emes-nju
29.09.03, 12:05
Wprost nr 40/2003
"Pracownicy przedsiebiorstw panstwowych sa najbardziej zadowolona z zamiany
socjalizmu na kapitalizm grupa spoleczna w Polsce - wynika z ankiety PBS. Az
79% z nich popiera zmiany zapoczatkowane w 1989 r., podczas gdy wsrod
pracownikow sektora prywatnego - 67%. Nic dziwnego. W III RP ziszcza sie
marzenie wielu pokolen Polakow: pracowac jak w socjalizmie, zarabiac jak w
kapitalizmie. Bedacy na garnuszku panstwa wypracowuja zaledwie 1/3 tego, co
sektor prywatny, a pensje maja o 15% wyzsze. Skad rzad bierze na to
pieniadze? Od podatnikow z efektywnego i dochodowego sektora prywatnego.
Badania PBS potwierdzaja teze Marksa, ze najbardziej zadowoleni z
kapitalistycznych porzadkow sa kapitalistyczni krwiopijcy. (AP)"
Chyba wsadze kij w mrowisko piszac, ze konkluzje tego artykuliku rozumiem
tak, ze tymi krwiopijcami sa pracownicy przedsiebiorstw panstwowych...