gda.pl 28.04.03, 11:19
    • Gość: Kmiot Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 149.156.142.* 28.04.03, 12:06
      Skądinąd wiadomo mi jakiej proweniencji są niektórzy działacze
      i członkowie PSL-u; ,,Samoobrona" przy nich to pikuś...
    • Gość: chłop1 Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 28.04.03, 12:28
      jest kolejna informacja która potwierdza moją opinię ,że PSL
      jako partia działająca na szkodę państwa powinna ulec zakazowi
      działania .Dotychczasowe działania PSL ograniczają się tylko i
      wyłacznie do załatwiania kasy dla swoich działaczy a chłopi dla
      których podobno działa PSL nawet nie dostają ochłapów.Afera
      Rywina i inne afery medialne w porównaniu do działan działaczy
      psl to drobiazgi
    • Gość: ARiMRtorszczak Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 62.233.173.* 28.04.03, 13:53
      Włosy się jeżą jak czyta się 80% wypowiedzi na tym forum.Czy
      niedociera do Was rejtani ,że to następna zagrywa klasy
      panójącej.Jak ładnie brzmi bezpartyjny -Jerzy Miller ,Tański a
      skąd się wzieli patrz uśmiechnięte gęby Jagielińskiego,Balasza
      na zdjęcu w Atenach coś za coś.Nowe głosowania w sejmie ,wygrywa
      mniejszościowe SLD ?.NIE liczcie na żadne wiarygodne komisje
      kontrolujące to wszystko bzdura.To jest nastepny temat zastępczy
      rzucony Polakom.Zastanawiająca jest wszechstronna wiedza naszych
      decydentów obecny prezes ARiMR jest CYBERNETYKIEM a zna się na
      rolnictwie.
      Jak nie może dogadać góra czyli ARiMR ,GUGiK,GUS i inni
      najlepiej zwalniać ludzi z dołu z Biur Powiatowych ,którzy
      wiązali plany życiowe i zostają bez pracy.Zgodze się że jest
      przerost i brak kompetencji ale w Warzawce i Oddziałach
      Rejonowych.
      • Gość: wolny Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.abg.com.pl / 192.168.1.* 30.04.03, 11:36
        kto "-uje" kreskuje ten ma same dwóje. jesteś pewnie jednym z
        tych tysięcy wybitnych urzędasów, których zatrudnił Bentkowski.
        No tak, po co chodzić do szkoły, jeśłi wystarczy należeć i juz
        pracę na talerzu przyniosą. i to jaką - nic robić nie trza, a
        dutki się sypia co miesiąc. brawo PSL !!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka