kalasotka 15.08.11, 21:48 Ta kupowana w supermarketach, nie na zielonym rynku:) Na opakowaniu nie jest napisane czy byla obrana czy nie. A dla mnie wyglada na obrana. I tak sie zastanawiam wlasnie... Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mrs.t Re: Obieracie marchewke? 15.08.11, 22:02 takie obieram www.mysupermarket.co.uk/asda-compare-prices/Vegetables/ASDA_Carrots_by_Weight_100g.html takich nie ;) www.mysupermarket.co.uk/asda-compare-prices/Vegetables/ASDA_Carrot_Batons_300g.html to prawda, te cale sa bardzo czyste, ale maja skorke,... obieram chyba z przyzwyczajenia;) Odpowiedz Link
robak.rawback Re: Obieracie marchewke? 15.08.11, 22:08 ja nie obieram marchewek tylko je skrobie. te z pierwszego rysunku. te pokrojone w paseczki to oczywiscie juz gotowe sa. zawsze natomiat myje nawet jak kupoje jusz washed and ready to eat Odpowiedz Link
kalasotka Re: Obieracie marchewke? 15.08.11, 22:17 Oczywiscie chodzilo mi o te pierwsze:) Ja je tez w sumie skrobie, ale nie wiem czy to konieczne. Odpowiedz Link
bialasek75 Re: Obieracie marchewke? 15.08.11, 23:08 Marchewki są myte, ale nie obierane. Żeby się przekonać wystarczy ugotować i zobaczysz, że skórka ciemnieje i łatwo schodzi. Ja tam wszystko obieram, nawet 'baby potatoes'. Odpowiedz Link
illegal.alien Re: Obieracie marchewke? 15.08.11, 23:47 Nie obieram. Nie obieram nic, co mozna zjesc bez obierania ;) Odpowiedz Link
cyniamonowa Re: Obieracie marchewke? 16.08.11, 11:20 marchewke tak. jakos nie umiem jesc bez obierania, czy to na surowo czy po ugotowaniu. wole skrobnac i juz. tak samo jak obieram pasternak, ogorek (choc zjadlam kilka razy ze skorka i bylo ok), dynie pizmowa (butternut squash), brukiew (swede) i inne korzeniowe. ok, ogorek nie jest korzenny ale mi sie wpisal. a, no i dokladnie wszystkie warzywa i owoce myje. nawet banany czy pomarancze czy mandarynki, chociaz te oczywiscie jem bez skorki. Odpowiedz Link
magda_rn Re: Obieracie marchewke? 16.08.11, 15:16 Cyniamonowa, do czego używasz dynię piżmową i brukiew? Zawsze mnie korci żeby kupić, ale moje chłopaki z warzyw to najbardziej schabowe lubią:), i jakoś nie mam pomysła na takie cuś. Odpowiedz Link
kalasotka Re: Obieracie marchewke? 16.08.11, 15:21 Ja dzisiaj pierwszy raz kupilam brukselke i tylko jeszcze nie wiem co z nia zrobie?:) Moje chlopaki tez tylko miesozerne:) Odpowiedz Link
magda_rn Re: Obieracie marchewke? 16.08.11, 15:53 Ja brukselkę gotuję w osolonej wodzie, wyjmuję na talerz i polewam tartą bułką podsmażoną na masełku, ale to wyjątkowo rzadko... Dodaję też brukselke do zupy jarzynowej i do barszczu ukraińskiego, a no i do zupy "nawinie":)). Odpowiedz Link
glasscraft Re: Obieracie marchewke? 16.08.11, 15:59 Ja brukselki "tradycyjnej" z wody nie trawie (niestety moja mama skutecznie mnie w dziecinstwie do niej zniechecila), wiec taka surowa plasterkuje na tarce/mandolinie i na szybko podsmazam ze skwarkami i na koniec dodaje pokruszone orzechy wloskie. Odpowiedz Link
glasscraft Re: Obieracie marchewke? 16.08.11, 15:25 Z dyni (uprzednio upieczonej) jest super zupa krem, a brukiew - pokroic w kawalki, ugotowac, ugniesc tak jak ziemniaki. Odpowiedz Link
justmaga Re: Obieracie marchewke? 16.08.11, 16:24 ja kupuje taka : i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/04/26/article-1173574-04AA4D1E000005DC-138_468x286.jpg i mam problem z glowy Odpowiedz Link
cyniamonowa do Magda_rn 16.08.11, 16:56 z dyni robie zupy, te koniecznie miksuje i doprawiam do smaku na "orientalnie" czyli ground coriander, ground cumin, cinnamon, ginger. mozna wsypac po prostu curry. czasem serwuje z najzwyklejszymi na swiecie grzankami (podsuszony chleb lub swiezy kroje w kostke i wrzucam na patelnie, dodaje krople oleju, doprawiam ziolami). do zupy takiej dorzucam marchew, chickpeas lub generalnie co sie nawinie. czasem pomidory puszkowe. dynie podpiekam tez w piekarniku i serwuje cos na ksztalt frytek z pieca. tak tez robie ze sweet potato. czasem wrzucam pokrojona w kawalki dynie do gotujacych sie ziemniakow i wszystko razem ugniatam na puree. wtedy ziemniaki nabieraja "koloru", a i smak maja ciekawszy. ale to oczywiscie kwestia gustu. natomiast brukiew podaje jako "jarzynke" do obiadu. zazwyczaj kroje w gruba kostke i podduszam na patelni na oleju, doprawiajac ziolami, tutaj najczesciej dried coriander. podlewam lekko woda i czekam az zmieknie. czasem do brukwi dorzucam jeszcze pokrojone w kostki: marchew, pasternak, seler (korzen). tez doprawiam ziolami. czekam az zmiekna. taka jarzynka cieszy oko - pomaranczowo-zolto-bialo-cytrynowa. dodaje tez czasem do ziemniakow, jak dynie. tyle mi sie przypomnialo. jakby cos jeszcze to dopisze. dodam, ze lubie tez sweet potato i parsnip. bedzie mi tego kiedys brakowalo w Polsce (jesli wroce ;-)) Odpowiedz Link
magda_rn Re: do Magda_rn 16.08.11, 17:53 Oooooo, dziękuję Ci, jesteś WIELKA, zawsze mam dylemat: co na obiad, a to trochę urozmaici posiłki. Mąż rzadko ma pomysł, albo jak wymyśli jakieś chińskie wynalazki, to aż mi skóra cierpnie, musiałabym od świtu stać w garach:)),(chyba powinien był ożenić się z chinką:D). Kolendrę będę musiała zastąpić czymś innym, pietruszką..., nikt u nas tego nie lubi, u "chińczyka", siedzimy nad talerzami i wydłubujemy:D Pogooglowałam też trochę, ale na razie znalazłam takie właśnie zapiekane. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Odpowiedz Link