Dodaj do ulubionych

Giełdy psują nam nerwy

08.11.07, 21:10
Z tego co widzę na świecie powinna powstać jeszcze jedna waluta ale o zasięgu
ogólnoświatowym. Żadne tam kołchozoeuro; po prostu waluta, w której można by
rozliczać wszystkie większe transakcje. Nazwa nieważna (byle nie tylko po
angielsku.)


Ja proponuję nazwać ją "Złoty" :))))
Obserwuj wątek
    • Gość: zadowolony Komu psuja, temu psuja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.07, 00:14
      Nie rozumiem o jaka nerwowosc inwestorow chodzi, ja tam sie czuje jak ryba w
      wodzie. Zloto kupowalem 2 lata temu po 500 dolcow, na opcjach na rope jestem 50%
      do przodu. Wszystkie te perturbacje, ktore wielu zlapaly ze spuszczonymi
      gaciami, mozna bylo latwo przewidziec, (sa o tym setki chocby blogow
      ekonomicznych) jesli tylko wiedzy o swiecie nie czerpie sie z TVN24 i
      "analitykow" naganiajacych stada owieczek do kupowania akcji w 6 roku hossy.
      Ekonomisci od lat przewidywali zalamanie dolara, a ze ropa zdrozeje tez wydaje
      sie oczywiste, w koncu najprawdopodobniej osiagnelismy wlasnie szczyt jej
      wydobycia, o czym mozna poczytac chocby na tej polskiej stronie:

      www.peakoil.pl
      • Gość: to skandal a juści uwierzymy w te opcje IP: *.range81-154.btcentralplus.com 09.11.07, 00:24
        PiSzesz nieprawdę! Póki co, lawinowy wzrost cen ropy nie jest
        spowodowany (jeszcze) przez jej brak ale przez zjazd ceny dolara
        oraz niepokoje polityczne.
        • Gość: irmi I wszedzie te terenowe samochody z USA :-O IP: *.jmdi.pl 09.11.07, 06:06
          skąd ten geniusz gazetowy to wytrzasnął , może wypił za dużo wczoraj.
        • Gość: ateusz Re: a juści uwierzymy w te opcje IP: *.adsl.alicedsl.de 09.11.07, 08:09
          jakby tu wam napisac..zrozumcie,ze jestescie ciagnieci na smyczy do nowego porzadku..w polsce ten nowy porzadek mozna zaobserwowac najdokladniej...tluste,wypasione geby kleru,oligarchowie o mentalnosci kija od szczotki(marek goliszewski jako najlepszy przyklad),politycy o wyksztalceniu obywatelskim na poziomie domu publicznego,sluzby resortowe,ktore wzoruja sie na wyobrazni orwell i media na garnuszku cia i mosadu,a ciemne masy,ktore cos tam posiadaja do hospicjum,bo teraz opanowano nowe technologie(nie tylko w ewangelizacji)gdzie mozna ludzi masowo i fachowo mordowac(opiekujac sie potem ich majatkiem)..ps."serdeczne" pozdrowienia dla p.adama michnika i jego rzetelnosci jako czlowieka i dziennikarza..
      • Gość: khakhakha Re: Komu psuja, temu psuja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.07, 03:03
        50% do przodu khakhakha to se przelicz to na złotówki khakhakha
    • Gość: gp Powody do zadowolenia - racja! IP: *.hsd1.md.comcast.net 09.11.07, 01:43
      Firmy sprowadzajace samochody ze Stanow przezywaja zniwa :) Sam sie
      zabieram do sprowadzenia...
    • Gość: Tomasz (w UK) Giełdy psują nam nerwy IP: *.cable.ubr06.edin.blueyonder.co.uk 09.11.07, 02:57
      nie "1,43mld dol" a "1,43bln dol".
      tak autorze, walnales sie tylko TYSIAC razy.
      ale popraw to w drukowanej wersji, oki ?
      • Gość: graf Re: Giełdy psują nam nerwy IP: *.chello.pl 09.11.07, 03:25
        > nie "1,43mld dol" a "1,43bln dol".

        Ten błąd jest niewybaczalny - świadczy bardzo źle o autorze.
        Po pierwsze - każdy kto choć trochę orientuje się w j.angielskim wie że bilion
        to miliard.
        Po drugie - pisząc o olbrzymich zapasach dolara autor powinien popisać się
        zdrowym rozsądkiem i zastanowić się nad tą wielką kwotą 1,54mld $
    • Gość: soros chińczycy mają 1,43bln dolarów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 07:54
      wy ciołki od ekonomii z wyborczej...
    • cyndyndanda tanim dolarem Ameryka zniszczy europejski kolchoz! 09.11.07, 08:39
      Im tanszy dolar, tym gorzej dla Europy (i dla Polski rowniez)!
    • tomek.sawyer Re: Giełdy psują nam nerwy 09.11.07, 09:34
      Pytanie: kiedy cena EURO podskoczy i czy w ogóle to się stanie?
      Nie do końca rozumiem te mechanizmy: kiedy tanieje jedna waluta, to
      się ją wymienia na inną np. EUR (dobrze myślę, nie?). Skoro inna
      waluta jest chętnie kupowana, to powinna drożeć (tak jak mieszkania
      w PL). A zatem od czego zależy kurs EUR i dalej dlaczego złotówka
      jest taka mocna?
    • Gość: mm32e KRACH?: IP: *.aster.pl 09.11.07, 09:49
      dzisiaj odreagowanie a co dalej...
      US Federal Reserve chairman Ben Bernanke warns the US economy will
      slow in the last three months of 2007(źródło:www.bbc.co.uk).
      A nie mówiłem - spadki,spadki i jeszcze raz spadki! Moje
      przewidywania sprawdziły się a ci, którzy miesiąc temu śmiali się z
      moich analiz dzisiaj płaczą. Czy powtórzy się rok 1929, czy będzie
      drugi CZARNY CZWARTEK?! Kryzys kredytowy w USA wciąż daje o sobie
      znać, do tego dochodzi galopująca ropa i widmo bessy. Zadzwoń nim
      będzie za późno, analityk czeka.tel.kom: 790 459 101
    • Gość: robi32r BESSA: IP: *.aster.pl 09.11.07, 09:50
      dzisiaj odreagowanie a co dalej...
      US Federal Reserve chairman Ben Bernanke warns the US economy will
      slow in the last three months of 2007(źródło:www.bbc.co.uk).
      A nie mówiłem - spadki,spadki i jeszcze raz spadki! Moje
      przewidywania sprawdziły się a ci, którzy miesiąc temu śmiali się z
      moich analiz dzisiaj płaczą. Czy powtórzy się rok 1929, czy będzie
      drugi CZARNY CZWARTEK?! Kryzys kredytowy w USA wciąż daje o sobie
      znać, do tego dochodzi galopująca ropa i widmo bessy. Zadzwoń nim
      będzie za późno, analityk czeka.tel.kom: 790 459 101
    • Gość: pozytyw Giełdy psują nam nerwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 12:18
      oj analityk sieodniecił za bardzo i 2 posty po sobie z innymi nickami wpisał, a
      co:) co do leków antystresowych to jeszcze ich nie kupowałem, może dlatego ze
      przewalutowałem kaske moją i inwestuje w arce europa wschodnia, tam na razie nie
      mam wielkich strata w perspektywie wielkie zywki (patrząc na pkb). chciałbym
      tylko żeby ten rynek kredytów hipotecznych w usa się uspokoił, bo to przez niego
      wszystko
    • Gość: Radek Nic tylko kupować.................. IP: 157.25.139.* 09.11.07, 13:20
      Nic tylko kupować. Czego się martwić. Jak leci na dół to i poleci do
      góry. Plajta firmy nie grozi, a czym bardziej w dół tym lepiej. Ja
      kupuję i jakoś nie przeraża mnie spadek, wprost przeciwnie. Wybrałem
      sobie foremkę (dobrze się jej przyjrzałem) i cyklicznie dokupuję
      mimo iż obecnie spada. Nie liczę na wartość tylko na ilość. Czym
      bardziej spadnie tym więcej będę miał akcji.
      A stres mogą mieć ci, co wyciągają kasę grając krótkookresowo
      (sprzedając i kupując w tym samym dniu lub dniu następnym). Cieszą
      się jedynie maklerzy biorąc kasę od każdego obrotu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka