Dodaj do ulubionych

Cząstki elementarne. Neutrino.

IP: *.kalinski.com.pl / 213.17.224.* 08.10.02, 14:12
Dobrze napisany popularny artykuł. Nie jestem na tyle znawcą
tematu by w szczegółach byc moze znaleźć jakies błędy. Treść
wyróżnia sie na tle bełkotu pseudonaukowego jakiego pełno w
codziennej i tygodniowej prasie a zwłaszcza gdy za temetyke
kosmologiczną i fizyke biora sie pustogłowi telewizyjni idole.
Obserwuj wątek
    • Gość: Pikuś Konopka Re: Cząstki elementarne. Neutrino. IP: 212.14.19.* 08.10.02, 17:55
      Zgadzam się z opinią "Starego", że pan Piotr Cieśliński pisze
      ciekawie i na ogół poprawnie w sensie merytorycznym. Dodam
      jednak swoje "trzy grosze", że z tego co wiem, obecny pogląd
      jest taki, że masa neutrin nie jest niestety w stanie wyjaśnić
      całej brakującej "ciemnej materii". Problem czym jest ta materia
      ciągle więc pozostaje nierozwiązany.
      • Gość: Wodnik Re: Cząstki elementarne. Neutrino. IP: *.ti.telenor.net / *.ti.telenor.net 31.10.02, 18:35
        Gość portalu: Pikuś Konopka napisał(a):

        > Zgadzam się z opinią "Starego", że pan Piotr Cieśliński pisze
        > ciekawie i na ogół poprawnie w sensie merytorycznym. Dodam
        > jednak swoje "trzy grosze", że z tego co wiem, obecny pogląd
        > jest taki, że masa neutrin nie jest niestety w stanie wyjaśnić
        > całej brakującej "ciemnej materii". Problem czym jest ta
        materia
        > ciągle więc pozostaje nierozwiązany.

        Mnie sie wydaje, ze po tylu nagrodach Nobla bedzie mi latwiej
        zakonczyc moje i kolegi badania, z wyjasnieniem neutrino...
        itp. badania te dotykaja powaznie jego zyciowych rzeczy i
        oczywiscie mojego spodziwanego od pazdz 2001 tzw neutrino i
        nasze operacje znacznie wykazuja koniecznosc napisania jakos
        Nobla z fizyki w przyszlym roku. a intuicja mnie jakos
        ksztaltuje w co raz to lepszy obraz doswiadczenie sukcesu
        nie raczej nie zawodzi nawet w tym przypadku Zobaczymy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka