Dodaj do ulubionych

wyspy Azji Płd.-Wsch.

14.03.07, 15:42
witajcie,
powoli rozglądam sie, gdzie by tu polecieć zimą 2008 (styczeń/luty) i
strasznie mnie to męczy, bo nie mogę się zdecydować. Nigdy nie byliśmy w Azji
Płd.-Wsch., więc zacząłem bardziej przyglądać się temu właśnie rejonowi.
Nie lubimy miejsc skomercjalizowanych i zatłoczonych, a jednocześnie - z
uwagi na podróżowanie z córką (7 lat) i też swoje lenistwo - poszukujemy
miejsc, w które mozna dostać się stosunkowo łatwo (tj. z możliwością wylotu z
Gdańska i możliwie małą ilością przesiadek). Nie ma co ukrywać, zależy nam
też na dobrej cenie, ale i na możliwie dobrym standardzie noclegu. Wreszcie,
bardzo wazna rzecz - na miejscu, albo stosunkowo niedaleko muszą być dobre
Obserwuj wątek
    • beata.u Re: wyspy Azji Płd.-Wsch. 24.03.07, 18:03
      Oprocz tego wpisu mam zamiar napisac do Was dluzszego meila ale zanim bedzie na to czas to pisze tyle co wiem z opowiesci i relacji znajomych, ktorzy podrozowali po tamtej czesci swiata ( sama mam szczegolny sentyment do Karaibow -na Tobago bylam w lutym 1999 roku-nota bene fajnie bylo przeczytac na Waszej stronie relacje z Waszego pobytu i nie zmienilo sie az tak bardzo duzo choc Pigeon Point za moich czasow to byla wioska z jednym hotelem). Wracajac do Azji Pld.-Wsch. W listopadzie zeszlego roku znajomi byli na wlasna reke w Tajlandii Nie zaliczam ich do trampow rodzaju innych znajomych ( patrz www.joasia.blogs.com/, ktorzy na przelomie grudnia i stycznia podrozowali po m.in Kambodzy, w zeszlym roku Indie z m.in Goa, jak mowie nawet jak ich rodzaj podrozowania jest inny to warto zajrzec,poczytac jak oni odebrali turystyke tam).A wracajac do znajomych nr 1. Polecieli do Phuket, bo znalezli dobra cene biletu oraz bylo to dobre miejsce wypadowe. Samo Phuket oraz reszta tego polwyspu to kombinat turystyczny szczegolnie zima ulubione miejsce Skandynawow, Niemcow. Jednak z latwoscia przemieszczali sie dalej w kierunku Malezji( dobre polaczenia autobusowe, lokalne linie lotnicze, prom miedzy wyspami). Kazda nastepna mala wyspa na poludnie od Phuket ( kierowali sie Loneley Planet) byla mniej lub bardziej wyspa bezludna ( czasem w pelnym tego slowa znaczeniu co wiazalo sie z nieurozmaicona kuchnia ale wspominaja i takie wyspy ,gdzie mieszkalo sie w przyzwoitym domku z super jedzeniem i minimum rozrywki) Na pytanie ktore miejsce polecaja nie pamietaja konkretnych nazw, bo wysepek jest mnostwo, nazwy nie zostaja w pamieci a poza tym sa one bardzo roznorodne i kazdy cos dla siebie znajdzie ( wg upodoban) , wspominaja natomiast ceny-za 50 Euro na dobe ma sie naprawde b. przyzwoity dach nad glowa typu all inklusiv.
      Nie sa to informacje bardzo konkretne ale moge wypytac dalej. Pozdrawiam serdecznie milosnikow dalekich podróży w tropikalne rejony świata/ B.
    • nafplio Re: wyspy Azji Płd.-Wsch. 27.03.07, 13:47
      Witaj,

moim zdaniem przy wyjeździe do Tajlandii nie warto rezerwować hotelu z Polski.
      Taniej jest po przylocie na miejsce, na lotnisku, w porcie itp. i jeszcze jedno
      pozostawia to możliwość zmiany planów w trakcie podróży.
      My myślimy o Ko Lancie i Ko Turatao na styczeń/luty 2008 stad moje pytanie o
      przeloty.
      pozdr. KM
      • agnitum Re: wyspy Azji Płd.-Wsch. 13.04.07, 14:51
        Witajcie :)

Tarutao nie polecam - za bardzo komercha (bardziej Adang czy też Lipe)
        Lanta już lepiej...

Byłem tam. Zresztą jest niedaleko urocze swojskie miasteczko Saturn :) prawdziwa
        Tajlandia. Pyszne dania na targu.
        Generalnie na Andamańskim morje jest dużo ładnych wysepek...

Morze nie ma takich widoków jak na Maya Bay ale naprawdę warto.

Co do sposobu dostania się.
        Singapur lub Bangkok.
        Przykładowo naprawdę tanio da się lecieć czasami... Air France - promocje z Wawy
        i Katowic do Singapur, a stąd np. nocnym minibusem do Kuala i pociągiem do Hat
        Yai, a tu już co drugi autobus jedzie Saturn (przerabiałem tą trasę w drugą
        stronę 3 miesiące temu). Również Malev ma czasami fajne propozycje do Bangkoku.

Pozdrawiam :)
        Agnitum
        www.rozwojduchowy.org

PS.(SSSS)
        ...
        Tak cichcem... polecam fajną mapke... www.mininova.org/tor/527521
        :) Nadaje się do gpsu jak ulał (korzystałem z palmtopa przy podróży po wyspach).
        • tropikey Re: wyspy Azji Płd.-Wsch. 14.04.07, 23:06
          cześć,
          dzieki za radę:-)
          powiem szczerze - jestem głęboko rozdarty. Mniej więcej raz dziennie zmieniam
          zdanie, dokąd mamy lecieć. Raz Tajlandia przez Singapur (mam nawet
          zarezerwowane bilety Singapore Airlines na Phuket ze stopoverem w Singapurze),
          innym razem Sri Lanka, Seszela lub Malediwy, a na końcu i tak na myśl
          przychodzą mi nasze ulubione Małe Antyle lub okolice. Zawsze coś jednak jest
          nie tak. A to pora deszczowa (Seszele), albo potworne ceny hoteli (Malediwy),
          albo obawa przed malarią i wojną domową (Sri Lanka), albo wreszcie niechęć do
          tłumu turystów w Tajlandii... Męczy mnie to już potwornie, bo nie mogę znaleźć
          miejsca, co do którego mógłbym z ręką na sercu powiedzieć: "No, tego szukałem".
          Do tej pory przychodziło mi to dużo łatwiej.
          Muszę to sobie poukładać... A może macie jakieś sugestie w w/w sprawach?
          Pozdrawiam, Bartek
          --
          Zapraszam na naszą stronę o podróżach na wyspy egzotyczne (i nie tylko): www.tropikey.com
          oraz na nasze forum wyspiarskie: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35815
    • tomazinko Re: wyspy Azji Płd.-Wsch. 22.04.07, 22:39
      Witam,

Warto zastanowić sie nad wyspami Perenthian w Malezji niedaleko granicy z
      Tajlandią en.wikipedia.org/wiki/Perhentian_Islands. Jedynie dojazd może
      być nieco utrudniony ale da radę :). Lecieliśmy tam przez Kuala Lumpur do Kota
      Baharu ( miasto przy granicy z Tajlandią ) z Kota Baharu na wyspy płynie się
      około 1h motorówką. "Archipelag" składa sie z dwóch wysp Kecil i Besar oddalone
      od siebie o 5min motorówka. Na miejscu noclegi na każda kieszeń. Byliśmy tam dwa
      razy niestety ostatni raz 5 lat temu i ciężko mi powiedzieć cokolwiek o cenach
      teraz. Wtedy było tanio i dobrze 30USD za czyściutki domek ze śniadaniem i
      klimatyzacją nad samą wodą. Bardzo dobra kuchnia na miejscu pyszne ryby i
      wszystko co z morza. Rafa koralowa zaczyna się przy brzegu pomiędzy wyspami
      grasują żółwie czasami nawet pojawiają sie żółwie skórzaste i nawet miałem z
      takim typkiem przyjemność się zapoznać :). Spora część wysp i wody należy do
      rezerwatu ale można tam pływać łodziami. Na miejscu organizują "wyprawy" na
      nurkowanie snurkowanie itp. Piękne plaże cisza św. spokój. W krzakach rozrabiają
      warany ( całkiem spore )ale tylko raz widziałem delikwenta kręcącego się po
      plaży. Na Kecil jest malutka osada rybacka tam codziennie karmią warany ale nie
      dla uciechy turystów tylko wolą je karmić rybami aby kurek nie tracić.
      Bezpiecznie i spokojnie byli ludzie z dzieciakami w różnym wieku.
      Pozdrawiam
      t
      • tropikey Re: wyspy Azji Płd.-Wsch. 23.04.07, 13:47
        dzięki za propozycję - bardzo interesująca. Rozważałem ją dość mocno, ale
        okazuje się, że styczeń i luty (a wtedy się wybieramy), to nie jest dobry czas
        na wizytę. Dlatego wyjazd tam odkładamy na sezon letni, choć niestety
        niekoniecznie jakiś najbliższy;-) Będzie to miało ten plus, że w czasie wakacji
        możemy zawsze wygospodarować duuuużo więcej czasu, niż zimą, więc będzie mozna
        zwiedzić więcej miejsc za jednym zamachem.
        Ale tak, czy inaczej dziękuję za wsparcie mrytoryczne :-)
        Pozdrawiam, Bartek
        --
        Zapraszam na naszą stronę o podróżach na wyspy egzotyczne (i nie tylko): www.tropikey.com
    • palestrina2005 Azji Płd.-Wsch. 23.04.07, 15:17
      Cóż fajna wysepka to Tajlandia - Koh Samui. Warto jechać przede wszystkim ze
      względu na piękny rezerwat blisko. Ale dolot tam zdaje się nie jest łatwy. Z
      Duesseldorfu i Berlina latają bezpośrednie czartery i można wykupić albo pobyt
      zorganizowany albo tylko lot... przepiękne widoki...
      No i ostatnio wysepki koło Wietnamu są w modzie... nie są jeszcze
      skomercjalizowane...
      Co do Indonezji i Filipin się nie wypowiadam bo nie wiem... ale tam chyba
      większe kłopoty z malarią...

--
      palestrina2005.blox.pl/html
      Amatorska minipowieść polityczna:
      MOHERY kontra UKŁAD cz. 15 – Nie lekceważ potęgi OJCA_DYREKTORA
      • tropikey Re: Azji Płd.-Wsch. 23.04.07, 18:34
        a jak na Koh Samui ze snorklingiem? Co do konkretnej wyspy nie podjelismy
        jeszcze decyzji, więc kto wie - może własnie Koh Samui. Do Bangkoku będziemy
        lecieć prawdopodobnie Thai Airways i dzięki temu będziemy mieli szerokie pole
        do popisu, jesli chodzi o mozliwości przelotu w Tajlandii. Czytałem, że Koh
        Samui jest dalece mniej skomercjalizowana, niż Phuket, ale z drugiej strony,
        nie wiem, czy w okolicy jest tyle fajnych miejsc w zasięgu jednodniowych
        wycieczek, jak na Phukecie, czy w Krabi?
        Pozdrawiam, Bartek
        --
        • palestrina2005 Re: Azji Płd.-Wsch. 24.04.07, 08:16
          Na samym Koh Samui coś tam jest ale powinieneś poczytać dokładniej jak w tej
          chwili wygląda sytuacja.
          Ale największa atrakcja to ten park narodowy blisko Koh Samui. Pamiętasz może
          film "Niebiańska plaża" ? film kręcono na Koh Phi Phi (zalało go tsunami)czyli
          poniżej Phuket, ale sama książka opowiada własnie o małej wyspie obok Koh Samui
          w tym parku narodowym.
          Super widoki - skały, białe plaże no i rafy.
          Co do raf trzeba teraz generalnie uważać - no bo niestety są już efekty
          globalnego ocieplenia i miejsca kiedyś słynące z pięknych raf teraz już z nich
          nie słyną. Sytuacja może się zmienić bardzo szybko - np. ktoś Ci napisze że
          gdzieś był parę lat temu i były piękne rafy - jedziesz a tu wszystko czarne i
          zniszczone - niestety... globalne ocieplenie niszczy rafę...
          Generalnie Koh Samui wydaje mi się ciekawe, tym bardziej że jednak w Phuket czy
          na Koh Phi Phi było tsunami.
          Jest jednak jedna wada. Na Phuket masza tanie linie AirAsia czy AsiaAir (nie
          pamiętam nazwy - super tanie przeloty) z Bangkoku. Na Koh Samui przelot z
          Bangkoku jest dużo droższy (przynajmniej wg mojej wiedzy) bo tam ta linia nie
          kursuje (chociaż można zdaje się przelecieć się o jakiegoś miasta na lądzie w
          pobliżu i potem na prom). Co do skomercjalizowania - to Koh Samui też raczej
          jest skomercjalizowane. Jak chcesz uniknąc komercji to mówi się że Wietnam jest
          teraz na topie, no i Birma ma wiele dziewiczych plaż (ale tam komuniści,
          malaria - raczej z dzieckiem nie polecam).
          Jeślibyś się jednak zdecydował na Phuket (jak chcesz lecieć z Polski do
          Tajlandi to chyba jednak przelot na Phuket jest tańszy) to polecam rejs na
          archipelag Koh Similan (sorry jeśli jest jakaś literówka) - czytałem na temat
          tego arvchipelagu - piękna rafa i niesamowita liczba rzadkich gatunków ryb
          pochodziła właśnie z tego archipelagu.

--
          palestrina2005.blox.pl/html
          Amatorska minipowieść polityczna:
          MOHERY kontra UKŁAD cz. 16 – ROMEK_EDUKATOR i OJCIEC_FRAGLES
          • tropikey Re: Azji Płd.-Wsch. 24.04.07, 15:30
            dzięki za wskazówki.
            Koh Samui chyba jednak tym razem odpuścimy. Będziemy lecieć do BKK liniami Thai
            Airways i z BKK na Phuket lub do Krabi możemy polecieć tymi liniami za 200 zł.
            od osoby w obie strony, podczas gdy na Koh Samui liniami Bangkok Airways
            wychodzi ok. 600 od osoby w obie strony. Tak więc rachunek ekonomiczny weźmie
            górę... Teraz zostaje "tylko" organizacja czasu w Bangkoku (jakieś 3 dni) i
            pobytu na południu.
            Pozdrawiam, Bartek
            --
            • nafplio Re: Azji Płd.-Wsch. 24.04.07, 19:53
              Czy możemy prosić o szczegóły połączenia do Bangkoku jak też Bangkok - Krabi.
              Czy aby zapłacić korzystną cenę trzeba już dokonac rezerwacji? Gdzie dokonać
              ewentualnej rezerwacji do kiedy należy wykupić bilet ?
              Pozdrawiam
              • tropikey Re: Azji Płd.-Wsch. 25.04.07, 10:48
                cześć,
                własnie okazało się, że cena jest ciut wyższa, niż podano mi wczoraj, ale i tak
                niższa, niż podano mi 2 tyg. temu (trochę skomplikowane, ale zdarza się:-)
                Wygląda to tak. Mamy zarezerwowane 3 bilety na lot GDN-MUC-BKK (23.01.2008) i z
                powrotem (11.02.2008). Do tego chcemy dokupić jeszcze przelot na Phuket lub do
                Krabi, ale jeszcze się zastanawiamy, co wybrać (a propos - o ile dobrze
                pamiętam, też chyba byliście gdzieś w tym rejonie, więc może zgłoszę się osobno
                po poradę...). Za te przeloty do biletu głównego trzeba doliczyć 200 zł. + ok.
                50-60 zł. podatków i opłaty (za dziecko mniej), czyli kwotę porównywalną z ceną
                przelotu Air Asią, czy innym tanim przewoźnikiem.
                Jeżeli chodzi o lot główny, to cena za dorosłego jest 2.120 zł. + 820 opłat i
                podatków (tu mogą być wahania uzależnione od USD) oraz 1.540 + 820 za dziecko.
                Biorąc pod uwagę, że to Thai Airways (4* w airlinesquality.com) i że mamy tylko
                1 przesiadkę w MUC, uważam, że to bardzo dobra cena. Choć, jeśli ktoś lata z
                WAW pewnie bywają lepsze.
                Wykup biletu mamy odłożony chyba do 15.08.2007. Z tego, co mi mówiono jest już
                bardzo mało miejsc, więc rezerwacja teraz jest chyba wskazana.
                Załatwiałem wszystko przez Dariusza Szczęsnego z Intrep (przedstawiciele Thai
                Airways), tel. 48-22-868 13 28, e-mail: darek@intrep.com.pl.
                Pozdrawiam i powodzenia w łowach!
                Bartek
                --
                • tropikey Re: Azji Płd.-Wsch. 25.04.07, 10:58
                  i jeszcze jedna ważna rzecz - jeśli zależy wam na tej cenie, to powinniście się
                  pośpieszyć. Pan Szczęsny powiedział mi, że nie ma pewności, czy przypadkiem za
                  kilka dni nie będzie zmiany, albo, że w tej taryfie nie będzie już wolnych
                  miejsc. To może być prawda, bo mamy też zrobioną rezerwację w Singapore
                  Airlines na lot przez Singapur i tam w drodze powrotnej na najtańszą taryfę
                  musimy czekać w liście rezerwowej (choć i tak już chyba z tej oferty nie
                  skorzystamy...). No chyba, że chcecie lecieć w zupełnie innym terminie.
                  Pozdrawiam, Bartek
                  --
                  • nafplio Re: Azji Płd.-Wsch. 25.04.07, 13:18
                    Bardzo dziękuję za informacje,zrobiłam już rezerwację, co prawda nie do końca
                    na ten termin który preferowałam ale jest Ok. Super, że wykupienie bietu jest
                    do 15 sierpnia 2007 roku.

pozdrawiam
                    KM
                      • nafplio Re: Azji Płd.-Wsch. 26.04.07, 13:20

Jeszcze nie zdecydowaliśmy się ostatecznie, ale niewykluczone że na Ko Lantę
                        wybierzemy się na żywioł, bo tam jest full miejsc do zakwaterowania. Chcemy
                        również spędzić parę dni na Ko Lipe i tu chyba będziemy rezerwować wcześniej.
                        Chodzi nam jeszcze po głowie wypad na malezyjskie wysepki na 2-3 dni, bo z Ko
                        Lipe jest bezpośrednie połączenie.

Mieliśmy jeszcze pomysł, aby polecieć przez Singapur lub Kuala Lumpur, (
                        wyczytałam, że do Malezji nie potrzebujemy wiz ) i dotrzeć do Tajlandii od
                        drugiej strony. Jednak podobno promocje na ten kierunek będą dopiero a jesieni.
                        Tak więc sprawa nie jest jeszcze do końca rozstrzygnięta.

Czy szukając połączeń nie trafiłeś na jakieś korzystną cenowo propozycję na
                        Phuket ( omijając Bangkok )?
                        • tropikey Re: Azji Płd.-Wsch. 26.04.07, 21:11
                          o Ko Lancie też myślałem bardzo mocno, ale zalezy mi na wypadzie na Similan
                          Islands, a tam najbliżej będzie z północnej części Phuket albo z okolic Khao
                          Lak. Oczywiście, moglibysmy spędzić część czasu w jednym miejscu, a część w
                          innym, ale tacy jesteśmy nieco leniwi;-) A poza tym, przemieszczanie się zawsze
                          zabiera dodatkowy czas, którego - jak na Tajlandię - przy 18-19 dniowym
                          wyjeździe wcale nie ma dużo, szczególnie, gdy 3-4 dni spędzi się w BKK.

Co do wysp malezyjskich, to tez bym chciał się tam udać, szczególnie na wyspy
                          Perhentian. Jest tylko jedno ale - w styczniu i lutym leje tam:-( Tak więc
                          poczekamy, aż w któreś wakacje letnie zdecydujemy się na jakiś daleki wyjazd
                          (na razie latem zawsze wybieramy Europę, żeby nie wydać za dużo i mieć na
                          wyjazd zimowy).

Jeśli natomiast chodzi o Singapur, to mamy zrobioną rezerwację na trasie GDN-
                          FRA-SIN-HKT w Singapore Airlines (jedna z 5 najlepszych linii świata). Trudno
                          jednak powiedzieć, że cenowo jest to szczególnie korzystne. Za całą naszą
                          trójkę wychodzi (wg cen z ub. zimy, bo na styczeń 2008 jeszcze nie mają cen)
                          ponad 9.500 zł. Jest jednak duży plus tego lotu - stopover w SIN. Linie oferują
                          cały pakiet za niewielkie pieniądze. Dodatkowo pasowało nam to z tego względu,
                          że lecąc przez SIN i spędzając tam 2-3 dni, nie musielibyśmy załatwiać
                          tajlandzkiej wizy w W-wie, bo nasz pobyt w tym kraju zamknąłby się w 15 dniach
                          (a wtedy wizę mozna dostać na lotnisku). No, ale też jest jeden duzy minus - w
                          drodze powrotnej jesteśmy na liście rezerwowej...
                          Teraz jednak, gdy mamy już zarezerwowane bilety w Thai Airw., raczej odpuscimy
                          sobie rezerwację na lot przez SIN. Polecimy tam innym razem.

Sprawdzałem jeszcze w Cathay Pacific (przez Hong Kong) i w Malaysian Airlines
                          (przez KL), ale w pierwszym wypadku nie chciało im sie odpoawiadać, a w drugim
                          nie maja jeszcze cen na nast. rok.
                          Poza powyższymi, z tańszych, ale też na pewno zdecydowanie gorszych jakościowo
                          ofert, możesz poszukać np. w Finnair.
                          Pozdrawiam, Bartek
                          --
                • papaja001 Re: Azji Płd.-Wsch. 20.07.07, 09:21
                  ceny,
                  czesc, ja wlasnie rezerwowalam bilety do tajlandii 8 tygodni przed wylotem i
                  chyba place jeszcze mniej. lece przez wieden, do bangkoku, potem lot do chiang
                  mai, potem na koh samui, potem do bangkoku i stamtad do berlina przez wieden.
                  suma sumarum ze wszystkim wynosza mnie loty 1100 euro. zakladam, ze byloby duzo
                  mniej gdybym szukala lotow 5 miesiecy wczesniej. ´biuro jest w berlinie i
                  zakladam, ze godne polecenia. papaja
                  • chodofca_qrczakuf Re: Azji Płd.-Wsch. 24.07.07, 12:49
                    W Tajlandii byliśmy w czerwcu 2006 r. Wyjazd zorganizowaliśmy indywidualnie.
                    Trasa Warszawa - Zurych -Bangkok - Ao-Nang - Phi Phi - Ao-Nang - Surat Thani -
                    Samui (Lamai) - Bangok -.....
                    Jeżeli naprawdę chcecie obejrzeć piękne plaże, koniecznie wybierzcie wybrzeże
                    (lub wyspy) morza Andamańskiego. Samui może nie jest najbrzydsze, ale nie umywa
                    się. W okresie kiedy my byliśmy na Zachodnim wybrzeżu panowała pora deszczowa,
                    więc bezchmurne Samui nam się podobało. Ale w takich samych okolicznościach
                    przyrody stanowczo morze Andamańskie. Jeżeli chodzi o przeloty za bilet BKK -
                    Ao-Nang płaciliśmy coś ok 150 zł, z Samui do BKK ok 250 zł. W pierwszym
                    przypadku korzystaliśmy z AirAsia (swego czasu mieli bardzo tanie bilety), w
                    drugim przypadku monopolista BangkokAir - niestety drożej. Bilety w obu
                    przypadkach kupowane były bazpośrednio na lotnisku. W internecie, szczególnie na
                    airasia.com jest dużo promocji.
                    Co do hoteli. Tu naprawdę zależy co chcecie. Faktycznie można znaleźć tani i
                    czysty hotelik (nawet z basenem, TV i A/C) za np. 10 USD za pokój. Ale trzeba
                    się naszukać. Jeżeli interesują was lepsze hotele, proponuję skorzystać z
                    jakiegoś niemieckiego pośrednika np. aidu.de. U żadnego z lokalnych agentów nie
                    było tak przyzwoitych cen.
                    W przypadku dodatkowych pytań piszcie śmiało na:
                    chodofca_qrczakuf@op.pl

Pozdrawiam
                    Hubert

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka