Gość: mathylda IP: *.visp.energis.pl 28.04.03, 01:15 PSL na Madagaskar !!! Szlag mnie trafia gdy coś takiego czytam. Ta kasa jest kosztem całej reszty społeczeństwa. Ja się k... nie zgadzam!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mlx nihil novi IP: *.echostar.pl 28.04.03, 01:19 Nihil novi.Czego można się spodziewać po złodziejach z PSL-u, którzy wycierają sobie gęby frazesami o patriotyzmie i ochronie polskich interesów narodowych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa znaczit', wsio w pariadkie IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.04.03, 01:52 w naszom kołchozie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SMUTEK GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARODZIE! IP: 213.56.66.* 28.04.03, 01:54 W grudniowym numerze londyńskiego tygodnika "Times" ukazał się artykuł Rona Hunta: "Integracja czy podbój". Autor podobnie jak inni bezstronni obserwatorzy europejskiej sceny politycznej i gospodarczej ze zdumieniem ostatnio obserwowali rozwój wydarzeń w Polsce. Zdumienie to wypływało z faktu, że pod naciskiem Unii Europejskiej wszystkie pookrągłostołowe rządy Polski prowadziły - pod sztandarem "reform" - politykę dogłębnej destrukcji potencjału gospodarczego i kulturalnego. Zlikwidowano nie tylko tysiące zakładów pracy i fabryk (zaledwie w części nierentownych), lecz także za bezcen, faktycznie za darmo przekazano w ręce firm zagranicznych całą bankowość, przemysł, media; skasowano całe gałęzie gospodarki. Gospodarka polska stanowi obecnie widowisko budzące politowanie - to prawdziwy krajobraz po ciężkim bombardowaniu. Na skutek oddziaływania Unii Europejskiej na serwilistyczne rządy w Warszawie, Polska zajmuje obecnie 56 miejsce na liście rozwiniętych krajów (obiektywnie nawet schyłkowy PRL znajdował się kilkanaście miejsc wyżej), i jest kompletnym bankrutem finansowym, należącym faktycznie do... krajów Trzeciego Świata, którego głos zupełnie się nie liczy (i nie będzie się liczył) na arenie międzynarodowej. Ron Hunt zadaje też sobie retoryczne pytanie: jak do tego mogło dojść, że naród o chlubnej tradycji niepodległościowej dał się tak łatwo nabrać na prymitywną eurodemagogię? Polscy politycy i dziennikarze dają się bardzo łatwo korumpować i za względnie nawet niewysokie łapówki na poziomie paruset tysięcy dolarów, bez skrupułów współuczestniczą w realizacji obcych interesów na terenie własnego kraju, z ogromną szkodą dla tego ostatniego. Pod płaszczykiem walki z "industrialnymi monstrami gospodarki komunistycznej" doprowadzono do zagłady wielu wcale nie tak zacofanych względem Zachodu firm, które już w żadnej mierze nie będą stanowiły zagrożenia dla np. niemieckich czy francuskich. Ludność Polski, zakompleksiona głęboko w stosunku do Zachodu, nie zdążyła nawet się ocknąć, jak się obudziła się z letargu w kraju pod każdym względem trzeciorzędnym i pozbawionym jakichkolwiek perspektyw. Umowę akcesyjną zredagowano też w ten sposób, a rząd polski lekkomyślnie ją podpisał, że biedna Polska będzie z własnego skromnego budżetu FAKTYCZNIE, mimo demagogicznych "argumentów", dopłacała do kasy UE. Odwrotu już nie ma, gdyż państwo polskie zostało pozbawione ekonomicznych podstaw swego istnienia. Głupota, jak mówi niemieckie przysłowie, kosztuje najdrożej. Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey To NIE JEST artykul z Timesa. To jego wersja wg. WP 28.04.03, 04:17 Dokladniejsze informacje o oryginale przy artule o prareferendum w Prudniku. To tendencyjnie przerobiona i streszczona wersja dziela Wirtualnej Polski. Artukul ukazal sie dzien po Kopenhadze i zajmowal sie glownie warunkami akcesyjnymi, istotnie niezbyt korzystnymi dla Polski. I wszystko. Zadnych bredni o "spisku" unijnych cyklistow i "zamachu" Unii na polska gospodarke. Za to jest o POLSKIEJ KORUPCJI. I w tym tekscie, i w artykulach po- kopenhaskiego wydania niedzielnego, tj, Sunday Times. Prywatyzacja istotnie nie byla dla Polski korzystna, ale nie z powodu "knowan" firm zachodnich i to PRYWATNYCHm, a wic niezaleznych od swoich rzadow. jest NORMALNR, ze dla swej firmy kazdy chce kupic jak najtaniej. a yemu, ze tanio SPRZEDANO winien wylacznie SKORUMPOWANY POLSKI URZEDNIK PANSTWOWY. I WSZYSTKIE te agencje sa dokladnie tak samo skorumpowane jak ta Rolna czy Inwestycji Zagranicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fritz Gabriela, czy mozesz podrzucic orginal artykulu? IP: *.solnet.ch 28.04.03, 11:05 Albo link. Dziekuje. Odpowiedz Link Zgłoś
inaww Re: GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARO 28.04.03, 05:19 Ty "Smutek" (nomen omen, bo smutno się robi na widok słowa "goszka") może wiesz komu zależy na obsmarowywaniu Polski w zagranicznej prasie? "Times", o ile mi wiadomo, nie ma stałego korespondenta w Polsce, więc ktoś musiał mu przekazać takie bzdurne informacje o korzyściach jakie będziemy mieli i kosztach jakie poniesiemy po wstąpieniu do Unii Europejskiej. Poważni znaw- cy tematu w naszym kraju ocenili nasze wejście do Unii jako korzystne, a jakiś dziennikarzyna został celowo wprowadzony w błąd, albo wiedzy dostar- czyli mu członkowie Ligi Rodzin. Diabli mnie biorą kiedy na każdym kroku potykamy się o opluwanie wszystkiego co się u nas dzieje! To prawda, że zdarza się niedbalstwo i nieuczciwość, ale czy tylko w Polsce? Tyle, że inne narody dbają o dobre imię swojego kraju i nie donoszą z lubością nieżyczliwym zagranicznym dziennikarzom na swój kraj! To prawda, że w wyniku reform, żle przygotowanych i robionych na łapu-capu - byle się nazywało, że zostały wprowadzone i jest powód do chwały dla ich autorów - zbiegło się wiele błędów organizacyjnych, a ich naprawa będzie trwała długo, bo zepsuć jest dużo łatwiej niż naprawić, ale to nie powód, żeby krzyczeć, że wszystko zrobiliśmy żle! Paru urzędnikom zabrakło wyobrażni żeby przewi- dzieć jakie skutki przyniesie ich butne przekonanie o swojej nieomylności, i nie chciało im się sięgnąć do odpowiednich przepisów. Zabrakło też odpowiedniego nadzoru nad ich radosną działalnością, ale głupi urzędnicy zdarzają się na całym świecie i z tego nikt nie wyciąga wniosków, że cały naród jest głupi! Obejrzyjcie choćby reportaże w niemieckiej telewizji: urzędnicy sprzedają domy ktore nie są własnością ich urzędów, lekarze oszukują pacjentów praktykując bez kwalifikacji i urzędnicy "nie mogą im tego zabronić", bo nie umieją znależć odpowiednich przepisów, a lokatorzy są wyrzucani przez nieuprawnionych, fałszywych właścicieli domów na bruk, albo terroryzowani przez nich tak długo, że sami się muszą wyprowadzić... Ale Niemcy nie zabiegają o to, żeby w polskiej prasie pisano o nieudolności ich urzędasów, więc większośc Polaków nie ma o tym pojęcia! A jeżeli się przypadkiem trafia w Polsce jakiś artukulik o tym, że u naszych sąsiadów ktoś kogoś oszukał, choćby i na dużą skalę - żaden Niemiec nie powołuje się na polskiego autora żeby udowodnić swoim rodakom, że są gorsi od Polaków i że Polacy ich skrytykowali! A szczególnie nie robią tego Niemcy mieszkający w Polsce. Ty, "Smutek", zamiast głosić tam w Londynie, że ten artykuł w "Timesie" jest wierutną bzdurą - przytaczasz go nam na Forum z wyrażnym zadowoleniem, że ktoś o Twoim kraju urodzenia mówi żle? I nie czujesz z tego powodu wstydu? Pewnie tam udajesz, że nie jesteś Polakiem. A właściwie - że nie byłeś. I słusznie! Nie przyznawaj się do swojego pochodzenia, bo przynosisz nam wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jack Re: GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARO IP: *.atm.com.pl 28.04.03, 10:52 Dzięki za głos rozsądku. Mamy podobne spostrzeżenia. Istnieje na tej stronie grupa ludzi lubujaca się w pokazywaniu jakie jest u nas bagno - i zgadzam się opierają to na rzeczywistych przykładach, a więc nie kłamią. Ale kłamią, albo zaciemniaja rzeczywistość głosząc jednoczesnie, że na zachodzie wszystko jest OK. prowadzi to do takich paradoksów, że Amerykanin wysłany do polski na wystawę (Salon Obronny w kielcach) - mówi z zachwytem, że jest fantastycznie bo go jeszcze nikt nie napadł, a z warszawy dojechał bezpiecznie do kielc (a prasa amerykańska pisała i przedrukowywała artykuły, że w polsce to dziki Zachód tylko brak Indian), a jednocześnie wśród moich znajomych na 10 wizyt w hiszpanii, 3 osoby zostały obrabowane w centrum miasta, w tym jedna na podjeździe do hotelu Mariott na oczach obsługi i jakoś nikt nie pisze, że hiszpania jest niebezpieczna (a dla turystów rzeczywiście jest). Afera łapówkowa w Belgii przy zakupie śmigłowców Agusta, czy niewydolność belgijskiego wymiaru sprawiedliwości przy aferze pedofilskiej to prawdziwe skandale, gdzie leciały głowy premierów i ministrów, - ale Belgia jest OK. We Włoszech szef Cosa Nostra ukrywa się od 30 lat (nawet nie wiadomo jak wygląda), premier jest oskarżony o dawanie łapówek w kilku procesach - ale Włochy są OK. Pytanie dlaczego tak jest - postawiłeś słuszną odpowiedź - tam wszyscy pracują aby wrażenie było że jest OK - a u nas srają we własne gniazdo. I nie znaczy to że u nas jest OK, ale znaczy że na zachodzie są też niezłe szamba - więc czytając te zachwyty głównie naszych emigrantów, aż chce sie strzelić pawia. Nie wciskajcie nam kitu koledzy, bo dzisiaj to nie komuna i prawie każdy z nas jeździ regularnie na zachód i ma dostęp do informacji, wasze wychwalanie sytemu w którym obecnie żyjecie i pokazywanie tylko jednej strony polskiej rzeczywistości służy tylko leczeniu waszych kompleksów. przecież codziennie musicie sobie powtórzyć kilka razy, ale tu jest wspaniale, a w tej polsce to szambo, dobrze że się wyrwałem z tego syfu - inaczej nie możecie oddać moczu i macie bół głowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Perswazja Re: GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARO IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 08:21 Gość portalu: SMUTEK napisał(a): > > W grudniowym numerze londyńskiego tygodnika "Times" ukazał się > artykuł Rona Hunta: "Integracja czy podbój". Autor podobnie jak > inni bezstronni obserwatorzy europejskiej sceny politycznej i > gospodarczej ze zdumieniem ostatnio obserwowali rozwój wydarzeń > w Polsce. Zdumienie to wypływało z faktu, że pod naciskiem Unii > Europejskiej wszystkie pookrągłostołowe rządy Polski prowadziły - > pod sztandarem "reform" - politykę dogłębnej destrukcji > potencjału gospodarczego i kulturalnego. Zlikwidowano nie tylko > tysiące zakładów pracy i fabryk (zaledwie w części > nierentownych), lecz także za bezcen, faktycznie za darmo > przekazano w ręce firm zagranicznych całą bankowość, przemysł, > media; skasowano całe gałęzie gospodarki. Gospodarka polska > stanowi obecnie widowisko budzące politowanie - to prawdziwy > krajobraz po ciężkim bombardowaniu. Na skutek oddziaływania Unii > Europejskiej na serwilistyczne rządy w Warszawie, Polska zajmuje > obecnie 56 miejsce na liście rozwiniętych krajów (obiektywnie > nawet schyłkowy PRL znajdował się kilkanaście miejsc wyżej), i > jest kompletnym bankrutem finansowym, należącym faktycznie do... > krajów Trzeciego Świata, którego głos zupełnie się nie liczy (i > nie będzie się liczył) na arenie międzynarodowej. Ron Hunt > zadaje też sobie retoryczne pytanie: jak do tego mogło dojść, że > naród o chlubnej tradycji niepodległościowej dał się tak łatwo > nabrać na prymitywną eurodemagogię? Polscy politycy i > dziennikarze dają się bardzo łatwo korumpować i za względnie > nawet niewysokie łapówki na poziomie paruset tysięcy dolarów, > bez skrupułów współuczestniczą w realizacji obcych interesów na > terenie własnego kraju, z ogromną szkodą dla tego ostatniego. > Pod płaszczykiem walki z "industrialnymi monstrami gospodarki > komunistycznej" doprowadzono do zagłady wielu wcale nie tak > zacofanych względem Zachodu firm, które już w żadnej mierze nie > będą stanowiły zagrożenia dla np. niemieckich czy francuskich. > Ludność Polski, zakompleksiona głęboko w stosunku do Zachodu, > nie zdążyła nawet się ocknąć, jak się obudziła się z letargu w > kraju pod każdym względem trzeciorzędnym i pozbawionym > jakichkolwiek perspektyw. Umowę akcesyjną zredagowano też w ten > sposób, a rząd polski lekkomyślnie ją podpisał, że biedna Polska > będzie z własnego skromnego budżetu FAKTYCZNIE, mimo > demagogicznych "argumentów", dopłacała do kasy UE. Odwrotu już > nie ma, gdyż państwo polskie zostało pozbawione ekonomicznych > podstaw swego istnienia. Głupota, jak mówi niemieckie > przysłowie, kosztuje najdrożej. > Jednym slowem, jednak wierzysz zachodnim gazetom, moze uwierz tez i polskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sic Re: GOSZKA PRAWDA § NIE POPELNIJ SAMOBOJSTWA NARO IP: 212.160.72.* 28.04.03, 10:30 ten artykuł to chyba lekka przesada to fakt że kradną i wszystko rozwalają ale nie przesadzasz aby troszkę ??? Po co Uni kraj który nie będzie miał czym płacić do kasy unijnej ?? Na własnym terenie jakie mają problemy .. a ktoś sobie wyobraża że przyjmują kraj który za jakiś czas powie sorry skończyła nam się kasa w tym roku nie zapłacimy składki .... komuś się Archiwum X popieprzyło z życiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal NADA DUMAT KAK DIELAT SZTOBY NICZEWO NIE ZDIELAT IP: *.kansas-city-15-20rs.mo.dial-access.att.net 28.04.03, 02:11 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adas Ja tu widzę niezły burdel IP: powertech:* / 192.168.1.* 28.04.03, 02:16 To chyba mówi wszystko :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jedrek Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.cg.shawcable.net 28.04.03, 03:47 Wpuscic PSL do biura to atrament wypija Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey Nie tylko PSL. I nie tylko ta Agencja. TO NORMA. 28.04.03, 04:20 I dlatego domagajcie sie ludzie JOW, zmian Konstytucji, jawnosci wszelkich przetargow itd. itp. To JEDYNY sposob by wladzy na rece patrzec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rober Re: Nie tylko PSL. I nie tylko ta Agencja. TO NOR IP: *.sulechow.sdi.tpnet.pl / 192.168.1.* 28.04.03, 18:26 gabrielacasey napisała: > I dlatego domagajcie sie ludzie JOW, zmian Konstytucji, jawnosci > wszelkich przetargow itd. itp. To JEDYNY sposob by wladzy na > rece patrzec. ORAZ OKREGÓW JEDNOMANDATOWYCH I WYBORÓW BEZPOŚREDNICH. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piłka Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.lubaczow.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 05:37 P.Tański obecny minister tez cos tam restruktyryzował i prywatyzował a mioze sie myle.Cała ta wierchuszka to jedeno wielkie szambo o skalanych korupcją rączkach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ch Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 29.04.03, 01:09 Pan Tański zasłużył się wielce kościołowi, rozdając hojnie ziemię i majątki hierarchom kościelnym i innym bonzom, jako szef Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa - teraz służy wiernie Leszkowi i chce uzdrawiać polskie rolnictwo, chyba w roli pana, albo wójta ( bo raczej nie plebana)- czy to nie lekka paranoja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monika Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.toya.net.pl 28.04.03, 06:24 Remont z wynajmem na 4 miesiace??? Jak to mozna "zupełnie legalnie" robic przekręty.I co???? Nasuwa sie tylko jedna odpowiedż - *****.Raport jest niesprawiedliwy, tendencyjny i nieuczciwy - ripostuje były prezes Aleksander Bentkowski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OLO Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.miedzylesie.waw.pl 28.04.03, 08:04 I sprawa jasna po co Bentkowski renegocjowal ta umowe. Koledzy musieli cos z tego miec. PSL to najwieksze szkodniki na polskiej scenie politycznej. Nawet Samoobrona tyle nie psuje, bo nie ma stanowisk. Chociaz po ostatnich wyb. samorzadowych pewnie sie niedlugo zrownaja. Slowem jak proces migracji ze wsi do miast nie przyspieszy to ja czarno widze to 25% sceny poltycznej z poparciem chlopskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: macjan Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.kabaty.2a.pl 28.04.03, 07:00 I ten Bendkowski był ministrem sprawiedliwości... O JEZU !!! Odpowiedz Link Zgłoś
romek948 Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow 28.04.03, 08:10 luuuuudzie! co sie tak denerwujecie, przeciez wszystkie agencje,fundacjei inne tego rodzaju twory sa poto by panstwowe pieniadze przeprowadzac do prywatnych kieszeni i dla tego zaden rzad jeszcze ich nie zlikwidowal i nie zlikwiduje.Stolki w tych po...tworach obsadzaja rzadzacy. To samo dzieje sie wszedzie a szczegolnie tam gdzie rzadzi pazerne chlopstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leksoo Dlatego PSL chce teraz koalicji z PiS IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 08:23 będzie nowa kasa a do wzięcia, a jeśli Kaczyńscy myślą, że uda im się spacyfikować "ludowców" to sie mocno pomylą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dudek Ooo, tak. SLD będzie bardzo oburzone na PSL. IP: *.lukas.com.pl 28.04.03, 08:42 Aż do czasu następnej koalicji... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: henryk Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 80.50.221.* 28.04.03, 09:05 Politycy nie mają pojęcia o zarządzaniu czymkolwiek i zawsze tak się to kończy.Dyskwalifikuje to nie tylko Bendkowskiego, ale całe PSL!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zyxx Kontrakt z HP IP: *.tarnobrzeg.cvx.ppp.tpnet.pl 28.04.03, 10:02 Przy zmianach na górze następca zawsze stara się pokazać, że słusznie został odwołany jego poprzednik. Faktem jest iż kontrolę przeprowadziło Ministerstwo Rolnictwa a obecny prezes ARiMR nie jest (oficjalnie) związany z żadną partią. Faktem jest również to ,iż przy tak dużej instytucji jaką jest ARiMR zdarząją się i zdarzać się będą błędy w jej zarządzaniu. Co do kontraktu z HP, moim skromnym zdaniem, gdyby oni wykonywali część informatyczną i nieinformatyczną to do tej pory nie byłoby zrobione nawet połowy tego co do tej pory. Nie mówię tego bezpodstawnie. Opierając się na doświadczeniach z Miniaplikacją Klient (program do obsługi akcji kolczykowania bydła używany głównie przez wykonujących usługę kolczykowania) stwierdzam, że jest to niesamowity bubel. Program nie zwalnia błędnie wprowadzonych danych które po korekcie nie chcą być poprawnie zapisane, moduł wyszukiwania danych w już zapisanej bazie jest delikatnie mówiąc poniżej krytyki, program nie uruchamia się po zawieszeniu się systemu (głównie windows 98), itp. Ma się wrażenie, że program jest testowany na żywym organiźmie a kolejne poprawki niewiele wnoszą. A co z innymi programami o których nie mam pojęcia? Śmiem twierdzić, że jest podobnie. Poza tym wierzyć się nie chce, że firma o takiej renomie wyprodukowała taki chłam. Nowy prezes powinien się temu bacznie przyjrzeć i ewentualnie nałożyć jakieś kary lub nie wypłacić całej sumy pieniędzy zawartej w kontrakcie. Co do innych zarzutów pokontrolnych nie chcę się wypowiadać ponieważ mam na ich temat za mało informacji. Z poważaniem stały czytelnik Gazety Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bmb Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 212.160.138.* 28.04.03, 10:53 Jak była kolicja to nie przeszkadzało to nikomu. Teraz trzeba PSL dokopać. Nie chcę go bronić, ale wszystko było za przyzwoleniem SLD-owskiego premiera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miki Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.isw.intel.com / 172.28.172.* 28.04.03, 09:27 A gdzie wniosek do prokuratury? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kadłubek Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.pool80180.interbusiness.it 28.04.03, 09:49 czemu mnie to marnotrawstwo społecznych funduszy nie dziwi, a zastosowac metody Feliksa, drugim nie chcialo by sie krasc tego szmalu, zmienic prawo aby zlodziej musial oddac to co ukradl i to z nawiązką wtedy sie poprawi, a dopóki złodzieje bedą ustalali prawo dla złodziei to tak bedzie niestety, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sic Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 212.160.72.* 28.04.03, 10:24 proponuję kule w łeb i do dołu z wapnem w jakimś lasku pod warszawą, majątek skonfiskować nie ważne czy wszystko przepisane na żone i nieletnie dzieci ... kilka takich egzekucji przedstawicieli władzy w tv i przestaną kraść Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Medalik Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 09:54 Naród wybrał swoich przedstawicieli - to niech teraz Naród płaci !!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sic Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 212.160.72.* 28.04.03, 10:21 Złodzieje patrzą ci prosto w oczy i kradną .... pieprz....ne sk....syny ... I jak w tym kraju ma być dobrze proponuję powiesić wszystkich na drzewach przed budynkiem Sejmu .... Co za kraj ludzie przecież oni kradną NASZE pieniądze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert A gdzie kontrola IP: 193.108.78.* 28.04.03, 10:45 Kiedy prezes agencji linczowal HP za wygorowane koszty kontraktu i po wymuszonej renegocjacji kontraktu oglosil zwyciestwo na kapitalem zagranicznym oraz wskazal prawie 130 mln oszczednosci z tego tytulu wszyscy pieli z zachwytu. Takie oszczednosci to przeciez duzy sukces nowego rzadu. Niestety bylo to typowe podejscie administracji rzadowej. Zalozenie, iz jezeli cos sie zrobi samemu to bedzie taniej jest sluszne pod warunkiem, ze posiadania sie sprawna organizacje, odpowiedni sztab ludzi i fachowcow oraz wie sie co sie chce osiagnac. Oczywiscie agencja "posiadala" te wszystkie atuty ale cel byl zgola inny. Wydac jak najwiecej panstwowej kasy aby przy tym zarobic. Skutek jest oplakany. Ale akurat w tym przypadku mozna bylo uniknac strat. Gdzie byly te wszystkie kontrole jak prasa alarmowala, ze agencja nagle zwiekszyla liczbe swoich placowek oraz ze agencja ma powazne braki kadrowe. Teraz mozna powiedziec musztarda po obiedzie. Ale nie do konca. Otoz punktem odniesienia jest starty kontrakt z HP, w ktorym dokladnie okreslono kwoty za obsluge i szkolenie. Jezeli agencja przekroczyla koszty wynegocjowane w poprzednim kontrakcie to znaczy, iz prezez agencji dzialal na szkode skarbu panstwa i za to powinien byc pociagniety do odpowiedzialnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
jac_a Re: A gdzie kontrola 28.04.03, 12:26 Były prezes ARiMR nie jest w ciemię bity i dobrze wie jak się robi kasę w Polsce. Zachował się jak prezes dobrze prosperującej w pełni komercyjnej firmy, któremu zależy na kasie i redukcji kosztów. Nie trzeba być specem by zorientować się co jest grane. Taki gość na 100% ocenił ryzyko takiej operacji i zrobił symulację kosztów oraz ile na tym i na kim zarobi. Ciekawe tylko, że nikt tego wcześniej nie kontrolował, tylko wszyscy palili głupa i zachwycali się pomysłem i przebiegłością działania. A jak wyszło szydło z worka to dopiero wielka zwała! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konsultant Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: aga:* / 192.168.6.* 28.04.03, 10:53 Jak słyszę "przetarg z wolnej ręki", to mi się nóż w kieszeni otwiera. A to jest przecież zgodne z korupcjogenną i kryminogenną ustawą o zamówieniach publicznych (mam kilkaset przetargów za sobą, gdy pracowałem na zachodzie). Zgadzam się, że to złodzieje uchwalają prawo dla siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AK Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: aga:* / 192.168.6.* 28.04.03, 11:04 To złodziejskie prawo uchwalałl też Aleksander Bentkowski, bo to "żelezny" poseł. Jak nie zrobi się w Polsce prawdziwej rewolucji, to naród nasz zniknie z mapy Europy. Młodzieżzy! Do dzieła! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dresiara kocham PSL! mają jaja, nie to co te dusigrosze z SLD IP: *.ds.pg.gda.pl 28.04.03, 11:19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kmiot Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 149.156.142.* 28.04.03, 12:06 Skądinąd wiadomo mi jakiej proweniencji są niektórzy działacze i członkowie PSL-u; ,,Samoobrona" przy nich to pikuś... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłop1 Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 28.04.03, 12:28 jest kolejna informacja która potwierdza moją opinię ,że PSL jako partia działająca na szkodę państwa powinna ulec zakazowi działania .Dotychczasowe działania PSL ograniczają się tylko i wyłacznie do załatwiania kasy dla swoich działaczy a chłopi dla których podobno działa PSL nawet nie dostają ochłapów.Afera Rywina i inne afery medialne w porównaniu do działan działaczy psl to drobiazgi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ARiMRtorszczak Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: 62.233.173.* 28.04.03, 13:53 Włosy się jeżą jak czyta się 80% wypowiedzi na tym forum.Czy niedociera do Was rejtani ,że to następna zagrywa klasy panójącej.Jak ładnie brzmi bezpartyjny -Jerzy Miller ,Tański a skąd się wzieli patrz uśmiechnięte gęby Jagielińskiego,Balasza na zdjęcu w Atenach coś za coś.Nowe głosowania w sejmie ,wygrywa mniejszościowe SLD ?.NIE liczcie na żadne wiarygodne komisje kontrolujące to wszystko bzdura.To jest nastepny temat zastępczy rzucony Polakom.Zastanawiająca jest wszechstronna wiedza naszych decydentów obecny prezes ARiMR jest CYBERNETYKIEM a zna się na rolnictwie. Jak nie może dogadać góra czyli ARiMR ,GUGiK,GUS i inni najlepiej zwalniać ludzi z dołu z Biur Powiatowych ,którzy wiązali plany życiowe i zostają bez pracy.Zgodze się że jest przerost i brak kompetencji ale w Warzawce i Oddziałach Rejonowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wolny Re: Resort rolnictwa skontrolował ARiMR i za głow IP: *.abg.com.pl / 192.168.1.* 30.04.03, 11:36 kto "-uje" kreskuje ten ma same dwóje. jesteś pewnie jednym z tych tysięcy wybitnych urzędasów, których zatrudnił Bentkowski. No tak, po co chodzić do szkoły, jeśłi wystarczy należeć i juz pracę na talerzu przyniosą. i to jaką - nic robić nie trza, a dutki się sypia co miesiąc. brawo PSL !!! Odpowiedz Link Zgłoś