gwiazdka_14 Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:34 Ja obgryzałam bardzo dawno temu. Pewnie jak 90% dziewczyn zaczęło malować paznokcie bezbarwnym, który jest okropnie nie dobry więc przestałam.. I tak jakoś mnie teraz wzięło na szczelanie palcami xdd. Odpowiedz Link Zgłoś
popgirl Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:39 Tak mam sposób . NIE RÓB TEGO !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
olgx Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:39 ja naszczęście nie mam z tym problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
starberry Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:43 jeśli byście obgryzały tak długo jak ja to ŻADNE lakiery by wam nie pomogły... wiem, bo mama ciągle mi kupowała, i co ? nic z tego . teraz wyżywam się na skórkach, bo mi szkoda paznokci.. ale są bardzo łamliwe , i jak mi się złamie to się nie mogę powstrzymać -.- , teraz tylko je muszę codziennie odżywkami czy coś, i jak nie będą tak łamliwe to nie będę..a co do skórek ? nie mam pojęcia , może wy mi coś doradzicie. ?(: Odpowiedz Link Zgłoś
beauty12 Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:46 Ja nie obgryzam paznokci, i nigdy ich nie obgryzałam Odpowiedz Link Zgłoś
nrulezzzzz macie mnie... 13.05.10, 17:46 tak, mam wady jak każdy, bo nikt nie jest ideałem... obgryzam paznokcie, kiedyś to był wielki nałóg, którego nie potrafiłam porzucić za żadne skarby świata... żadne sposoby nie dawały rady ale jestem silna i ostatnio to pokazałam: RZUCIŁAM OBGRYZANIE PAZNOKCI!!! tak, właśnie... udręka ta trwała 14 lat i poradziłam sobie! pytacie jak? to proste: po prostu, kiedy powoli zdawałam sobie sprawę, że tracę bardzo fajną rzecz: kolorowe paznokcie, fajne wzorki, estetyczny wygląd palców... moje kumpele mają świetne paznokcie... też chciałam mieć taką frajdę i kiedy pewnego dnia zobaczyłam dziewczyną i przecudnym kolorze paznokci, który tak fajnie wyglądały zapragnęłam rzucić ten wstrętny nałóg... mimo, że brzmi to głupio, ale zaczęłam od jednego paznokcia-wskazującego w prawej ręce zakleiłam go plastrem i nazmyślałam, że się przecięłam... trwało to jeden dzień, następnego dnia zapomniałam go założyć i za każdym razem, kiedy już już mówiłam w myślach 'dosyć!' i zadziała siła woli... najpierw był jeden palec, nawet nie zauważyłam,kiedy przestałam obgryzać drugi wskazujący, a potem kolejny, kolejny i kolejny! zaczęłam tuż przed moimi urodzinami (około 1 1 maja), a teraz zapuszczam już wszystkie !!!(oprócz jednego... nie wytrzymałam, miałam wstrząs stresowy i ten jakoś został, ale staram się nie obgryzać go, chyba, że w sytuacjach kryzysowych ) jestem zachwycona z efektów !!! na razie jeszcze nie wypróbowałam kolorowego lakieru, ale to przez szkołę: możemy mieć w niej tylko bezbarwny... ale bez obaw, niedługo spróbuję PS: pytasz jak to się zaczęło? nawet nie pamiętam, od urodzenia ( a raczej od wyrośnięcia paznokci)... kiedy byłam mała pamiętam, że mama trochę obgryzała(ale nie, aż tak jak ja... ) zawsze zwalam na to, choć słyszałam gdzieś, że Ci, którzy obgryzają paznokcie mają problemy z psychiką... przyznaję bez bicia, że je mam. ale nigdy nie poszłam do żadnego psychologa, psychiatry czy choćby komuś się zwierzyć... nie, ja kryję to w sobie i kiedyś popełnię samobójstwo, bo życie mnie wkurza... nie bój się to nie teraz i nie traktuj mnie jak jakąś psycholkę, po prostu życie mi się nie układa ( to za lekkie słowo, ja nie mam żadnego życia... ) nie lituj się, radzę sobie z tym, na depresje się nie umiera! na razie tylko jedno jest tym włosem trzymającym moje życie: marzenia, jeśli ktoś je zniszczy moje życie pokruszy się jak porcelanowa filiżanka zrzucona z 15 piętra... ale wierzę w Boga i w to, że mnie kocha... mam też cichą nadzieję, że mi pomoże... a teraz jeśli to przeczytałeś, to przepraszam, że zrucam na Ciebie moje problemy... (pisz, jeśli chcesz mnie pocieszyć lub jeśli sam chcesz być pocieszonym... podobno jestem lepszym motywatorem, niż życie moim demotywatorem... więc pisz, nie pogardzę nikim... Odpowiedz Link Zgłoś
aleeex_ . 13.05.10, 17:47 ha ! a ja też obgryzam i z doświadczenia wiem że lakiery nie pomagają . i tak wkładałam palce do buzi a gorzki smak lakieru po czasie zlizałam i dupa xd ja maluję paznokcie lakierem kolorowym i wiem że to brzydko wygląda jak jest zgryziony dlatego staram sie nie wkładać paluchów do buzi ;d Odpowiedz Link Zgłoś
zmierzch166 Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:50 Ja nie mam żadnych albo posmarować czymś paznokcie najlepiej jakim lakierem albo nałożyć na palce jakiś krem co śmierdzi hehe Odpowiedz Link Zgłoś
trufla Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:50 Nie obgryzam paznokci, ale bardzo często skórki przy paznokciach. W aptekach można kupić bezbarwne lakiery do paznokci, które są okropne w smaku. Moja siostra takich używa i prawie wogóle nie obgryza... Odpowiedz Link Zgłoś
najli. Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:53 Ja tam nigdy tak nie miałam. Jak chcę to obgryzam paznokcie, a jak nie chcę to nie. Nie mam z tym problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
selandmil Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 17:54 gigats11 napisał(a): > mam problem z obgryzaniem paznokci. Czy wy kiedyś obgryzalyście paznokcie?? > Macie jakieś skuteczne sposoby??? Ja nie mam Odpowiedz Link Zgłoś
sweet1604 Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 18:00 Hmmm może po prostu wyobraź sobie ile ohydnych zarazków i bakterii masz na dłoniach i ty je wkładasz do buzi ..... bleee O.o Odpowiedz Link Zgłoś
justinek123 Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 18:14 tak.... ja kupilam w aptece taki jagby lakier do paznogci. To jest tak jagby woda ale jak bedziesz chciala zaczac obgryzac to polizesz to do paznocci. To jest oblesne! Odpowiedz Link Zgłoś
zuta Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 18:18 Nigdy nie obgryzałam paznokci, ale obgryzałam skórki to podobny problem. Pewnego dnia w autobusie zobaczyłam młodą dziewczynę obgryzającą paznokcie i w tedy jakoś dotarło do mnie, że ja wyglądam podobnie i że jest to obrzydliwe. NIe było łatwo, bo cały czas musiałam się pilnować, ale z czasem po prostu zapomniałam. Odpowiedz Link Zgłoś
zuta Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 18:19 A i chyba dobrym sposobem jest obcięcie paznokci tak krótko, żeby nie było co obgryzac Odpowiedz Link Zgłoś
malenka77 Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 18:32 ja cały czas obgryzam paznokcie ale ostatnio patrze a moje koleżanki mają piękne paznokcie i lakiery. Teraz staram się brać przykład z miley cyrus chociaż ona też obgryzała ale to rzuciła nie dawno..... teraz nie obgryzam paznokci dopiero od 5 minut hhehehehe mój sposób to branie przykład z gwiazdy na przykład Byounce albo lady gaga no co ja gadam ona jest głupia < bez uraz dal tych co ją lubią ona jest dla mnie głupia>wicie każdy ma jakaś ulubiona gwiazdę i innych nie lubią niektórzy nie lubią miley cyrus ja się z tym nie zgadzam na przykład moja koleżanka Gracjana \H.. czasem mówi że jest fajna a czasem że to taka głupia Debilka ja ja strasznie lubię mam tu konto z moją koleżanka JuliA W.... ale wracając to obgryzania to spróbujcie moim sposobem Nara Buziaczki PapaTki Odpowiedz Link Zgłoś
julka_ Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 18:42 najlepiej kup sobie specjalny lakier do paznokci ;p jak będziesz próbowała obgryzać to będzie piekło cię w język albo gorzko "smakować" ;p Odpowiedz Link Zgłoś
kontrastowa Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 18:54 nigdy nie obgryzałam i nie zamierzam . Odpowiedz Link Zgłoś
elusha_21 Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 18:59 Lakier, taki specjalny Mam nadzieje że pomoże! Odpowiedz Link Zgłoś
blackcafe Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:04 wrr, ja niestety też tak mam . kiedyś używałam tego gorzkiego lakieru , ale skończył mi się i przestałam . XD czasem jak pomaluję paznokcie na ładny kolor, to nie obgryzam , ale niestety , jest szkoła, więc zaraz muszę zmywać .. hmm , ja ogólnie to wielki problem mam ze skórkami , bo paznokcie mam w miarę , tylko muszę je jakoś wzmocnić . ogólnie też mam tak, że jak widzę , że paznokcie zaczęły mi rosnąć , to nie obryzgam . ; )) i jak mówiłam , najgorsze to skórki . : / Odpowiedz Link Zgłoś
marti672 Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:07 pomalowałam smarem nie no żart też nie mogę się odzwyczaić Odpowiedz Link Zgłoś
dacey Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:12 ehm . sama obgryzam -,- Odpowiedz Link Zgłoś
chavala Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:19 Ja obgryzam już od kilku lat. Raz jak pomalowałam lakierem, to nie obgryzałam. Potem zapominałam malować, bo jestem strasznie roztrzepana i znowu zaczęłam obgryzać xd Z gorzkim lakierem też próbowałam, ale nie działało. Na początku było okropne, ale potem już nie czułam tego smaku i dalej obgryzałam Odpowiedz Link Zgłoś
cherrydoll Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:20 obgryzałam ale pomalowałam sobie kiedyś jakimś lakierem gorzkim ;// i od tej pory jak się zatrułam nic bo obgryzłam paznokcia to już tak nie robię ;d Odpowiedz Link Zgłoś
enxd Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:20 Co do obgryzania paznokci ... jestem od tego UZALEŻNIONA teraz gryzę ołówki , Odpowiedz Link Zgłoś
miczii Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:21 Mam tak samo Najczęściej trzymam w cytrynie A ocet jest najlepszy tylko jak masz pobgryzane skórki to okropnie piecze Odpowiedz Link Zgłoś
kasiulec sma 13.05.10, 19:24 smaruj palce gównem, nie no żartuje . Smaruj octem lub jakimis perfumami to powinno cię odstraszyć Odpowiedz Link Zgłoś
caterina97 Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:25 oczywiście , że nigdy tak nie robiłam ! . a fuuj . ! ; / Odpowiedz Link Zgłoś
alic3cull3n Re: Obgryzanie Paznokci. Macie skuteczne sposoby. 13.05.10, 19:30 ja obgryzałam i teraz mi się zdarza, ale o wiele, wiele rzadziej, bo zaczynam się odzwyczajać...zawsze staram się mieć zajęte obie ręce jakąś robotą Odpowiedz Link Zgłoś