Dodaj do ulubionych

Karaiby First Minute

25.09.15, 15:45
Witam, chciałabym zapytać doświadczonych urlopowiczów, czy wykupywać teraz wczasy do Punta Cana, czy poczekać tak do listopada- grudnia? Ma ktoś doświadczenie z poprzednich lat, czy ceny się zmieniają? Mam na myśli- wzrosną. Wiem, że oferta (zagraniczna) jest jeszcze niepełna, nie wszyscy touroperatorzy wrzucili już swoje oferty. Proszę o Wasze opinie. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
  • inna57 Re: Karaiby First Minute 25.09.15, 16:03
   Witam
   Kiedy jeszcze latałam z biurami podróży to kupowałam wycieczki dokładnie 30 dni przed wylotem. Właśnie w tym momencie ceny były najniższe. Tyle tylko że ja kupowałam wycieczki z niemieckich biur podróży przez internet. Nie przypominam sobie żeby wtedy były oferty first minute. Nie wiem jaka jest polityka cenowa polskich turoperatorów.
   • magd-am84 Re: Karaiby First Minute 25.09.15, 18:06
    Bierzemy pod uwagę tylko oferty niemieckich biur podróży. Dwa tygodnie temu ceny były niższe niż teraz i obawiam się, że będą rosnąć. Z Polski tylko (chyba) jedno biuro ma oferty na lato. Ceny też niezłe, bezpośredni lot ale obawiam się, że z polskim biurem dostaniemy gorsze pokoje. Oczywiście mogę się mylić.
    • inna57 Re: Karaiby First Minute 25.09.15, 18:39
     Nie mylisz się nic a nic. Z niemieckimi biurami macie dodatkowo większy wybór regionów i hoteli. Z mojego doświadczenia wycieczkowego było tak że to mój mąż zawsze chciał mnie popędzać, pokazywał że to co nas interesuje zaczyna drożeć a ja zachowywałam stoicki spokój i kupowaliśmy wycieczkę 30 dni przed wylotem. Ale to było 8 lat temu kiedy ostatni raz leciałam z biurem mogło się wiele zmienić. Mam nadzieję że odezwie się ktoś kto ma aktualne doświadczenia.
    • l-a Re: Karaiby First Minute 25.09.15, 18:57
     magd-am84 napisał(a):

     > ....Z Polski tylko (chyba)
     > jedno biuro ma oferty na lato. Ceny też niezłe, bezpośredni lot ale obawiam się
     > , że z polskim biurem dostaniemy gorsze pokoje. Oczywiście mogę się mylić.

     Raczej się mylisz. Z polskich biur ofertę na lato 2016 w first minute ma tylko TUI , więc pewnie o nich piszesz. I możesz mieć pewność, że jeżeli zarezerwujesz pokój z widokiem na morze to taki dostaniesz, jeżeli pokój premium to taki dostaniesz... pokój rodzinny itd. W ofercie każdego hotelu są podane dostępne pokoje jakie można zarezerwować i każdy ma odpowiednią cenę. Więc dostaniesz taki pokój za jaki zapłacisz.
     Ja z TUI latam już od wielu lat, nie byłam akurat na Dominikanie, ale zamierzam być w tym roku pierwszy raz. Byłam natomiast w wielu innych krajach i zawsze dostawaliśmy takich pokój jaki mieliśmy zarezerwowany, więc to jest pewne.
     A lecę z nimi na Dominikanę w tym roku, bo faktycznie ceny atrakcyjne (ja dodatkowo mam zniżkę 300zł/osobę za lojalność) i bezpośredni lot z Warszawy gdzie mieszkam (godziny przelotów też dobre). Dla mnie wylot z Niemiec nie ma najmniejszego sensu.

  • l-a Re: Karaiby First Minute 25.09.15, 19:07
   magd-am84 napisał(a):

   > ....Ma ktoś doświadczenie
   > z poprzednich lat, czy ceny się zmieniają? Mam na myśli- wzrosną. Wiem, że ofe
   > rta (zagraniczna) jest jeszcze niepełna, nie wszyscy touroperatorzy wrzucili ju
   > ż swoje oferty. Proszę o Wasze opinie. Z góry dziękuję.

   I jeszcze odpowiedź w sprawie zmiany cen. Przy rezerwacji first minute TUI daje gwarancję najniższej ceny, czyli gdyby później cena na konkretną ofertę spadała to dostajesz zwrot różnicy, dotyczy to także ofert last minute. Więc masz gwarancję, że na pewno cena, którą zapłacisz w first minute będzie najniższa. Dla mnie nie bez znaczenia jest też, że rezerwując teraz płacę tylko 5% zaliczki, więc nie muszę zamrażać dużych pieniędzy na parę miesięcy, resztę dopłaca się na 35 dni przed wylotem.
   O ofertach innych biur podróży niewiele mogę powiedzieć, bo jak napisałam latam od dawna tylko z TUI.
   • inna57 Re: Karaiby First Minute 25.09.15, 20:37
    Wybacz, nie obraź się ale Twój wpis to lukrowana laurka dla jednego, jedynego, słusznego biura podróży TUI Polska. Aż mi się nie chce wierzyć że jesteś związana z tym biurem jedynie jako lojalny klient.Różnica w wysokości VAT pomiędzy Niemcami a Polską jest znacząca. Dodatkowo TUI Polska ma bardzo ograniczoną ofertę tylko do jednego regionu Dominikany. Biorąc pod uwagę ilość polskich turystów skomasowanych na tym jednym kawałku dominikańskiej plaży już wkrótce w lokalnych gazetach zaczną się ukazywać artykuły o najeździe dzikich grodzących plaże. Jak nic pokażemy Dominikańczykom jak wygląda Polak uprawiający "parawaning".
    • l-a Re: Karaiby First Minute 25.09.15, 22:58
     Nie jestem związana z TUI w żaden inny sposób niż jako klientka. Było pytanie o first na Punta Cana, to napisałam co na ten temat wiem. Gdzie napisałam, że to jedyne, słuszne biuro? Po prostu ja z nimi latam i jestem zadowolona, chyba mogę?
     Nie wiem jakie są ceny w Niemczech, a tym bardziej nic o różnicach w Vat, bo nigdy nie korzystałam z niemieckich biur.
     Dla mnie oferta jest wystarczająca, bo nigdy wcześniej nie byłam na Dominikanie, więc udało mi się wybrać hotel spełniający moje oczekiwania ( jest ich trzydzieści parę).
     Poza tym dla mnie ważna jest wygoda, a nie wyłącznie koszty, jak mam wylot z lotniska, na które jadę 15 minut, to nie będę szukać wylotu z Niemiec, nawet jeżeli jest taniej, bo dojazd też kosztuje i zajmuje parę godzin w jedną stronę.
     Ale rozumiem, że są osoby które mają bliżej do Niemiec niż do Warszawy, więc wybierają ofertę bardziej dla nich korzystną, ja nikogo do niczego nie namawiam, ale uważam, że dobrze wiedzieć jakie są możliwości, pewnie niedługo pojawiają się oferty innych polskich biur i też warto je przejrzeć, Tui po prostu wystartowało jako pierwsze i tyle.
     • magd-am84 Re: Karaiby First Minute 26.09.15, 21:14
      Dzięki l-a za odpowiedź. Normalnie też latam tylko z TUI (Wrocław, Poznań). Masz rację, do Niemiec mamy 20 km, do Berlina jakieś 150. Warszawa to prawie 600, to zasadnicza różnica. Stąd pytanie o zagraniczne BP.
      • jicek_69 Re: Karaiby First Minute 28.09.15, 20:01
       Wygląda na to, że zadowolony Klient może być tylko pracownikiem biura podróży. My korzystaliśmy po kilka razy z usług TUI, Neckermanna, Rainbow Tours, a teraz pierwszy raz Itaki. Zawsze byliśmy zadowoleni z wyjazdu. Nigdy nie zauważyliśmy gorszego traktowania jeśli chodzi o zakwaterowanie, traktowanie przez obsługę, itp. Czy to oznacza, że jesteśmy pracownikami tych biur i wystawiamy sobie laurkę ? Według stosowanych przez niektórych forumowiczów kryteriów, jakbyśmy na wszystko narzekali, wówczas bylibyśmy bardziej "wiarygodni". Zawsze kupowaliśmy wakacje w first-minute i dobrze na tym wychodziliśmy, oczywiście myślę o cenach.
       Pozdrawiam
       Jot.De
  • sonia-3 Re: Karaiby First Minute 29.09.15, 17:24
   My właśnie zaklepaliśmy w Tui. Tam niby dają gwarancję najniższej ceny, więc jak znajdę taniej, to niby mają zwrócić różnicę. Jedziemy koniec czerwca na dwa tygodnie w składzie 2+1. do hotelu z aquaparkiem.
   • pietusza Re: Karaiby First Minute 29.09.15, 19:16
    sonia-3 napisała:

    > My właśnie zaklepaliśmy w Tui. Tam niby dają gwarancję najniższej ceny, więc ja
    > k znajdę taniej, to niby mają zwrócić różnicę....

    Co jak znajdziesz taniej?

    Gwarancja najniższej ceny w TUI nie polega na znajdowaniu czegokolwiek, tylko na zwrocie różnicy jeżeli oferta, którą zarezerwowałaś w first minut będzie ewentualnie później tańsza, chodzi o konkretnie twoją rezerwację, a nie o jakąś inną ofertę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka