Dodaj do ulubionych

Referendum - audycja w TVP INFO

24.09.08, 13:09
Dziś o godzinie 19:05 w magazynie regionalnym "Teraz Mazowsze" audycja na
temat Referendum w Raszynie. W programie wypowiedzi wójta, jego zwolenników,
radnych, mieszkańców i oczywiście przedstawicieli komitetu referendalnego. Z
naszej strony, prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na skład personalny grupy
popierającej działania wójta i zdecydowanie przeciwnej organizacji referendum.
Obserwuj wątek
    • adatoniewypada5 Re: Referendum - audycja w TVP INFO 24.09.08, 20:18
      Oglądałam program .Pierwsze wrażenie?Wkurzyłam się kiedy była mowa o
      przedszkolach. Pan wójt i pan Burchert kłamią mówiąc,że w Raszynie
      nie ma problemu z przedszkolem.Od lat ten program istnieje!Myślę ,że
      większość z nas przeżywała rozpacz kiedy dziecko nie dostało się do
      przedszkola. Co więcej kiedyś w sklepie ogrodniczym u pana Burcherta
      usłyszałam,że jego dziecko nie dostało się do przedszkola w Raszynie
      i muszą wozić do Warszawy .Czy zapomniał już o tym? Pan Burchert
      kłamie ponadto mówiąc,że jego dzieci wyrosły z wieku
      przedszkolnego.Przecież w zeszłym roku urodziło mu się dziecko.Za
      dwa lata znowu będzie miał problem z przedszkolem .Co wtedy powie?
      Dlaczego kłamie?
      • patrzacy.z.boku Re: Referendum - audycja w TVP INFO 24.09.08, 22:34
        tak patrzac z boku w telewizor jakos duzo znajomych twarzy tam
        bylo...czy tv placila w tym programie statystom?
        proponuje lekki konkurs na spostrzegawczosc, oczywiscie z przyczyn
        obiektywnych prosze aby nie brali w nim udzialu glowni aktorzy i
        statyscismile
        moje oczy zarejestrowaly:
        piotra blogowego, JW, obecnego co ma najwiecej do stracenia,swinke
        morska, pana co podjezdza autem pod same drzwi swiatyni,pana z
        broda w kolorowym swetrze co znalazl miejsce w przedszkolu,
        najwyzszego z radnych, smutnego opalonego zastepce chyba
        niezadowolonego z nowej fryzury?,pania radna w grubych czarnych
        oprawkach okularow...ide sie skupic.
        a wasze oczy kogo zarejestrowaly?
        • raszyniak1 Re: Referendum - audycja w TVP INFO 24.09.08, 22:59
          Pierwszego ekonomistę Gminy Raszyn, przewodniczącego Komisji Budżetu, radnego
          Pawlikowskiego (trzymał się blisko Wójta), Gościa z poparzoną twarzą, to chyba
          Sołtys z Ład, takiego starszego mądralę o dość specyficznej fizjonomii co coś
          pyskował po co komu to referendum - to chyba teść naszego vice, Panią Gałązkę -
          nawet podobała mi się jej wypowiedź. Nie wiem, kim był Pan mówiący o wnuczce
          która nie dostała się do przedszkola a którego, przynajmniej moim zdaniem Wójt w
          niezbyt ładny sposób próbował uciszyć ciągle przerywając. A tak w ogóle, to te
          miejsca o których mówił wójt, to przypadkiem nie w zagrzybiałym baraku po
          "zerówce"? Jeśli tak, to gratuluje mu poczucia humoru.
              • beata103 Re: Referendum - audycja w TVP INFO 25.09.08, 09:00
                Zbyszku,dobrze słyszałeś.Byłam zaskoczona,że strona wójta
                zgromadziła bardzo wielu klakierów.Bardzo pozytywne wrażenie po
                wypowiedzi pani Grażyny Gałązki -nie znałam tej pani.Natomiast
                bardzo negatywnie oceniam wypowiedź radnej Nowak,która
                powiedziała ,że trzeba nowopobudowany dom komunalny należy sprzedać
                i wybudować nowy.Argument? W tym jest korytarz i kto ten korytarz
                będzie sprzątał? Idiotyzm .Sprzdawać dom ,aby budować nowy kiedy
                ludzie mieszkają w nieludzkich warunkach (wypowiedź pani Alicji
                Wawrzyńskiej).Czy wiedzieliście że w gminie Raszyn nie ma problemu z
                przedszkolami?
                • patrzacy.z.boku Re: Referendum - audycja w TVP INFO 25.09.08, 10:04

w pewnym domu jest korytarz.
                  bardzo dlugi? sie zapytasz.
                  dostatecznie bardzo dlugi,
                  by budynek zmienic w drugi...
                  juz mieszkania upatrzone,
                  w glowach radnych rozdzielone?
                  nie losujac orzel - reszka,
                  NOWAKadra w nim zamieszka.
                  i korytarz bedzie cacy,
                  zobaczycie to rodacy.
                  lecz kto pierwszy sie wprowadzi?
                  lad, porzadek zaprowadzi?
                  czas sie spieszyc,bo budynek przejmie wladca morskich swinek.
                    • raszyniak Re: Referendum - audycja w TVP INFO 26.09.08, 19:08
                      sibeliuss-ie
                      Rozumiem, że nie byłeś na filmowanym spotkaniu.
                      Gdybyś był wiedziałbyś, że chodzi o Słomin. Zauważyłbyś też moją
                      rozmowę z pania redaktor, która ustawiajac nas do programu wyjawiła
                      nam tematy, które będzie poruszać. Zwróciłem jej wtedy osobiście
                      uwagę, że program ma być na temat referendum w naszej gminie, a
                      większość tematów, które zaplanowała poruszyć nie znajdowało sie we
                      wzniosku referendalnym. Przyjeła to do wiadomości, ale widać nie
                      udało się zmontowac odpowiednio korzystnego materiału w oparciu o
                      tematy referendalne, bo znalazł się tez i Słomin.
                      Zapewne można było lepiej rozegrać sprawę Słomina. Być może
                      Mieszkańcy sprzedaliby ten teren 2czy4 razy drożej, ale być może tak
                      jak paski na Jaworowej nie sprzedaliby ich do dzisiaj. To oni
                      powinni sie nad tym zastanowić i ewentualnie oskarżyć Rajkowskiego,
                      Lewandowskiego i Wisniewskiego, że stracili kase.
                      Oni tak, ale ostatnia osobą która może Słomin wytykać Rajkowskiemu
                      jest Jacek Wisniewski.
                      To wyjatkowy człowiek. Nam tez wytyka, że przyjęlismy pieniądze na
                      kampanie wyborcza od sponsora, którego nam przyprowadził.....
                • pogromcaprostakow Re: Referendum - audycja w TVP INFO 25.09.08, 16:00
                  Droga Pani jest mnóstwo ludzi, którzy własną ciezka pracą nigdy nie dorabiają
                  sie tak luksusowych mieszkań. Chodzi o to, że ja znam ludzi, którzy chcą tam
                  zamiekszać. Zwykło sie na nich mówić hadziaję. Dlaczego? bo brudzą, nie
                  sprzątaja po sobie i na dodtaek nie placą czynszu. Więc droga Pani kogo mamy
                  dotować darmozjadów? JEstem za tym żeby dostali mieszkania takie na jakie
                  zasługują nie wszyscy moga sie poszczyćyc taki standardem. A jak się Pani nie
                  zna to się niech Panie nie wypowiada i zostawi sprawę ludziom, którzy mają z tym
                  doczynienia.

Co więcej jako obecna na tym nagraniu mogę jedynie powiedzieć, że TVP 3 musiało
                  mocno sie napracować i sporo wyciąć, że z Pana Wiśniewskiego zrobić bohatera,
                  gratulkuje prawie udało się odwrócić kota ogonem, rozumiem że zasługa do Pana
                  Iwickiego też? Jednym słowem wypowiedzi zostały poucinnane, moge jedynie
                  powiedzieć że znów wraca rola TV w polityce - przykre i żenujące do czego ludzie
                  są zdolni za pieniądze
                  • filip_bu Re: Referendum - audycja w TVP INFO 25.09.08, 16:55
                    pogromcaprostakow napisał:
                    > Co więcej jako obecna na tym nagraniu

Szanowna Pani!?
                    A kto Panią poinformował,że takie nagranie będzie miało miejsce?
                    Bo ja choć jestem mieszkańcem Raszyna nie miałem o tym pojęcia, a
                    chętnie bym przyszedł może pan Wójt by wreszcie odpowiedział na
                    kilka moich pytań.
                    • hauptmannad Re: Referendum - audycja w TVP INFO 25.09.08, 17:47
                      Komitet referendalny o formule programu - spotkanie z mieszkańcami - dowiedział się w niedzielę. Dostaliśmy jeden dzień by powiadomić zwolenników, a ci by ułożyc sobie obowiązki tak, by pojawić się o 17 na spotkaniu. Nie udało się zgromadzić wielu osób.

Nie napisaliśmy o tym na Forum. Po wypowiedzi filip_bu widać, że to błąd. Jednocześnie wójt zaprosił tylko przeciwników referendum. Nie dał publicznego ogłoszenia.
                      • raszyniak Re: Referendum - audycja w TVP INFO 26.09.08, 18:36
                        hauptmannad
                        Z tego co napisałeś wynika, że Rajkowski wczesniej i więcej wiedział
                        o przygotowywanym przez Was spotkaniu komitetu referendalnego z
                        mieszkańcami i telewizja...
                        Na szczęście telewizja wzięła was w obronę i pokazała wiecej Waszych
                        wypowiedzi niz przeciwników, choc stanowiliscie ledwie 10%
                        uczestników spotkania. A w zwiastunie programu dała Wam nawet
                        jeszcze wieksze fory. 2 do 1-nego dla zwolenników referendum.
                        Macie szczęście, że telewizja jest mocno upolityczniona. Normalny
                        dziennikarz położyłby akcent na wypowiedzi pani
                        Wawrzyńskiej: "trzeba co roku robic referendum aż się go
                        (Rajkowskiego) odwoła" i drugi "Jeśli go dziś nie odwołamy to 20 lat
                        go nie odwołamy".
                        Dlaczego tak bardzo boicie sie poczekac ze zmiana wójta do końca
                        jego kadencji?
                        Czyżbyscier tym samym przyznali, że już dziś po dwóch latach bardzo
                        trudnej kadencji, polegajacej głównie na wycofywaniu z sądów spraw
                        założonych przeciwko mieszkańcom przez ex-wójta i przekonywaniu
                        mieszkańców do wycofywania protestów do planu zagospodarowania
                        zrobionego nie tylko bez konsultacji z mieszkańcami, ale także wbrew
                        ich interesom i tak juz dzis zrobił wiecej niż poprzednia władza
                        przez cztery lata?
                        Mam prawo tak mysleć słuchając Wawrzyńskiej.
                        A Jacek W. to juz temat na odrębna książkę.
                        Na tym wątku Andrzej Zygmuntowicz napisał krótko "Słomin".
                        Dla mnie Słomin to nie tylko Wójt Rajkowski, ale i ówczesna Rada
                        (oczywiscie bez opozycji) i przewodniczacy komisji przetargowej.
                        Pamietacie może kto nim był?

• raszyniak Re: Referendum - audycja w TVP INFO 26.09.08, 18:57
                      filipie_bu
                      w przeciwieństwie do Ciebie miałem to szczęście i w ostatniej chwili
                      dowiedziałem sie o tym spotkaniu. Żałuj, że nie byłeś na nim. Co
                      innego było, co innego pokazali, choć muszę przyznać że mogli
                      jeszcze lepiej to "przesunąć w lewo"...
                  • hauptmannad Re: Referendum - audycja w TVP INFO 25.09.08, 17:54
                    Cytat z pogromcaprostakow/pogromczyniprostakow:
                    " ...własną ciezka pracą nigdy nie dorabiają sie tak luksusowych mieszkań."

Jakie podstawowe wymagania musi spełniac lokal by go nazwać mieszkaniem jest wyraźnie określone.
                    Proszę wskazać te minimalne wymagania oraz stopień ich przekroczenia w budynku komunalnym. Zobaczymy wtedy co jest normą, a co luksusem.
                  • raszyniak Re: Referendum - audycja w TVP INFO 26.09.08, 18:54
                    pogromco
                    Trafiłes w sedno.
                    Jak wiesz pan iwicki to PiS (choć tylko pozornie).
                    Zauważyłeś która stacja telewizyjna najmocniej opisywała Gruzję,
                    gdzie nasz Prezydent po raz pierwsz stanął na wysokości zadania i
                    naprawdę byłem z niego dumny?
                    PI-niby PiS, TVP-Info najbardziej PiS-stacja.
                    Czy to przypadek, że to spotkanie zostało tak, a nie inaczej
                    ocenzurowane? Tak ocenzurowane. Kiedy zarzucam JW, że kłamie i
                    prosze go o pozwanie mnie do sądu to tego nie robi, sam zaś na prawo
                    i lewo oczernia, ale teraz pewnie wyląduje w sądzie, bo zadarłem już
                    nie z JW, ale z PiS-em i TVP-Info....
                • raszyniak Re: Referendum - audycja w TVP INFO 26.09.08, 18:46
                  Beato.
                  Sądząc z tego co napisałaś nie byłaś na wspomnianym spotkaniu.
                  Komentujesz bowiem ocenzurowaną i pociętą wypowiedź pani Nowak.
                  Pani Nowak powiedziała wyraźnie, że jest pracownikiem socjalnym i
                  uważa, że ludziom trzeba pomagać, ale powiedziała też, że "trzeba
                  ludziom dawać wędkę a nie rybę". Powiedziała, że mieszkania nie mają
                  odrębnych liczników i w zwiazku z tym część mieszkańców takiego domu
                  komunalnego nie będzie za nic płacić i to bedzie tylko pogłębiać ich
                  problemy a w niczym im nie pomoże. Telewizja wycięła liczniki a
                  zostawiła sprzątanie.
                  Pani redaktor postapiła podobnie z wieloma wypowiedziami.
                  W tym domu jest bodaj 31 lokali z czego nawet ex-wójt przeznaczył na
                  lokale komunalne i socjalne bodaj 20. W gminie jest grubo pona 100
                  rodzin czekających na mieszkanie. Jak myślisz, czy lepiej dać swoim
                  20 mieszkań po 200.000PLN a reszte odesłać na Świętego Tyma co go
                  nigdy ni ma? Czy może sprzedać to co źle zaprojektowano i w niecały
                  rok później dać 60 lokali?
                  Wybacz, że jestem zgorzkniały ale uważam, że nie powinni wypowiadać
                  sie na tematy gminne ci, którzy nie uczestniczą w życiu naszej
                  gminy, nie chodzą na sesje a całą swoja wiedzę czerpią od Jacka
                  Wiśniewskiego, który właśnie za kłamstwa został jednomyslnie
                  wyrzucony ze stowarzyszenia, które go przygarnęło.
              • raszyniak Re: Referendum - audycja w TVP INFO 25.09.08, 20:57
                ziggy
                służę nagraniem. Niestety tym z telewizji, a więc juz po
                ocenzurowaniu. Póki jeszcze pamietam mogę dopowiedziec wszystkie
                obciete wypowiedzi. Kiedy poznasz odciete fragmenty wypowiedzi i
                wypowiedzi nie dopuszczone na antenę to wszystko zrozumiesz.
                Gwiazdą była niewątpliwie pani Alicja Wawrzyńska, a zwłaszcza jej
                dwa teksty. Powiedziała, że jeśli Rajkowskiego nie odwoła sie dziś
                to nie odwoła sie go przez dwadzieścia lat. Dosłownie potwierdziła
                tym to co myslimy o referendum. Robi sie go po to, bo za dwa lata
                kiedy Rajkowski nadal tak bedzie pracował nikt nie bedzie chciał
                zmiany wójta, a już napewno nie na tandem Iwicki-Wisniewski.
                DFruga jej wypowiedx tez była ciekawa. Kiedy Jacek Wisniewski
                powiedział, że jeśli Rada nie będzie słuchała jego sugestii to
                zorganizuje kolejne refgeremndum, a pani Alicja powiedziała, że
                referendum trzeba robic co roku aż do odwołania Rajkowskiego.
                Może w końcu jakis psycholog wypowie sie na temat jej uczuc do
                Rajkowskiego, bo normalne to one nie sa....
          • raszyniak raszyniaku1 25.09.08, 20:43
            Może Pawlikowski nie jest wybitnym ekonomista, ale kim jest Jacek
            Wisniewski - prawa ręka Rajkowskiego za jego poprzednich kadencji.
            Można sie śmiać z sołtysów bo nie popieraja Jacka W., ale to
            mieszkańcy ich wybrali, a wiec maja zaufanie do nich a nie do Jacka
            W.
            Łatwo śmiać się z materiału, który juz został po Waszej myśli
            ocenzurowany.
            Szkoda, że nie możemy pokazać całego spotkania.
            • raszyniak1 raszyniaku 26.09.08, 06:18
              Znowu wprowadzasz czytelników bloga w błąd. Pokaż mi post, w którym Ja wyśmiewam
              sołtysów. Nigdy tego nie robiłem. Jak sam przyznajesz, Pawlikowski nie jest
              delikatnie mówiąc wybitnym ekonomistą. Jest za to bardzo wygodny, bo posłusznie
              służy wójtowi. W czasie audycji, wyraźnie trzymał się najbliżej niego. Co
              potrafi wyczyniać p. Pawlikowski, dało się przeczytać w niezależnych
              publikacjach już wielokrotnie. Zachowując odpowiednie proporcje, jeśli funkcję
              wójta porównać by do Premiera, to funkcję Pawlikowskiego należałoby porównać do
              Ministra Finansów. Powiedz sam, byłbyś zadowolony z porównywalnego nieudacznika
              na tym stanowisku?
              • pogromcaprostakow Re: raszyniaku 26.09.08, 08:49
                Sam człowieku jesteś nieudacznikiem albo dlatego, że nie potrafisz objąć tak
                ważnej i szczytnej funkcji albo masz jakieś kompleksy i teraz próbujesz kogoś
                krytykować. Widzę, że na tym forum każdy z Was prześciga się w coraz
                durniejszych zarzutach. Piszcie dalej mam tutaj świetną zabwęsmilesmilesmile
                • raszyniak Re: raszyniaku 26.09.08, 18:49
                  pogromcoprostaków
                  Mylisz sie uważając, że raszyniak1 nie potrafi objąć zaszczytnej
                  funkcji w naszej gminie. Kiedyś ja objął i utrzymał całe 4 lata. Nie
                  zauważyłeś, że pod tym loginem masz ex-wicewójta????
                  • andrzej_zygmuntowicz Re: raszyniaku 27.09.08, 09:22
                    raszyniak napisał:

> pogromcoprostaków
                    > Mylisz sie uważając, że raszyniak1 nie potrafi objąć zaszczytnej
                    > funkcji w naszej gminie. Kiedyś ja objął i utrzymał całe 4 lata.
                    Nie
                    > zauważyłeś, że pod tym loginem masz ex-wicewójta????

To juz nie ja jestem pod tym loginem ??
                    Znów zmieniłes zdanie ??
                    A moze by tak śladem różnych ludzi w gminie zapisałbys sie na
                    siłownię i poprawił SKOLIOZĘ KRĘGOSŁUPA.....
                    • raszyniak Re: raszyniaku 28.09.08, 21:51
                      Andrzeju.
                      Myślałem, że to już sobie kiedys wyjaśnilismy. Powiedziałeś mi
                      kiedyś, że podoba Ci sie to co piszę (a było to przed wyborami
                      samorządowymi) i będziesz pisał pod loginem raszyniak1, stąd
                      wczesniejsze nieporozumienie.
                      Jako ratownik znasz sie pewnie lepiej ode mnie na medycynie.
                      Rozumiesz więc pewnie różnicę między moim sprasowaniem kręgów (od
                      dźwigania), od skoliozy, która jest o ile sie nie myle powyginaniem
                      kręgosłupa. Pewnie skoliozę ma JW. Jemu co chwilę kręgosłup wygina
                      sie w inną stronę. Przez wiele lat prawa ręka Rajkowskiego i to w
                      czasach, kiedy Rajkowski rzeczywiscie nie był najlepszym wójtem.
                      Najgorętszy z nas wszystkich przeciwnik Iwickiego. Najwiekszy
                      orędownik poparcia w drugiej turze Rajkowskiego, potem agitator za
                      Iwickim jako posłem a obecnie za Iwickim jako wójtem Raszyna. I kto
                      tu ma skoliozę??? I dlaczego????
                      • raszyniak1 Re: raszyniaku 28.09.08, 22:05
                        Że się wtrącę Panowie. Prezes ma chyba jakieś kompleksy. Mam nadzieję, że nie
                        przeze mnie? Grzegorzu, mogę być Irkiem, jak tego tak bardzo pragniesz, byle byś
                        tylko nie zaniechał bycia na tym forum. Bez ciebie byłoby bardzo nudno. Że
                        piszesz bzdury? Kłamiesz (np. z zarządem komisarycznym)? Nie odpowiadasz na
                        pytania? To nic. W sumie fajny z ciebie gość. Jak chce się odstresować, zaczynam
                        z tobą dyskutować!
                  • raszyniak Re: raszyniaku 28.09.08, 21:56
                    raszyniaku1
                    Panie Irku.
                    I tu wyszło szydło z worka. Uważacie, że w walce o stołki można
                    poświęcić dobro gminy. Uważacie, że referendum nie kosztuje. Pan
                    uważa to wszystko za świetna zabawę, a ja z bólem prostuję wszystkie
                    Wasze kłamstwa bo mieszkam w Raszynie od urodzenia i boli mnie kiedy
                    widze jak mu szkodzicie.
                    • raszyniak1 Re: raszyniaku 28.09.08, 22:09
                      Znowu sugerujesz nieprawdę. Nikogo nie bawi sytuacja w Gminie Raszyn. W tym
                      temacie należny raczej kierować się troską o jej dobro i jak mniemam tak właśnie
                      postępują członkowie komitetu. Zabawny jest raczej twój upór i krótkowzroczność.
                      Zastanawiające, jak można omotać człowieka i podpuścić przeciw swoim dawnym kolegom.
              • raszyniak Re: raszyniaku1 26.09.08, 19:10
                patrzącemuwyłączniezboku
                Uważasz, że lepiej wydawać gminna kase na bzdety typu czas antenowy,
                czy na parę metrów ulicy? Pewnie tak jak JW uważasz, że referendum
                nie kosztuje. Może razem z nim złożysz się, żeby oddać kase wydana
                na tą bezsensowną próbę przejęcia władzy w gminie.
                  • raszyniak Re: raszyniaku1 28.09.08, 21:58
                    raszyniaku1
                    Panie Irku.
                    Znowu pudło.
                    Nie pamięta Pan jakiego Kuriera sami wydawaliście?
                    Jak wykorzystywaliscie go w kampanii wyborczej?
                    Mogę sobie wyobrazić jak wyglądałby KR, gdyby za kadencji PI i IK
                    doszło do referendum....
                    • raszyniak1 Re: raszyniaku1 28.09.08, 22:12
                      Ale jakoś nie doszło. Jak widać tamta kadencja była lepsza a Kurier, choć
                      faktycznie na owe czasy wydawało się że gorszy już być nie może, za waszych
                      rządów jednak pokonał te magiczną granicę.
                • patrzacy.z.boku Re: raszyniaku1 26.09.08, 20:42
                  raszyniaku,widze, ze ty jestes sklonny do wydawania tylko gminnej
                  kasy, bo to pierwsze pocisnelo ci sie na usta...ja mam na mysli
                  twoja lub wasza osobista kase-to przeciez wy sie czujecie
                  poszkodowani w tym temacie i chcecie pokazac sie ze strony, z
                  ktorej pragniecie byc postrzegani.
                  nie wszystko uchodz robic za gminne pieniadze...oczywiscie w takim
                  razie wybieram chodnik!
        • raszyniak Patrzacemuwylacznie zboku 25.09.08, 20:36
          Każdy widzi to co chce zobaczyć. Ja zobaczyłem, że chociaz spotkanie
          z telewizja zorganizował komitet referendalny to na ponad 80 osób
          przybyłych na to spotkanie tylko 12 osób prezentowało poglądy
          komitetu. A przecież to sympatycy referendum wiedzieli od poczatku,
          że takie spotkanie sie odbedzie. Inni dowiedzieli sie o tym
          przypadkiem i w ostatniej chwili, a mimo to stanowili większośc
          obecnych.
          Piotr blogowy i JW musieli być bo w końcu to dla nich jest to
          referendum. Znamienne, że na spotkaniu nie było wszystkich członków
          założycieli i to akurat tych, których nie podejrzewam o partykularne
          interesy przy organizacji referendum. Chciałbym im w tym miejscu za
          to podziękować.
          Każdy może oceniać obecne władze naszej gminy. Nie każdy musi
          odpuszczać im potknięć tylko dlatego, że i tak są o niebo lepsi od
          swoich poprzedników. Ale kiedy pojawiaja sie inicjatywy wywołane
          własnymi interesami, które moga kosztowac całą gminę spowolnieniem,
          bądx nawet zatrzymaniem inwestycji to trzeba sie powaznie zastanowić
          kto za tym stoi...
          • filip_bu Re: Patrzacemuwylacznie zboku 25.09.08, 23:40
            raszyniak napisał>
            . Znamienne, że na spotkaniu nie było wszystkich członków
            > założycieli i to akurat tych, których nie podejrzewam o
            partykularne
            > interesy przy organizacji referendum. Chciałbym im w tym miejscu
            za
            > to podziękować.

A któż to taki dostąpił pańskiej "łaski" bycia poza podejrzeniami i
            otrzymania podziękowania?
            • raszyniak1 Re: Patrzacemuwylacznie zboku 26.09.08, 06:26
              Proponuję abyśmy sami ustalili komu dziękuje raszyniak, skoro sam nie umie tego
              uczynić z imienia i nazwiska. Wypisując tych którzy byli, określimy brakujących
              członków komitetu. Ja widziałem p. Jacka Wiśniewskiego, p. Konrada Zubko, p.
              Grażynę Gałązkę mignął mi chyba p. Andrzej Zygmuntowicz. Kto jeszcze był?
            • raszyniak Re: Patrzacemuwylacznie zboku 26.09.08, 19:19
              filipie_bu
              Jeśli byłeś to widziałeś, jeśli nie byłeś nie powinienes sie
              wypowiadać.
              Nie było Jarka i Joli, a i ci co byli też zachowali sie przyzwoicie.
              Muszę przyznać, że spodziewałem sie niezłej awantury. Rozumiem ich
              powody zawiazania komitetu. Często w szczegółach maja rację co
              musiałem im przyznać w rozmowie po zakończeniu nagrania. Tyle, że na
              załatwianie takich bolączek są inne niz referendum sposoby.
              Sam Jacek Wisniewski "z urzędu jako Przewodniczący Rady Mieszkańców
              Osiedla Raszyn-2 uczestniczy w sesjach, a jednak nie walczył o
              sprawy, które jego zdaniem stały sie przyczyna zwołania referendum.
              Dlaczego?
              Bo załatwienie cześci chociaz spraw droga urzedową to jedno, a
              mozliwośc zebrania wszystkich żali od wszystkich mieszkańców to
              drugie. W pierwszym przypadku okazałby sie dobrym "sołtysem", a w
              drugim może zostać wicewójtem. Rachunek jest prosty....
      • raszyniak Adziektórejniewypada 25.09.08, 20:24
        ada
        Widac dobrze mnie znasz, skoro wiesz, że urodziło mi sie kolejne
        dziecko. Szkoda, że nie byłaś na spotkaniu w gminie, które filmowała
        telewizja. Zobaczyłabyś na własne oczy jak wybiórczo i tendencyjnie
        potraktowała wypowiedzi mieszkańców, w tym i moje....
        Na spotkanie zorganizowane przez komitet referendalny przyszło ponad
        80 osób. 12 osób to był komitet i jego sympatycy. W programie czas
        podzielono prawie równo, z wyraźną przewagą dla sympatyków
        referendum. W zwiastunie programu 66% wypowiedzi było za referendum.
        Wracając do kwestii przedszkola. Moje dzieci wyrosły z wieku
        przedszkolnego a Natalia Aisza jeszcze do przedszkola nie dorosła, a
        więc jak zwykle nie skłamałem w przeciwieństwie do wielu
        notorycznych kłamców.
        Moja odcieta przez telewizję wypowiedź mówiła o tym, że w tym samym
        czasie, kiedy mój Eryk nie zmieścił sie w żadnym raszyńskim
        przedszkolu z braku miejsc, wójt iwicki zamknął - przepraszam,
        definitywnie zawiesił działanie Przedszkola Pod Topolą z prosbą do
        konserwatora zabytków o jego wyburzenie - wciskając wszystkie dzieci
        z przedszkola nr1 do pozostałych, amimo to jak powiedział, nie
        nastąpiło pogorszenie warunków lokalowych. A więc i mój Eryk mógł
        sie rok wcześniej zmieścić w tych przedszkolach "bez pogorszenia
        warunków lokalowych"?!!!
        Wójt iwicki chwalił sie w telewizji, że to on zainicjował budowę
        nowego przedszkola. Zapomniał już, że to Rada Gminy ZMUSIŁA GO DO
        TEGO????
        Jak wszyscy ogladam telewizje i czytam prasę. Czasem czytam
        nawet "Gazete Wybiórczą", ale mam juz swoje lata, a do tego wiele
        lat byłem naukowcem więc nie czytam i nie ogladam niczego
        bezkrytycznie. Ktos kto tak jak ja ma swoje lata, a młody juz nie
        jestem, bo do podstawówki poszedłem za Gomółki, za Gierka zrobiłem
        maturę, a w 1981 roku musiałem przerwać studia pamietam hasło "DTV
        łże jak łgał".
        • adatoniewypada5 Re: Adziektórejniewypada 26.09.08, 09:36
          Nie znam Cię dobrze.Jestem jedynie klientką Twojego sklepu od kilku
          lat.Widziałam Twoją żonę w ciąży,widziałam potem wózek z
          dzieckiem ,więc mniemam ze to Twoje dziecko.Co więcej pamiętam jak
          Twoja żona kilka lat temu mówiła że dziecko nie dostało się do
          przedszkola w Raszynie.Dla mnie nie jesteś wiarygodny.Kolejny raz
          sprawdza się powiedzenie:punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
            • patrzacy.z.boku filipowi z UB:) 26.09.08, 16:58
              ze sie wtrace...a moze to taka lokalna tradycja jak to ,ze w
              bydgosko-torunskim mowia"jo", na slunsku "mosz recht" a tu nie
              bawia sie pracownicy i mieszkancy w konwenanse i wala do wojtow po
              imieniu i na dodatek uzywaja zdrobnien?

pytanie: jak mieszkancy zwracali, badz zwracaja sie do bylego i
              obecnego wojta bo zaciekawilo mnie to...?
            • raszyniak Re: Adziektórejniewypada 26.09.08, 19:41
              filipe_bu
              Nie chciałbym zdominować tego wątku, a tym bardziej przekształcic
              go "we własny pamietnik", ale ponieważ moja pamieć jeszcze nie
              szwankuje może nawet zbyt często reaguję na półprawdy i gównoprawdy.
              Z Rajkowski zmagałem sie dwie kadencje. Najpierw jako sympatyk AWS-u
              i gosc na sesjach, potem nawet startujac na radnego ze Wspólnoty
              Samorządowej z Darkiem Książkiem. Osobiście przyłożyłem sie do
              zamiany Rajkowskiego na Iwickiego. Dopiero później poznałem Mirka
              Chmielewskiego. To co i jak robił spowodowało, że najpierw zacząłem
              mu kibicować a później sie z nim zaprzyjaźniłem.
              Nie jestem jedynym, który jest na Ty z Mirkiem Chmielewskim. Nawet w
              tym miesiacu dwie osoby powiedziały mi, że tym co je zaszokowało to
              był fakt, że Mirek jest tak otwarty do ludzi i błyskawicznie
              przechodzi na Ty. Zacznij chodzic na sesje, dyskutować z Mirkiem,
              nie koniecznie sie z nim we wszystkim zgadzaja, tylko pokaz, że leży
              Ci na sercu dobro gminy a gwarantuje Ci, że znajdziesz sie w bardzo
              szerokim gronie ludzi bedącym z nim na Ty.
              Wiem, że to co napiszę inni potrafia wykorzystać przeciwko niemu,
              ale mnie zszokowało to, że przed ostatnimi wyborami samorzadowymi
              potrafiłem sie spotykać w jego domu z ludźmi, z którymi konkurowałem
              o ten sam mandat radnego. To Mirek nauczył nas tego, że liczy sie
              tylko gmina a nie to czy ja Maciek, czy Grzegorz zdobedziemy
              mandaty....
              Szkoda, że nie sięgasz głębiej. Wystarczają Ci hasła z Internetu, od
              ludzi walczących o stołki....
              • raszyniak1 Re: Adziektórejniewypada 26.09.08, 20:16
                A cy ci twoi konkurencji nie startowali przypadkiem w zupełnie innym celu niż
                zwycięstwo nad tobą? W polityce często podstawia się kandydatów tylko po to, aby
                odbierali głosy faworytom, zwiększając szanse innym. To jak było?
          • raszyniak Re: Adziektórejniewypada 26.09.08, 19:25
            ada
            A Ty znowu swoje...
            Powiedziałem dużo więcej niz pokazała telewizja, ale nawet to co
            pokazała nie było kłamstwem. NIE MAM DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM.
            Moja córcia nie ma jeszcze roku. Bóg jeden wie kto bedzie wójtem za
            5 lat.
            Mój syn Eryk nie dostał sie do przedszkoli raszyńskich z braku
            miejsc, chociaż po likwidacji (przepraszam definitywnym zawieszeniu
            z prosba o wyburzenie) przedszkola Pod Topola wszystkie dzieci
            zmiesciły sie w pozostałych przedszkolach "bez pogorszenia warunków
            bytowych" jak napisał exwójt, a to że na sali gimnastycznej...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka