Dodaj do ulubionych

soda walka z candida

21.09.13, 15:33
witam dostałam dzisiaj od znajomej artykuł co sądzicie o tej metodzie???? w USA podobno lekarze używają sody by leczyć dużo schorzeń.
Co wy na to tanio lecz czy skutecznie. O sodzie słyszałam już bardzo dawno temu ,że w połączeniu z miodem daje efekty - rozwala bakterie i grzyby od środka. W Polsce tych metod chyba się nie stosuje.
"Należy zrozumieć pewne zasady odnośnie chemii ludzkiego organizmu. Współczesne odżywianie ze zwiększoną ilością cukru, mięsa, zboża, alkoholu i napojów gazowanych, wytwarza w organizmie odczyn kwasowy, sprzyjający rozwojowi mikrobów i grzybów. Te choroby nie tolerują odczynu alkalicznego. Ponieważ candida nie toleruje środowiska zasadowego, poprzez odpowiednią terapię może zostać łatwo, całkowicie i szybko usunięta z organizmu.

Na skali pH, 1 to wysoka kwasowość (bateria samochodowa), 7 neutralność, a 14 wysoka zasadowość (ług). Układ krwionośny i system limfatyczny są lekko kwasowe (6 do 6,5), ale żeby zniszczyć candidę musi być 7,5 do 8,0. Zmianę pH można zrobić łatwo sodą oczyszczoną. Ponieważ candida kocha cukier i może strawić aż 16 razy większą ilość pożywienia niż potrzebuje jedna komórka, cukier jest nośnikiem sody. Zalecane źródła cukru (glukozy) to miód, molasy lub syrop z trzciny cukrowej (syrop naleśnikowy). [Najlepiej jest stosować proszek do pieczenia wolny od aluminium, dostępny w niektórych sklepach.]

Leczenie

1. Profilaktyka – uniemożliwienie zgromadzenia się candidy w takiej ilości, żeby spowodowała problem raka.

Rozpuścić 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie przez 3 dni, żeby odkwasić organizm. Dziesięć dni przerwy i powtórzyć 3-dniowy cykl. Ze względu na niezbyt przyjemny smak, można stosować suchą sodę, wstrzymać oddech i popić ciepłą wodą.

2. Zatrzymanie i usunięcie infekcji candidą (cysta lub guz nowotworowy).

Kiedy candida opanowała system odpornościowy do takiego stopnia, że utworzyła się cysta lub guz, grzyb candidy potrzebuje dużą ilość pożywienia. Wtedy do sody dodaje się miód, melasę lub syrop trzcinowy, które candida szybko wchłania razem z sodą.

Rozpuścić 1 łyżeczkę miodu i 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie co najmniej przez 10 dni, lub zależnie od tolerancji organizmu. Krew i limfa muszą zmienić się na lekko alkaliczne przez taki okres, żeby zniszczyć grzyb candida. Kiedy to się stanie, cysta / guz znika.

W przypadku poważnego problemu nowotworowego, stosować miksturę łyżeczki miodu z łyżeczką sody tak często każdego dnia, żeby organizm mógł zabić ogromną kolonię candidy. nie ma żadnych skutków ubocznych oprócz biegunki. W tym przypadku zmniejszyć częstość stosowania mikstury miód / soda.

Od jakiegoś czasu krąży informacja o syropie klonowym gotowanym z sodą. Dr Simoncini w niedawnym wywiadzie z George Noory powiedział, że terapia syrop klonowy / soda jest oszustwem rozpoczętym w USA i nie działa na candidę. Gotowanie tych składników daje inną substancję i soda nie odnosi skutków w leczeniu candidy.

W celu sprawdzenia alkaliczności śliny stosuje się papierki lakmusowe, do nabycia w aptekach. Papierek przybiera kolor różowy do czerwonego w przypadku odczynu kwasowego, i jasny do ciemnego niebieskiego w środowisku zasadowym.

Na zakończenie: wszystkie nowotwory są infekcjami candidy. Można ją zabić łatwo i tanio. W przypadku zaawansowanego raka, może wystąpić duże zniszczenie organu, czyniąc go nieprawdopodobnym do odzyskania, nawet jeśli usunie się candidę. Niektórzy mówią, że ta terapia nie jest skuteczna w ich przypadku. Możliwym tego powodem jest to, że nie zmienili odczynu organizmu do odpowiedniego poziomu zasadowości, żeby skutecznie zniszczyć candidę, i nie zmienili diety żeby zmniejszyć kwasowość i utrzymać odczyn zasadowy w organizmie"


Obserwuj wątek
    • jan440 Re: soda walka z candida 22.09.13, 09:30
      "wszystkie nowotwory są infekcjami candidy. Można ją zabić łatwo
      > i tanio." - cytat z Twojej wypowiedzi.
      Proszę Cie nie pisz takich głupot bo dostaniesz bana.
      • rybka321 Re: soda walka z candida 22.09.13, 09:52
        jan440 napisał:

        > "wszystkie nowotwory są infekcjami candidy. Można ją zabić łatwo
        > > i tanio." - cytat z Twojej wypowiedzi.
        > Proszę Cie nie pisz takich głupot bo dostaniesz bana.
        po pierwsze to jest cytat z artykułu a nie mój
        po drugie proponuje pan wszystkim dietę dr Nemo - zna się pan na tej chorobie jakby był lekarzem -owszem cenne są pana rady bo nie tylko jak pan pisał wyszedł z niej ale jest też oczytany w tej chorobie - dieta dietą ale trzeba kupić tam olejki, które nie są wcale tanie - może dla jednych są- dla mnie nie. Nie zdziwiła bym się gdyby był pan związany jakoś z tą stroną i pod pseudo polecał wszystkim te olejki. Na innych forach. nikt jej tak nie poleca jak pan- to nie jest obraza pana bo ma pan wiedze ale trochę daje do myślenia
        • jan440 Re: soda walka z candida 22.09.13, 23:00
          Droga rybko.
          Piszę o tym co jest najlepsze. Znasz inną lepszą stronę o diecie to podaj, będzie z korzyścią dla wszystkich. Ta dieta jest sprawdzona przez dziesiątki czy setki osób.
          Nie jest prawdą, że znam się na grzybicy jak lekarz. Przeczytałem na ten temat więcej niż czyta lekarz w czasie studiów. Nie trochę więcej, nie sporo więcej tylko dużo, dużo więcej.
          I nadal wiem mało, m.in.to, że nie ma jakiegoś lekarstwa które wszystkich w 100% wyleczy z grzybicy. I nie pomoże Posakonazol, Itrakonazol czy Amfoterycyna B.
          Ja piszę i polecam to co się sprawdza i co ma potwierdzenie naukowe.
          I każdy inny też może to robić.
          Jeśli się chcesz wykazywać myśleniem to nie cytuj głupot.
      • tazo86 Re: soda walka z candida 27.05.17, 16:03
        Witam czy taka soda i paski do pomiaru ph beda odpowiednie ( chodzi o walke z komórkami rakowymi)
        • tazo86 Re: soda walka z candida 27.05.17, 16:08
          tazo86 napisał(a):

          > Witam czy taka soda i paski do pomiaru ph beda odpowiednie ( chodzi o walke z k
          > omórkami rakowymi)
          allegro.pl/soda-oczyszczona-czda-czysty-wodoroweglan-sodu-1kg-i6147498673.html?reco_id=d83f0221-42d3-11e7-9e0a-6c3be5bb71c0&ars_rule_id=201
          allegro.pl/papierki-lakmusowe-aristo-ph-moczu-5-6-8-0-germany-i6834950886.html
    • tegowartosprobowac Re: soda walka z candida 22.09.13, 18:10
      Nic nie wiem o żadnych olejkach, ale soda oczyszczona lub ocet jabłkowy lub boraks to bardzo znane (za granicą) naturalne metody pozbycia się candidy. Jeśli chodzi o te olejki - jeśli są w kropelkach, do przyjmowania po kilka dziennie, to podejrzewam, że to nic innego jak związki boru. Proponuje wszystkim poczytać na ten temat, najlepiej po angielsku.
      • rybka321 Re: soda walka z candida 22.09.13, 23:10
        ja ten artykuł dostałam lekarza pracującego w USA - pisał mi ,że żadna firma farmakologiczna nic nie mówi o sodzie bo będą stratni- tania i ogólnie dostępna. W USA soda jest coraz częściej używana do walki z pasożytami i grzybami. Może ona coś pomoże jak nie leki smile
        • tegowartosprobowac Re: soda walka z candida 22.09.13, 23:30
          Niestety prawda, w Polsce lekarze albo o tym nie wiedzą albo nic nie mówią ale wiedzą. Skłaniam się ku pierwszej opcji. Ja stosując boraks pomogłam mamie w przewlekłej chorobie stawów, mamie koleżanki z tym samy problemem, w grzybicy skóry koledze, stosując zwykły ocet jabłkowy, a teraz siostrze z candida, używamy octu jablkowego, boraksu i oleju kokosowego (z nia mam wiecej robotysmile, ale mysle, że w koncu sie uda). Nie wierze w leczenie farmakologiczne takich schorzeń. Wspolczuje ludziom ktorzy mecza sie kilkanascie lat z czyms czego mozna pozbyc sie rok, albo w kilka miesiecy.
          • rybka321 Re: soda walka z candida 23.09.13, 10:18
            a jakich proporcji używa twoja siostra i ile razy dziennie ????
            • tegowartosprobowac Re: soda walka z candida 23.09.13, 18:01
              Wolałabym odpowiedzieć Ci mailem. tegowartosprobowac@gmail.com Czekam jeśli chcesz wiedzieć.
              • jan440 Re: soda walka z candida 23.09.13, 22:39
                Możesz pisać publicznie, może komuś pomoże.
                • tegowartosprobowac Re: soda walka z candida 24.09.13, 01:42
                  No dobra, zróbcie z tym co chcecie, na własne ryzyko.
                  1. Zero białego pieczywa, cukru, przetworzonych rzeczy itp., ale to pewnie wiecie. Dieta to jest podstawa. Mleka i jogurtów też nie. Kaszę jaglaną polecam i dużo dużo warzyw.
                  2. Dużo wody z cytryną do picia w ciągu dnia, mam na myśli naprawdę dużo, 1,5 l to absolutne minimum.
                  3. W 1l wody rozrabiamy 1/4 łyżeczki boraksu (sklepy internetowe eco) i pije się to w ciągu dnia, przez 5 dni w tyg. i 2 dni przerwy.
                  4. Codziennie po obudzeniu i przed snem mieszanka: łyżka octu jabłk. + 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej + łyżka soku z cytryny + pół szkl (ok.120ml). ciepłej wody (przegotowanej) - robimy w wysokiej szkl. bo bąbelki
                  5. Koniecznie suplementy magnezu.
                  6. 2-3 łyżki oleju kokosowego do jedzenia (po prostu łyżka do buzi i połykamy powoli)
                  7. Polecam dodatkowo 1-2 ząbki czosnku dziennie, siostra akurat źle się po nim czuje, więc odpada.
                  8. Uwaga!!! Na początku, przez około 2 tyg. stosowania tej kuracji można się źle czuć, jak przy grypie, plus może wystąpić biegunka. To normalny efekt wymierania candidy.
                  9. To są moje metody, po przeczytaniu stosów artykułów, książek, komentarzy osób wyleczonych. Zastosowałam wszystko prawie na całej swojej rodzinie. Nie gwarantuję, że wam pomoże.
                  10. Bez zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych nic nie wskóracie. Wszystko wróci jak bumerang. Powiem tylko na pocieszenie, że im dłużej się do tych zaleceń stosujemy, tym mniej się chce jeść słodyczy. Candida żywią się cukrem, im ich jest mniej, tym mniej organizm się go domaga.
                  11. Osoby przyjmujące antybiotyki niech zapomną o tych metodach, bo może się to źle skończyć.
                  • tegowartosprobowac Re: soda walka z candida 24.09.13, 01:47
                    W tym artykule z na początku była mowa o 1łyżeczce sody, wg mnie to za dużo, tolerancja każdego organizmu jest inna. Jeśli ktoś się już na to zdecyduje, polecam proporcje jakie podałam wyżej. Zapomniałam dodać, że można dodać łyżeczkę miodu do tego octu jabłkowego.
                    • jan440 Re: soda walka z candida 24.09.13, 18:21
                      Czekam na opinie tych co spróbują.
    • karo.8 Re: soda walka z candida 25.09.13, 22:12
      kiedys zakladalam tutaj watek soda oczyszczona. dla mnie to najskuteczniejsza i najtansza metoda. pozbylam sie tego dziadostwa. zanim sie o tym dowiedzialam stosowalam rozne sposoby leczenia. soda dziala niemalże natychmiast.
      • rybka321 Re: soda walka z candida 29.09.13, 16:08
        a jaką dawkę dziennie stosowałaś ????
        karo.8 napisała:

        > kiedys zakladalam tutaj watek soda oczyszczona. dla mnie to najskuteczniejsza i
        > najtansza metoda. pozbylam sie tego dziadostwa. zanim sie o tym dowiedzialam
        > stosowalam rozne sposoby leczenia. soda dziala niemalże natychmiast.
        • karo.8 Re: soda walka z candida 30.09.13, 20:32
          moj wpis znajdziesz na 2 stronie
          • rybka321 Re: soda walka z candida 01.10.13, 20:21
            czytałam twój post i ten artykuł możesz napisać co stosowałaś ????
            PROTOKÓŁ 1 NA ZIMNO 2 NA CIEPŁO czy dawkowanie podane na filmie - przez jaki czas czy robiłaś odstępy???? zamierzam od przeszłego tygodnia zastosować to ale nie wiem jaka wybrać
            • karo.8 Re: soda walka z candida 01.10.13, 20:42
              na zimno. juz nie pamietam jak dlugo pilam,ale odstepy co 10 dni robilam. teraz pije znowu profilaktycznie. a i trzymalam tez dietę, w wlasciwie, zmienilam swoj sposob odzywiania.
    • denwer455 Re: soda walka z candida 27.09.13, 17:06
      Może komuś się przyda:

      ostropestplamistyblog.wordpress.com/2013/08/28/triumf-nad-candida-jedz-to-nie-jedz-tego/
      • rybka321 Re: soda walka z candida 29.09.13, 16:16
        w artykule jest mowa o herbacie Lapacho pił ją ktoś ???? ja całkowicie odstawiłam herbatę jeśli jest ona zdrowa kupiła bym ja
        • jan440 Re: soda walka z candida 30.09.13, 07:51
          La pacho czyli pau darco jest ziołem zdecydowanie polecanym przy Candydozie.
    • jacawmb Re: soda walka z candida 10.09.14, 14:51
      Witam. Dzięki za informacje. A dałbyś radę powiedzieć czy jest mozliwość tym sposobem leczenia raka krwi. Bardzo prosze o kontakt na jacawmb@o2.pl
      Dzieki z gory pozdrawiam
    • hansje Re: soda walka z candida 11.12.17, 16:57
      "..pH krwi 7,5 do 8,0, jak piszą Autor, to stan, jakiego raczej już świadomie NIE doświadczymy ZA ŻYCIA smile.. Bo wcześniej nastąpi ŚMIERĆ smile
      MOŻNA zaburzyć homeostat organizmu w kwestii odczynu jego pH, ale o SETNE po przecinku i NIE JEST to łatwe, bo jest to jeden z najwrażliwszych mechanizmów organizmu, najsurowiej pilnowany.
      Z tym piciem roztworu natronu, to paskudna sprawa, bo jednocześnie potrzebna jest jak najwyższa KWAŚNOŚĆ ŻOŁĄDKA (chroniąca nas przed NOWYMI infekcjami drogą pokarmową, i nie tylko..).. Ale przez 5 dni, dwa razy dziennie łyżeczka ?.. Raczej nie zaszkodzi..
      BYLE NIE PRZED JEDZENIEM !!! smile
      W czasie kuracji wtedy - pół godziny przed jedzeniem - zalecam ćwierć szklanki octu jabłkowego, albo trochę PIOŁUNU w usta - celem wydzielenia większej ilości KWASÓW żołądkowych i pepsyny... ALBO - DO jedzenia - kapsułka Betainy z Pepsyną (kwas solny w kapsułkach). A kuracja natronowa, dwa razy dziennie - DALEKO od pór posiłku...
      W MOIM wypadku - nie ma problemu, bo jem raz dziennie... A więc - łyżeczka Natronu - rano, oraz wieczorem... proste... Spróbuję, szlag mnie nie trafi, bo stosuję Natron do wielu różnych rzeczy (do higieny osobistej, głównie mycia zębów, głowy i pod pachami, nie posiadając żadnej chemii w domu, ani żadnych "zapachów" ciała smile ).
      Szkoda, że nikt tego nie przeczyta, bo 95% populacji, to ...Lemingi (nie chcę dostać bana za "wyrażenia"..), a wątek stary, pomimo, że wyskakuje u Wujka Googla nawet teraz, na koniec 2017.
      A mam "gulę" w gardle i wszelkie objawy wrośniętego grzyba w rurę, poniżej strefy przełykania sad .. Ale POWYŻEJ wlotu tchawicy... Nie sposób spać sad ..
      Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka