sithicus 12.09.07, 07:56 wiadomosci.onet.pl/1603851,11,1,0,120,686,item.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gamdan Re: Radom-szpitale bez lekarzy 13.09.07, 22:15 Szacunek dla lekarzy z Radomia. Nie ugięli się. Nie robili pseudo-strajków i pseudo-głodówek. Postąpili jak wolni ludzie w wolnym kraju. Zwolnili się, bo pracodawca przegiął. Nie sądziłem, że tego doczekam. Brawo! Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 14.09.07, 07:03 albo do wojska, albo niech oddają pieniądze za studia. A jak nie oddadzą to zlicytować im wille i terenówki Odpowiedz Link Zgłoś
slav_ Re: Radom-szpitale bez lekarzy 14.09.07, 07:12 Możesz jeszcze potupać nóżkami oraz rzucić się na ziemię i bić piąstkami. Ale mamusia będzie niezadowolona bo ubranko się pobrudzi. Odpowiedz Link Zgłoś
nico72 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 14.09.07, 12:34 Wytrzeźwiej Aron. W Polsce nie ma nakazów pracy. Właśnie na tym polega demokracja i wolność osobista. Pracuję gdzie chcę i tego nie zmienisz ani ty ani nikt inny. Odpowiedz Link Zgłoś
daniem Re: Radom-szpitale bez lekarzy 14.09.07, 21:08 Lekarz jak każdy obywatel ma prawo pracować gdzie chce. Jednak jest jedno ale "uczył się bezpłatnie zawodu na polskich pacjentach co za tym idzie musiał naruszać ich intymność itd "(pacjent nie ma takiego wyboru musi sie leczyć)Na zachodzie za studia medyczne się płaci w Polsce nie. Jak chce sobie wyjechać i pracować w zawodzie to niech zapłaci za studia i wyjazd. Zasady ekonomi są jasne jeśli jest duze bezrobocie to pensje są małe i odwrotnie. Gdybym ja miał pracować jak pielegniarka za 800 zł już dawno bym zmienił prace. Mam pytanie retoeryczne Jesli lekarze tak mało zarabiają to dlaczego tak dużo ludzi chce stiudiować medycyne. Odpowiedz Link Zgłoś
gamdan Re: O rzesz Ty kuchnia molek!!!!!!! 14.09.07, 21:29 Kolejny neofita na forum. daniem! człowieku! opanuj się. Znowu to samo? Ile można powtarzać? Rzygać się chce. Odpowiedz Link Zgłoś
daniem Re: O rzesz Ty kuchnia molek!!!!!!! 16.09.07, 10:28 DO gamdan Mapisałem to bo wiele ludzi uważa podbnie. Dla mnie lekarze mogą zarabiać nawet tyle o ile walczycie czyli 7,5 i 5 tys nawet i więcej mi to nie przeszkadza. Młody lekarz bez specjalizacji po studiach zarabia śmieszne pieniądze wrecz jest na utzrymaniu rodziców. Problem polskiej służby zdrowia jest poważny i trzeba ja jak najszybciej zreformować.Najlepsza jest moim zdaniem prywatyzacja Odpowiedz Link Zgłoś
slav_ Re: Radom-szpitale bez lekarzy 14.09.07, 22:10 Pokłady ludzkiej głupoty - jak widać na załączonym przykładzie - są nieprzebrane... Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Radom-szpitale bez lekarzy 14.09.07, 22:40 nico72 napisał: > Wytrzeźwiej Aron. W Polsce nie ma nakazów pracy. Właśnie na tym > polega demokracja i wolność osobista. Pracuję gdzie chcę i tego >nie zmienisz ani ty ani nikt inny. tak masz w sumie racje pomijajac ocene etyczna tego zachowania po prostu umowienie sie ze skladamy wszyscy wypowiedzenia aby szantazowac to dowod na to ze etycznie ci lekarze sa jaskiniowcami Teraz proponuje dyrektorom szpitaliwytoczenie tych samych dzial. Zatrudnienie tylko czesci lekarzy i sprowadzenie innych z zewn w mysl zasady ze lekarze moga pracowac kiedy chca i jak chca a dyrektorzy moga zatrudniac kogo chca. Ba to jest dzialanie bardzo zasadne, nie bedzie mi doktorek jeden z drugim dezorganizowal dzialania szpitala bo sie umawia z kolesiami Odpowiedz Link Zgłoś
dwimmerling Re: Radom-szpitale bez lekarzy 14.09.07, 22:55 > Teraz proponuje dyrektorom szpitaliwytoczenie tych samych dzial. > Zatrudnienie tylko czesci lekarzy i sprowadzenie innych z zewn w > mysl zasady ze lekarze moga pracowac kiedy chca i jak chca a > dyrektorzy moga zatrudniac kogo chca. A powiedz mi,moj Ty Sherlocku,skad oni wezma tych INNYCH lekarzy,hm?:)Skad Ty sie urwales,frajerze? Odpowiedz Link Zgłoś
delco Re: Radom-szpitale bez lekarzy 16.09.07, 08:59 > A powiedz mi,moj Ty Sherlocku,skad oni wezma tych INNYCH lekarzy,hm?:)Skad Ty > sie urwales,frajerze? Próbowali z tego co wiem w Lublinie. Rozmawiałem przez telefon w tej sprawie. Oczywiście odmówiłem. Ale przedtem z ciekawości zapytałem o pieniądze 4000-5000 brutto na kontrkcie...... Odpowiedz Link Zgłoś
gamdan Re: Ja jaskiniowiec... 15.09.07, 13:10 ...wcale nie szantażowałem dyrektora mojego szpitala. A przynajmniej dyrektor tak tego nie odbierał, co potwierdzał werbalnie. Co więcej - dyrektor szczerze, aczkolwiek nieoficjalnie, popierał działania lekarzy. To mądry facet i dobrze wie, co się "mieli we młynie". On sam próbował podejmować różne działania ku naprawie tej chorej sytuacji, ale niestety nieskutecznie. Ja starałem się szantażować rząd. Lekarze w końcu zostali zmuszeni do tego typu działań, bo żadne cywilizowane metody nie skutkowały. Wcześniej były: pisma, petycje, manifestacje, marsze, spotkania, "negocjacje" (podkreślam cudzysłów), strajki ostrzegawcze, wreszcie strajk ostrodyżurowy. Ponieważ te cywilizowane metody okazały się nieskuteczne - lekarze złożyli wymówienia. Kto tu jest "jaskiniowcem"? Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Ja jaskiniowiec... 15.09.07, 17:50 gamdan napisał: > ...wcale nie szantażowałem dyrektora mojego szpitala. A >przynajmniej dyrektor tak tego nie odbierał, co potwierdzał >werbalnie Kaczmarek tez potwierdzal a kamery potwierdzaly cos innego >Co więcej - dyrektor szczerze, > aczkolwiek nieoficjalnie, popierał działania lekarzy tak jak pisalem wczesniej w mysl zasady przymilania sie lekarzom aby moc w spokoju nadal pelnic funkcje dyrektora i nie narazac sie lekarzom Gamdan badz powazny > Ja starałem się szantażować rząd szantazowanie jest karalne Zdecydowaliscie sie odejsc wiec pytam - dlaczego wszyscy na raz? - gdzie znalezliscie (bo tak rozumiem) lepsza prace - jak w Polsce to za ile? Proste pytania i prosto jest odpowiedziec na nie i wyciagnac wnioski o co wam chodzilo. Po prostu uznaliscie ze szantaz sie powiedzie a tu dupa I juz niedlugo bedziecie podpisywac w tym samym szpitalu umowe na nowo. Pokazcie teraz jaja i odejdzcie faktycznie ze szpitali. ale wiesz chyba ze szantaz sie nie udal Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Ja jaskiniowiec... 16.09.07, 11:57 lekarze powinni zostać ukarani za szantażowanie Narodu Polskiego. Poprzez ten szantaż sami się wykluczyli z Narodu Polskiego i nie są godni tego Narodu. Do wojska, albo wyjazd za granicę, ale przedtem oddać Narodowi za studia. Odpowiedz Link Zgłoś
gamdan Re: Ja jaskiniowiec... 16.09.07, 23:02 Na tym forum każda ciekawa dyskusja może zostać zepsuta przez takich jak szlachcic. > Kaczmarek tez potwierdzal a kamery potwierdzaly cos innego Gdzie tu logiczny związek z moją wypowiedzią? Czy to, że Kaczmarek mijał się z prawdą ma znaczyć, iż wszyscy kłamią? Stosujesz tu, szlachcic, klasyczny chwyt erystyczny. Zapewne nieświadomie. Nawet nie wiesz, że dajesz tym świadectwo własnego prymitywizmu. Takimi sofizmatami mnie (i na pewno wielu ludzi z tego forum) nie przekonasz do swoich racji. Poczytaj sobie Schopenhauera. Może zmądrzejesz. I żebyś nie mówił, że unikam odpowiedzi na trudne tematy, odpowiem na Twoje proste pytania: - pojedyncze odejście z pracy nie zrobiłoby na pracodawcach żadnego wrażenia, - lepszą pracę niektórzy znaleźli zagranicą, inni w kraju, - ja w kraju za podwyżkę pensji 800 pln od września do grudnia 2007, a od stycznia 2008 jeszcze dodatkowo po 1200 pln (teraz Cię szlachcic zaboli - to daje więcej niż 2 średnie krajowe), - masz rację - będę podpisywał nową umowę; nie tylko na większą kasę, ale i na mniej wyzysku (dyrektywa unijna, dyżury itp.), - wg mnie szantaż się powiódł i to podwójnie, bo nikt szantażystów nie ukarze. Ty, szlachcic, się lepiej zastanów, jak to możliwe, że przez całe lata po reformie systemu opieki zdrowotnej kasy dla lekarzy nie było, a teraz nagle się znalazła? I premier, i minister zdrowia też ją znaleźli. Tylko się cieszyć, no nie? Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Ja jaskiniowiec... 17.09.07, 20:13 gamdan napisał: > Ty, szlachcic, się lepiej zastanów, jak to możliwe, że przez całe lata po reformie systemu opieki zdrowotnej kasy dla lekarzy nie było, a teraz nagle się znalazła? I premier, i minister zdrowia też ją znaleźli. Znaleźli ta kasę kosztem pacjentów, bo zostali sterroryzowani przez lekarzy > Tylko się cieszyć, no nie? z czego się cieszyć? Że lekarze rodzinni będą mieli po 2 terenówki a pacjenci nadal nie będą mogli się doprosic wizyty domowej i podstawowych badań? A może z tego że lekarzom nie będzie się chciało dyżurować np. w szpitalach albo zażądają 1000 zł za dyżur? Odpowiedz Link Zgłoś
nico72 Re: Ja jaskiniowiec... 17.09.07, 20:30 Tak, 1000 zł za dyżur to niezła stawka. Odpowiedz Link Zgłoś
delco Re: Ja jaskiniowiec... 17.09.07, 21:17 > Tak, 1000 zł za dyżur to niezła stawka. Ale oczywiście piszesz o dyżurze "zwykłym" Z dyżur swiąteczny to niezbyt wielkie pieniądze... Odpowiedz Link Zgłoś
dradam2 Re: Ja jaskiniowiec... 17.09.07, 23:30 aron2004 napisał: > > z czego się cieszyć? Że lekarze rodzinni będą mieli po 2 > terenówki a > pacjenci nadal nie będą mogli się doprosic wizyty domowej i > podstawowych badań? Zrelaksuj sie. Te terenowki w Polsace to sie maja nijak do tych prawdziwych. Dobra terenowka na zachodzie ( czy w Ameryce Polnocnej) kosztuje circa 170 tys. zlotych. Widze, ze bede musial na tym forum napisac posiadanie jakich samochodow doradzane jest lekarzom . Bo SUV to z reguly,tutaj. rowniez, dopiero drugi-trzeci samochod w rodzinie. A wiec nie najdrozszy i nie najwazniejszy. >A może z tego że lekarzom nie będzie się chciało > dyżurować np. w szpitalach albo zażądają 1000 zł za dyżur? Za "dyzur" , male szpitale, w tej okolicy, gdzie mieszkam placa 1100 dolarow za 17 godzin dyzuru i 1400 za 24 godziny. Plus oczywiscie zbiera sie "biling". To tylko za sama obecnosc. Nie za prace. Mam nadzieje, ze coraz wiecej "polskich" lekarzy bedzie te pieniadze zarabiac ( oczywiscie poza granicami Polski). Pozdrawiam dradam 1/2 Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Ja jaskiniowiec... 18.09.07, 08:04 > aron2004 napisał: > Zrelaksuj sie. Te terenowki w Polsace to sie maja nijak do tych >prawdziwych. Dobra terenowka na zachodzie ( czy w Ameryce >Polnocnej) kosztuje circa 170 tys zlotych. A nasi lekarze maja terenowki za 100 tys. zł. A ponoć zarabiają 10 razy mniej niż na zachodzie. To i powinni mieć samochody za 17 tys. zł a nie za 100 tys. > Widze, ze bede musial na tym forum napisac posiadanie jakich >samochodow doradzane jest lekarzom . Bo SUV to z reguly,tutaj. >rowniez, dopiero drugi-trzeci samochod w rodzinie. A wiec nie >najdrozszy i nie najwazniejszy.] Dla lekarza najwazniejsze powinno byc dobro pacjentow a nie samochód. > Za "dyzur" , male szpitale, w tej okolicy, gdzie mieszkam placa >1100 dolarow za 17 godzin dyzuru i 1400 za 24 godziny. Plus >oczywiscie zbiera sie "biling". To tylko za sama obecnosc. Nie za >prace. Ale tam lekarze pracują wydajnie, w przeciwieńśtwie do lekarzy w POlsce.. > Mam nadzieje, ze coraz wiecej "polskich" lekarzy bedzie te pieniadze zarabiac ( oczywiscie poza granicami Polski). Jak oddadzą za studia to proszę bardzo Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Ja jaskiniowiec... 18.09.07, 17:48 gamdan napisał: > Gdzie tu logiczny związek z moją wypowiedzią? gamdan nie badz dzieckiem to ze dyrektor popiera strajk to skandal i powinien byc wyrzucony dlaczego Was popiera? chce miec tez Wasze poparcie co jak wiesz jest niezbedne do spokojnego siedzenia na dyrektorskim stolku te zaleznosci powoduja ze nie chce z wami zadzierac bo kolejnym postulatem mogloby byc - usuniecie dyrektora a jak wiesz fajowo byc dyrektorem publicznego szpitala w polsce > - pojedyncze odejście z pracy nie zrobiłoby na pracodawcach >żadnego wrażenia, gamdan kazdy Twoj post mnie bardzo bawi Tym potwierdziles tylko ze to szantaz w celu osiagniecia podwyzki a nie odejscie z pracy bo "jest mi zle" BO JEZELI JEST MI ZLE NIE MA ZNACZENIA CZY ODEJDE SAM CZY W GRUPIE Mysle ze gamdan zrozumiesz to co tu napisalem bo jest bardzo proste i logiczne Kompromitujesz sie panie doktorze, przemysl to co napiszesz na przyszlosc bo sie pograzasz Wiec ostateczne pytanie gamdan Jakie znaczenie ma w KONTEKSCIE ODEJSCIA Z PRACY zlozenie podania samemu a w grupie Moja odpowiedz brzmi ZADNE Jezeli twierdzisz inaczej prosze o uzasadnienie Prosze o odniesienie sie tylko do tego pytania > Ty, szlachcic, się lepiej zastanów, jak to możliwe, że przez całe >lata po reformie systemu opieki zdrowotnej kasy dla lekarzy nie >było, a teraz nagle się znalazła? > Ty, szlachcic, się lepiej zastanów, jak to możliwe, że przez całe >lata po reformie systemu opieki zdrowotnej kasy dla lekarzy nie >było, a teraz nagle się znalazła? Mniejsze bezrobocie i ludzie zarabiaja wiecej, ZUS lepiej sciaga skladki Zrozumiales czy ew jakis argument ze tak nie jest? > Tylko się cieszyć, no nie? gamdan ja uwazam ze ten kto w tym kraju pracuje na pelen etat nie powinien miec mniej niz 2tys netto nie mow mi wiec ze ja mowilem cos ze zarabiacie duzo choc w kontekscie budzetow szpittale najpierw powinny zabrac sie za dlugi a nie za podwyzki cala moja dyskusja tu na forum jest taka ze mowie ze sluzba zdrowia marnuje pieniadze, lekarze stracili zaufanie ludzi bo tak wielka czesc to bydlaki ktora to chora tkanke pozostali nie chca eliminowac Odpowiedz Link Zgłoś
gamdan Re: Ja jaskiniowiec... 18.09.07, 18:39 Szlachcic, wiesz dlaczego moje posty Cię bawią? Bo ich nie rozumiesz. Moje posty Cię denerwują, ale jak na trolla przystało, nie możesz tego przyznać otwarcie. Dlaczego mądry dyrektor popiera protest lekarzy? Bo też chce pracować w dobrze poukładanej firmie. > BO JEZELI JEST MI ZLE NIE MA ZNACZENIA CZY ODEJDE SAM CZY W GRUPIE > Mysle ze gamdan zrozumiesz to co tu napisalem bo jest bardzo proste > i logiczne To logika małego dziecka. No i Twoja, szlachcic. "Obrażam się na cały świat i idę do innej piaskownicy." Można też inaczej. Lekarze chcą zmian organizacyjnych w systemie op. zdr. Pamiętasz jeszcze postulaty OZZL? Dlatego podejmowali różne działania, także grupowe zwolnienia, aby zmusić rządzących do działania. Częściowo się udało. > Zrozumiales czy ew jakis argument ze tak nie jest? Cyfry, szlachcic. Podaj cyfry i żródło danych. Twoje widzimisię nikogo nie interesuje. Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Ja jaskiniowiec... 18.09.07, 20:09 gamdan napisał: > Dlaczego mądry dyrektor popiera protest lekarzy? > Bo też chce pracować w dobrze poukładanej firmie. z punktu widzenia dyrektora wazniejsze jest bilansowanie sie budzetu!!!!! jezeli wiec jest zle kazde pieniadze powinny isc na dlugi a nie na pensje jezeli tego nie rozumiesz to trudno > To logika małego dziecka. No i Twoja, szlachcic. gamdan nie oslabiaj mnie Jezeli ja uznam ze mi w mojej pracy zle bo - zle zarabiam czy za ciezko pracuje czy ew atmosfera jest zla czy wszystkie te przyklady jednoczesie NIE MA DLA MNIE ZNACZENIA CZY ZE MNA WYMOWIENIE ZLOZY 5 10 WSZYSCY CZY JA SAM w Radomiu na 100% wszyscy nie znalezli sobie nowej pracy a zlozenie przez wszystkich wymowien MIALO TYLKO I WYLACZNIE FORME SZANTAZU Zreszta sam to potwierdziles wiec po co to pisze >Pamiętasz jeszcze > postulaty OZZL? Nie macie zadnych postulatow tylko hasla Kilka miesiecy temyu bylem za Waszym wskazaniem na stronie OZZL i pisalo tam - podwyzszyc skladke zdrowotna (prawda?) teraz juz mowicie ze zadne powiekszenie stawki nic nie zmieni, to znaczy tak bylo z miesiac temu, jak jest dzisiaj nie wiem, co bedzie jutro tez nie wiem, Ty tez nie wiesz :) Takie sa Wasze propozycje Odpowiedz Link Zgłoś
gamdan Re: Ja jaskiniowiec... 19.09.07, 18:20 > z punktu widzenia dyrektora wazniejsze jest bilansowanie sie > budzetu!!!!! > kazde pieniadze powinny isc na dlugi a nie na pensje > w Radomiu na 100% wszyscy nie znalezli sobie nowej pracy > Nie macie zadnych postulatow tylko hasla Szlachcic, kolejny raz przekonałeś mnie, że nie warto z Tobą dyskutować. Ty przecież wiesz lepiej. Trwaj w tym przekonaniu, co mi tam. Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Ja jaskiniowiec... 20.09.07, 22:17 gamdan napisał: > Szlachcic, kolejny raz przekonałeś mnie, że nie warto z Tobą >dyskutować. Ty przecież wiesz lepiej. a co Wy wiecie lepiej? Niedawno na stronie OZZL pisaliscie ze nalezy zwiekszyc skladke zdrowotna. Pozniej ci sami ludzie mowia ze trzeba prywatyzowac bo podniesienie stawki nic nie da Uwazasz ze ja to sobie mymyslilem? Gamdan, niestety to sa propozycje OZZL, wczoraj byly takie, dzis sa takie, a jakie beda jutro nie wie nawet sam glowny szef Nie macie i nie mieliscie nigdy zadnej propozycji Odpowiedz Link Zgłoś
dwimmerling To zabawne... 18.09.07, 22:42 > gamdan kazdy Twoj post mnie bardzo bawi To zabawne,szlachcic,ale Twoje posty rowniez mnie bawia.Kazdy,co do jednego.Poniewaz,kazdy z nich udowadnia mi,ze totalnie nic nie rozumiesz z tego,co napisal Ci przedmowca.Informatycy sa inteligentni?Moze.Ale w takim razie Ty jestes wyjatkiem potwierdzajacym regule. > Mniejsze bezrobocie i ludzie zarabiaja wiecej, ZUS lepiej sciaga > skladki > Zrozumiales czy ew jakis argument ze tak nie jest? Buehehe.W ciagu dwoch miesiecy?Ty,informatyk,na studiach matematyki nie bylo?Uczyli was tylko,jak zamontowac zgodnie z instrukcja kabelek do dvd?:) > gamdan ja uwazam ze ten kto w tym kraju pracuje na pelen etat nie > powinien miec mniej niz 2tys netto To czemu tyle nie zarabiam?Czemu majac studia wyzsze,jedne z najciezszych /i nie piernicz mi,ze nie/,zamiast zarabiac 2-3 srednie krajowe zarabiam polowe sredniej krajowej? > kontekscie budzetow szpittale najpierw powinny zabrac sie za dlugi a > nie za podwyzki Tere fere.Ladnie to brzmi.Tyle,ze jak niby chcesz zlikwidowac dlug 80mln w jednym szpitalu przy obecnym systemie?Kasy przychodzi tyle-a-tyle i nic sie na to nie poradzi.I o zmiane wlasnie tego chorego rozwiazania walczymy.Ale,wyjasnie Ci to tak,zebys zrozumial/bo inni wczesniej probowali Ci tlumaczyc tak,jak ja powyzej,ale widac nie mogles pojac meritum/: Jakbys dostawal od szefa kase ,ktora starczylaby wylacznie na kupno,powiedzmy,kabelka do dvd,a szef kazalby Ci z tego kupic trzy kabelki i odebrac z TEJ kwoty Twoje wynagrodzenie,to jak bys reagowal?Prosze o szczera odpowiedz!!! > cala moja dyskusja tu na forum jest taka ze mowie ze sluzba zdrowia > marnuje pieniadze, lekarze stracili zaufanie ludzi bo tak wielka > czesc to bydlaki ktora to chora tkanke pozostali nie chca eliminowac Taaaaaak,wlasnie tak wylgada ta dyskusja.Tylko-przepraszam,ale lekarz jest chyba od leczenia,a nie od zarzadzania sluzba zdrowia...?To nie my jestesmy od wprowadzania zmian,pomyliles adresata Twojej frustracji. Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: To zabawne... 19.09.07, 18:18 dwimmerling napisał: > Buehehe.W ciagu dwoch miesiecy? w przeciagu wielu miesiecy nastapolwal wzrost wynagrodzen i poprawila sie sciagalnosc. to proces ktory przebiegal stopniowo i przyspiesyl sie po wejsciu do UE Zrozum inteligentny czlowieku ze nigdzie na swiecie nie ma czegos takiego jak gwarantowanie podwyzek uchwalami sejmu zwlaszcza ze dziedzina w tej dziedzinie panuje balagan i sa wielkie dlugi Ekonomicznie i logicznie takie uchwaly to oszoloomstwo czego nie potwierdzisz bo masz mentaqlnosci socjalistyczna. > To czemu tyle nie zarabiam?Czemu majac studia wyzsze,jedne z > >najciezszych zauwazyles chyba ze mieszkasz w kraju zniszczonym przez komune w ktorym sluzba zdrowia to jeden wielki syf i burdel Mentalnosc ludzi pracujacych w SZ jest mentalnoscia rodem z betonowej komuny. Dlaczego oczekujesz wiec pensji jak na Zachodzie? > Tere fere.Ladnie to brzmi.Tyle,ze jak niby chcesz zlikwidowac dlug >80mln w jednym szpitalu przy obecnym systemie? Zakladamy ze szpital jest niezbedny, tak nie jest zawsze Dalbym czas na reorganizacje, dyrektora na kontrakt, mialby rok czy dwa na restrukturyzacje. Jezeli by sie udala umazam dlug Polskie szpitale sa zle zorganizowane, zle zarzadzane i z przerostem zatrudnienia To powioduje ze sa dlugi i macie male pensje >Kasy przychodzi tyle-a-tyle i nic sie na > to nie poradzi po raz setny pytam szpitale sa dobrze zorganizowane? czy nie ma przerostu zatrudnienia? czy dobrze sa zarzadzane? Ty oczekujesz ze kretyn na stanowisku dyrektora, ktory z racji ze jest kretynem zarzadza po kretynsku, o przeroscie zatrudnienia nie wie bo to kretyn powinien wychodzic na ZERO z dobrze zarabiajaca zaloga. To jest wlasnie dowod ze mentalnie tkwicie jeszcze w socjalizmie > Jakbys dostawal od szefa kase ,ktora starczylaby wylacznie na > kupno,powiedzmy,kabelka do dvd,a szef kazalby Ci z tego kupic trzy >kabelki i odebrac z TEJ kwoty Twoje wynagrodzenie,to jak bys >reagowal?Prosze o szczera odpowiedz!!! Bym powiedzial panie dyrektorze, zrob pan reorganizacje, ja nie bede pracowal na ta bande oszolomow ktorzy nic nie robia Jak pan to zrobisz to bedzie kasa na kabelki, ja bede mial przyzwoita kase i ciebie dyrektorze tez nie kopna w dupe wiem ze to jest trudne bo nic nie robisz, lizesz tylki bo przyniesli cie w teczce i ci dobrze i mowisz jak malo jest pieniedzy Zrozumiales czy nadal jestes w tym samym miejscu? > Taaaaaak,wlasnie tak wylgada ta dyskusja.Tylko-przepraszam,ale >lekarz jest chyba > od leczenia,a nie od zarzadzania sluzba zdrowia...? odpowiedz mi tylko na te pytanie czy sluzba zdrowia jest dobrze zarzadzana i nie marnuja sie tam zadne pieniadze? TAK/NIE Odpowiedz Link Zgłoś
loraphenus Re: To zabawne... 19.09.07, 19:06 szlachcic - obrażasz ludzi od kretynów ale sam jesteś ... bo od miesięcy nie przyjmujesz do wiadomości... Dyrektor jest pod ścianą. NFZ mówi że chce kupić 1000 zabiegów i płaci za kazdy zabieg x złotych. Zrozum na litość boską -że dyrektor może się tylko zgodzić - nie ma innego płatnika. Jak się nie zgodzi - to NFZ zgłasza zawiadomienie do prokuratury o stworzeniu zagrożenia dla zdrowia i zycia wielu osób. NFZ ma w nosie że zabieg jest droższy. Ma dyrektor podpisać i koniec. Idąc dalej... Może jak narysuje to zrozumiesz... Mam ochotę na płytę główną abit z sata 2 i kartę graficzną na PCI Express 7900 GT Turbo - kosztuje to x złotych... Mam kasy na płytę asrock i jakiegoś dziadowskiego fx 5200 na AGP8. Nie mam na lepszy -każdy ma to w nosie i nikogo nie zdziwi...dla NFZ jest inaczej -płacisz guzik, wymagasz luksusów. I przestan obrażać dyrektorów szpitali nazywając ich kretynami -bo wystawiasz sobie świadectwo- ze jesteś kompletnym ignorantem - rudis indigestaque moles. Odpowiedz Link Zgłoś
dwimmerling Re: To zabawne... 19.09.07, 23:29 Szlachcic,jedynie przez litosc Ci odpisuje... > w przeciagu wielu miesiecy nastapolwal wzrost wynagrodzen i > poprawila sie sciagalnosc. to proces ktory przebiegal stopniowo i > przyspiesyl sie po wejsciu do UE Co Ty pieprzysz?Jaki wzrost wynagrodzen?Chodzi Ci o to ZERO do 200pln,zaleznie od tego,jak sprytny jest dyrektor i jak bardzo zalezy mu na utrzymaniu szpitala bez powiekszania dlugu? Poza tym,pieniadze NAGLE znalazly sie TERAZ,a nie po kawaleczku przez dwa lata-nie zmieniaj faktow. > Zrozum inteligentny czlowieku ze nigdzie na swiecie nie ma czegos > takiego jak gwarantowanie podwyzek uchwalami sejmu To wyraz swoja niechec ku czemus takiemu w wyborach i glosuj na tych,co chca to zmienic.To nie nasza wina-"my tu tylko sprzatamy".My nie jestesmy od zmian,tylko od LECZENIA,panie pseudointeligentny!!! >zwlaszcza ze > dziedzina w tej dziedzinie panuje balagan i sa wielkie dlugi > Ekonomicznie i logicznie takie uchwaly to oszoloomstwo czego nie > potwierdzisz bo masz mentaqlnosci socjalistyczna. Bla,bla,bla...Owszem,to jest oszolomstwo-o czym k... pisze tutaj od dobrych kilku miesiecy,ciolku!!!!!NIE ZMIENIAJ K... FAKTOW!!!!!!!! Poza tym-TO NIE JA JESTEM OD WPROWADZANIA ZMIAN!!!! > zauwazyles chyba ze mieszkasz w kraju zniszczonym przez komune w > ktorym sluzba zdrowia to jeden wielki syf i burdel > Mentalnosc ludzi pracujacych w SZ jest mentalnoscia rodem z > betonowej komuny. Dlaczego oczekujesz wiec pensji jak na Zachodzie? Przepraszam,ale...co mnie to k... obchodzi?!Jak w UK,czy w Szwecji lekarz zarabia 10 razy tyle,co miejscowy robol,to czemu ja tutaj mam zarabiac k... polowe tego co nasz robol?!?!O czym Ty k... do mnie wogole rozmawiasz?!Co do tego ma te 50 lat komuny?Ok,moge zarabiac tak,jak teraz,ale niech ten pier... robol noszacy cegly od 18go roku zycia zarabia w takim razie dziesiata czesc mojej pensji-wtedy powiem,ze jest OK i tak musi byc,bo kraj biedny,etc.Ale nie,jak jest tak,jak teraz. > Zakladamy ze szpital jest niezbedny, tak nie jest zawsze Bzdura numer jeden. > Dalbym czas na reorganizacje, dyrektora na kontrakt, mialby rok czy > dwa na restrukturyzacje. > Jezeli by sie udala umazam dlug Bzdura numer dwa.Umarzam dlug?Ale to nie panstwo jest wierzycielem,tylko prywatne firmy,ktore dostarczaja sprzet,wode,cieplo,prad,CIOLKU!!!!!! > Polskie szpitale sa zle zorganizowane, zle zarzadzane Bzdura numer trzy.To cud,ze przy takich nakladach z NFZtu te wszystkie szpitale jeszcze jakos funkcjonuja. >i z przerostem > zatrudnienia Bzdura numer cztery.Chcesz dowodu?To załóż,że masz do dyspozycji trzech lekarzy na oddziale.Conajmniej DWOCH musi byc na oddziale CALY CZAS.I zorganizuj teraz wmiare sensowny podzial na dyzury,zeby przez miesiac nie bylo sytuacji,ze nie ma nikogo,albo ze jest tylko jeden. > To powioduje ze sa dlugi i macie male pensje Bzdura numer piec.Ktora to udowadniasz,ze nie masz bladziutkiego pojecia o temacie.Szlachcic,co Ty tu wogole robisz,powiedz szczerze?Po co wogole sie odzywasz,skoro nie masz pojecia,jak to dziala?W dodatku,jakim prawem masz czelnosc sie jeszcze klocic z ludzmi,ktorzy w tych realiach pracuja na codzien? > po raz setny pytam > szpitale sa dobrze zorganizowane? TAK. > czy nie ma przerostu zatrudnienia? NIE > czy dobrze sa zarzadzane? TAK Wystarczy? > Ty oczekujesz ze kretyn na stanowisku dyrektora, ktory z racji ze > jest kretynem zarzadza po kretynsku, o przeroscie zatrudnienia nie > wie bo to kretyn powinien wychodzic na ZERO z dobrze zarabiajaca > zaloga. Kolejna bzdura.Ty oczekujesz,ze dyrektor jest kretynem,bo nie potrafi sobie poradzic,jak na zabieg,ktory kosztuje SZPITAL powiedzmy,10 tys PLN dostanie z NFZtu powiedzmy,2tys.A gdzie pozostale 8tys?Juz Ci mowie-w pier... dlugu!!!!!!! > To jest wlasnie dowod ze mentalnie tkwicie jeszcze w socjalizmie My nie-i udowadniamy to strajkami,czy wyjazdami.Ty owszem-bo zamiast zmian pieprzysz cos o dyrektorach-kretynach... > Bym powiedzial panie dyrektorze, zrob pan reorganizacje, ja nie bede > pracowal na ta bande oszolomow ktorzy nic nie robia > Jak pan to zrobisz to bedzie kasa na kabelki, ja bede mial > przyzwoita kase i ciebie dyrektorze tez nie kopna w dupe > wiem ze to jest trudne bo nic nie robisz, lizesz tylki bo przyniesli > cie w teczce i ci dobrze i mowisz jak malo jest pieniedzy > Zrozumiales czy nadal jestes w tym samym miejscu? Ok,wszystko pieknie.Tyle,ze w tym momencie Toba /w opowiesci/jest dyrektor szpitala,a szefem jest NFZ.I jako,ze NFZ jest JEDYNYM szefem,bo nie ma ZADNEJ konkurencji moze sie tylko usmiechnac i powiedziec:"To wypier...".Teraz dotarlo? > odpowiedz mi tylko na te pytanie > czy sluzba zdrowia jest dobrze zarzadzana i nie marnuja sie tam > zadne pieniadze? TAK/NIE Sluzba zdrowia jest DOBRZE zarzadzana na poziomie szpitali /nie NFZ,budzet panstwa,ZUS/,na poziomie szpitali pieniadze marnuja sie sporadycznie. A teraz Twoja kolej,odpowiedz mi wreszcie prosze na pytanie,ktore zadalem Ci w poprzednim poscie: Lekarz jest od leczenia,czy od zarzadzania sluzba zdrowia?Dodam,ze chodzi mi o zarzadzanie na poziomie NFZtu,ktory to generuje problemy.Wiec?Czekam na odpowiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: To zabawne... 20.09.07, 00:07 jeżeli uważacie ,że NFZ mało płaci szpitalom, to dlaczego nie zawiadomiliście prokuratury o tym, że NFZ naraza życie i zdrowie pacjentów? Odpowiedz Link Zgłoś
dradam2 Re: To zabawne... 20.09.07, 00:13 aron2004 napisał: > jeżeli uważacie ,że NFZ mało płaci szpitalom, to dlaczego nie > zawiadomiliście prokuratury o tym, że NFZ naraza życie i zdrowie > pacjentów? A pod jaki paragraf k.k. to mialoby podpadac ? Takie przepisy ustawili poslowie i senatorowie i teraz tego efekty widac. Pozdrawiam dradam 1/2 Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: To zabawne... 20.09.07, 00:18 dradam2 napisał: > A pod jaki paragraf k.k. to mialoby podpadac ? A to już powinien ustalić prokurator. > Takie przepisy ustawili poslowie i senatorowie i teraz tego efekty >widac. Posłowie uchwalili że można płacić 2 tys. za coś co jest warte 10 tyś? Odpowiedz Link Zgłoś
dwimmerling Re: To zabawne... 20.09.07, 02:03 > Posłowie uchwalili że można płacić 2 tys. za coś co jest warte 10 > tyś? Coz,technicznie rzecz biorac...TAK. Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: To zabawne... 20.09.07, 22:31 loraphenus napisał: > Zrozum na litość boską -że dyrektor może się tylko zgodzić - podaj cytat gdzie ja napisalem ze jest inaczej > Idąc dalej... Może jak narysuje to zrozumiesz... mowisz polprawdami dziwi ze wyzywacie NFZ za zakupy aut, przerosty zatrudnienia i marnowanie pieniedzy brak organizacji itp nie widzac TEGO SAMEGO U SIEBIE pomijajac moze zakup aut Wiem ze czesc procedur jest niedoszacowana tak jak wiem ze pewne sa oplacane b dobrze o czym milczysz Reasumujac Dyrektor nie ma wplywu na poprawe budzetu szpitala negocjujac ceny za uslugi ale ma ogromny wplyw na poprawe budzetu szpitala odpowiednio go organizujac. I o tym mowie od miesiecy bardzo prostymi slowami. Dziwi ze nie rozumiecie. Wiec abys sie w koncu okreslil to potwierdz to zdanie Dyrektorzy to fachowcy, dobrze znaja sie na zarzadzaniu, dobrze organizuja prace w jednostkach ale to nie ma znaczenia bo nfz slabo placi za czesc procedur i tylko to jest wytlumaczeniem dlugow jakie ma czesc szpitali nie chce mi sie z Toba gadac juz na ten temat Odpowiedz Link Zgłoś
dwimmerling Re: To zabawne... 21.09.07, 17:34 > dziwi ze wyzywacie NFZ za zakupy aut, przerosty zatrudnienia i > marnowanie pieniedzy brak organizacji itp nie widzac TEGO SAMEGO U > SIEBIE pomijajac moze zakup aut K...!!!Co Ty pieprzysz,informatyku zasrany?Masz jakiekolwiek pojecie o sluzbie zdrowia,badz o jej zarzadzaniu?!Montuj lepiej te pier... karty,a nie dyskutuj na tematy,o ktorych nie masz pojecia!!!!!!!!!! > Wiem ze czesc > nie chce mi sie z Toba gadac juz na ten tematprocedur jest niedoszacowana tak jak wiem ze pewne sa > oplacane b dobrze o czym milczysz G... wiesz,najwyrazniej. > Dyrektor nie ma wplywu na poprawe budzetu szpitala negocjujac ceny > za uslugi ale ma ogromny wplyw na poprawe budzetu szpitala > odpowiednio go organizujac. Dlatego jeszcze nie wszystkie padly.A w moim miescie kolejny duzy szpital szykuja do zamkniecia... > I o tym mowie od miesiecy bardzo > prostymi slowami. Dziwi ze nie rozumiecie. ...a my Ci od miesiecy tlumaczymy,ze pieprzysz bzdury.I tez nie dociera. > nie chce mi sie z Toba gadac juz na ten temat No jasne.W koncu,po co masz dyskutowac,jak nic nie rozumiesz? Odpowiedz Link Zgłoś
loraphenus Re: To zabawne... 21.09.07, 19:41 nie ekscytuj sie. ten troll woli nazwać kogoś kretynem - bo poza horyzont płyt assrock nie wyszedł. Dla tego półgłówka -tak - półgłówka - ma być za darmo -parafrazując. Masz dwimmerling sklep z płytami głownymi i twardymi dyskami. Przychodzi do Ciebie szlachcic i chce płytę która kosztuje 500zł - a ma w portfelu 100zł. Dla niego jesteś kretynem bo on mówi- biore płyte za 500zł i masz tu 100 żł -brakujące 400zł możesz sobie pan zarobić np. sprzatajac po godzinach. Tak - dyrektor ma też "zagospodarować"- wszak masz sklep informatyczny i masz dom i samochód -nie gospodarzysz się dobrze- powinienes tak gospodarować aby każdy mógł kupić coś za 500 zł płacąc 100zł -reszte powinienes sobie dogospodarzyć..wszak jesteś strasznie niegospodarny. Czy po prosbuie czy po grożbie dwimmerling - jak ktoś w życiu ma intelekt "informatyka" - nie obrażając informatyków piszących skrypty php -to nie wytłumaczysz. On będzie dalej dresom składał pcty i wyzywał dyrektorów od kretynów na forum. Swoją drogą gdyby hipotyreozy nie miał szlachcic to by dwóch płyt dvd odo jednego napędu nie wkładał- ale to ...efekt hipotyreozy...albo progoitryny progoitrynę zawierają rośliny kapustne..dlatego mają działanie wolotwórcze.. Coż mu pozostaje - zobacz - poskłada asrocki z athlonami a potem jak już neostrade u dresa założy żeby dres mógł przez gg pisac " -siemka masz stary stuff"- "elo ziomie mam tu zioma szlachcica informatyka"- to mu wiesz, samoocena wzrasta. Nie ruszaj dwimmerling kupy -bo muchy się podrywają...i smierdzi. Szlachcic, głosujesz na pis. Zgadłem? Odpowiedz Link Zgłoś
maverick777md Re: To zabawne... 21.09.07, 20:05 ta progoitryna to rodanki wiążące jod... Sugerujesz że szlachcic z Torunia najadł się za młodu brukselki? Odpowiedz Link Zgłoś
loraphenus Re: To zabawne... 21.09.07, 21:02 oczywiście- z dodatkiem przenno-buraczanej diety. Stąd hipothyreoidism i ...poziom wypowiedzi na forum. Składa dresom assrocki i podłacza neostrade...kompleks niższiości..Ale co powyzywa tych o których codziennej pracy pojęcia nie ma to jego. nie ruszać bo..muchy wzniosą się wysoko Odpowiedz Link Zgłoś
nico72 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 16.09.07, 10:34 A ja złożyłem wymówienie. Tak po prostu. Nie szantażuję nikogo. Zmieniam pracę. I kraj. I aronami i szlachcicami nie będę się przejmował. A niemoralne jest to że tyle lat pracowałem za psi grosz. Odpowiedz Link Zgłoś
dradam2 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 14.09.07, 17:07 wraz ze wstapieniem do EU Polska utracila mozliwosc zastosowania tych rozwiazan. Probbujac ograniczyc wolnosc lekarzy do wyjazdu musialaby w ten sam sposob i w tej samej mierze ograniczyc wolnosc wszystkim innym. Sama idea ogranicvzania wolnosci i zmuszania kogokolwiek do pracy w okreslonym kraju jest fundamentalnie wroga ideom EU, wiec sie nie martw, ale to tylko Twoje glupawe marzenia sie odzywaja. Pozdrawiam dradam 1/2 PS. Juz widze, ile by to kosztowalo Polske w odszkodowaniach przyznanych w Strassburgu ! Odpowiedz Link Zgłoś
delco Re: Radom-szpitale bez lekarzy 16.09.07, 09:03 > PS. Juz widze, ile by to kosztowalo Polske w odszkodowaniach przyznanych w > Strassburgu ! Dla mnie takie ograniczenie to swoetny pomysł. Z powodów osobisto rodzinnych na razie nie wybieram się na emigracje. Ale jezeli uswawa mi tego zabroni natychmiast będe domagał sie odszkodowania. A w Strasburgu pewnie po jakichs 2 latach procesu dostane ze 100 tys Euro. Niezły dodatek do pensji.... po 50 tys euro rocznie. Będa musieli podwyższyć podatki dla Busiarzy.... Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Radom-szpitale bez lekarzy 16.09.07, 12:08 dradam2 napisał: > Sama idea ogranicvzania wolnosci i zmuszania kogokolwiek do pracy >w okreslonym kraju jest fundamentalnie wroga ideom EU, wiec sie nie >martw, ale to tylko Twoje glupawe marzenia sie odzywaja. mowisz polprawdami poniewaz problem wolnosci zarobkowej jest podobny do innych zapisow choc bardziej elastyczny przyklady sa takie - wieziennictwo, podpisalismy umowe ale tak naprawde nie stac naszego kraju aby ja realizowac - dlaczego bedac w UE rolnicy teraz dostaja mniej niz na zachodzie wiec nie mow mi o idealach UE bo one w wielu przypadkach sa chore A czemu uwazam nie powinno byc takiego samego prawa we wszystkich krajach. odpowiedz jest prosta te kraje sa zupelnie rozne ekonomicznie i mentalnie i Polska powinna sie zabezpieczyc przed masowymi wyjazdami okreslonych grup zawodowych na jakis czas tak jak UE zabezpiecza sie przed nami Tacy jak ty ktorzy UE uwazaja za Boga sa niebezpieczni To tacy jak Ty zapewne przed wstapieniem do UE jednym glosem z Millerem i Kwasem krzyczeli ze nie bedzie podwyzek z samego wstapienia. I nawet Lepper i Giertych okazali sie od Ciebie madrzejsi Ew oni robili z plebsu wariatow a wierzyles tylko Ty Tak wiec widzisz UE to nie tylko ogromne korzysci czy usprawinienia UE to takze balagan biurokracja i oszolomstwo A idealow UE nie ma, bo sama dzieli te kraje na lesze i gorsze jedne moga sie zabezpieczac przed innymi a innych niebezpieczenst UE nie widzi i zapewne jako argument podawalaby swobode i rownosc A to gowno prawda Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 16.09.07, 14:15 należy zezwolić lekarzom na wyjazd z Polski, ale tylko pod warunkiem że oddadzą pieniądze za studia ( z odsetkami!) Odpowiedz Link Zgłoś
dwimmerling Re: Radom-szpitale bez lekarzy 16.09.07, 14:50 Oddac to ja moge krew,conajwyzej.I nic poza tym:) Odpowiedz Link Zgłoś
nico72 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 16.09.07, 16:43 BUACHACHACHA! Niech ci to aron wystarczy za odpowiedź. Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Nie istnieje coś takiego, jak zezwolenie na wyjazd 17.09.07, 22:06 Każdy z obywateli polskich, BEZ WYJATKU, z racji posiadania obywatelstwa UE korzysta z prawa do swobodnego poruszania się po UE. Byłem w sobotę w Pradze czeskiej. W Petrovicach u Karvine tylko Czech ledwo obejrzał dowód, nawet nie biorąc go do ręki. I to się nawet skończy od 1 stycznia 2008 gdy staniemy się częścią OBSZARU SCHENGEN. Trzeba być skończonym idiotą, żeby dzisiaj, we wrześniu 2007 opowiadać takie głupoty. Jedyny sposób aby starać się zatrzymac lekarzy w Polsce to ZACHĘCAĆ ICH, KONKUROWAĆ O NICH na rynku pracy UE. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Nie istnieje coś takiego, jak zezwolenie na w 18.09.07, 08:08 travel_wawa napisał: > Każdy z obywateli polskich, BEZ WYJATKU, z racji posiadania >obywatelstwa UE korzysta z prawa do swobodnego poruszania się po UE. Nie. Sąd może orzec zakaz opuszczania kraju. > Jedyny sposób aby starać się zatrzymac lekarzy w Polsce to >ZACHĘCAĆ ICH, KONKUROWAĆ O NICH na rynku pracy UE. nie bądź śmieszny, z taką wydajnością pracy to polscy lekarze w UE są zerami. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Nie istnieje coś takiego, jak zezwolenie na w 18.09.07, 09:44 Lekarze na Zachodzie jeżdżą terenówkami za 170 tys. zł Polscy lekarze pracują 7 razy mniej wydajnie niż lekarze na Zachodzie, a więc powinni jeździć samochodami o cenie nie przekraczającej 25 000 zł. Oto moje propozycje dla polskich lekarzy Alfa Romeo 156 rocznik 2001 Opel Vectra 2001 Mazda 323 1999 BMW 318 1995 Skoda Octavia 2000 Mercedes A140 2000 Renault Laguna 1999 takimi samochodami powinni jeździć polscy lekarze rodzinni a nie terenówkami Odpowiedz Link Zgłoś
dradam2 proponuje oklad z maslanki 18.09.07, 20:40 aron2004 napisał: > Lekarze na Zachodzie jeżdżą terenówkami za 170 tys. zł > > Polscy lekarze pracują 7 razy mniej wydajnie niż lekarze na > Zachodzie, a więc powinni jeździć samochodami o cenie nie > przekraczającej 25 000 zł. Nie widzialem zadnego materialu omawiajacego to badanie. Nie zostalo tez opublikowane w peer reviewed czasopismie. Polskie Ministerstwo Zdrowia z pewnoscia nie dostanie pozwolenia na ocenianie wydajnosci lekarzy w innych krajach. Jezeli jest inaczej to prosze o wskazanie (weryfikowalnego na WWW ) zrodla. > > Oto moje propozycje dla polskich lekarzy > > Alfa Romeo 156 rocznik 2001 > Opel Vectra 2001 > Mazda 323 1999 > BMW 318 1995 > Skoda Octavia 2000 > Mercedes A140 2000 > Renault Laguna 1999 > > takimi samochodami powinni jeździć polscy lekarze rodzinni a nie > terenówkami Terenowka to jest drugi lub trzeci samochod w rodzinie. To jest samochod dla przyjemnosci. A nie do pokazania sie (zreszta sa one z reguly bardziej praktyczne niz estetyczne). Widze, ze bede musial wytlumaczyc na tym forum czym powinni jedzic lekarze,ktorzy sie szanuja i ktorych spoleczenstwo szanuje. Jak lekarz z USA czy Kanady jedzie popracowac w Nepalu czy Sierra Leone to dostaje od organizacji , ktora go tam przyjmuje, wlasnie terenowke (SUV). I to dobrej klasy... Pozdrawiam dradam 1/2 Odpowiedz Link Zgłoś
dwimmerling Re: proponuje oklad z maslanki 18.09.07, 22:44 > aron2004 napisał: > > > Lekarze na Zachodzie jeżdżą terenówkami za 170 tys. zł > > > > Polscy lekarze pracują 7 razy mniej wydajnie niż lekarze na > > Zachodzie, a więc powinni jeździć samochodami o cenie nie > > przekraczającej 25 000 zł. Aron mlotku,Mitsubischi Pajero kosztuje "az" 20tys pln /stan dobry,tylko ma troche przebiegu/ Odpowiedz Link Zgłoś
dradam2 Re: Nie istnieje coś takiego, jak zezwolenie na w 18.09.07, 20:59 aron2004 napisał: > > > > Każdy z obywateli polskich, BEZ WYJATKU, z racji posiadania > >obywatelstwa UE korzysta z prawa do swobodnego poruszania się po UE. > > Nie. Sąd może orzec zakaz opuszczania kraju. Jedynie w konkretnych przypadkach, okreslonych w ustawie. Ktora zreszta bedzie z pewnoscia oceniana przez Trybunal Praw Czlowieka, bo bylby to nieslychany krok, nawet jak na XX wiek (gdzie ciagle jeszcze niektorzy z Polski tkwia). > > > Jedyny sposób aby starać się zatrzymac lekarzy w Polsce to > >ZACHĘCAĆ ICH, KONKUROWAĆ O NICH na rynku pracy UE. > > nie bądź śmieszny, z taką wydajnością pracy to polscy lekarze w UE > są zerami. No wiec popatrz sobie na to jak sobie radza ci polscy lekarze,ktorzy wyjechali z Polski do krajow cywilizowanych. Swoja droga marzy Ci sie o tym aby "zero" dostawalo jakies wynagrodzenie ? Tego w krajach kapitalistycznych zachodniej Europy z pewnoscia nie ma. Pozdrawiam dradam 1/2 Odpowiedz Link Zgłoś
dradam2 nie moje podworko 18.09.07, 01:07 szlachcic napisał: > (...)nie mow mi o idealach UE bo one w wielu przypadkach sa chore Czxuje sie zawiedziony. Ale to nie moja broszka. Nie ja negocjowalem traktat przystapieniowy dla RP. > > (...) Polska powinna sie zabezpieczyc przed > masowymi wyjazdami okreslonych grup zawodowych na jakis czas > tak jak > UE zabezpiecza sie przed nami Jak wyzej. Polska wstapila jak wstapila. Jak wynegocjowala przed wstapieniem. Moze gdyby probowala negocjowac wolna wjazdy/wyjazdy dla lekarzy ( a scislej mowiac ograniczenia w tym zakresie) to by z nia nikt traktatu nie podpisal ? > Tacy jak ty ktorzy UE uwazaja za Boga sa niebezpieczni Nie moja broszka, nie mieszkam w Europie. > To tacy jak Ty zapewne przed wstapieniem do UE jednym glosem z > Millerem i Kwasem krzyczeli ze nie bedzie podwyzek z samego > wstapienia. I nawet Lepper i Giertych okazali sie > od Ciebie madrzejsi > Ew oni robili z plebsu wariatow a wierzyles tylko Ty > Tak wiec widzisz UE to nie tylko ogromne korzysci czy usprawinienia > UE to takze balagan biurokracja i oszolomstwo > A idealow UE nie ma, bo sama dzieli te kraje na lesze i gorsze > jedne moga sie zabezpieczac przed innymi a innych > niebezpieczenst UE > nie widzi i zapewne jako argument podawalaby swobode i rownosc > A to gowno prawda No prosze, to znaczy idealy Wielkiej Rewolucji Francuskiej tez dla Ciebie nie istnieja ? Ciesze sie, ze mnie to moze nic nie obchodzic. Troche jestem jednak zawiedziony, ze poziom glupoty w Polsce rosnie. Pozdrawiam dradam 1/2 Odpowiedz Link Zgłoś
seniorita15 ze specjalna dedykacja dla Arona 19.09.07, 21:12 Poczytaj sobie Aronku o sobie i Tobie podobnym,czyli hektarowym naciagaczom polskiego budzetu. gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4501118.html Odpowiedz Link Zgłoś
andnow2 Re: ze specjalna dedykacja dla Arona 20.09.07, 04:36 seniorita15 napisała: > Poczytaj sobie Aronku o sobie i Tobie podobnym,czyli hektarowym naciagaczom > polskiego budzetu. > gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4501118.htmla doskonały wpis na temat związany z exodusem radomskich lekarzy Odpowiedz Link Zgłoś
seniorita15 Re: ze specjalna dedykacja dla Arona 20.09.07, 21:15 To bylo do arona a nie do Ciebie andnow. Odpowiedz Link Zgłoś
gamdan Re: Radom-szpitale bez lekarzy 28.09.07, 21:59 No i słowo ciałem się stało. Tzn. stanie się za dwa dni. A politycy cały czas grają w "elemeledutki". Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 29.09.07, 04:53 to nie wina NFZ i rządu, że polscy lekarze mają najmniejszą wydajność pracy w UE. Winni temu wszystkiemu są lekarze, stawiający absurdalne żądania finansowe. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 29.09.07, 05:02 zrozumcie, że w stosunku do wydajności pracy polscy lekarze mają najwyższe pensje na świecie. Na zachodzie płacą nominalnie więcej, ale tam trzeba naprawdę pracować. Odpowiedz Link Zgłoś
loraphenus Re: Radom-szpitale bez lekarzy 29.09.07, 05:05 Aronku, Pan minister powiedział że po wyborach Sośnierz jako wybitny fachowiec od organizacji zreorganizuje lubelski pks...pójdziesz ztorbami Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Radom-szpitale bez lekarzy 29.09.07, 05:57 lubelskiego PKSu nie da się zreorganizować. On nadaje się tylko do likwidacji. Odpowiedz Link Zgłoś
maverick777md Re: Radom-szpitale bez lekarzy 29.09.07, 10:53 Aron potwierdza tylko to, co Pan Kaczyński powiedział w ekskluzywnym wywiadzie dla telewizji Trwam: szymon.onet.pl/2407691,29,video.html Odpowiedz Link Zgłoś