czarna_rozpacz
27.01.06, 17:09
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzy Miller uważa, że już wkrótce głównym
problemem polskiej służby zdrowia będzie brak lekarzy specjalistów, a nie jak
dotychczas, brak pieniędzy.
Podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia szef NFZ
podkreślił, że już obecnie w wielu dziedzinach medycyny brakuje lekarzy.
Powołał się na kontraktowanie usług medycznych na 2006 rok. Fundusz nie
negocjował wtedy stawek kontraktów ze szpitalem, tylko z poszczególnymi
oddziałami. Wymagał także, by odziały te wykazały się odpowiednią liczbą
zatrudnionych na etatach lekarzy specjalistów. Okazało się, że nawet
renomowane szpitale nie mają tych specjalistów tylu, ilu potrzeba - mówił
szef NFZ.
www.esculap.pl/main/news.html?news=12313