Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wisła- Głębce

09.11.11, 12:25
    Wybieramy sie z 6 latkiem pierwszy raz na narty. Czy Zajazd Głębce "U gorala" to dobre
    miejsce dla pocztąkujących? Kusi mnie ich oferta wlasnie ze względy na to, ze stok jest przy zajezdzie
    Obserwuj wątek
      • ola Re: Wisła- Głębce 10.11.11, 18:11
        trudno to nazwać stokiem. Co jakieś 50 m po prawie płaskim terenie tuż nad zajazdem/restauracją. Wyciąg w sam raz dla 3-latków, kiedy ich rodzice raczą się piwkiem przy stoliku obok.
      • ola Re: Wisła- Głębce 10.11.11, 18:15
        oj, i jeszcze moja rada.
        Jeśli jedziesz z 6-latkiem, lepiej przejdzcie się kilkaset metrów w dół w kieruknu Centrum do wyciągu Pasieki na stoku Kobylej (wjazd za hotelem Potok). Górka tez prosta, ale już z 200 m zjazdu będzie. Szkółka narciarska dla dzieci. Pasieki już można nazwać wyciągiem dla początkujących, "Głębiec" (faktycznie to Kałuża) bym tak nie nazwała
          • ola Re: Prośba do Oli 11.11.11, 11:05
            Na początek strona wyciągu:
            www.pasieki.wisla.pl/
            Dobry wyciąg na początek nauki jazdy na nartach. Górka łagodna, widok piękny, dojazd prosty.

Wyciąg leży na łagodnym stoku góry Kobyla. Nizej ciągnie się jedna z głównych dróg Wisły - ul. Kopydło, prowadząca od Centrum do granicy Wisły z Istebną.
            Przy ul. Kopydło jest mnóstwo pensjonatów i hoteli.
            Najbliżej i największy - Potok
            potok-wisla.pl/
            niestety ceny są tam dośc wysokie jeśli porównac do standardu. Część pokoi po remoncie, niestety część jeszcze nie. Ale właściciele sa mega sympatyczni. Kwaterowałam tam swoich gości weselnych i bardzo dobrze wspominam współpracę. Miejsce fajne. Z jednej strony główna droga (ale za drzwami, więc nie jest głosno), z drugiej kilkaset metrów łąki (na której jest wyciąg) i dalej granica lasu na Kobylej.
            Blisko jest też Rowita, w nowej willi tuż poniżej wyciągu.
            Troszkę dalej jest pensjonat Stenia:
            www.stenia.wisla.pl/
            niestety nie znam właścicieli więc nic od siebie dodać nie mogę.
            Po drugiej stronie ulicy, w starej willi FWP jest pensjonat Pod Kasztanem. Ładnie wyremontowany.
            Jest tez wielki, brzydki i wypełniony koloniami Kontakt, na rogu Kopydła i uliczki prowadzącej do parkingu na Pasiekach.
            Patria jest nieco dalej, ale to hotel, chyba drogi i na wysoki połysk.
            Jeśli zdecydowałabyś się na kwaterę w tych okolicach, polecam ci obiady w Olimpii. Wygląda moze mniej zachęcająco, niż znajdująca się obok "U Karola", ale jedzenie o niebo lepsze (moim zdaniem najlepsze w okolicy), obsługa szybsza i ceny niższe.
            Wejdz sobie na stronę
            www.wisła.pl
            Jest tam wyszukiwarka noclewów. Wystarczy wpisać w zaawansowanym szukaniu dzielnicę "Kopydło/Głębce" i masz tam opisy wszystkich zarejestrowanych noclegów.

Jesli mielibyscie jeszcze jakieś pytania co do miejsc, posiłków, wyciągów, topografii - słuzę pomocą.
            • krasulas Re: Prośba do Oli 11.11.11, 19:36
              pozwólcie , że wtrącę się do rozmowy:-)
              hm... Potok nie powala aż tak cenowo jak myślałam - cena do przeżycia!!!!
              dobre zdjęcia zachęcają:-)
              piszesz... że kilkaset metrów do Pasieki
              czy dziecko dojdzie tam w butach narciarskich?

już pisałam wcześniej, że szukam czegoś bliziutko wyciągu - dla 8latki i 3latka... plus my już jeżdżący
              spasowało mi usytuowaniem Ogrodzisko na samym Cieńkowie - choć sam ośrodek już nie tak bardzo
              ale chcą za tygodniowy pobyt za moją 2+2 prawie 3 tyś...
              no, ale coś za coś...

pzdr
              • krasulas Re: Prośba do Oli 11.11.11, 19:48
                a jeszcze bardziej w sensie pozytywnym zaskoczyła mnie Rowita...
                przede wszystkim standard pokoi..., ale salka dla dzieci, salka gier...
                rozumiem, że spod budynku MUSZĘ ruszyć autem pod wyciąg?
                cena za moą rodziną nie jest niska, ale...
                • ola Re: Prośba do Oli 11.11.11, 20:23
                  Raczej nie musisz jeździć autem. Tzn sa tacy którzy nawet po gazetę do sklepu jeźdzą samochodem, ale umówmy się, że nie jest to konieczne. Z tego co pamiętam, Rowita jest poniżej torów kolejowych, a wyciąg powyżej. Czyli dzieli je jakieś 80-100 metrów w linni prostej, ale jesli chcesz ominać tory drogą, to musisz nadłozyć z 500 metrów.
                  Przechodząc przez tory nasypem (jeźdzą 4 pociągi dziennie) masz do wyciągu jakieś 80-100 metrów :)
                  Czy twoje dziecko dojdzie w butach narciarskich? hmmm to kwestia indywidualna. Ja za młodu codziennie z Głębiec na Stożek na piechotę chodziłam z nartami na plecach. Ale to inne czasy były. Wstyd wtedy było komus swoje narty oddać do noszenia. Teraz dzieciarnia jakaś taka delikatna jest ;)
              • ola Re: Prośba do Oli 11.11.11, 20:26
                >chcą za tygodniowy pobyt za moją 2+2 prawie 3 tyś

o Jahwe!
                Ale chyba ze skipassem?
                Cieńków jest fajny, ale zalezy kiedy planujecie pobyt. Podczas ferii woj. śląskiego jest tam niewyobrażalny tłok ze względu na bardzo prosty dojazd. Wyskoczyć na narty jeszcze mozna, ale mieszkać w tym tyglu nie dałabym chyba rady.
                Poza tym to wszystko są proste górki. Jeździć tydzień dzień w dzień na Cieńkowie - mozna zejść z nudów. Raczej radziłabym zwiedzić kilka wyciągów podczas pobytu.
                • krasulas Re: Prośba do Oli 11.11.11, 21:07
                  No taktak... ja wygodnicka :-)
                  Ze Śląska, więc mam przysłowiowy "rzut beretem".
                  A liczyłam na dobrą kwaterę, ośrodek przy wyciągu, aby móc w każdej chwili swobodnie z 3latkiem w ciepłe wnętrze powrócić, rozebrać itp...
                  Dotychczas tak jeździliśmy, ale ...
                  Tym razem chcemy bliziutko, w znane nam tereny...
                  Byliśmy osobiście - w Kamratowie, Marii i Nataszy, Ogrodzisku, Beskidy...
                  Ale w większości miejsc - jadalnia w innym budynku; malutkie pokoje bez salki zabaw/kawiarenki itp.
                  Ogrodzisko atrakcyjne - bo bliziutko kompleksu, ale cena koszmarna, a pokoje raczej słabiutkie.
                  Na odwiedzaniu stoków aż tak mi nie zależy - córka jeździć będzie 3 sezon i wolałabym aby szlifowała swe umiejętności w miarę stabilnych dla niej warunkach (ona średnio odważna...).
                  A te Pasieki widzę take akurat pod nią:-)
                  Całe ferie/wyjazd generalnie organizujemy po dzieci, nie pod nas - dlatego mamy dziwne wymagania... a czas leci...
                  pzdr
      • alfa36 do Oli 13.11.11, 21:48
        Rozejrzalam się i wlasciwie nie potrafię zdecydowac, dlatego proszę o pomoc. Stenia Wisła (kolydlo 60)lub sloneczny ogrod (kopydlo 58) lub willa wanilia (kopydlo 23), potok wisla (kopydlo 42), ewentualnie rowita (brzegowa 5). Co będzie najblizej wyciągu? Cenowo wszystkie miejsca podobne.
        • ola Re: do Oli 14.11.11, 10:55

Jak widzisz po numerach, te pensjonaty są koło siebie. Najblizej wyciągu jest:
          Rowita przy Brzegowej - ulicy prowadzącej na parking wyciągu. Od Rowity wystarczy przejść kilkaset metrów Brzegową pod wiaduktem kolejowym i juz jesteś na parkingu.

i Potok przy ul. Spokojnej. Spokojna jest następną równoległą - też się nią da dojść, nie od parkingu ale od wyciągu.
          Reszta pensjonatów stoi wzdłuz głównej ulicy Kopydło. Im wiekszy numer, tym dalej w strone Kubalonki. Czyli licząc od Brzegowej (najprostrze dojście) będzie Słoneczny Gród i Stenia. Wanilia dalej w stronę Centrum - z jakiś kilometr. Żeby od nich dojść do wyciągu trzeba cofnąć się ul. Kopydło do Brzegowej i potem podejść nią pod górkę.
          Tak więc podsumowując ten zawiły wywód - jesli zależy ci na odległości - rezerwuj Rowitę.
          • krasulas Re: do Oli 14.11.11, 15:17
            do Oli również:-D
            dziękuję za wskazówki ...
            ja już po rezerwacji...
            takie informacje - konkretne, bez reklamy - są najcenniejsze:-)
            ps. wczoraj rezerwowałam Rowitę i już wbijałam się w wolny termin na dany pokój...
            • ola Re: do Oli 14.11.11, 17:22

Dziękuję za miłe słowo.
              Mieszkam obok, w Łabajowie, tuż za wiaduktem. Nie robię w biznesie turystycznym, więc nie mam kogo reklamować. Ot, znam okolicę z autopsji :)
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka