Dodaj do ulubionych

Zakynthos - kilka pytań

09.08.06, 21:20
Witam wszystkich smile

Lecę na Zante pod koniec sierpnia i jestem ciekaw paru rzeczy:

1. Czy są jakieś winnice, w których można degustować winka ? Próbowaliście tamtejszych *lokalnych* produktów?

2. Podobno pod koniec sierpnia jest święto winobrania - ktoś coś wie więcej?

Dzięki i pozdrawiam smile
Piotrek
Obserwuj wątek
    • dziadzio Re: Zakynthos - kilka pytań + dwa pytania o Poros 10.08.06, 09:11
      Witam,
      na pytania nie odpowiem, ale przyłączam się.... też będę na wyspie w tym
      terminie.
      Dodatkowo, proszę o informacje o wyspie Poros; gdzie, patrząc np. od strony
      portu jest Światynia Posejdona oraz czy prawdą jest, że na wyspie nie ma
      możliwości wypożyczenia samochodu.
      Pozdrawiam
      Marek
    • greeks Re: Zakynthos - kilka pytań 10.08.06, 11:50
      Miedzy Zante Town a Alykes znajduje sie winiarnia Callinico.Na miejscu
      przedstawiona jest historia winiarstwa na Zante,opisy technologii produkcji
      miejscowego wina. Sa degustacje,zwiedzanie i mozliwosc zakupienia paru
      buteleczeksmile A festiwal o którym wspominasz jest kilkudniowym spotkaniem
      producentow tamtejszego wina(mozna poprobowac "oferty"smile Odbywa sie na
      przelomie sie/wrz w stolicy
      Yamas!
      • glider80 Re: Zakynthos - kilka pytań 11.08.06, 09:41
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=37196&w=39451349&a=39922542
        > i jeszcze wiecej w wyszukiwarce...

Dzięki, ale z wyszukiwarki umiem korzystać. Akurat o winie z Zakynthos jest niewiele na polskich stronach. Nieco jest opisane na angielskich, ale raczej w stylu 'encyklopedycznym'. Tym bardziej, że tamtejsze wina nie posiadają apelacji jak na Kefalonii i nie wiem czego się spodziewać po takich wyrobach.

greeks napisał:

> Miedzy Zante Town a Alykes znajduje sie winiarnia Callinico.Na miejscu
        (...)

Dzięki, o takie info mi właśnie chodziło smile
        Pozdrawiam z Krakowa
        • glider80 Nasze wrażenia z Grecji 29.09.06, 01:06
          Witajcie!

Z góry przepraszam za lamerskie pytania i tak późną odpowiedź. Jakoś wcześniej nie mogłem się zebrać.

Wiem, że Zakynthos jest może mało grecka, ale dla nas - na pierwszy raz - był to niezły szok! Po prostu raj na ziemi... To słońce, te zapachy... Ehhhhh.

Dane nam było objechać całą wyspę autem. Zrobiliśmy 300 km w dwa dni i muszę przyznać, że zobaczyliśmy zaledwie ułamek tego, co jest do zobaczenia uncertain
          Strasznie nam przypadło do gustu tamtejsze jedzenie. W Argassi upatrzyliśmy sobie dwie tawerny - Zeusa i Illision. Po tych 2 tygodniach nic już nie będzie takie samo.
          W noc przed odlotem do kraju, wracając z miasteczka zahaczyłem o plażę przy kościółku. Wzburzone morze falowało, spocząłem na leżaku i oglądałem gwiazdy w tę księżycową ciepłą noc... Nie mogłem sobie wyobrazić powrotu do Polski. Rankiem wracaliśmy do kraju z ciężkim sercem.

Ola & Piotr

PS Dziś jadłem 'musakę' w krakowskim Olimpie. Już wiem, dlaczego muszę wrócić do Grecji. Powtórzenie tych smaków, zapachów i wszystkiego jest tu u nas niewykonalne!

PS2 Jutro robię tzatziki a w niedzielę dolmades :]
          Kalinichta!
          Dzięki za to przyjemne forum smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka