racing 06.11.10, 23:40 Sporo osób się poprzez szkoły zmienia. Ale najczęściej zdarza się to w gimnazjum. Czemu tak? I czy wy również tak uważacie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alexis69 Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 06.11.10, 23:43 tak, zmienia. było,kosz. Odpowiedz Link Zgłoś
duuumi Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 06.11.10, 23:44 Gimnazjum zmienia ludzi. Moze dlatego, ze wtedy własnie chcemy najbardziej przypodobac sie srodowisku, chcemy by za wszelką cenę nas lubiono. Najwieej osób w gimnazjum zaczyna pić, ćpać, palić. Ale czy to złe? Nie wiem. Odpowiedz Link Zgłoś
cukiereczek.. -.- 06.11.10, 23:44 nie, że nas zmienia tylko po pewnym czasie dowiadujemy się jacy jesteśmy na prawdę .. Odpowiedz Link Zgłoś
jenny. Re: -.- 06.11.10, 23:52 a ja myśle że zmienia dlatego że chcemy się przystoswoać i zaczynam udawać kogoś innego.;/ Odpowiedz Link Zgłoś
free Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 06.11.10, 23:50 Mnie nie zmieniło. Może troszeczkę bo każdy się zmienia. Nie ważne czy byś siedziała dalsze 3 lata w podstawówce i tak byś sie zmieniła. Po prostu okres gimnazjum jest też okresem dojrzewania, humorów i przez to się zmieniamy. Nie obwiniajmy gimnazjum ;D Odpowiedz Link Zgłoś
szukajmnie free ma racje. 06.11.10, 23:54 Prędzej , czy później i tak zaczęłby zachodzic w nas zminy. ;p Tego nie da się ominąc. Odpowiedz Link Zgłoś
urszulka2691 Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 07.11.10, 11:08 mi sie wydaje że dlatego sie zminiamy że w gimnazjum wiekszosc osób pierwszy raz pali papierosy, pije piwo czy bierze narkotyki <ja nie ale znam kilka takich osób> no i to powoduje zminy w naszym zachowaniu...Ale na pewno duży wpływ ma na to pierwsza powarzna miłosc która też przeżywa sie zazwyczaj w gimnazjum.... Odpowiedz Link Zgłoś
kajuchna Ja jako przykład... 06.11.10, 23:54 .. zaczęłam palić i pić a mam 13 lat wiec... Moim zdaniem dlatego ze dziecko już znienia szkołe i już nie jest dzieckiem i uwarza sie za dorosłego i mu odbija tak jest ze mną i wielona wieloma innymi ludzimi tylko ja umiem sie do tego przyznać Odpowiedz Link Zgłoś
kociara125 Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 06.11.10, 23:56 zmienia zmienia, jestem na to żywym przykładem xD nie wiem dlaczego tak jest... dorastasz inaczej patrzysz na świat i poprostu tak somo z siebie... nie chodzi mi tu akurat o wpadanie w nałogi czy coś tylko o charakter ;D na nastepny rok ide do liceum.. ciekawe czy ono tez zmienia ludzi ;p Odpowiedz Link Zgłoś
momo. ja się zmieniłam. 06.11.10, 23:59 uważam, że na lepsze. dlaczego? wiadomo, zmiana ludzi, otoczenia. to normalne. Odpowiedz Link Zgłoś
sileny. Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 07.11.10, 10:52 wieeeele moich koleżanek zmieniło. na gorsze. Odpowiedz Link Zgłoś
lara12 Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 07.11.10, 10:56 może nie tyle gimnazjum zmienia ludzi, co czas, który przypada na gimnazjum . ale tak, to cholernie wszystkich zmienia . niektórych swoich koleżanek nie poznaję (bo chodzę do szkoły gdzie jest i podstawówka i gim. więc pół życia z nimi spędziłam), mimo że widuję je codziennie . Odpowiedz Link Zgłoś
jane_ Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 07.11.10, 11:03 ja dzięki gimnazjum wreszcie przestałam być taka grzeczna, nieśmiała i miła. tzn. może nie tyle przez gimnazjum, co w czasie gimnazjum. no a nie robię nic z tych trzech złych rzeczy, które zazwyczaj robi się w tej szkole. ogólnie jest wielki szał na zmienianie się w gimnazjum, trochę mnie śmieszy, jak pierwszoklasistki na siłę chcą się dostosować. każdy mówi, że to głupota, a każdy do tej zmiany dąży. Odpowiedz Link Zgłoś
lady_cat zmienia . . . 07.11.10, 11:04 ludziom zaczyna wtedy odbijać. cpanie, palenie szlugów, picie alkoholu - to sie zaczyna w gimnazjum . a wszystko po to, by być w tej ' elitce ' . czy ja się zmieniłam ? nie wiem. z charakteru trochę tak . jestem chyba bardziej pewna siebie, optymistyczna, no i w tym roku ambicje strasznie mi wzrosły w górę. ale nie robię nic, by być w tej elitce. to nie ma sensu. za dziesięc lat będa nikim. a ludzie o przeciwnym zachowaniu, będa kimś . dziewczyne, które są dziewicami będą szanowane. a nie, jakieś puszczalskie. a plastki będa wyglądać starzej, niz moja babcia . ja nie chcę sie zmieniać, nie w tą tronę, o nie . Odpowiedz Link Zgłoś
nika_98 Tu ;> 07.11.10, 11:06 Zależy jakich : ] Moja przyjaciółka (rok starsza) nie za bardzo. Odpowiedz Link Zgłoś
corba . 07.11.10, 11:07 nie zadawaj głupich pytań... ludzie po prostu dojrzewają do pewnych spraw w pewnym wieku . -,- i takie tematy nie raz już widziałam na kotku , więc kosz . Odpowiedz Link Zgłoś
marsjanka115 x__x 07.11.10, 11:12 możliwe. ja się zmieniłam ale chyba raczej w pełni dowiedziałam się jaka jestem . Odpowiedz Link Zgłoś
blyszczaca Niestety ale tak ... 07.11.10, 11:16 Zmienia i to bardzo , teraz osoby które uważasz za fajne i w ogóle nie wyobrażasz sobie nawet tego w trzeciej klasie dowiesz się jak bardzo się myliłaś co do niektórych osób ... Odpowiedz Link Zgłoś
sylwiaaa Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 07.11.10, 11:16 I to jeszcze jak, przyszlam jako grzeczna dziewczynka , dobrze sie uczaca itd. Wyszlam z kuratorem, ledwo zdalam , popijam czasem itd . moze to intymne zwierzenia ale mowie jak jest. A zdaje mi sie ze to wszystko przez towarzystwo... Odpowiedz Link Zgłoś
truskawkooowaa. . 07.11.10, 11:17 mysle że chodzi o to że zmienia się troche twowarzystwo, poznaje się nowych nie koniecznie dobrych ludzi . zaczynają się paiperosy, imprezy. pozatym dorastamy w wieku 13,14,15,16 lat. zmieniamy się nie tylko fizycznie. ogółem większość moich koleżanek zmienia się ale nie koniecznie na dobre.;c ciekawe czy ja też dam się 'zwariować'.; pp Odpowiedz Link Zgłoś
malinka.. Cóż... 07.11.10, 11:32 Tak, gimnazjum zmienia ludzi, tak jak liceum, a później studia. Dziewczyny w gim lepiej się ubierają, malują się itp, a niektóre zaczynaja pić, palić czy tam brać;/ Natomiast chłopaki tak samo jak dziewczyny chcą się podbać Zaczynaja chodzić na siłownie itp ) Zaczynaja się imprezy i nocne wypady z przyjaciółmi ;P Czy ja wiem, czy to takie dobre. No ale cóż, każdy sie zmienia i nic na to nie poradzimy ) Odpowiedz Link Zgłoś
hellokiciara Re: Cóż... 07.11.10, 12:33 W sensie palenie ,ćpanie i być w elicie szkolnej ? Nie . nie jestem nachalna , nie pcham się do grupy wartej zero . tacy ludzie niczego nie osiągną w życiu . może i trochę się zmieniłam . nie jestem taka jak w podstawówce .zdaję się , że próbowałam być fajna na siłę , chodzić z dziewczynami które rządzą , ale i tak je lubiłam i nadal lubię . w podstawówce uciekałam , wagarowałam .ale teraz z jednej strony uświadomiłam sobie , że w gimnazjum to już nie są żarty . tak czasem nie chcę się iść do szkoły ,ale jakoś trzeba się pogodzić z tą myślą i iść . pod innym względem czy się zmieniłam ? sama tego nie zauważę ,mysi być ten ktoś który od dawna mnie zna i porównać jaka byłam . brakuję mi dawnej klasy w której byłam . nie mam zbyt do nikogo zaufania .jestem zadumana w sobie i zamknięta .mam swoje podglądy . Odpowiedz Link Zgłoś
frutella_xd Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 07.11.10, 12:40 Sporo moich znajomych strasznie się zmieniło, jak poszło do gimnazjum. Odpowiedz Link Zgłoś
boleyn Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 08.11.10, 20:17 frutella_xd napisał(a): > Sporo moich znajomych strasznie się zmieniło, jak poszło do gimnazjum. Ciekawe! Odpowiedz Link Zgłoś
cesautres no 07.11.10, 12:46 tak już jest , w gimnazjum większość próbuje udowodnić na siłe że nie są już dzieciakami , dziewczyny zaczynają się malować i lepiej ubierać , nie którzy zaczynają palić i pić , co dla mnie jest zupełnie głupie , bo to wogóle się nie jest oznaka dorosłości raczej skrajnej głupoty noi przekleństwa , ja też zauważyłam że coraz częściej klne , tak mi już weszło niestety . Odpowiedz Link Zgłoś
donia.19 ..... 07.11.10, 12:54 ja nie wiem, bo mieszkam na wsi i mam podstawówkę razem z gimnazjum... ale zmienia... mam koleżankę która poszła do większego miasta i zrobiła się strasznie " paniusiowata"... W sumie to zależy od charakteru , bo jeśli ktoś czuje sie dobrze takim jakim jest ,nie bedzie sie wtapial w tlo i robil to co inni będzie taki sam ... [moje zdanie] Odpowiedz Link Zgłoś
paulka. Re: Czy gimnazjum zmienia ludzi? 07.11.10, 12:57 Tak to prawda. Być może jest to powód, że nie chcemy się różnić od innych lalek, umalowanych, wytapetowanych i extra ubranych. Dotyczy to również naszego wnętrza. Też to zauważyłam. Nie zmieniajmy się. Odpowiedz Link Zgłoś