Dodaj do ulubionych

Singapur -Tajlandia 2012

19.12.11, 19:06
Witam widzę jedziecie prawie w takim samym terminie jak ja z dziewczyną w tym samym kierunku :) tylko ja termin 17.01 - 07.02 i też najpierw Singapur potem Tajlandia , wiem że nie jesteś centrum meteorologicznym:) , ale jakie masz przewidywania na temat pogody w Tajlandii w tym okresie powinna być idealna ale z tymi ostatnimi anomaliami to nie wiadomo czy coś nie pomiesza :) więc się zastanawiam i jeszcze jedno pytanie czy wybraliście już hotel w Singapurze ? ja ciągle przeglądam i jestem w szoku że za takie ceny tak niski standard i nie ma śniadań nawet liczyłem się z tym że to drogie miasto ale nie aż tak :) w tamtym roku też zwiedzaliśmy Tajlandię i wasza strona bardzo pomogła nam wyborze kierunku:) , życzę miłej podróży pozdrowienia z Gdańska Krzysiek
Obserwuj wątek
    • tropikey Re: Singapur -Tajlandia 2012 20.12.11, 17:58
      cześć Krzysiek,
      miło nam, że Was wspomogliśmy :-)
      Co do najbliższego wyjazdu, to mam nadzieję, że nie zapeszę, gdy napiszę, że pogoda - w każdym razie w Tajlandii - powinna być w tym czasie super. Jeśli będzie tak, jak było w styczniu/lutym 2010, gdy byliśmy tam ostatnio, to lepszej aury nie można sobie wymarzyć (w każdym razie, było tak na południu Tajlandii). Z drugiej strony, gdy przypomnę sobie anormalne wydarzenia pogodowe w lutym/marcu 2011 (ponoć w Bangkoku temperatura spadła chwiliowo do poniżej 20 st. C !), to niczego nie można być pewnym. No, ale jak raz się tak wydarzyło, to pewnie w najbliższym czasie się nie powtórzy ;-)
      Inna sprawa, to Singapur - tam akurat może trochę padać, jak zresztą przez cały chyba rok. To jest ponoć mocno wilgotne miejsce. W końcu, z Singapuru niedaleko do równika...
      Jeśli chodzi o noclegi, to faktycznie, dają po kieszeni, zwłaszcza przy obecnych kursach walut. Ten sam standart, np. w Bangkoku kosztuje 3 x mniej. Ale cóż, jak się zdecydowało tam lecieć, nie ma wyjścia. Można co najwyżej ograniczyć pobyt do minimum. Z drugiej strony, bilet Lufthansy była na tyle tani, że w dużej mierze rekompensuje to singapurską drożyznę hotelową (pewnie też kupowaliście po ok. 1900 PLN od osoby?).
      Po długich i wnikliwych analizach wybraliśmy Peninsula & Excelsior. Nie będę teraz pisał o wszystkich "za" i "przeciw" (obu jest co nieco), ale mam nadzieję, że się nie sparzymy. Za 3 noce płacimy tam (u niemieckiego pośrednika) 492 EUR, ale to jest cena z dodatkowym łóżkiem dla córki (normalnie dzieci śpią w SIN z rodzicami) i ze śniadaniami dla całej naszej trójki. Na pewno można znaleźć trochę tańsze oferty, ale wtedy trzeba albo brać hotel bez śniadań, albo daleko od centrum, albo w niższym standardzie. Dobrą ofertę ma - moim zdaniem - V Lavender, choć bez śniadania (ale w sąsiedztwie jest całą masa hawker centers). Sprawdźcie, np. na booking.com. Za naszą trójkę wychodziło za 3 noce (w pokoju 3-osobowym) coś ok. 340 EUR. Różnica spora i pewnie zdecydowałbym się właśnie na V Lavender, gdyby nie to, że zupełnie mnie olali, gdy pisałem do nich maile z pytaniami. W Penins.&Exc. odzew był za każdym razem natychmiastowy i rzeczowy. Biorąc pod uwagę, że w hotelu zostawiamy nasze rzeczy zimowe na czas pobytu w Tajlandii, wolę jednak wybrać hotel, którego obsługa budzi zaufanie...
      A jakie macie plany w Tajlandii?
      Pozdrawiam, Bartek
      --
      Zapraszam na naszą stronę o podróżach na wyspy egzotyczne (i nie tylko): www.tropikey.com
      oraz na nasze forum wyspiarskie: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35815
      • krist783 Re: Singapur -Tajlandia 2012 20.12.11, 20:31
        no Hej ja się trochę pośpieszyłem z biletami i kupiłem bilet łączony lufthansa i singapore airlines za 2200 na tydzień przed pojawieniem się promocji lufthansy ale przynajmniej zrekompensuje nam to standard podróży , w sin póki co zastanawiam się nad hotelem park regis w miarę ok się prezentuje bo marina bay sands i rafless to trrochę za niski standard jak dla nas :) co do taj to robimy trase phuket-symiliany-phiphi-krabii-racha-khaolak phuket i krabi traktuje jako bazy wypadowe na wyspy zastanawiałem się trochę nad koh ngai ale trochę odstraszył mnie dojazd i z reguły po całym dniu w takich rajskich warunkach jestem tak naładowany pozytywną energią że ciężko mi spać a tam wieczorem to chyba za wiele do robienia nie ma a może się mylę :) myślę że to nie ostatnia moja Tajlandia to jeszcze będę zaliczał zaległe wysepki , Racha i khao lak robimy plażowanie i w między czasie też wypad do khao sok wcześniej w planach było jeszcze koh lipe i koh ngai ale nie chciałem z wczasów robić gonitwy więc coś trzeba było wyciąć , a jakie atrakcje palnujecie zaliczyć w singapurze?
        • tropikey Re: Singapur -Tajlandia 2012 21.12.11, 09:16
          bez przesady, 2200 też jest ok! No i do tego Singapore Airlines...
          Trasę w Tajlandii macie obfitą - gratuluję zapału. My należymy do tych, co nie lubią się zbyt dużo przemieszczać (choć w 2010 trasę w Tajlandii też mieliśmy dość bogatą: BKK -Trang -Thale Noi - Koh Ngai - Koh Lipe - Hat Yai i Singkhla - BKK), a raczej delektować tym, co w okolicy. Na Koh Ngai - o ile się nic nie zmieniło - jest pod tym względem w sam raz, choć snorkeling na Similanach, czy na Surinach jest jednak lepszy (ta przejrzystość wody!). Co do wieczorów na tej wyspie, to zaszaleć się raczej nie da. Życie nocne ogranicza się do hotelowych barów i chodzenia z latarką po plaży :-)
          Pod tym względem dużo ciekawiej jest na Koh Lipe.
          Khao Lak to dobry wybór - bardzo nam się tam podobało, zwłaszcza pod względem warunków hotelowych, różnorodności gastronomicznej i ilości ciekawych miejsc w sąsiedztwie (Khao Sok, Phang Nga, Similany, Suriny, itp.). Myślę, że będziecie zadowoleni...
          Co do atrakcji w Singapurze, to trochę o tym pisałem, np. tu: forum.gazeta.pl/forum/w,193,131520975,131520975,kto_byl_w_Universal_Studios_w_Singapurze.html. Myślę, że na nasz pobyt w tym mieście będzie w sam raz.
          Pozdrawiam, Bartek
          --
          Zapraszam na naszą stronę o podróżach na wyspy egzotyczne (i nie tylko): www.tropikey.com
          • krist783 Re: Singapur -Tajlandia 2012 21.12.11, 21:16
            Link się coś nie otwiera ale z tytułu widzę że universal studio ma być :) my też na pewno zaliczymy , wyprawa ma mieć 3 tyg więc myslę że nie będzie takiej gonitwy dłuższe pobyty na delektowanie :) robimy na ko racha www.theracha.com/new/index.htm i w khao lak www.marriott.com/hotels/travel/hktkl-jw-marriott-khao-lak-resort-and-spa/ tam trochę słodkiego lenistwa. na symilianach też chcemy robić wypad z noclegiem pod namiot więc będzie czas zejść wysepkę myślę że będzie w sam raz wszystkiego po trochu , mam nadzieję że nie spotka nas taka pogoda jak koleżankę w marcu:)
            • tropikey Re: Singapur -Tajlandia 2012 22.12.11, 12:27
              link się nie otwiera pewnie z powodu niepotrzebnej kropki na końcu. Taki jest prawidłowy:
              forum.gazeta.pl/forum/w,193,131520975,131520975,kto_byl_w_Universal_Studios_w_Singapurze.html
              Ten hotel na Racha - miodzio :-)
              Mariott w Khao Lak, o ile dobrze pamiętam, jest trochę na uboczu, więc do miasteczka trzeba będzie trochę podejść, albo korzystać z miejscowej mafii taksiarskiej (o ile ich trochę nie ucywilizowano...).
              Similany, to spora grupa małych wysepek, więc oprócz tej, na której będziecie nocować (zwróćcie uwagę na stada nietoperzy na szczytach drzew), warto odwiedzić - np. wynajmując na cały dzień łódź długorufową - także inne, zwłaszcza tą z charakterystycznymi skałami w kształcie "głowy kaczki".
              Na razie, Bartek

--
    • aviel Re: Singapur -Tajlandia 2012 21.12.11, 19:26
      witam. Bylam w Bangkoku wlasnie w marcu 2011, to prawda 2 dni bylo dosc zimno, na tyle, ze nie mielismy dostatecznie cieplych ubran, na moj gust ok 17-18 stopni. Spotkalismy innych Polakow, ktorzy wrocili z polnocy Tajlandii i tam bylo ok. 10 stopni. Jednak najwieksze rozczarowanie to deszcz. Bylismy na Phuket 5 dni (baza wypadowa) i padalo codziennie i to srednio pol dnia. A zgodnie z prognozami w marcu powinny byc 4! dni z deczczem w ciagu calego miesiaca.
      Odnosnie Singapuru my zatrzymujemy sie w nowym hostelu 5footwayinn, 3os. pokoj/shared bathroom ok £190/3 noce. Wybralam go ze wzgledu na znakomite opinie oraz super lokalizacje.
      • tropikey Re: Singapur -Tajlandia 2012 22.12.11, 12:30
        to faktycznie coś niesamowitego, jak na ten kraj i panującą tam normalnie temperaturę nie niższą, niż ok. 30 st. C. Możecie przynajmniej powiedzieć, że przeżyliście tam coś naprawdę niezwykłego ;-)
        Miłego pobytu w SIN!
        Pozdrawiam, Bartek
        --
          • tropikey Re: Singapur -Tajlandia 2012 10.04.12, 18:01
            a dziękujemy, wszystko udało się doskonale (no, może poza kosztami rozrośniętymi przez drogie waluty).

Część tajlandzka pozwoliła nam odkryć nową perełkę - Koh Kradan. Urokliwa wysepka z bardzo dobrymi warunkami do snorkelingu, choć trochę za drogie noclegi. Koh Ngai pokazała się nam też z dobrej strony. Tym razem wybraliśmy Fantasy Resort, który okazał się - w naszej ocenie - lepszy, niż odwiedzony w 2010 r. Thanya Resort. Poza tym jednak byliśmy trochę rozczarowani, bo snorkling był gorszy, niż w trakcie poprzedniego pobytu. Generalnie jednak trzeci nasz wyjazd do Tajlandii był chyba ostatni, w każdym razie na najbliższych ładnych parę lat. To, co chcieliśmy zobaczyć, mamy już zaliczone.

Co do Singapuru, to jest to miejsce jak najbardziej warte odwiedzenia, choćby po to, by zobaczyć fenomenalne wprost widoki centrum miasta nocą. Bezcenne doświadczenie, zwłaszcza w rejonie Marina Bay Sands. Do tego przytrafił się nam Chiński Nowy Rok z paradami, występami i fajerwerkami. Niestety, jest tam drogo, zwłaszcza jeśli chodzi o noclegi, więc nasze łącznie 4 noce w SIN nieźle przetrzepały nam portfel ;-)

Mam nadzieję, że znajdę wreszcie czas, by zamieścić zdjęcia na naszej stronie...

Pozdrawaim, Bartek
            --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka