Dodaj do ulubionych

Totalizm i prof. Jan Pajak

IP: *.chello.pl 08.11.01, 17:18
W zwiazku z probami przemycenia do innych watkow tej tajemniczej teorii,
upowszechnianej przez ruch "Totaliztow", proponuje wspolnie przeanalizowac: o
co tu wlasciwie chodzi?
Nie chce sie wywyzszac i kpic z Totaliztow. Zalozmy, ze nie ma glupich pytan,
sa tylko glupie odpowiedzi. Byc moze, chodzi tu o cos innego niz mowia wprost
prace pana Pajaka, ale jednak "w kazdej bajce jest ziarno prawdy"...
Przedydkutujmy to co pokazane jest na stronach
www.totalizm.of.pl/
a w szczegolnosci wybierzmy przycisk po lewej stronie "ATAK NA WTC",
lub japonska strone:
www2.justnet.ne.jp/%7Ekiti/Ufo/wtc/wtc.htm
gdzie sa filmy i zdjecia, ale po japonsku to wiele nie wyczytamy.

Z tekstu na polskich www o WTC, po pominieciu tresci sprawiajacych wrazenie
szarlatanskich, wylowilem dwie intrygujace sprawy godne przemyslenia:
1.) dlaczego zostalo tak malo materii i gruzu po zawaleniu sie wiezowcow;
dlaczego nie pozostal, chocby szczatkowo, b. wytrzymaly stalowy rdzen wiezowcow?
2.) dlaczego, i czy rzeczywiscie, jedna z wiez zaczela sie walic poczawszy od
szczytu, a nie od miejsca naslabszego, w miejcu uderzenia samolotu, tam gdzie
temperatura palacego sie paliwa oslabila stalowa konstrukcje?

Natomiast, co do filmow i zdjec, to jak panstwo sadza: moze to byly jakies
paprochy lub nawet ptaki przelatujace tuz przed obiektywem kamery? (Przeciez
zdjecia te wykonywano z duzej odleglosci, wiec musiano ustawic znaczny "zoom" i
kazdy obiekt znajdujacy sie blizej w polu obiektywu wypadl: a.) nieostro, b.)
jako "pedzacy" superszybko.)

Chcialbym Panstwa sprowokowac niniejszym do zabrania glosu.
Obserwuj wątek
    • Gość: kpsting Re: Totalizm i prof. Jan Pajak IP: 207.111.14.* 09.11.01, 22:45

      > 1.) dlaczego zostalo tak malo materii i gruzu po zawaleniu sie wiezowcow;
      > dlaczego nie pozostal, chocby szczatkowo, b. wytrzymaly stalowy rdzen wiezowcow
      > ?
      > 2.) dlaczego, i czy rzeczywiscie, jedna z wiez zaczela sie walic poczawszy od
      > szczytu, a nie od miejsca naslabszego, w miejcu uderzenia samolotu, tam gdzie
      > temperatura palacego sie paliwa oslabila stalowa konstrukcje?

      1)Pod WTC bylo ok. 5 podziemnych poziomow, kazdy przewyzszajacy kilka krotnie srednia wysokosc
      nadziemnych poziomow. Nadziemne pietra zostaly wgniecione w podziemne pietra plus zostalo jeszcze
      calkiem sporo gruzu na powierzchni. Przewazajaca wiekszosc objetosci obydwu wiez stanowilo
      powietrze (czyli w pewnym sensie nic).

      2)Moim zdaniem mozna to wyjasnic czesciowo tym, ze poczatkowe uderzenia/eksplozje
      oslabily/uszkodzily konstrukcje obu wiez. Temperatura (wysoka) rozprzestrzeniala sie do gory od miejsc
      wybuchu. Drgania w trakcie eksplozji byly najwieksze na szczycie, dlatego szkielet szczytowych pieter byl
      na nie najbardziej narazony. Wg. specjalistow ilosc paliwa jaka znajdowala sie na pokladzie
      "samobojczego" boeinga rownala sie mniej wiecej malej bombie atomowej. Nie trzeba naprawde wiele
      aby moc to sobie wyobrazic bez ubiegania sie do "pozaziemskich" przyczyn.

      Tez odwiedzilem pare stron o totalizmie, chyba jest to "popularne" w Polsce bo wiekszosc byla po polsku.

      Znalazlem tez cos wiecej:

      "Totalism is likely to emerge during periods of historical --or psychohistorical
      --dislocation, in which there is a breakdown of the symbols and structures that guide the
      human life cycle,"

      ...oraz

      www.reveal.org/library/psych/totalism.html

      A swoja droga ciekawe skad dr.pajak bierze swoje pomysly, moze jest on jedynie postacia fikcyjna (ala
      cpt. Kirk i Spock).
      • stszkwklski Re: Totalizm i prof. Jan Pajak 09.11.01, 23:51
        Gość portalu: kpsting napisał(a):
        > 1)Pod WTC bylo ok. 5 podziemnych poziomow,
        > Nadziemne pietra zostaly wgniecione w podziemne pietra plus zostalo jeszcze
        > calkiem sporo gruzu na powierzchni.

        A co ze stalowym rdzeniem o postaci rury? Kazda z wiez miala
        konstrukcje "podwojnej rury".

        > 2)Moim zdaniem mozna to wyjasnic czesciowo tym,
        > ze poczatkowe uderzenia/eksplozje oslabily/uszkodzily konstrukcje obu wiez.

        Juz mi ktos to wyjasnil dosc przekonujaco. Kazda z wiez nie byla jednorodna. Im
        wyzsze kondygnacje tym konstrukcja byla lzejsza i mniej wytrzymala, bo
        dostosowana do dzwigania tego co nad nia. Dlatego najslabsze pietra byly na
        szczycie.

        > Znalazlem tez cos wiecej:
        >
        > "Totalism is likely to emerge during periods of historical
        > --or psychohistorical --dislocation,
        > in which there is a breakdown of the symbols and structures
        > that guide the human life cycle,"

        A co w tym "wyjatkowego"?

        > A swoja droga ciekawe skad dr.pajak bierze swoje pomysly, moze jest on jedynie
        > postacia fikcyjna (ala cpt. Kirk i Spock).

        Z projektem tzw. magnetokraftu spotkalem sie jeszcze jako uczen pierwszych klas
        podstawowki, pocz. lat 80-tych, w jednym z numerow "Przegladu technicznego". Mam
        wrazenie, ze to nazwisko tam bylo.
        Poza tym, to chyba pana Pajaka zdjecie mozna tu zobaczyc:
        www.totalism.50megs.com/
        ?

        Wiesz co, akurat ten schemat magnetokraftu ma sens i moglby stanowic podpowiedz
        dla konstruktorow wojskowych. Wirujace pole magnetyczne, nie tylko bedace
        statecznikami hipotetycznego statku, ale rowniez porywajace czasteczki powietrza,
        ktore sie jonizuje na skutek zderzen czasteczek, i na skutek sily odsrodkowej
        wytwarzajace wygodna proznie wokol kadluba umozliwiajaca bezkarne osiaganie
        gigantycznych predkosci w atmosferze, kpiac z tarcia odwiecznego wroga lotow
        ponadzwiekowych, to w sumie genialne rozwiazanie techniczne. ...Gdyby tylko znano
        wygodne podreczne zrodlo b. silnego pola magnetycznego. Jak tam wyglada oficjalna
        wiedza na temat nadprzewodnikow wysokotemperaturowych?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka