Gość: sylwia29
IP: *.anc.univie.ac.at
12.04.02, 11:23
Kilka tygodni temu zrobilam mojemu 3-letniemu synkowi, ktory chodzac do
zlobka "lapal" infekcje jedna za druga, Immunstatus - po polsku "poziom
przeciwcial" i musze przyznac, ze te 5 stronic zapelnionych roznymi symbolami-
skrotami niewiele mi mowi. Opis wynikow, ktorego dokonala wlascicielka
laboratorium pani profesor immunologii, jest znikomy i nic konkretnego nie
mowi. Na podstawie wartosci oznaczonych i normy sama potrafie napisac bez
profesury z immunologii, ze dana wartosc jest zanizona lub podwyzszona. Lekarz
pediatra, ktory dal nam skierowanie nie byl w stanie odpowiedziec na moje
pytania. Moje prosba do Immunologa-Forumowicza: moze jest jakas strona www (nie
encyklopedia, bo co to jest przeciwcialo wiem, np. co to CD20+, wyczytalam ze
podniesiony jest przy Lymphom'ach !) albo ksiazka, w ktorej moglabym znalezc
jakies informacje. Moze istnieje ktos komu juz poza Forum moglabym
zaprezentowac te wyniki lub przynajmniej postawic kilka pytan. Prosze mnie zle
nie zrozumiec, nie szukam choroby, ale po 1) jestem osoba dosc ciekawa, a
biochemia nie jest mi obca (jestem dyplomowana, doktoryzujaca sie chemiczka) po
2) znudzilo mi sie sluchac od pediatry, ze te infekcje to wzmacnianie systemu
immunologicznego, tym byrdziej po tym jak nie umial mi odpowiedziec na moje
pytania. Z gory sedecznie dziekuje za pomoc. Pozdrawiam z Austrii ! Sylwia