Dodaj do ulubionych

reforma sluzby zdrowia

IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.11.02, 12:40
chcialabym jeszcze raz podjac ten watek.
1. jaki model sluzby zdrowia uwazacie za optymalny?
2. czy nie uwazacie, ze roforma lapinskiego to kpina w zywe oczy? wymiana
stolkow? ze nie powinno sie na to pozwolic?
3. osobiscie uwazam, ze najtaniej byloby zapewnic ogolnopolski zasieg kasom
chory, i dac pacjentom swobode w wyborze kas. co sadzicie na ten temat?
pozdrawiam

lm




Obserwuj wątek
    • Gość: aniela Re: reforma sluzby zdrowia IP: *.netten.pl 15.11.02, 15:38
      Fragment z www.webmedia.pl/irpo/publi06.htm


      Kondycja finansowa systemu ochrony zdrowotnej jest obecnie zdecydowanie zła. Z
      roku na rok spada dostępność usług medycznych i ich jakość. Na reformie powinny
      skorzystać obie strony: lekarz, który, jeżeli będzie dobrze wykonywał swoją
      pracę, to otrzyma za nią godziwą zapłatę i pacjent, który w końcu będzie
      wiedział na co idą jego pieniądze.

      Czy wchodzące zmiany z dniem 1.01.2003.

      Do tego doprowadzą.
      Hmmmmmm......
      To by było zbyt piekne....


      Odp.
      1. NIE..
      2. TAK
      3. TAK


      P.S- link tematyczny www.ozzl.org.pl/akt/04042002.htm
      • Gość: LM Re: reforma sluzby zdrowia IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.11.02, 17:42
        z zaciekawieniem przeczytalam podane przez Ciebie linki.


        *GŁÓWNE TEZY
        Konferencji prasowej NRL, OZZPiP, OZZL z dnia 03 kwietnia 2002r.

        Członkowie rad kas chorych będą wybierani przez samych ubezpieczonych - aby
        kasy stały się rzeczywiście samorządne, zależne od ubezpieczonych, a nie od
        polityków,*

        o rany, NIE; NIE i jescze raz NIE
        nie chce demokracji w kasach chorych


        *Będą działały konkurencyjne do kas chorych instytucje ubezpieczenia
        zdrowotnego (zobowiązane do przyjęcia każdej zgłaszającej się osoby - bez
        względu na wiek i stan zdrowia) - aby zlikwidować praktyki monopolistyczne kas
        chorych,*

        ale demagogiczne bzdury. a skladka te 7,5 czy 11% gdzie idzie, do kas
        chorych, czy do wybranej przeze mnie instytucj? bo w drugim przypadku kasy
        chorych umra w ciagu miesiaca. wraz z demokratycznie wybrana rada ;)
        co juz mi sie podoba. moze mamy tu do czynienia z wilkiem w owczej skorze? :)


        Gość portalu: aniela napisał(a):

        > Fragment z <a
        href="http://www.webmedia.pl/irpo/publi06.htm"target="_blank">www
        > .webmedia.pl/irpo/publi06.htm</a>
        >
        >
        > Kondycja finansowa systemu ochrony zdrowotnej jest obecnie zdecydowanie zła.
        Z
        > roku na rok spada dostępność usług medycznych i ich jakość. Na reformie
        powinny
        >
        > skorzystać obie strony: lekarz, który, jeżeli będzie dobrze wykonywał swoją
        > pracę, to otrzyma za nią godziwą zapłatę i pacjent, który w końcu będzie
        > wiedział na co idą jego pieniądze.
        >

        >

        zacytowany przez Ciebie demagogiczny belkot poprzednich reformatorow uzupelnie
        jeszcze cytatm, jak mial byc ow raj w polskiej sluzbie zdrowia osiagniety

        *Gminy i powiaty będą pełniły wobec zakładów opieki zdrowotnej jedynie funkcje
        organizacyjne. Środki na finansowanie ich działalności będą pochodziły
        natomiast z kas chorych. Kasy będą zawierały kontrakty z dyrektorami szpitali
        i lekarzami.
        Przez 50 lat w polskiej medycynie był chaos. Przez 50 lat utrzymywano fikcję o
        darmowej służbie zdrowia...*

        > Czy wchodzące zmiany z dniem 1.01.2003.
        >
        > Do tego doprowadzą.
        > Hmmmmmm......
        > To by było zbyt piekne....

        oczywiscie nie.
        tylko dlaczego my na to pozwalamy????

        > Odp.
        > 1. NIE..

        jesli sa to odpowiedzi na moje pytania, to wybaczysz chyba ma reakcje

        ??????????????????


        pzdrw



        > 2. TAK
        > 3. TAK
        >
        >
        > P.S- link tematyczny <a
        href="www.ozzl.org.pl/akt/04042002.htm"target="_
        > blank">www.ozzl.org.pl/akt/04042002.htm</a>
    • monopol Re: reforma sluzby zdrowia 15.11.02, 19:52
      Gość portalu: LM napisał(a):

      > chcialabym jeszcze raz podjac ten watek.
      > 1. jaki model sluzby zdrowia uwazacie za optymalny?

      Oparty na finansowaniu przez ubezpieczalnie - państwowe, samorządowe i prywatne
      jednocześnie. Konieczne jest lepsze finansowanie, co oznacza, że składka na
      ubezpieczenia zdrowotne mimo wszystko jest za niska. Należy walczyć z
      marnotrawstwem - ciągle go dużo, szczególnie w lecznictwie zamknietym.

      > 2. czy nie uwazacie, ze roforma lapinskiego to kpina w zywe oczy? wymiana
      > stolkow? ze nie powinno sie na to pozwolic?

      To kpina w żywe oczy, wymiana stołków, nie powinno się na to pozwolić.

      > 3. osobiscie uwazam, ze najtaniej byloby zapewnic ogolnopolski zasieg kasom
      > chorych, i dac pacjentom swobode w wyborze kas. co sadzicie na ten temat?

      Oczywiście, że tak powinno być. A poza tym powinny być kasy ( czy też
      ubezpieczalnie ) prywatne, samorządowe.

      Pozdrawiam:)
    • aniela_1981 Re: reforma sluzby zdrowia 15.11.02, 20:10
      1.” jaki model słuzby zdrowia uwazacie za optymalny?”

      1.NIE...
      ja też ??????-:)-:)
      Chodziło mi o to, że nie odp. Na te pytanie....


      Zobacz czytając takie linki jakie podałam każdy przeciętny czytelnik nie
      zorientowany w funkcjonowaniu służy zdrowia, uzna je za dobre i przytaknie ze
      takie formy rozwiązania będą słuszne i wskazane oraz przyniosą wiele pozytywów.
      Hmmmmm...

      Adnotacja do 1 pytania:

      Optymalny, najlepszy możliwy – to dobry model S.Z!!!!! Ale jaki to???
      Sprawiedliwy, prężnie działający....
      Jak go stworzyć i kto ma go stworzyć, zadałeś bardzo trudne pytanie....
      Na które nie da się tak od niechcenia odpowiedzieć....


      Musieli by go stworzyć wybitni ekonomiści, specjaliści od zarządzania oraz
      najlepsi lekarze.
      Ludzie ambitni, pracowici, altruiści, zapaleńcy, nie podatni na wpływy, nie
      ulegli, nie poddający się........
      Gdzie takich znaleźć?????????
      • Gość: Karol NIE MA, NIE BYŁO I NIE BĘDZIE REFORMY IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.11.02, 10:16
        BO KAŻDY RZĄD SIĘ NA TYM PRZEJEDZIE W KRAJU GDZIE KĄŻDEMU WSZYSTKO SIĘ
        NALEŻY.NIKT NIE POWIE PRAWDY SPOŁECZEŃSTWU, ŻE STAĆ NAS NA NOWOCZESNE LECZENIE
        TYLKO MAŁEJ CZĘŚCI CHORYCH TAK JAK WSZĘDZIE NA ŚWIECIE. LECZNICTWO JEST
        ODBICIEM POPULACJI, KTOREJ SŁUZY. JEST TAKIE JAK POLITYCY, PRAWNICY,SĘDZIOWIE.
        JESTEŚMY TACY JACY JESTEŚMY. DLA WYMAGAJĄCEGO OGÓŁU JEST TO CO JEST A BOGACI,
        PIĘKNI I ZDROWI NIE CHORUJĄ (MAJĄ DOBRYCH LEKARZY).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka