Dodaj do ulubionych

Mars Express, 2 czerwiec

IP: *.new-york-20rh16rt-ny.dial-access.att.net 30.05.03, 05:50
Hear, hear!

Jakby ktos jeszcze nie wiedzial to wystrzelenie Mars Express, sondy
planetarnej ESA jest planowane na 2 czerwca, za niecale 4 dni. start bedzie
transmitowany na zywo, bedzie mozna tego doswiadczyc tutaj (jest link do
RealPlayer stream):
esa.capcave.com/esa/marsexpress/index.html
Zaczyna sie to ok. 19:30 czasu srodkowo-europejskiego. Ja bede trzymal kciuki
zeby im sie kapsula przy starcie nie rozwalila, albo zeby Progressowi nie
odpadly silniki, hehe...

NASAowski MER-A (Mars Exploration Rover-A) ma byc wystrzelony miedzy 8-19
czerwca, MER-B 25 czerwca. Zajebiscie zatloczony czerwiec w tym roku, no i
bardzo dobrze ;-)
Obserwuj wątek
    • Gość: kpsting Re: Mars Express, 2 czerwiec IP: *.new-york-02rh16rt-ny.dial-access.att.net 01.06.03, 18:48
      A propo, Mars Express (ME) bedzie przeprowadzal eksperymenty majace na celu
      znalezienie zycia na Marsie. Ostatnie tego rodzaju rzeczy robily na Marsie
      sondy Viking, a bylo to 30 lat temu.
      ME jest to orbiter plus lander, orbiter bedzie robil swoja wlasna robote na
      orbicie, oczywiscie.

      Szansa na znalezienie zycia jest duza, IMO. Any takers ;-)?

      P.S. Zauwazylem ze w koncu wzmianka o poniedzialkowym starcie pokazala sie
      tutaj w Portalu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka