Gość: kpsting
IP: *.new-york-20rh16rt-ny.dial-access.att.net
30.05.03, 05:50
Hear, hear!
Jakby ktos jeszcze nie wiedzial to wystrzelenie Mars Express, sondy
planetarnej ESA jest planowane na 2 czerwca, za niecale 4 dni. start bedzie
transmitowany na zywo, bedzie mozna tego doswiadczyc tutaj (jest link do
RealPlayer stream):
esa.capcave.com/esa/marsexpress/index.html
Zaczyna sie to ok. 19:30 czasu srodkowo-europejskiego. Ja bede trzymal kciuki
zeby im sie kapsula przy starcie nie rozwalila, albo zeby Progressowi nie
odpadly silniki, hehe...
NASAowski MER-A (Mars Exploration Rover-A) ma byc wystrzelony miedzy 8-19
czerwca, MER-B 25 czerwca. Zajebiscie zatloczony czerwiec w tym roku, no i
bardzo dobrze ;-)