Dodaj do ulubionych

Szukam PSYCHOLOGA

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.04, 17:19
Szukam profesjonalisty - psychologa, który mógłby poświęcić mi trochę czasu i pokorespondować ze mną poprzez pocztę e-mail. Potrzebuję pomocy!
Mój mail: methystic@vp.pl
Obserwuj wątek
    • methystic Re: Szukam PSYCHOLOGA 22.05.04, 22:06
      Powiem Ci Patryku szczerze, iż zastanawiałam się nad taką opcją.
      Zdaję sobie sprawę, że prosząc o pomoc mogę trafić na .. powiedzmy wprost: oszusta. Jednak innego wyjścia nie mam [przez najbliższy tydzień jest to niemożliwe,a sprawa jest pilna], jak właśnie zwrócić się o pomoc na tym forum. No cóż .. powiem tyle:
      LICZĘ NA SZCZEROŚĆ TEGO, KTO DO MNIE NAPISZE.
      • Gość: Patryk Re: Szukam PSYCHOLOGA IP: *.oc.oc.cox.net 22.05.04, 22:18
        Jeśli sprawa jest b.pilna (tak czujesz)spróbuj np.telefonu zaufania.To szybszy
        kontakt,bardziej osobisty a przez to lepszy niż mailowy.W telefonach zaufania
        (często o jakimś profilu:dla młodzieży,uzależnionych,ofiar przemocy,itd)
        często pełnia dyzury psycholodzy lub co najmniej psychoterapeuci.
        Napisz o swoich kłopotach ,przeczytaj ze dwa razy .Jeśli samo opisanie tego,co
        cię boli przyniesie ulgę-nie musisz postu wysyłac,wydrukuj go sobie albo zapisz
        gdzies na dysku.Jeśli jednak będziesz będziesz pewny,że chcesz,to wklej to jako
        post lub wątek np. na forum "Psychologia".
        Pozdrawiam.
        • vecka Re: Szukam PSYCHOLOGA 22.05.04, 23:02
          Witaj,
          cos mi sie przyponialo, podam ci nr. gg do psychologa, psychoterapeuty, kiedys
          ta kobiete poznalam na jakims forum, jest bardzo dobrym specjalista..
          gg:1579637. MOze pogada z toba, pwoiedz , ze masz jej gg z forum jakiegos, o
          mnie raczej pamietac nie bedzie , bo gadalm z nia jakis rok temu, no moze
          troche mniej...Sprobuj tak, to dobry czlowiek, tak mi sie wyadje i duzo wie o
          problemach ludzi.
          Pozdrawiam i mam nadzieje, ze ci jakos pomglam.
    • methystic Re: Szukam PSYCHOLOGA 23.05.04, 09:45
      Vecka - dziękuję, że zainteresowałaś się moją sprawą, i że starasz mi się jakoś pomóc.
      Patryku, Tobie też chcę podziękować za wsparcie. Myśle, że Twój pomysł z napisaniem na kartce o swoich problemach i nie wysyłaniem tego niegdzie jest bardzo dobry, bo generalnie w takiej sytuacji nikt nic nie wie a mi byłoby lepiej.. I teraz wszystko byłoby super i w ogóle mogłabym się wyżalić marnej kartce papieru.. z tym, że .. to mi nic nie da:( Mam problem, na który składają się tysiące innych problemików - rozumiesz co mam na myśli? Wszystko się ze sobą zakleszcza i tworzy całą armię kłopotów. Natomiast pisanie na kartce mało mi da, ponieważ moja armia kłopotów wymaga
      -> analizy a później
      -> konkretnej sugestii dotyczącej rozwiązania
      Chciałabym po prostu, by jakiś profesjonalista podpowiedział mi co dalej czynić a czego robić nie powinnam w mej obecnie zaistniałej sytuacji, zwłaszcza, że nie chodzi tutaj tylko o mnie.

Pozdrowienia dla Was - Vecka i Patryku.
      • Gość: Patryk Re: Szukam PSYCHOLOGA IP: *.oc.oc.cox.net 23.05.04, 22:03
        Opisanie swojej sytuacji (w formie listu do siebie,do przyjaciela,wroga,postu
        na forum) ma na celu "oswojenie" problemu,sprowadzenie go do bardziej realnego
        kształtu.To już nie jest "sprawa bez wyjścia",coś co nas
        przerasta,ale ...problem do rozwiązania,sprawa do załatwienia.Pisząc
        jednocześnie "filtrujemy" nasze emocje (lęki,wstyd,obawę,strach) i porządkujemy
        tok myślenia.Jest to jedna z podstawowych technik komunikacji "z samym
        sobą",jednocześnie działa jak "zawór bezpieczeństwa" w sytuacji stresu-
        "upuszcza parę".Ma zadziałać doraznie,przynieść ulgę,uspokoić-nie jako sposób
        na rozwiązanie twoich kłopotów.
    • methystic Re: Szukam PSYCHOLOGA 24.05.04, 08:56
      Napisałam wcześniej, że:

Natomiast pisanie na kartce mało mi da, ponieważ moja armia kłopotów wymaga
      -> analizy a później
      -> konkretnej sugestii dotyczącej rozwiązania
      Chciałabym po prostu, by jakiś profesjonalista podpowiedział mi co dalej czynić a czego robić nie powinnam w mej obecnie
      zaistniałej sytuacji, zwłaszcza, że nie chodzi tutaj tylko o mnie.

Zapomniałam dodać, że sama sobie nie poradzę z rozwiązaniem problemów.
    • methystic Re: Szukam PSYCHOLOGA 24.05.04, 09:02
      A teraz post właściwy, bez cytatów:
      Chciałabym by mój kłopot był tak 'miły' i dał się stłumić innymi uczuciami bądź czymkolwiek innym. Jednak to nie o to w tym wszystkim chodzi.
      Stoję sobie na progu życia.
      Którą droge wybrać ?
      Jak mogę pomóc swoim bliskim ? - dlatego:
      Szukam PSYCHOLOGA
      by pojaśnił mi 'czemu tak a nie inaczej'.
      • vecka Re: Szukam PSYCHOLOGA 24.05.04, 13:09
        Witam,

mniej wiecj wyobrazam sobie co chcesz powiedziec, choc Patryk ma dobry pomysl
        z tym pisaniem listu "w kosmos". Mniej wiecj na takiej samej zasadzie dziala
        pisanie pamietnika...BYly prowdzone nad tym badania i okazalo sie, ze ludzie ,
        ktorzy pisza pamietnik maja lepsza kondycje psychiczna.., rozumiem jednak, ze
        czasem sa problemy, ktorym napisanie na kartce nie pomoze...
        Na niekore pytania ciezko jest sie doszukac odpowiedzi..., ale moze ktos ci jej
        udzieli i ci ulzy.
        Pozdrawiam, zapukaj dzis do Izabell, moze cos pomoze, ona ma gg w parcy tylko
        chyba.
        POzdrawiam.
    • methystic Re: Szukam PSYCHOLOGA 24.05.04, 18:50
      Nadal nikt się nie odezwał na mój adres e-mail.
      Nadal czekam.
      Jeśli się nie doczekam, to wówczas napiszę do tej kobiety na gg.
      Narazie szukam kogoś, kto z
      >>własnej inicjatywy<<
      postanowi mi udzielić pomocy i porady.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka