Dodaj do ulubionych

Wrażliwość :*

27.09.11, 07:13
Hm. Wile osób uważa że jestem wrażliwakwiat i mam czule serce. I problem ktwi w tym że nie wiem jak to obierać czy to jest dobrze czy nie ? confused

https://img717.imageshack.us/img717/7950/74619556.png
Obserwuj wątek
    • elisss92 Re: Wrażliwość :* 27.09.11, 10:11
      Wiesz, zależy. Wrażliwość to dobra cecha, jednak i w niej trzeba znać umiar. Jak to mówią: "Chcesz mieć miękkie serce, miej twardą dupę".
      Wrażliwość często przejawia się nadmiernym rozpamiętywaniem, rozczulaniem (także nad sobą), przejmowanie się drobiazgami. I to jest właśnie negatywna strona tej cechy wink
      • kawaiikimie Kawaii. 27.09.11, 21:05
        Taa, ja jestem bardzo wrażliwa, to czasem denerwujące. Przy ludziach nie płaczę, nie użalam się nad sobą, jestem twarda. Ale gdy jestem sama w domu baardzo często to robię. Codziennie płaczę, rozpamiętuję wszystko, ale ostatnio pomaga mi medytacja, siedzę półgodziny na dywanie i patrzę w ścianę, wszystko sobie układam. Chciałabym się niczym nie przejmować, ale wrażliwość ma też swoje dobre cechy, bo jestem też bardzo wrażliwa na zło , ojj. bardzo. Często płacze, z powodu losu innych. To akrat może nie jest dobre, ale + jest, że uwielbiam pomagać. smile
        Przez tą wrażliwość boję się, że nie poradzę sobie w życiu.
    • camper_kala Re: *______* 06.10.11, 18:10
      jaaaaa jestem troszke nadwrażliwawink
      poprostu jak widzę czyjeś nieszczęście(zwierzaków lub ludzi) to odrazu płaczeuncertain
      już tak mam...
      no i na filmach ciągleeeeeeeeeee!!!!!!!!
      to tylesercekwiatserce
    • ingrid Proszę przeczytaj o mnie(wrażliwość). 06.10.11, 18:31
      Wg mnie dobrze,bo chciałabys być tak twarda jak kamień.Ja dzisiaj nadwrazliwości doświadczyłąm.Jestem w 1 gim.Wczoraj zamiast autobusem pojechałam z mamą .Powiedziałam "koleżance",żeby powiedziała.No i ona zrobiła mi na złość*(specjalnie)i nie powiedziała.Dzisiaj przy całej klasie wych. mnie ochrzaniła<Bosh>.Jeszcze ona się głupia podśmiechiwała ze swoją głupią kumpeleczką ukochaną...No i się wych., zapytała jak powiedziałam,że koleżanka miała prezekazać,czy ma mi czy Monice wstawić uwagę.I pootem jak inna pani mnie zawołała to myśleli wszyscy,że cos przeskrobałam.Czyłam się tak okropnie i z trudem powstrzymywałam się od płaczuuncertain Jestem nadwrażliwa.Chciałam "koleżaneczkę" rozwalić taka mnie dobrała chęć zemsty.A potem powiedziała,że powiedziała pani,choć jej wcale nie wierzę,bo ona zawsze chce mi zrobić...uncertain
    • mary_ Re: Wrażliwość :* 06.10.11, 18:51
      Chyba dobrze... Ale nie watro tego pokazywać. Ja pozornie jestem twarda. Jeśli chcę z siebie wszystko wyrzucić, albo się wypłakać gadam z przyjaciółkami, lub po prostu ryczę w poduchę.
    • biancab Re: Wrażliwość :* 06.10.11, 20:26
      Jasne, że dobrze.
      Nie trawię osób pozbawionych wrażliwości. Ale wrażliwość nie polega tylko na tym, że łatwo taką osobę zranić, ale też na tym, że jest 'wyczulona' na cierpienie ludzkie, sztukę, przyrodę.
      Osoba (nad)wrażliwa odczuwa emocje, które często innym są obce. Jest w stanie zrozumieć wiele rzeczy, pojąc sytuacje/zachowania innych, jest empatyczna.
      • chilling Re: Wrażliwość :* 06.10.11, 21:20
        ja też jestem strasznie wrażliwa, nie lubie u siebie tej cechy.
        moim zdaniem jest ona pozytywna w wielu kwestiach, ale też nie można przesadzać. w moim przypadku jestem bardzo wrażliwa. choć czasem jak ktoś mnie wkurzy to potrafię mu dogadać.
        jednym zdaniem jestem wrażliwa i dobrze mi z tym.

często Ci "niewrażliwi" na ogół się tylko taci wydają, bo pod tą skorupką są bardzo wrazliwi :}
        • chilling Re: Wrażliwość :* 06.10.11, 21:28
          + w te wakacje czegoś przykrego doświadczyłam . bylam z moją "przyjaciółką" bardziej koleżanką ( chodze z nia teraz do LO ) no w każdym razie długa historia. na tej kolonii kilka razy chciało mi sie płakac własnie przez nią.. -oczywiście tego nie robiłam.
          i wychodzi jaka jestem wrażliwa.
          naszczęscie pogadałam z moją Przyjaciółką i odrazu było lepiej.
          ale bardzo trudno jest ludziom wrażliwym iśc przez życie. szczególnie jak się nie ma nikogo.
          ja naszczęscie mam i to taką przyjaciółkę która jest odwrotnościa mnie =jest mało wrażliwa.
          i kurde tego jej zazdroszcze : }
    • aniaa1 Wrażliwość . 07.10.11, 15:54
      Ja jestem bardzo wrażliwa . Potrafię płakać z byle powodu. Poza tym w podstawówce przez 4 lata byłam przezywana przez kolegów i teraz mam taki uraz. Zawsze mi się wydaję , że wszyscy się będą ze mnie śmiać jak coś zle zrobię .
      • pola16 Raczej tego nie zmienisz... 07.10.11, 16:22
        Fajnie, że są jeszcze tacy ludzie;p, ale bywa to uciążliwe. Chociaż mam opinię ... nie powiem jak to mówią, ale nic nie wskazuje, że mogę mieć lekki zarys tej cechy, ale co zrobić. Bardziej rozklejam się w samotności, ale, gdy jest jakaś nieprzewidziana opcja, nie ma mowy, żebym nie ryczała. Są inne oznaki tego, ale ja mogę się wypowiedzieć z własnego doświadczenia o tej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka