Dodaj do ulubionych

Referendum

27.03.17, 19:10
Oczekiwałem kampanii pozytywnej, kampanii przekonującej, kampanii miłości smile

Tymczasem przekaz referendum odbieram tak, jakie wydźwięk maja hasła kluczowe przewijają się w ulotce i na stronie internetowej:

ŻĄDAMY
SPRZECIWIAMY SIĘ
MÓWIMY STANOWCZE NIE
NIE GODZIMY SIĘ
SPRZECIWIAMY SIĘ

Szczerze? Tak jak ktoś pisał wcześniej, zbyt wiele tematów poruszyli, a brakuje jednego wielkiego bym, które w zamyśle inicjatorow miałoby wysadzić wójta z siodła. Że chce ograniczyć administracje szkolna z dwóch równoleglych do jednej? I że zamiast dwóch szkół rejonowych z rocznikami 0-8 będą dwie dla młodych i starszych? Ja tam przewiny nie widzę. Hala sportowa, Centrum Kultury, ścieżki rowerowe niedługo, kanalizacja. Ciężko się do tego przyczepić. Wątpię żeby społeczność lokalna tłumnie poszła zagłosować przeciwko wojtowi. Cierpliwości niechaj maja Ci aktywisci raszynscy, bowiem sam Jarosław I Wielki chce przepchnac ustawę zakazujaca więcej, niż dwóch kadencji w samorządzie. Czyli Zaręba w przyszłym roku nie wystartuje. Czyż nie o to Wam chodzi?

Aha byłbym zapomniał, rozczulil mnie udział Wiśniewskiego w składzie Inicjatorow Referendum! Już prawie o nim zapomniałem i jego zasługach na rzecz gminy smile aż się łezka w oku kręci!
Obserwuj wątek
  • sekler Re: Referendum 28.03.17, 00:03
   powiem szczerze, że mi też się łezka zakręciła po tym jak napisałeś. Może tak napiszesz a czemu mamy go (czytaj Zareby) nie odwoływać? Przypominam, ze nazbierało mu się trochę. Poza tym w czwartek sesja i tam będzie trochę ciekawych rzeczy. Jak widzę wolisz czytać o "sukcesach" Zareby w Kurierze... masz takie prawo ale czytać to jedno a wierzyć w te bzdury to drugie.
   • osiolek31 Re: Referendum 30.03.17, 10:47
    sekler czego byś na wójta nie powiedział, to niestety dla Ciebie, a stety dla wójta, naród patrzy na efekty a nie koszty. I niestety, ale wśród wielu mieszkańców Pan Zaręba ma opinię dobrego gospodarza, między innymi dlatego złapał drugą kadencję w pierwszej turze. Co do zadłużenia, to ciekaw jestem skąd adwersarze Pana Wójta wzięliby pieniądze na inwestycje, jeśli nie z kredytów inwestycyjnych. Unia da tylko jak sam zainwestujesz, a z dochodów własnych budowy i remonty odsuną się mocno w czasie. Jeżeli chodzi o wysokość diet, to menadżerom się płaci i to nie mało. Może rada powinna bardziej patrzeć Wójtowi na ręce, i dlatego do rady trzeba wybierać ludzi, którzy mają swoje zdanie i nie boją się go wypowiadać.
    Referendum "Nie dla Warszawy" podejrzewam, że by uszło, ale w takiej formie śmiem wątpić w sukces, ale zawsze mogę się mylić. I jak wcześniej wspominałeś nie przeszkadzam, tylko wyrażam swoje zdanie
  • osiolek31 Re: Referendum 30.03.17, 10:51
   Nie zakłada się 5 tematów o tym samym tytule i treści, bo będzie bajzel na forum
   • sekler Re: Referendum 01.04.17, 19:11
    będę pamiętać...
    • osiolek31 Re: Referendum 05.04.17, 07:44
     Ciekawe czy w ustawie o aglomeracji warszawskiej, był podobny gniot jak w tej o aglomeracji śląskiej, którą chłopcy z wiejskiej klepnęli. W tej klepniętej jest zapis, że miejscowe plany zagospodarowania tworzy i zatwierdza centrala, a nie konkretna gmina. To jak Warszawa zrobiłaby nam miejscowy plan zagospodarowania, to z osiedli domków jednorodzinnych zrobi się jedno wielkie blokowisko, a port lotniczy wreszcie rozbuduje się o dodatkowy pas wink)
     • kowalskich.jasiek Re: Referendum 12.06.17, 10:01
      Czy nagłówek i artykuł w Kvrierze ma sugerować mieszkańcom, że referendum jest odwołane? Trochę słaby styl, w końcu wójt nie powinien się obawiać przegranej?
      • sekler Re: Referendum 12.06.17, 16:32
       no właśnie dlatego, że się obawia to wytoczył największe działa... myśli, że na oszustwie coś ugra. REFERENDUM jest i nie ma mowy by było odwołane.
       • osiolek31 Re: Referendum 20.06.17, 12:35
        Pierwsza strona tego brukowca to pikuś.
        W zeszłym tygodniu ze skrzynki wyciągnąłem ulotkę z fotografiami całej rady i wójta, oraz na ostatniej stronie kilku pracowników gminy i gminnych spółek, którzy odradzają udział w referendum.
        Nie wiem czy autor tej ulotki ma świadomość, że często mówienie ludziom, żeby czegoś nie robili, powoduje odwrotną reakcję?
        • sekler Re: Referendum 21.06.17, 16:11
         Zaręba myśli, że nasi mieszkańcy to ciemniaki... wystraszą się i nie przyjdą. Panie Zaręba akurat tu się pan zdziwi, oj bardzo się pan zdziwi.
         • kowalskich.jasiek Re: Referendum 21.06.17, 21:23
          Frekwencja będzie niska, bo 25ty to już wakacje a ponadto wielu ludzi nie widzi sensu w tym referendum, obserwując inwestycje w gminie. Nie wróżę sukcesu inicjatorom tej akcji - chcą wywieźć wójta na taczce, a oby sami nie zostali przepędzeni na widłach wink
          • sekler Re: Referendum 22.06.17, 00:43
           to jest groźba czy stwierdzenie...? Bo o taczek to najwyżej można mieć lekki ból pleców a od wideł no to chyba wiadomo. Pamiętaj, że jak się komuś coś stanie będziesz pierwszy miał spotkanie w Raszynie na Karkowskiej pod 16-m numerem...
           • stoper57 Re: Referendum 23.06.17, 21:52
            tere-ferendum....
            • sekler Re: Referendum 23.06.17, 21:58
             stoper gdzie ty byłeś chłopie jak cię nie było... siedziałeś gdzieś?
             • stoper57 Re: Referendum 24.06.17, 06:17
              odpoczywałem.
              Od ciebie.
              • sekler Re: Referendum 24.06.17, 07:55
               na Kłobuckiej 6... czy Ciupagi 1?
  • osiolek31 Re: Referendum 24.06.17, 01:24
   W piątek w skrzynce kolejny list od wójta do mieszkańców. Ciekawe ile Wójt i rada wydali z pieniędzy publicznych na akcję przeciw referendum. Nie rozumiem jednego zapisu z tych wszystkich wywodów, skoro referendum jest uruchomione i ma się odbyć, to przy niskiej frekwencji kto pokrywa koszt, jeśli nie gmina?
   • sekler Re: Referendum 24.06.17, 07:56
    o tym pogadamy w poniedziałek wink
    • kowalskich.jasiek Re: Referendum 26.06.17, 00:05
     (Za)Wrotna haha smile)))
     • kowalskich.jasiek Re: Referendum 26.06.17, 00:11
      Zwrócie koszty własnej zachcianki!!!!!
      • osiolek31 Re: Referendum 26.06.17, 09:08
       Koszty powinien ponieść ten, kto przez ostatni miesiąc twierdził, że referendum jest odwołane. Niestety w tym kraju urzędnik nie ponosi odpowiedzialności za swoje czyny.
       Za sukces uważam, że referendum się odbyło, przy tak negatywnej nagonce, (w KCPZPR byli by pod wrażeniem). Zapewne koszty tej nagonki pokrył święty mikołaj wink. W tym miejscu tylko jedna prośba, przy kolejnych tego typu akcjach proszę urząd o nie zaśmiecanie mi skrzynki zbędną makulaturą, w tym również gminnym brukowcem, ewentualnie proszę o bonifikatę w opłacie śmieciowej.
       Niska frekwencja to najlepsze odzwierciedlenie tego, że ci mieszkańcy, którzy nie raczyli ruszyć tyłka, wolą żeby decydowano za nich i niezależnie od konsekwencji tych decyzji, bo i tak z mniejszym lub większym bólem te konsekwencje zaakceptują. Można być przeciw, można być za, ale jeśli referendum się odbywa, to w interesie obywatela jest się pojawić i wypowiedzieć, no chyba że obywatel woli, aby decydowano za niego.
       Do udziału w tej imprezie zmotywował mnie Pan Wójt (mimo oderwania od domowych obowiązków), twierdząc w kolejnych ulotkach, że On jest światłością, a mieszkańcy i ryby głosu nie mają. I tyle w temacie.
       • sekler Re: Referendum 26.06.17, 23:45
        podoba mi się określenie brukowiec idealnie trafione... A co do brukowca (czytaj Kuriera Rodzinnego) to dziś pojawił się u mnie przed 8 rano w skrzynce kolejny numer 76 (czerwiec) więc osiolek uważaj pewnie zaraz będą u ciebie. A co w w/w gazecie pozwolicie, że już jutro bo jeden szczególnie artykuł "ruszył" mnie za serce...

        oczywiście Sunia za nim pognała do furtki (3 sekundy do celu) ale skubaniec był szybszy... proponuję wystawić gościa panie Zaręba na najbliższą olimpiadę. Po raz pierwszy widziałem żeby ktoś tak szybko biegł... znaczy spier****ł

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka